Avusturya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Reddi ve Çözümü

 

Avusturya vize reddi, vize başvuruları sonunda Avusturya dış temsilciliklerinin verdiği bir karardır. Vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen vize prosedürlerine uygun yapılmadığı anlamına gelir ve vize başvurusunda bulunan kişinin vize talebi kabul edilmez.

 

Avusturya Vize Reddi ve Çözümü

Avusturya vize reddi birçok nedene bağlı olabilir, bu yüzden vize başvurularının uzman danışmanlar eşliğinde tüm adımlarının kontrol edilmesi ve düzenlenmesi çok önemlidir.

Basit gibi görülen kişisel bilgi verme hataları, başvurularını titizlikle inceleyen Konsolosluk vize departmanında vize nedeni olarak görülebilir. Bu nedenle her vize türünde vize başvuru işlemlerinin vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılması sağlıklı bir vize başvurusu için çok önemlidir.

Avusturya Vize Reddi Nedenleri

Avusturya kısa süreli vize türleri Schengen vize prosedürlerine göre belirlenir ve Schengen C tipi kısa süreli vize talepleri yapılır. Uzun süreli vizelerde D tipi ulusal vize koşulları Avusturya göçmenlik kanunlarınca belirlenir. Belirlenen kısa süreli ve uzun süreli vize koşullarına uymayan başvurular Avusturya dış temsilcilikleri tarafından vize reddi kararı ile sonuçlanır. Avusturya vize reddi kararı bir yazı ile vize başvurusu yapan kişiye bildirilir.

Avusturya vize reddi kararının başlıca nedenleri şunlardır:

  • Seyahat gayesine göre uygun vize talep edilmemesi- Seyahatin amacına uygun bir vize türünün talep edilmesi gerekmektedir. Ticari amaçlı seyahatler turistik vizeler ile yapılamaz.
  • Vize için gerekli belgelerin tamamlanması ve yanlış beyan- Her vize türüne uygun evrakların sunulması gerekmektedir. Başvurulan vize türünde istenen belgelerin tamamlanmaması en önemli vize reddi nedenidir, bunun yanında yanlış ve hatalı beyanlar da çok önemlidir. Yanlış bilgi beyanı aynı zamanda suçtur.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin ülkesine geri dönme konusunda ikna edici olmaması- Vize başvurusunda bulunan kişi seyahat sonrasında ülkesine geri döneceğine dair kanıtlar sunmalıdır. Aile bağları ve ülkede sürekli bir iş sahibi ve kariyer sahibi olmak bu süreçte ikna edicidir.
  • Finansal açıdan yetersizlik- Vize başvurusunda bulunanın yeterli mal ve finansal güce sahip olmaması vize reddi kararına neden olabilir. Şahsi banka hesaplarında yeterli miktarda bakiye olmalıdır. Düzenli bir gelirin olması, bir meslek sahibi olunması, taşınmaz ve araçların yüksek değerli olması finansal güç açısından kriter olmaktadır.
  • Sağlık sigorta poliçesinin uygun olmaması- Sağlık sigortası Schengen vize kurallarına uygun düzenlenmelidir. 30.000 Euro bedelin altında yapılan sağlık sigortaları kabul edilmez.
  • Güvenlik nedenleri- Vize başvurusunda bulunan kişinin sabıka kaydı olmamalıdır. Ağır bir hastalığı ve psikolojik rahatsızlıkları olmamalıdır, bulaşıcı bir hastalığı bulunmamalıdır. Başvuru sahipleri organize bir suça katılmamış olmalı, işkence ve insanlığa karşı suç işlememiş olmalıdır. Uyuşturucu ve zararlı madde bağımlılığı bulunmamalıdır. Daha önceki seyahatlerde diğer ülkelerde işlenen suçlar kamu tehditi oluşturma potansiyeline işaret eder.

Avusturya Vize Reddi Çözümü

Avusturya vize reddi kararı vize başvurusu sahibine bir yazı ile bildirildikten sonra yazıda belirtilen süre içinde bu karara Konsolosluğa itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu süre genellikle kararın bildirilmesinden bir hafta sonradır. Konsolosluk vize departmanı itirazı inceler ve bir karara varır. Konsolosluk eksik evrakların tamamlanmasını isteyebilir ve vize başvurusunu tekrar inceleyebilir. Vize reddi kararı kesinleşirse bu kesinleşmiş kararı temyiz hakkı bulunmaktadır.

Avusturya vize reddi kararı alınmış vize başvurularının ödenen vize ücretleri ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez.

Vize başvurusu reddedilen kişiler tekrar Avusturya vizesi için başvurabilir, önceki başvuruları referans olarak alınacağından bir sonraki başvuruda çok özenli olunması gerekmektedir. Yeni vize başvurularında konsolosluk harcı, vize başvuru merkezleri koordinasyon ücretleri ve isteğe bağlı ek hizmetler yeniden ödenmek durumundadır.

Avusturya vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×