Avusturya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Formu ve Dilekçe

 

Avusturya vize formu ve dilekçe, Avusturya Konsolosluğu tarafından Schengen vize kurallarına uygun olarak hazırlanan, vize başvurusunda bulunan kişilerin hakkında bilgi toplamak için hazırlanan bilgi formu ve vizenin talep edildiğini bildiren dilekçe yazısını tanımlar.

Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu

Avusturya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Avusturya Başvuru Formu

Avusturya  Vize Başvuru Formu PDF

Avusturya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Avusturya Dilekçe Örneği

Mutlaka oku! Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır?

Avusturya vize formu Avusturya dış temsilcilikleri tarafından oluşturulmuştur, vize başvurusunda bulunan kişinin bilgilerini, mali durumunu ve mesleki bilgilerini vermesini amaçlar. Vize formundaki bilgiler doğru olmalı ve Schengen vizesi için gerekli evraklardaki bilgilerle tutarlı olmalıdır.

Forma Avusturya Konsolosluğu’nun İnternet sayfasından ya da vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür, bir çıktısı alınarak tükenmez kalemle doldurulmalı, bir biyometrik fotoğraf ilgili alana yapıştırılmalı ve form ıslak imza ile imzalanmalıdır. Form resmi bir belgedir ve verilen bilgilerin yanlış olması bir suç teşkil eder.

Avusturya vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılır ve seyahat amacına göre tespit edilen vize türü talep edilir. Kısa süreli Avusturya seyahatlerinde Schengen C tipi vize talebinde bulunulur, uzun süreli oturum, aile birleşimi ve çalışma izni taleplerinde Schengen D tipi ulusal vizelere başvurmak gerekmektedir.

Avusturya Vize Formu İlgili Alanlar

Avusturya Vize Formu İlgili Alanlar

Avusturya vize formu Avusturya Konsolosluğu’nun İnternet sayfasından indirilerek ve çıktısı alınarak, tükenmez kalemle doldurulur. Vize başvuru formunda bulunan alanlar şunlardır:

 • Kişisel bilgiler- İsim, soyadı, pasaport bilgileri, adres bilgileri, doğum yeri ve tarihleri verilir.
 • Seyahat bilgileri- Seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, diğer ülkeye seyahat bilgileri, ulaşım ve konaklama bilgileri, seyahat masraflarını karşılama hakkında bilgiler yer alır.
 • Aile bilgileri- Türkiye’deki aile bilgileri, ebeveyn, eş ve çocuk bilgileri verilir.
 • İletişim bilgileri- Vize başvurunda bulunan kişinin iletişim numaraları, adresi, e-posta adresi gibi bilgiler verilir.
 • Davet eden kişinin bilgileri- Aile ziyareti, aile birleşimi, ticari seyahatlerde Avusturya’daki kişilerden ve firmalardan davet mektubu alınması gerekir. Kurum belgeleri resmi ve onaylı olmalıdır.
 • Avusturya’daki akraba, eş, arkadaş bilgileri- Avusturya yaşayan aile bireyleri ve arkadaşların bilgileri, ikametgahları verilir.
 • Mali bilgiler- Vize başvurusunda bulunan kişinin maaş bilgileri ve ek gelir kaynakları hakkında bilgi verilir.
 • Şirket bilgileri ve çalışma durumu- Ticari vizelerde ve turistik vizelerde çalışan ve işverenler şirket bilgilerini, görevlerini, şirket iletişim bilgilerini vermek durumundadır.

Avusturya Vize Dilekçesi

Avusturya Vize Dilekçesi

Avusturya vize dilekçesi Avusturya Konsolosluğu’na Türkçe, Almanca ya da İngilizce yazılabilir ve seyahat hakkında bilgiler sunulur. Vize talebinde bulunan başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanmalı ve tarih düşülmelidir. Avusturya vize dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Seyahatin gayesi ve seyahat tarihleri
 • Hangi vize türünün talep edildiği
 • Seyahatin masraflarının karşılanma yolu, sponsor mevcutsa sponsorun kişisel ve finansal bilgileri
 • Ulaşım ve konaklama hakkında detaylı bilgiler, uçuş bilgileri, konaklama adresi ve tarihleri, onaylı rezervasyon bilgileri
 • Seyahat tarihleri içinde başka bir ülkeye giriş çıkış yapılacaksa o seyahatin başlama ve bitiş tarihleri
 • Ticari vize dilekçeleri firmanın antetli kağıdında yazılır, imzalı ve kaşeli olmalıdır. Turistik vize taleplerinde firma çalışanları ve işverenler iki dilekçe verir, biri şirket başlıklı kağıdında resmi bir dilekçe olmalıdır.
Avusturya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/avusturya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×