Vietnam Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Vietnam Vizesi

Vietnam Vize Reddi ve Çözümü

Vietnam vize reddi kararı Vietnam dış temsilcilikleri vize bölümü yetkilileri tarafından verilen bir olumsuz karardır. Bu kararın ardından vize talebinde bulunan kişinin Vietnam’a girişine izin verilmez. Vize başvuru sahibi bu karara itiraz edebilir, bir dilekçe ile Vietnam konsolosluğuna başvurabilir.

Vietnam Vize Reddi ve Çözümü

Vietnam vize reddi kararı Vietnam vize evrakları vize başvuru dosyasında yapılan inceleme sonrasında alınır. Vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, mesleki bilgileri, mali bilgileri kontrol edilir, evrakların doğruluğu kontrol edilir. Vize kriterlerini karşılamaya kişilerin Vietnam vize başvuruları kabul edilmeyerek ilgili kişiye karar bildirilir.

Vize reddi kararının neden verildiğini bilmek Vietnam vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurularının tamamlanmasının önemini gösterir. Vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanları eşliğinde belgelerinin kontrol edilmesini sağlar, kişisel konumlarının Vietnam vize kriterlerine uygunluğunu denetler.

Vietnam Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Vietnam vize reddi kararı verilmesinin en önemli nedeni Vietnam vize başvuru dosyasında yapılan hatalar ve eksik belge düzenlenmesidir. Vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanların kontrolü bu nedeni büyük bir oranda ortadan kaldıracaktır. Yetkili ve güven veren vize başvuru merkezlerinde yapılan Vietnam vize işlemleri yüksek vize kabul oranlarına sahiptir.

Vietnam vize reddi kararı genelde şu nedenlerle verilir:

  • Vietnam vize formu ve Vietnam vize talep dilekçesinin uygun şekilde düzenlenmemesi
  • Vietnam vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması, vize belgelerinde hatalı bilgiler bulunması, yalan ve yanlış beyan
  • Vietnam seyahat sağlık sigortasının uygun bedelle ve süre ile yapılmaması
  • Vietnam’a gidecek kişinin gezi sonrasında ülkesine dönmeyeceğine dair vize yetkililerinde kanaat oluşması. Vize başvuru sahibinin ülkesiyle sıkı bağları bulunmaması
  • Vietnam gezisinin masraflarının vize başvuru sahibi tarafından karşılanamayacağının tespiti. Vize başvuru sahibinin banka hesabında bakiye olmaması, düzenli geliri bulunmaması, mal varlığının az olması. Sponsor güvencelerinin vize başvurusunda sunulmaması
  • Vietnam’a gidecek kişinin adli sicilinde sorun olması, ağır suçları bulunması, suç örgütleriyle bağının bulunması, uyuşturucu, silah, insan kaçakçılığına karışmış olması
  • Vietnam seyahati yapacak kişinin bulaşıcı hastalığının bulunması

Vietnam vize reddi kararı verilmesinde belli başlı nedenler bunlardır, vize başvuru merkezlerinde yetkili vize uzmanları bu olumsuz durumları tespit ederse vize başvuru sahibine bildirir.

Vietnam Vize Reddi Kararının Çözümü

Vietnam vize reddi kararı Vietnam dış temsilcilikleri tarafından bir mektula vize başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi bir dilekçe ile Vietnam konsolosluğuna itiraz eder, itiraz kabul edilmezse vize başvuru sahibi kararı temyize götürebilir.

Vietnam vize reddi kararı çıktıktan sonra vize başvuru sahipleri ödedikleri Vietnam vize ücreti ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerini geri alamaz. Bu yüzden vize başvuru sahipleri yetkili vize merkezleri ile çalışmalı ve yetkin vize uzmanlarının tavsiyelerini dinlemelidir. Eraytur vize merkezleri Gaziantep ve Ankara ofislerinde her il ve ilçeden yapılan Vietnam vize başvurularını yüksek vize kabul oranlarıyla tamamlamakta, vizeli pasaportları vize başvuru sahibine güvenle teslim etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×