Çekya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Çek Vizesi

Çekya Vize Formu ve Dilekçe

 

Çekya vize formu, Çekya dış temsilcilikleri tarafından Çekya vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi almak için hazırlanmış bir resmi formdur. Form Çekya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu İnternet sitesinden indirilebilir, vize başvuru merkezlerinden çıktısı alınarak doldurulabilir. Çekya vize formu, kısa süreli Çekya seyahatleri için Schengen kabul formudur ve Schengen vize bölgesinde geçerli olan vize kriterlerine göre düzenlenmiştir.

Çek Schengen Vize Başvuru Formu

Çek Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Çek  Vize Başvuru Formu

Çek  Vize Başvuru Formu PDF

Çek Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Çek Dilekçe Örneği

Çekya Vize Formu ve Dilekçe

Formdaki tüm alanlar eksiksiz doldurulmalı, tükenmez kalem kullanılmalı, bir biyometrik fotoğraf formdaki ilgili alana yapıştırılmalı ve form ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Formdaki sorular İngilizcedir, yeterli İngilizce dil bilgisi olmayan kişilerin formu vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar kontrolünde doldurması daha sağlıklı bir vize başvuru sürecinin yaşanmasını sağlayacaktır.

Çekya Vize Formu Vize Başvurusunda Sorulan Sorular

Çekya vize formu vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgilerini öğrenmek amacıyla çeşitli kategorilerde hazırlanmış sorulardan oluşan bir vize başvuru formudur. Vize formunda şu genel kategorilerde sorulan sorular bulunmaktadır:

  • Kişisel bilgilerin soruları- İsim, soy isim, adres ve iletişim bilgileri, pasaport numarası, türü, alınış ve bitiş tarihleri belirtilir.
  • Seyahat hakkındaki sorular- Seyahatin amacı, tarihleri, ulaşım ve konaklama bilgileri verilir.
  • Çalışma ve iş durumu- Meslek, çalışma durumu, işyeri bilgileri yazılır.
  • Talep edilen vize türü- Talep edilen vize türü mutlaka işaretlenmelidir.
  • Eski Schengen vizeleri ve biyometrik parmak izi soruları- Eski Schengen vizelerinin tarihleri verilir, daha önce parmak izi verilip verilmediği belirtilir.
  • Davet eden kişi veya şirket hakkında bilgiler- Bir davet söz konusu işe davet eden şahıs ya da Çekya’daki şirket bilgileri verilir.
  • Seyahat masraflarını kimin karşılayacağı- Seyahatin nasıl finanse edileceği konusunda işaretlemeler yapılır.
  • Avrupa Birliği, EEA üyesi ve İsviçre vatandaşı olan aile bireyleri bilgileri- AB, EEA ve İsviçre vatandaşı olan aile bireyinin kişisel bilgiler ve adresi, iletişim bilgileri yazılır.

Çekya Vize Dilekçesi-Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çekya vize dilekçesi talep edilen kısa süreli ya da uzun süreli Çekya vize türünün belirtildiği, kişisel ve seyahatle ilgili bilgilerin verildiği bir talep dilekçesidir. Çekya dış temsilciliklerine hitaben yazılan dilekçe, Türkçe ya da İngilizce yazılabilir. Dilekçede mutlaka tarih ve ıslak imza olmalıdır.

Dilekçede seyahatin amacı ve tarihleri belirtilir, seyahat planı ayrıntılı olarak açıklanır. Çekya’dan başka bir Schengen vize bölgesi ülkesine gidilecekse bu seyahatin tarihleri yazılır, Çekya’daki otel konaklama bilgileri ve Çekya’ya uçuş bilgileri verilir. Seyahat bir sponsor aracılığı ile finanse edilecekse sponsor şahıs ya da kurum belirtilir.

Dilekçede vize başvurusu yapan kişinin adı, soyadı, ikametgâh adresi, iletişim bilgileri bulunmalıdır. Ticari vize talep dilekçeleri çalışılan ya da sahibi olunan şirketin antetli kağıdına yazılır, şirket adı, adresi belirtilir. Firmadaki unvan ve görevler açıklanır. Ticari vize talep dilekçelerinde şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır, imza sirküleri ek olarak dilekçeye eklenir.

Çek vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/cek-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×