Avusturya Vize Ücreti - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti Avusturya dış temsilcilikleri- Avusturya Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği- tarafından tespit edilen Konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezlerinde ödenen ücretleri içerir. Konsolosluk harç ücretini belirleme yetkisi Avusturya dış temsilciliklerine aittir ve kısa süreli Schengen C tipi vizelerde Schengen vize prosedürlerine göre belirlenir. Konsolosluk harçları Avrupa Birliği resmi para birimi Euro şeklinde ve nakit olarak ödenir. Harç bedelleri zaman içerisinde artabilmektedir, fiyatlardaki değişme hakkında tek yetkili Avusturya dış temsilciliklerinde bulunmaktadır.

İrlanda Vize Reddi ve Çözümü

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize ücreti sadece konsolosluk harçlarından oluşmaz, vize başvuru merkezlerinde verilen Avusturya dış temsilcilikleri ile koordinasyon ve uzman danışmanlık hizmetlerinin yanında vize alım sürecini kolaylaştıran, isteğe bağlı ek hizmetler de vize ücreti bütçesinde hesap edilmelidir. Avusturya vize başvuru doldurma, dilekçe hazırlama, kargo ve kurye gibi hizmetleri ücrete tabiidir.

Avusturya vize için hesapta ne kadar para olmalı?

Konaklanacak gün sayısına göre ücret değişse de en az 5000 TL ve üzerinde bakiyenizin olmasında fayda var.

Avusturya vizesi nereden alınıyor?

Avusturya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği üzerinden alınan randevulara karşı vize işlemlerine geçebilirsiniz.

Avusturya turist vizesi ne kadar sürede çıkar?

Turistik seyahat için başvuran vatandaşlara ortalama 5 – 10 iş gününe kadar geri dönüş yapılır.

Avusturya Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Avusturya Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Avusturya vize ücreti ödemesi için öncelikle Konsolosluk harçlarının ödenmesi gerekir. Vize ücreti nakit olarak ve Euro şeklinde ödenir. Euro güncel kurları gün içerisinde değiştiğinden vize konsolosluk harçlarının Türk lirası karşılığı sürekli değişmektedir.

3 Şubat 2020 tarihinde belirlenen Avusturya vize ücreti bedelleri şu şekildedir:

 • Avusturya Turistik Vize 80 Euro
 • Avusturya Ticari Vize 80 Euro
 • Avusturya Transit Geçiş Vize 80 Euro
 • Avusturya Öğrenci Vize 80 Euro
 • Avusturya Aile Ziyareti Vize 80 Euro
 • Avusturya Kültürel Vize 80 Euro
 • Avusturya Şoför Vize 80 Euro
 • 0-6 yaş arası çocuklar Ücret alınmaz
 • 6-12 yaş arası çocuklar 40 Euro
Bu bedeller sadece konsolosluk harçlarını gösterir ve kısa süreli vizeler için ödenen ücretlerdir. Bu bedellerin haricinde vize başvuru merkezlerinde verilen koordinasyon ve uzman danışmanlık ücretleri, ek hizmet bedelleri ödenme durumundadır.

Vize Başvuru Merkezlerinde Sunulan Ek Hizmetler

Vize Başvuru Merkezlerinde Sunulan Ek Hizmetler

Avusturya vize ücreti kapsamında vize başvuru merkezlerinde verilen hizmetler şu şekildedir:

 • Avusturya dış temsilcilikleri ile koordinasyon hizmetleri- Randevu alma, vize başvuru dosyasını iletme, vizeli pasaportları alma süreçlerini içerir.
 • Uzman danışman hizmetleri- Uzman danışmanlar tüm vize başvuru sürecinde sağlıklı bir vize başvurusunun yapılması için kontrol sağlar.
 • Vize formu doldurma hizmetleri- Avusturya vize formunun doğru ve hatasız bir şekilde doldurulması sağlanır.
 • Vize dilekçesi yazma hizmetleri- Talep edilen vize türüne göre şeklen ve içerik olarak doğru bir vize dilekçesi yazılır
 • Biyometrik fotoğraf çekme hizmetleri- Uygun ölçülerde ve doğru bir şekilde biyometrik fotoğraf çekimi yapılır
 • Belge çıktısı alma, fotokopi hizmetleri- Çıktısı alınması gereken belgelerin çıktıları alınır, kimlik belgeleri, pasaport gibi renkli fotokopi çektirilmesi gereken belgelerin fotokopileri çektirilir.
 • SMS bilgilendirme hizmetleri- Tüm vize süreci hakkında SMS bilgisi verilir.
 • Evrak iletimi için kargo-kurye hizmetleri- Vize başvuru evraklarının vize başvuru merkezine iletilmesinde ve vizeli pasaportların adrese teslimlerinde kargo ve kurye hizmetleri verilir.
Avusturya vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Merhaba, Avusturya’ya seyahat amaçlı gitmek istiyorum. Avusturya vize ücreti ne kadar?

 2. Ben yabancı dil eğitimi almak için Avusturya vize başvurusunda bulunacağım. Ancak vize türleri ve Avusturya vize ücreti hakkında yeterli bilgi bulamadım. Siz yardımcı olur musunuz?

 3. Evlilik amacıyla Avusturya’ya gideceğim ancak istenen belgeler çok fazla ve kafamı karıştırdı. Sizden danışmanlık aldığımda sadece Avusturya vize ücreti ödemem yeterli mi ayrıca ücret talep ediyor musunuz?

 4. Avusturya vizesi gerekli evraklar için herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu? Sadece Avusturya vizesi için ödeme yapmamız yeterli mi?

 5. Ben Avusturya’da bir üniversitede okumak istiyorum. Erasmus şartlarını araştırdığımda eğitim için ücret ödenmediği yazıyordu. Avusturya vize ücreti dışında farklı bir masraf yapar mıyım?

 6. Merhaba, ben daha önce Avusturya vize başvurusunda bulundum ve kabul edilmedi. Bunun için Avusturya vize reddi itiraz başvurusu yapacağımı öğrendim. Bunun için ayrıca ücret ödemem gerekiyor mu?

 7. Avusturya vize ücreti TL ile ödeniyor mu? Sizden danışmanlık hizmeti aldığımızda ödemeleri siz mi yapıyorsunuz bizim mi yapmamız gerekiyor?

 8. Avusturya’da yaşayan dayımın yanına gitmek istiyorum. Kısa süre kalacağım için hangi vize türüne başvuru yapacağım konusunda kafam karıştı. Kalacağım güne göre Avusturya vize ücreti değişiyor mu?

 9. Avusturya’da yabancı dil eğitimi almak için vize başvurusunda bulunma şansımız var mı? Bu konuda sizden danışmanlık hizmeti aldığımda Avusturya vize ücreti dışında ödeme yapmam gerekiyor mu?

 10. Merhaba, ailem Avusturya’da yaşıyor ben okulum olduğu için Türkiye’de yaşıyorum. Okulum bittikten sonra çalışmak için oraya gideceğim. Avusturya vize türlerinden hangisine başvuru yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×