Avusturya Vize Ücreti - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya vize ücreti Avusturya dış temsilcilikleri- Avusturya Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği- tarafından tespit edilen Konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezlerinde ödenen ücretleri içerir.

Konsolosluk harç ücretini belirleme yetkisi Avusturya dış temsilciliklerine aittir ve kısa süreli Schengen C tipi vizelerde Schengen vize prosedürlerine göre belirlenir. Konsolosluk harçları Avrupa Birliği resmi para birimi Euro şeklinde ve nakit olarak ödenir.

Harç bedelleri zaman içerisinde artabilmektedir, fiyatlardaki değişme hakkında tek yetkili Avusturya dış temsilciliklerinde bulunmaktadır.

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize ücreti sadece konsolosluk harçlarından oluşmaz, vize başvuru merkezlerinde verilen Avusturya dış temsilcilikleri ile koordinasyon ve uzman danışmanlık hizmetlerinin yanında vize alım sürecini kolaylaştıran, isteğe bağlı ek hizmetler de vize ücreti bütçesinde hesap edilmelidir. Avusturya vize başvuru doldurma, dilekçe hazırlama, kargo ve kurye gibi hizmetleri ücrete tabiidir.

Avusturya Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Avusturya Vize Ücreti Güncel Fiyatlar

Avusturya vize ücreti ödemesi için öncelikle Konsolosluk harçlarının ödenmesi gerekir. Vize ücreti nakit olarak ve Euro şeklinde ödenir. Euro güncel kurları gün içerisinde değiştiğinden vize konsolosluk harçlarının Türk lirası karşılığı sürekli değişmektedir.

3 Şubat 2020 tarihinde belirlenen Avusturya vize ücreti bedelleri şu şekildedir:

Avusturya Turistik Vize 80 Euro
Avusturya Ticari Vize 80 Euro
Avusturya Transit Geçiş Vize 80 Euro
Avusturya Öğrenci Vize 80 Euro
Avusturya Aile Ziyareti Vize 80 Euro
Avusturya Kültürel Vize 80 Euro
Avusturya Şoför 80 Euro
0-6 yaş arası çocuklar Ücret alınmaz
6-12 yaş arası çocuklar 40 Euro
Bu bedeller sadece konsolosluk harçlarını gösterir ve kısa süreli vizeler için ödenen ücretlerdir. Bu bedellerin haricinde vize başvuru merkezlerinde verilen koordinasyon ve uzman danışmanlık ücretleri, ek hizmet bedelleri ödenme durumundadır.

Vize Başvuru Merkezlerinde Sunulan Ek Hizmetler

Vize Başvuru Merkezlerinde Sunulan Ek Hizmetler

Avusturya vize ücreti kapsamında vize başvuru merkezlerinde verilen hizmetler şu şekildedir:

  • Avusturya dış temsilcilikleri ile koordinasyon hizmetleri- Randevu alma, vize başvuru dosyasını iletme, vizeli pasaportları alma süreçlerini içerir.
  • Uzman danışman hizmetleri- Uzman danışmanlar tüm vize başvuru sürecinde sağlıklı bir vize başvurusunun yapılması için kontrol sağlar.
  • Vize formu doldurma hizmetleri- Avusturya vize formunun doğru ve hatasız bir şekilde doldurulması sağlanır.
  • Vize dilekçesi yazma hizmetleri- Talep edilen vize türüne göre şeklen ve içerik olarak doğru bir vize dilekçesi yazılır
  • Biyometrik fotoğraf çekme hizmetleri- Uygun ölçülerde ve doğru bir şekilde biyometrik fotoğraf çekimi yapılır
  • Belge çıktısı alma, fotokopi hizmetleri- Çıktısı alınması gereken belgelerin çıktıları alınır, kimlik belgeleri, pasaport gibi renkli fotokopi çektirilmesi gereken belgelerin fotokopileri çektirilir.
  • SMS bilgilendirme hizmetleri- Tüm vize süreci hakkında SMS bilgisi verilir.
  • Evrak iletimi için kargo-kurye hizmetleri- Vize başvuru evraklarının vize başvuru merkezine iletilmesinde ve vizeli pasaportların adrese teslimlerinde kargo ve kurye hizmetleri verilir.
Avusturya vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

AVUSTURYA VİZE ÜCRETİ S.S.S.

Avusturya Vize Ücreti 2023
Avusturya Schengen ülkeleri arasında yer alır ve Türk vatandaşları tarafından en sık ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Aile, akraba ziyaretleri, iş seyahatleri, çalışma ve oturum gibi amaçlarla Avusturya ziyareti yapılır. Bunun için de özellikle turistik seyahatler için Avusturya turist vizesi almak şarttır.

Avusturya vize ücreti konsolosluğun sunmuş olduğu banka hesabına yollanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×