Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? - Başvuru Rehberi - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Nasıl Alınır? – Başvuru Rehberi

 

Avusturya vize başvurusu 2022 yılına ait tam ve eksiksiz bir vize kılavuzudur. Tüm bilgiler güncel ve yenilenmiştir.

Bu yeni kılavuz’da Avusturya vizesine dair en güncel bilgilere ulaşabileceksiniz.

 • Avusturya vizesi için 2022 yılı güncel evrak listesi
 • Avusturya vizesi 2022 vize ücretleri
 • Avusturya vize başvurusu önemli noktalar 2022

Avusturya Vize

Avusturya vize istiyor mu? Avusturya ziyaretlerinin tümü için vize alınması şarttır. Fakat yeşil, gri ve siyah pasaportu olan kişiler 180 gün içerisinde 90 güne kadar vize almadan Avusturya ziyareti yapabilir. Bordo pasaportlu kişilerin ise mutlaka Shengen vizesi almaları şarttır. Avusturya vize almadan önce bazı evrakların tamamlanması gerekir.
 

Orta Avrupa ülkeleri arasında yer alan Avusturya hem turistik hem de ticaret anlamında seyahat edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan Avusturya ülkesi dokuz eyaletten oluşmakta. Avusturya ülkesine ise gidebilmek adına birçok vize çeşitleri bulunaktadır. Bu vize çeşitleri genel olarak turistik, ticari, aile ziyareti, aile birleşimi.

Avusturya vizesi alabilmek adına insanların birtakım sebeplere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebepler zaman içerisinde vize alabilmek adına metriklere ayrılmıştır. Avusturya Vizesi alabilmek adına en eksiksiz kılavuzu inceleyin.

Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır?

Avusturya vize başvurusu, Avusturya konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine yapılır. Başvuru yapmak için başvuru formunu doldurarak randevu almanız, randevu tarihinde vize için gerekli belgeleri vize merkezine teslim etmeniz gerekir.
Avusturya vize başvurusu, vize başvuru formunun doldurulması ardından randevu alınarak yapılır. Randevu tarihine kadar hazırlamanız gereken birtakım belgeler vardır. Bu belgeler, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstereceği için konsolosluğun güncel listeleri doğrultusunda hazırlanması önemlidir. Evraklarınızı teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Avusturya vizesi nasıl alınır?

Avusturya vizesi, Avusturya konsolosluğu veya yetkili vize merkezleri tarafından verilir. Vize almak için öncelikle vize başvuru formunu doldurmanız ve randevu talep etmeniz gerekir. Randevu tarihinde vize talep dilekçesi, pasaport gibi evraklarınızı teslim etmeniz ardından başvurunuz gerçekleşir.
 
Avusturya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği üzerinden alınan randevulara karşı vize işlemlerine geçebilirsiniz.
 
 
 

Avusturya D tipi vize nedir?

D Tipi olarak uzun süreli vizeler ele alınır. Oturum ve çalışma izinlerinde 90 günü aşan süreye göre ayrı prosedürlere yer verilir.
Avusturya D tipi vize, uzun süreli yani 90 günden fazla kalma durumu söz konusu olduğunda alınması gereken bir vize türüdür. Ülkede çalışmak isteyen, uzun dönem eğitim gören ve aile birleşimi yapacak olan kişiler D tipi vize almak zorundadır.
Avusturya D tipi vize ülkede 6 aydan uzun süre konaklayacak olan kişilerin başvuru yapması gereken uzun süreli vize türüdür.

Avusturya D vizesi kaç günde çıkar?

Uzun süreli vizeye dair en az 30 iş gününe yer verilir ve süre ek belge taleplerine göre artış gösterir.
 

Avusturya Ne zaman gidilir?

Bahar aylarında ülkeye seyahat edenler kayak imkanlarını değerlendirebilir ve bunun yanı sıra yılın her mevsimi seyahate geçilebilir.
 

Avusturya neden vize vermiyor?

Kamu düzenine aykırı olan kişilere Schengen kapsamında ret yanıtı verilir ve Avusturya’ya seyahat etmelerine de izin verilmez.
 

Avusturya turist vizesi ne kadar sürede çıkar?

Turistik seyahat için başvuran vatandaşlara ortalama 5 – 10 iş gününe kadar geri dönüş yapılır.
 

Avusturya Vize Ücretleri

Avusturya’ya turistik, ticari, aile ziyareti ve aile birleşimi sebepleri ile vize alabilirsiniz. Avusturya’ya gidecek olan kimselerin vize çeşitlerine göre ayrı ayrı ödemeler yapması gerekmekte. İşte o ücretler:

 • Avusturya Turistik vize ücreti 105 euro.
 • Avusturya Ticari vize ücreti 105 euro.
 • Avusturya Ziyaret Vize ücreti 105 euro.
 • Avusturya Aile Birleşimi Vize Ücreti 350 euro.

Şubat 2020 tarihinde yapılan açıklamalar ile birlikte vize ücretlerine zam geldi. Avusturya turistik, ticari ve ziyaret vize ücretleri 110 euro oldu.

Avusturya Vize Danışmanlık Ücretleri

Avusturya ülkesine gitmek isteyen kişiler işlemlerini bir danışmanlık hizmeti alarak daha da hızlandırabilmektedir.

Danışmanlık hizmet bedeli ise 30 euro.

 • Kişilere özel evrak liste gönderimleri
 • Telefon üzerinden sınırsız destek
 • Vize uzmanlarıyla ön başvuru hizmetleri
 • Başvuru dosyasının hazırlanma hizmeti
 • Randevu alma hizmeti
 • Kişinin fotokopi ve çıktı alma hizmetleri
 • Karşılama hizmetleri

Bu ücrete dahildir.

Vize uzmanları ile yapılan ön başvuru hizmetlerinde ek olarak 100TL ödenmektedir.

Avusturya 0-6 Yaş Arası Vize Ücretleri;

Avusturya vizesi almak isteyen kişiler 0-6 yaş arası çocuklar için 20 euro ödemelidirler.

Avusturya 6-12 Yaş Arası Vize Ücretleri;

6-12 yaş arası için Avusturya vizesi ödemelerinde 60 euro ödenmelidir.

12 yaş sonrası ise normal ücretlendirmelerden sorumlu tutulmaktadır.

Avusturya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/avusturya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..
 

Avusturya Vizesi Sık Sorulan Sorular

Avusturya vizesi nasıl alınır?

Avusturya vizesi kısa süreli vize başvuruları konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlar tarafından alınmaktadır. Bordo pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadırlar.

Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır?

Avusturya vize başvurusu vize için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra kısa süreli vizeler için aracı kurumdan randevu alınarak, randevu günü vize harcını ödemek kaydı ile yapılabilmektedir.

Avusturya vize türleri nelerdir?

Avusturya vize türleri kısa süreli ( turist, ticari , aile ziyareti, transit) ve uzun süreli ( aile birleşimi, eğitim , oturum) ve çalışma amacı ile alınabilir.

Avusturya turist vizesi nasıl alınır?

Avusturya turistik vize almak isteyen vatandaşlar finansal durumlarına ait gerekli evrakları hazırlayarak başvuru merkezine başvurmak kaydı ile alabilirler. Vizeler ortalama 15 gün içersinde sonuçlanmakta olup vize harçları 110 Euro’dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×