Avusturya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi

Avusturya Aile üyesi Vize Başvuru Formu

Avusturya Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir ulusal vize türüdür. Kısa süreli Schengen C Tipi vizelerden farklı bir vize işlem prosedürü bulunmaktadır. Kısa süreli vizelerde vize başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru yapılabilirken, uzun süreli vizeler için vize başvuru sahibinin şahsen Konsolosluklara ve Büyükelçiliklere başvurması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi Avusturya’da oturum hakkı kazandıran bir vize türüdür.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi

Avusturya Aile Birleşimi vizesi alabilmek için belli kriterler bulunmaktadır, öncelikle bir Avusturya vatandaşı ile evlenmek Aile birleşimi vizesi alabilme imkânı kazandırır. Avusturya’da oturum izni başvurusu yapıldığında uzun süre ile Avusturya’da oturabilme şansı kazanılır. Evli olunan kişi Avusturya vatandaşı olmasa bile yasal olarak oturma iznine sahipse yine Aile birleşimi vizesi için başvuru yapılabilir.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Uzun süreli vize prosedürleri daha zorlayıcı olduğu için yaklaşık 6 ay içerisinde sonuç açıklanır.

Avusturya aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

Kesinlik içermemekle birlikte aile birleşimi için 6 ay içerisinde vize kararına netlik kazandırılır.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi nasıl alınır?

Doğrudan Avusturya Konsolosluğu üzerinden başvuruya geçenler aile birleşimi için taleplerini iletebilir.

Avusturya aile birleşimi için bir yeni evlilik şartı bulunmaz, daha önce evlendiğiniz bir kişi uzun yıllar Avusturya’da ikametgah ediyorsa sizi ve çocuklarınızı aile birleşimi vizesi ile yanına alabilir. Çocuklar ve ebeveynler de ebeveynlerini ve çocuklarını aile birleşimi vizesi vasıtasıyla Avusturya’ya alabilir. Avusturya’da çalışma iznine sahip kişiler de Avusturya aile birleşimi vizesi hakkından yararlanmaktadır.

Avusturya Aile Birleşim Vizesi İçin İstenen Belgeler

Avusturya Aile Birleşim Vizesi İçin İstenen Belgeler

Avusturya aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize olduğundan titizlikle incelenir ve daha fazla evrak vize başvuru dosyasında istenir. Belli başlı aile birleşim vizesi evrakları şunlardır:

 • Avusturya Aile Birleşimi başvuru formu- Aile birleşimi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır ve ıslak imza ile onaylanmalıdır.
 • Bir adet biyometrik fotoğraf- Forma yapıştırılmak üzere bir biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • Pasaport ve fotokopileri- Geçerli pasaport ve renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Uluslararası Evlenme Kaydı- Evlenme kaydı örneği tüm dünyada geçerli olmalıdır.
 • Adli sicil kaydı- Vize başvurusunda bulunan kişinin adli sicil kaydı 1 aydan eski olmamalıdır.
 • Uluslararası Doğum Belgesi- Dünyada geçerli doğum belgesi sunulmalıdır.
 • İkametgah Belgesi- İkametgah belgesi onaylı olmalıdır.
 • Nüfus cüzdan örneği- Nüfus cüzdan belgesinin renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • Evlenme Cüzdan fotokopisi- Yerel evlenme cüzdanı fotokopisi çektirilmelidir.
 • Avusturya’daki aile bireyinin bilgileri- Davet eden aile bireyinin kişisel bilgileri ve kimlik belgelerinin fotokopileri verilmelidir.
 • Avusturya’daki ikametgâh bilgileri- Avusturya’da konaklanan konutun adres bilgisi verilmelidir.
 • Avusturya’daki aile bireyinin pasaport fotokopileri- Davet eden kişinin pasaportunun renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Avusturya’ya davet eden kişinin sigorta kartı fotokopisi- Davet eden kişinin işyeri bilgileri ve sigorta kartı fotokopisi verilmelidir.
 • Dil yeterlilik belgesi- Temel Almanca bilgisi bir A1 seviye dil sertifikası ile kanıtlanmalıdır.

Aile birleşimi vizesi 6 ay ya da bir yıl süre ile verilir. Avusturya aile birleşimi vizesi seyahat tarihinden bir ay önce başvurulabilecek bir vize türüdür.

Avusturya vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Soru Cevaplar

Avusturya aile birleşimi vizesi soru cevaplar kapsamında merak edilen birçok sualin yanıtını bulabilirsiniz. Vize alım sürecinin maksimum 6 ay olduğunu hemen ifade etmek lazım.

Avusturya Aile Birleşimi Yorumları

Avusturya aile birleşimi yorumları çerçevesinde süreç, konsolosluklar ve aynı zamanda yetki sahibi olan aracı kurumlar üzerinden tamamlanır. Gerekli belgelerin tamamlanması ve sunulması şarttır.

Avusturya Aile Birleşimi 2020

Avusturya aile birleşimi için pasaport, sabıka kaydı, biyometrik olan 3 tane fotoğraf, geçim kaynağını gösteren evraklar, doğum kayıt örneği sunulmalıdır. Aynı zamanda Avusturya’da yaşayan kişinin de aynı belgelere ek olarak kimlik bilgilerini, sigorta kaydını, maaş bordrosunu, ikamet senedini, dil bilgisini gösteren belgeleri vermesi gerekmektedir.

Avusturya Aile Birleşimi Soru Cevap

Avusturya aile birleşimi soru cevap kapsamında, bu iznin 6 ayda çıktığını söylemek gerekiyor.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Soru Cevaplar

Avusturya aile birleşimi için dil şartı söz konusudur. Bunun için gerekli olan eğitimin alınması unutulmamalıdır.

Avusturya Aile Birleşimi 2021

Avusturya aile birleşimi vizesi 2021 yılında sorunsuz bir biçimde tamamlanır. Bunu yaparken tüm evrakların tamamlanmış olmasına her daim dikkat etmek gerekiyor.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021

Avusturya aile birleşimi vizesi, en geç 6 ay içinde çıkar. Ret ya da benzeri durumlarla karşı karşıya kalmamak için belgeler tam olmalıdır.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020

Avusturya aile birleşimi vizesinin çıkış süresine baktığımız zaman bunun 6 ay olduğunu görmekteyiz. Tüm belgelerin tam olması en temel kural olarak kabul edilir. Buna göre hareket edilmelidir.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Maksimum 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde aile birleşimi vizesi alınır.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Merhaba, Avusturya’da yaşayan uzak bir akrabamın yanına gidip orada çalışmak istiyorum. Bunun için Avusturya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 şartları geçerli olur mu? Çalışmak için ayrı bir vize türüne mi başvurmam gerekir?

 2. Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında bu süreler daha mı uzun?

 3. Avusturya aile birleşimi vizesi yorumlar arasında yakınlık derecesinin başvuruda etkili olduğunu okudum. Ben uzak bir akrabamın yanına gideceğim ve soy isimlerimiz aynı değil. Nasıl başvuru yapabilirim?

 4. Avusturya aile birleşimi vizesi almak için istenen belgeleri hazırlamakta zorlanıyorum. Danışmanlık hizmeti aldığımda bu belgeleri siz hazırlar mısınız?

 5. Avusturya aile birleşimi vizesi kaç ayda çıkar 2020 yılı için açıklanan süreler var ancak bu yıl için herhangi bir bilgi bulamadım. Siz yardımcı olur musunuz?

 6. Avusturya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 yılında açıklanmış ancak bu yıl için güncel bilgi bulamıyorum. Sizden sadece bilgi aldığımızda danışmanlık ücreti öder miyim?

 7. Avusturya’da yaşayan kardeşimin yanına kısa süreliğine gitmek istiyorum. Bunun için Avusturya aile birleşimi vizesi yerine turistik vize alsam sorun yaşar mıyım?

 8. Avusturya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 şartları 18 yaşından küçükler için nasıl olmalı? Kızımı amcasının yanına göndermek istiyorum bunun için sizden danışmanlık hizmeti alabilir miyim?

 9. Avusturya aile birleşimi vizesi başvurusunu yaparken belgeleri konsolosluğa götürmemiz zorunlu mu? Konsolosluğa gitmeden başvuru yapabilir miyim?

 10. Evlilik amacıyla Avusturya’ya gideceğim. İşlerim yoğun olduğu için belgeleri hazırlamaya vaktim kalmıyor. Danışmanlık hizmeti verirken Avusturya aile birleşimi vizesi evraklarını siz hazırlıyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×