Vize Hizmetleri

Danimarka Vize Başvuru Merkezi

Danimarka vize merkezine hoş geldiniz.

Danimarka vizesi turistik evrak listesi 2020, Danimarka vize işlemleri, Danimarka vize ücreti, Danimarka Schengen vize başvuru formu, vizesi sonuçlanma süresi ve vize reddi

DANİMARKA VİZESİ

 

 

Danimarka Turistik Vize
Danimarka Ticari Vize
Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Danimarka Transit Vize
Danimarka Erasmus Vizesi

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

 

DANİMARKA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Danimarka turistik vizesi şahıslara turistik seyahatlerini yapmaları için verilmektedir. Şahıslar seyahat amacını Danimarka vize başvurusunda net olarak belirtmeli ve seyahat tarihi de dâhil olmak üzere bütün bilgileri detayları ile yazmalıdır. Aksi halde Danimarka Konsolosluğu şahıslara gerekli olan turistik vizeyi vermeyecektir. Bu açıdan başvuru formunda yer alan seyahat amacı önemlidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Danimarka turistik vizesi şahıslara seyahat edecekleri süre boyunca verilmektedir. İki haftalık bir turistik vize istendiği taktirde şahıslara Danimarka Konsolosluğu bir haftaya on günlük vize verebileceği gibi 180 günlük vize de verebilir. Bu başvurunun değerlendirilmesine bağlıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka turistik vizesi almak isteyen şahıslar bütün gerekli evrakları hazırladıktan sonra Türkiye’de bulunan Danimarka Konsolosluğu’na başvuruda bulunarak işlemlerini başlatabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Danimarka Schengen Vize Başvuru Formu

Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Seyahat Sağlık Sigortası

Finansal Durumu Gösteren Resmi Evraklar

Danimarka Konsolosluğu’na hitaben, Danimarka’dan ülkesine döneceğini taahhüt eden dilekçe

Kişinin Kurum/Şirkete Bağlılığını Doğrulayan Belgeler

Seyahat Planını Destekleyen Belgeler

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Son beş yıl içerisinde şahısların biyometrik verileri veri tabanında kayıtlı değil ise bu durumda biyometrik veri işlemi yapılmalıdır. Ancak son beş yıl içinde şahıslar herhangi bir schengen ülkesine giderek biyometrik verilerini tabana kaydetmişler ise bu durumda Danimarka turstik vizesi için biyometrik veri gerekli değildir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Danimarka turistik vizesi şahısların seyahat tarihine en az 2 hafta kala başvuru yapması gereken bir vize türüdür. Herhangi bir vize reddi oluşumunda ek süreye ihtiyaç olabileceği için yetkililer seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru işlemlerini başlatmanın sağlıklı olacağını söylemektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Danimarka turistik vizesi şahısların bütün evraklarını hazırlayarak belirlenen randevu saatinde teslim etmesi üzerine 7 ile 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

DANİMARKA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Ticari vize bir ülkedeki ticari faaliyeti yürütmek amaçlı o ülkeye yapılan seyahate alınan izin belgesidir. Şahıslar bir fuar için Danimarka’ya gidecek ise ya da ticari bir anlaşma gereği iş yapmak üzere Danimarka’ya gidecek ise bu durumda şahısların Danimarka Konsolosluğu’ndan Danimarka ticari vizesi alması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Danimarka ticari vizesi şahıslara iş yapacakları ya da fuara katılacakları süre boyunca verilir. Bu süre iki hafta ya da bir ay olabilir. Ancak Danimarka Konsolosluğu bir schengen ülkesi olduğundan şahıslara 180 güne kadar vize verme yetkisine sahiptir. Şahıslar bu zaman diliminde 90 gün konaklama yapabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka ticari vizesi almak üzere Türkiye’de müracaat edilecek nokta Danimarka Konsolosluğu’dur. Bunun dışında bir kurum ya da kuruluş Danimarka vizesi verme yetkisine sahip değildir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Danimarka’daki şirketin yetkilisi tarafından ya da fuarı yürüten şirketin yetkilisi tarafından ıslak imzalı olarak yazılmalı ve Danimarka Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Vizenin alınabilmesi için bu vize gereklidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Danimarka Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve T.C. Nüfus Cüzdanı

Danimarka Vize Talep Dilekçesi

Danimarka Ticari Vize Davetiyesi

Finansal Durumu Gösteren Resmi Evraklar

Mesleki/İş Durumunu Beyan Eden Belgeler

Seyahat Planını Destekleyen Belgeler

Seyahat Sağlık Sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Danimarka ticari vizesine şahıslar seyahat edecekleri tarihten en fazla iki hafta önce ya da bir ay öncesinde evraklarını hazırlayarak işlemlerini başlatmış olmalıdır. Bu süreyi kaçıran şahısların işlemleri aksayabileceği gibi seyahatte erteleme de yaşayabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Danimarka ticari vizesi almak üzere şahıslar vize merkezleri ile iletişime geçebilirler. Vize merkezleri ticari vize alımında şahıslara randevu alınmasını sağlayacak ve evrakların hazırlanmasında rehberlik edecektir.

DANİMARKA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesinde şahıslar Danimarka’da bulunan yakınlarını ziyaret edebilirler. Bu vize ile aile ve arkadaşlarını ziyaret ederek ülkede kalıcı olmadan geri dönüş sağlamaları gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 180 günlük olarak verilir. Şahıslar bu süre bitmeden Danimarka’dan çıkışlarını yapmak ya da bu süreyi uzatmak üzere yeniden başvuru yapmak durumundadır. Aksi halde şahısların ülkeden çıkartılması gerekecektir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi veren kurum Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği’dir. Bunların dışında yetkili fahri konsolosluklar da Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi vermeye yetkilidir ancak onaylama işlemini yine başkonsolosluk ve büyükelçilik yapacaktır. Şahısların bunların dışında bir kurumdan vize alması mümkün değildir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Danimarka Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Pasaport

Danimarka Schengen Vize Başvuru Formu

Biometrik Fotoğraf

Danimarka Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Davetiyesi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Finansal Durumu Gösteren Resmi Evraklar

İş/Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler

Danimarka Aile/Arkadaş Ziyareti Vize işlemi için başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirkete ait sunması gereken belgeler

Seyahat Planını Destekleyen Belgeler

Seyahat Sağlık Sigortası

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Danimarka’dan gelecek olan davetiyede bütün bilgiler net olarak yer almalı ve davetiye gönderen kişinin kimlik bilgileri adres ve iş bilgileri de yine aynı ölçüde detaylı olarak yazmalıdır. Bu davetiye şahısların aile ve arkadaş ziyareti vizesi alması için belirleyici evraklardır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen şahıslar belirlenen seyahat tarihinden 1 ay önce en geç başvuru işlemlerini başlatmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen şahıslar ilinde bulunan vize merkezleri ile irtibata geçerek işlemler için rehberlik hizmeti de alabilirler.

DANİMARKA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir ülkeye geçişlerde başka ülkenin transit geçiş güzergahı olarak kullanılması durumunda transit vizesine ihtiyaç duyulmaktadır. Transit vizesi bir ülkede dolaşım seyahat etme hakkı tanımaz sadece geçişler için kullanılmaktadır. Süresi kısıtlı olduğundan şahısların ülkede seyahat edecekleri taktirde diğer vize türlerinden birine başvuru yapması önerilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi şahıslara uzun süreli verilememektedir. Bu yüzden şahıslar sadece geçiş hakkı için bu vizeye sahip olacağından bir günlük ve iki günlük olarak verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka transit vizesi için şahıslar Danimarka Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Danimarka Başkonsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği bu işlemlerle ilgilenen resmi kurumlardır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Transit Vize Evrakları

1 - Danimarka Schengen vize başvuru formu

2 - Pasaport

3 - 2 adet biometrik fotoğraf

4 - Vize talep dilekçesi

5 - Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler

6  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

7 - Uçak bileti rezervasyonu

8 - Seyahat sağlık sigortası

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden önce başvuru yapılacak süre belirlenirken evraklarda çıkabilecek sorunlar da göz önüne alınmalıdır. Şahıslar seyahat tarihinden 2 hafta öncesinde en geç başvurularını yapmış olmalıdır. Bu vizenin ret ile sonuçlanması durumunda yeniden başvuru yapmak için ek süreye ihtiyaç duyulacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Danimarka Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile randevu almak esastır.

DANİMARKA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

NEDİR?

Danimarka vatandaşlık işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli evrakları gerekli birimlere teslim etmelidir. Danimarka vatandaşı olmak için bazı prosedürler vardı ve şahıslar bu prosedürleri izlemelidir. Aynı zamanda Danimarka vatandaşlığı için gerekli şartlar da sağlanıyor olmalıdır. Şahısların bu şartları sağlaması halinde vatandaşlık başvuruları incelemeye alınır ve sonunda onaylanarak Danimarka vatandaşlığı verilir.

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Danimarka vatandaşlığı şahıslara bir yıllık olarak verilmektedir. Daha sonra bu süre uzatılmak üzere başvuru yapılabilinir. Bu süre Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka Konsolosluğu’na başvuru yapmak esastır. Türkiye’de bir ülkeye ait vatandaşlık onayını başka ülke konsolosluğu veremez. Bu nedenle Danimarka vatandaşlık işlemlerini onaylayacak tek mercii Danimarka Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

İlk Başvuru için Gerekli Belgeler

 

Vize başvuru formu.

Pasaport. En az 1 geçerliliği olan.

Nüfus cüzdanı veya doğum belgesi

Fotoğraf. 1 adet güncel, 6 aydan eski olmayan, 35x45mm ebatlarında biyometrik.

Danimarka vatandaşının akrabası olduğuna istinaden belge, evlenme belgesi, kaydedilmiş partnerlik belgesi, evlat edinme kararı.

Gerekli olması durumunda daha önceki evliliğin boşanma sonucunda sone erdiğine veya kaydedilmiş partnerliğin kalktığına istinaden belge, varsa eski eşin vefat belgesi.

14 yaşından büyükler için; kişinin kendi ülkesinden alınacak adli sicil kaydı, 3 aydan eski olmamalıdır.

A1 seviyesinde Danca bilgisine sahip olunduğunu ispat eden belge. Karnenin bir yıldan daha eski tarihli olmaması gereklidir. Entegrasyon sözleşmesinin yerine getirilip getirilmediğinin kontrol edilmesi için son okul karnesinin beyan edilmesi tavsiye edilmektedir.

Başvuru sahibinin veya aile birleşimi kapsamında davet eden kişinin Danimarka’da ikamet edilen yerdeki normal standartta uygun bir konutu yasal olarak kullanma hakkına sahip olunduğunu belirten belge (tapu, kira sözleşmesi vb.)

Danimarka’da bütün riskleri kapsayan hastalık sigortası belgesi.

Başvuru sahibinin veya aile birleşimi kapsamında davet eden kişinin yaşam şartları için masrafları karşılayabilecek durumda olduğunun belgesi (maaş bordrosu, iş sözleşmesi, emekli maaşı)

Başvuru sahibi veya aile birleşimi kapsamında davet eden kişinin düzenli olarak yaptığı ödemeler ile ilgili belgeler; kira, işletme masrafları, kredi geri ödemeleri gibi.

Aile birleşimi kapsamında davet eden Danimarka vatandaşının kimlik veya pasaportu.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Danimarka vatandaşlık işlemlerine gerekli şartları sağlandığı taktirde istenildiği zaman başvuru yapılabilinir. Bu uzun ve prosedürleri bol olan bir işlemdir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ile irtibata geçilebilinir.

DANİMARKA ERASMUS VİZESİ

NEDİR?

Danimarka erasmus vizesi şahıslara öğrenci değişim programı kapsamında Danimarka’ya kabul edilen öğrencilere verilen bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus vizesi şahıslara 3 aylık ve 6 alık olarak verilir. Ancak uzatma işlemleri Danimarka’da gerekli birimlere başvuru yapılarak sağlanabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye’de erasmus vizesi almak üzere başvuru yapılacak yer Danimarka Konsolosluğu’dur. Şahıslar Danimarka erasmus vizesi alacakları durumda Danimarka Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Erasmus vize Evrakları

1 - Danimarka Schengen vize başvuru formu

2 - Pasaport

3 - 2 adet biometrik fotoğraf

4 - Vize talep dilekçesi

5 - Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler

6  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

7 - Uçak bileti rezervasyonu

8 - Seyahat sağlık sigortası

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten en az 1 ay önce başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak erasmus vizesi bol prosedürleri bulunan bir vize türü olduğundan şahısların bu vize türünü almak için 3 ay önce başvuru yapmaları önerilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak ve vize için evrakları hazırlamada rehberlik hizmeti sağlamak üzere şahıslar vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

DANİMARKA ÖĞRENCİ VİZESİ

NEDİR?

Öğrenci vizesi şahısların Danimarka’da eğitim almak istedikleri taktirde kabul yazısı ile beraber diğer evraklarını Danimarka Konsolosluğu’na sunarak aldıkları bir vize türüdür. Şahılar bütün evraklarını doğru ve eksiksiz olarak hazır etmeli randevu saatinde yetkililere sunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Öğrenci vizesi şahıslara kaç günlük verilecek bu Danimarka Konsolosluk yetkililerine bağlıdır. Ancak bir dönem boyunca vize verilmesi mümkündür. Bu dönem 3 aylık ve 6 aylık ya da 1 yıllık olarak bilinmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka konsolosluğu Danimarka öğrenci vizesi başvurularını alan kurumdur. Evraklar buraya teslim edilmeli ve başvurular buraya yapılmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Danimarka Konsolosluğu, Danimarka Erasmus vize Evrakları

1 - Danimarka Schengen vize başvuru formu

2 - Pasaport

3 - 2 adet biometrik fotoğraf

4 - Vize talep dilekçesi

5 - Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler

6  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

7 - Uçak bileti rezervasyonu

8 - Seyahat sağlık sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden en fazla 3 ay önce başvuru yapmak tavsiye edilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu vize merkezleri aracılığı ile alınmaktadır. Şahıslar vize merkezlerinin rehberlik hizmetlerinden de faydalanabilirler.

DANİMARKA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

NEDİR?

Aile birleşimi vizesi şahıslara ailelerin ayrı ülkelerde olduğu durumlarda verilen bir vize türüdür. Şahıslar evraklarını hazırlayarak aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Aile birleşimi vizesi şahıslara Danimarka Konsolosluğu tarafından 6 aylık olarak ya da bir yıllık olarak verilir şahıslar dilerse bu süreyi uzatmak üzere yeniden başvuru yapabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka Konsolosluğu aile birleşimi vizesi başvurularını alan yerdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli Evraklar

1. Vize başvuru formu. Başvuru sahibi tarafından doğru, eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formu.

2. Pasaport. Seyahat sonrası için en az 3 ay geçerli, 2 adet boş sayfası bulunan pasaport. Varsa eski pasaportlar ve işlem görmüş sayfaların A4 formatında fotokopisi.

3. Fotoğraf. 2 adet 35x45 mm ebatlarında, güncel arka fonu beyaz, daha önce vize başvurularında kullanılmamış fotoğraf. 

4. Davetiye. Eğitim amaçlı gidenler için; Danimarka yasalarına uygun davetiye.

5. Davet mektubu. Eğitim ziyaretleri veya AB eğitimine katılım, eğitim veya araştırma merkezi, üniversiteden orijinal davet mektubu.

6. Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik programları veya TÜBİTAK’tan kişinin AB programı destekli vize başvurusu yaptığını kanıtlayan belge.

7. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.

8. Seyahat sağlık sigortası. Tüm seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası.

9. Uçak bileti rezervasyonu. Tüm bağlantılı uçuşları gösteren veya diğer ulaşım araçları.

10. Otel rezervasyonu. Kalış süresini kapsayan konaklamaya istinaden belgeler.

11. Geçim kaynaklarını gösteren belgeler

12. Muvaffakatname

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden en az bir ay önce başvuru yapmak esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri hizmet vermektedir.

DANİMARKA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

NEDİR?

Danimarka’da oturum ve çalışma izni almak isteyen şahısların alması gereken bir vize türüdür.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

6 aylık ve bir yıllık olarak Danimarka oturum ve çalışma izni almak mümkündür.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka Konsolosluğu y ada Danimarka Büyükelçiliği başvuruları alan kurumlardır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize başvuru formu

Fotoğraf

Pasaport

Nüfus kayıt örneği

Eğitim durumunu gösteren belgenin asıl nüshası, renkli fotokopisi ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.

Dil kursuna katılmış olan başvuru sahipleri için; dil kursunda alınan sertifika aslı, renkli fotokopisi ve tercüman tarafından onaylı İngilizce çevirisi.

İş sözleşmesi. 1 aydan eski olmayan ve çalışma koşullarını, maaşı, çalışma saatlerini ve yapılacak görevleri içeren detaylı iş sözleşmesi.

Göçmenlik Ofisine yapılmış olan ödeme belgesi.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden bir ay önce başvuru yapmak gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri hizmet vermektedir.

DANİMARKA VİZE REDDİ

NEDENLERİ NEDİR?

Eksik evraklar yada evraklarda doğru olmayan beyanların tespiti vize reddi oluşmasına sebep olabilir.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi durumunda şahısların itiraz hakkı bulunmaktadır.

İTİRAZ ŞEKLİ

Dilekçe yazarak şahısların vize reddine itiraz etme hakları bulunmaktadır.

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Vize reddi oluştuğu durumlarda şahıslara kesinlikle vize ücreti iadesi yapılmaz.

DANİMARKA VİZE ÜCRETLERİ

Her vize türü ve vizenin süresine göre ücretleri değişiklik göstermektedir. Şahıslar vize cüretlerini her vize başvurusu için ayrı ayrı ödemek durumundadır.

DANİMARKA KONSOLOSLUKLAR

İstanbul Başkonsolosluğu

Ankara Büyükelçiliği

İzmir Fahri Konsolosluğu

Alanya Fahri Konsolosluğu

Antalya Fahri Konsolosluğu

Mersin Fahri Konsolosluğu

Marmaris Fahri Konsolosluğu

 

 

 
 

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

DANİMARKA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- DANİMARKA ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE

Danimarka'daki davet eden kişiden imzalı davet mektubu (konaklama bilgisini de içermelidir)./Davet eden kişinin pasaport fotokopisi (davet eden kişi Danimarka vatandaşıysa) yada davet eden kişinin oturum izni fotokopisi (davet eden kişi Danimarka vatandaşı değilse). Başvuru sahibi nişanlısını,kız arkadaşını veya erkek arkadaşını ziyaret ediyorsa fotoğraf eklenmelidir.

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ  

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 DANİMARKA VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

DANİMARKA VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 DANİMARKA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 DANİMARKA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 DANİMARKA VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

DANİMARKA VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 DANİMARKA VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 DANİMARKA VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

DANİMARKA VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Danimarka Vize Formu

Danimarka:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
  • Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri ise, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 Danimarka Vize Başvuruları Ankara'dan alınmaya başlamıştır. Gaziantep'ten başvuru kabul edilmemektedir.

05.07.2019 Tarihi ile Danimarka Vize Başvuruları Ankara'dan alınmaya başlamıştır. Gaziantep'ten başvuru kabul edilmemektedir.

Önemli Bilgi

Tüm misafirler E DEVLET’den Yurt dışı Giriş/Çıkış yazısı ( Daha önce Türkiye dışında hangi ülkelere gidildiğini gösteren yazı  almalıdır.

Önemli ; 18 Yaş Üstü Kişiler Banka Hesabı Kullanmasa Dahi Şahsi Banka Hesap Dökümü Sunmak Zorundadırlar. Ev hanımı veya öğrenci olsa dahi olmalıdır. ( ve mutlaka randevu tarihinden 5 gün önce para girş çıkışı hareket olmalıdır  ve yeterli miktarda bakiye bulunmalıdır.

Öneml Açıklama: YESIL,GRI,SIYAH PASAPORT SAHIPLERI 90 GÜNE KADAR VIZESIZ SEYAHAT EDEBILIRLER ANKARA VE ISTANBUL KONSOLOSLUKLARI RANDEVU ILE ÇALISMAKTA OLUP TUM BASVURU SAHIPLERI BASVURU MERKEZINDE FIRMAMIZ TARAFINDAN KARSILANACAKTIR EGER 2 PASAPORT KULLANIYORSANIZ VE GEÇERLI VIZENIZ ESKI IPTAL OLAN PASAPORTUNUZDA ISE YENI VIZE ALMANIZ GEREKLIDIR. 25 EYLÜL İTİBARIYLE PARMAK İZİ UYGULAMASINA GEÇMİŞTİR.RANDEVU SAATİ SADECE BAŞVURU MERKEZİNE GİRİŞ SAATİDİR.İÇERİDEKİ İŞLEYİŞ YOĞUNLUĞA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR

İşlem Süres 7 İŞ GÜNÜ

Büyük Elçlk Mahatma Gandh Caddes 74 06700 Gazosmanpasa, Ankara Tel +90 (312) 446 61 41 Fax +90 (312) 447 24 98 ankamb@um.dk http://tyrkiet.um.dk/

Konsolosluk trump Towers Büyükdere Cad. No:1 Kule 2Dare 463 34387 Şşl/IstanbulTel +90 (212) 359 19 00 E-mal istgkl@um.dk Başvuru Bölgeler

BÖLGE AYRIMI YOKTUR