Vietnam Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Güneydoğu Asya’da yer alan ve doğal güzellikleri, dünyanın ileri gelen tatil merkezleri ile cazibe merkezi olan bir ülkedir. Ha Long Koyu, Cat Ba Adası gibi turistik merkezleri gelişmiş ülke vatandaşlarının ziyaretleri ile ön plana çıkmaktadır.

Vietnam’a turistik ve ticari seyahatte bulunmak isteyen Türkiye vatandaşları vize almak durumundadır. Vietnam vize evrakları vize başvuru merkezlerine Vietnam vize işlemleri için verilen belgelerdir. Bu belgeler ile vize süreci başlamış olur.

Vietnam Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Vietnam turistik vize ve ticari vize işlemleri 5-7 gün içinde sonuçlandıktan sonra vize sahibi kişiler ülkeye giriş yapabilmektedir. Vietnam’ı diğer ülkelerden ayıran özelliği turistik ziyaretlerde istenen C1 belgesidir. Bu belge olmadan vize başvuruları kabul edilmez.

Vietnam Turistik Vize

Vietnam’a turistik gezi, tur yapmak isteyenler Vietnam Turistik Vizesi almak durumundadır. Minimum 1 ay maksimum 3 aylık bir süre ile verilen turistik vizeler tek girişlidir.

Vize başvurusunda bulunacak kişiler Vietnam Ankara Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunabilir, ancak C1 belgesini edinmek kişisel olarak çok kolay değildir, bu yüzden vize başvuru merkezlerinden yapılan vize başvuru işlemleri daha konforlu ve hızlı olmaktadır.

Vietnam Vize Evrakları Turistik Vize için şöyledir:

 • C1 Belgesi- Turistik vize başvuruları için davetiye niteliği taşıyan C1 Belgesi, giriş tarihi ve gidiş amacını içerir. Vietnam Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenir. Belgenin alınma süresi iki haftayı bulmaktadır. Vize başvuru işlemlerinin başlaması için gerekli olan bu belgeyi vize başvuru merkezleri aracılığı ile almak mümkündür. Seyahat planları ve vize alım süreci C1 alım süresi hesaplanarak yapılmalıdır.
 • Pasaport- 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun sayfaları renkli fotokopi ile sunulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- 2 adet biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Kimlik fotokopileri- Kimlik kartının renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Vize talep dilekçesi- Vize talep dilekçesi Vietnam Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılır, seyahat tarihleri, amacı belirtilir.
 • Konaklama ve ulaşım rezerveler- C1 belgesi almak için de gerekli olan otel ve ulaşım rezervasyon bilgileri düzenlenir.

Vietnam Ticari Vize

Vietnam’a iş seyahatinde bulunacak kişiler iş ilişkilerini gösteren belgeleri vize başvuru dosyasına eklemelidir. Vietnam vize evrakları ticari vize için şöyledir:

 • Seyahat sonrası 6 ay geçerli pasaport
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf, beyaz arka fonlu olmalıdır.
 • Kimlik fotokopileri renkli ve önlü arkalı çekilmiş olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi, şirket antetli kağıdına yazılmalı, seyahat planını içermeli ve Vietnam’daki şirket bilgileri de geçmelidir.
 • Vietnam Göçmen Ofisi onaylı davetiye Vietnam’daki şirket tarafından yazılır, imzalı ve kaşeli olmalı, şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.

Vietnam vize işlemleri, C1 belge alımı da hesaba katılırsa 3 haftaya bulabilir. Seyahat planları vize alım süreci düşünülerek yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×