Vietnam Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Vietnam vize formu ve Vietnam vize talep dilekçesi Vietnam’a gitmek isteyen kişilerin vize başvuruları için hazırlaması gereken temel belgelerdir. Tayvan dış temsilcilikleri vize bölümüne sunulan bu iki belgedeki kişisel, mesleki, gelir, seyahat bilgileri ile vize yetkilileri vize başvuru sahibinin vize kriterlerine uygunluğunu denetler.

 

Vietnam Schengen Vize Başvuru Formu

Vietnam Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Vietnam  Vize Başvuru Formu PDF

Vietnam Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Vietnam Vize  Dilekçe Örneği

Vietnam Vize Formu ve Dilekçe

Vietnam vize formu Vietnam dış temsilcilikleri tarafından vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. Vize başvuru sahibi başvuru formunu Vietnam konsolosluğundan, İnternetten ya da Vietnam vize başvuru merkezleri ofislerinden elde edebilir. Formda girilen bilgiler eksiksiz olmalı, formu doldururken herhangi bir hata yapılmamalıdır. Vize danışmanları eşliğinde Vietnam vize başvuru formunu doldurmak en doğru yoldur.

Vietnam vize talep dilekçesi Vietnam konsolosluğuna hitaben yazılan, seyahat amacına göre belirlenen vize türündeki talebi yetkililere bildiren bir şahsi talep dilekçesidir. Vietnam vize türlerine göre hazırlanma biçimi değişmektedir. Vize başvuru merkezlerinde içerik ve şeklen en doğru biçimde hazırlanan Vietnam vize talep dilekçesi ve vize başvuru formu Vietnam vize evrakları başvuru dosyasının en başına eklenmelidir.

Vietnam Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Vietnam vize formu İnternetten çıktısı alınarak ya da vize başvuru merkezlerinden çıktısı alınarak doldurulmalıdır. Vize başvuru sahipleri başvuru formunda yer alan ilgili alanları eksiksiz ya da hatasız olarak doldurmalıdır.

Vietnam vize formu içerisinde yer alan doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Vietnam vize talebinde bulunan kişinin kişisel bilgileri, kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, adres ve iletişim bilgileri forma işlenmelidir.
 • Vietnam seyahatinin ayrıntıları, Vietnam’a gidiş ve dönüş tarihleri, Vietnam’da gidilecek yerler ve ulaşım bilgileri verilmelidir.
 • Vietnam vize talebinde bulunan kişilerin mesleki bilgileri ve çalışma bilgileri, gelir düzeyleri formda belirtilmelidir.
 • Vietnam’a gidecek kişilerin aile birey bilgileri verilmeli, aile ziyaretinde davetiye gönderen kişinin bilgileri verilmelidir.
 • Vietnam iş seyahatlerinde davetiye gönderen şirket yetkilisinin bilgileri yazılmalıdır.
 • Vietnam’da konaklanacak otelin bilgileri, adı ve iletişim bilgileri verilmeli, rezervasyon bilgisi düşülmelidir.

Vietnam vize formu doldurulduktan sonra seyahat amacına göre belirlenen vize türü için hazırlanacak Vietnam vize talep dilekçesi yazılmalıdır.

Vietnam Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Vietnam vize talep dilekçesi Vietnam dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan bir şahsi talep dilekçesi olup vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat bilgileri ve diğer ayrıntıları içerir. Vize talep dilekçesinin onayı vize türlerine göre değişebilmektedir.

Vietnam vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Vietnam seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü
 • Vietnam seyahatinin ayrıntıları, ülkeye gidiş ve dönüş tarihleri, gezilecek yerler, ulaşım ve konaklama bilgileri
 • Vietnam gezisinin finansal yönünün karşılanma biçimi açıklaması. Bir sponsor vasıtasıyla gezi yapılacaksa sponsorun bilgileri
 • Vietnam vize talebinde bulunan kişilerin bilgileri, kimlik ve iletişim bilgileri

Vietnam ticari vize talep dilekçesi bağlı olunan firmanın antetli kağıdına yazılır. Dilekçede vize başvuru sahibinin şirketteki görevi belirtilir, Vietnam’da iş yapılacak şirketin bilgileri ve yetkili bilgileri yazılır. Vietnam ticari vize talep dilekçesini bağlı olunan firmanın yetkilisi onaylar, imza ve kaşe dilekçede bulunmalıdır.

Vietnam vize formu ve vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına eklenir. Vietnam vize ücreti ödendikten sonra vize başvuru merkezlerinde vize işlem süreci hemen başlatılacaktır.

Vietnam vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/vietnam-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Vietnam yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Vietnam yeşil pasaport sahibi olan TC vatandaşlarının 90 günü aşmamak kaydı ile vizeasiz olarak giriş yapmasına imkan vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×