Polonya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Polonya Vizesi

Polonya Aile Birleşimi Vizesi

Polonya Aile Birleşimi Vizesi, Polonya vatandaşları ile evlenen kişilerin ve Polonya’da oturma izni bulunan kişinin aile bireylerinin başvurabileceği uzun süreli bir vizedir. Aile birleşimi vize başvuruları Polonya dış temsilciliklerine bizzat yapılmalı ve her aile bireyi ayrı ayrı vize belgeleri hazırlamalıdır.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi

Polonya aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler Polonya vize başvuru dosyası hazırlanması hakkında Polonya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/polonya-vize-basvuru-merkezleri/  vize danışmanlarından bilgi alabilir, gerekli evrakları tamamlayarak belgelerinin denetlenmesini sağlayabilir. Vize başvuru merkezlerinden Polonya dış temsilcilikleri vize randevusu almak mümkündür.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

90 günden fazla kalmaya dair aile birleşimi ele alınır ve evlilik ile çocukları kapsayacak şekilde değerlendirilir.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nedir

Polonya vatandaşı eşten gelen davetiyeler ve uluslararası evlilik cüzdanı gibi aile birleşimini destekleyen belgeler ile özlük evraklarına ihtiyaç duyulur.

Aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru merkezleri ile iletişime geçildiğinde aile birleşimi vizesi hakkında her türlü bilgi alınabilir.

Polonya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Polonya aile birleşimi vizesi için vize başvuru sahibi ve Polonya’da bulunan aile bireyi belge hazırlamak durumundadır. Vize başvuru sahibi vize başvuru dosyasını hazırlayarak Polonya dış temsilciliklerinden alınan vize randevusuna iştirak eder. Polonya vize ücreti >> eraytur.com/polonya-vize-ucreti/ ödendikten sonra vize işlemleri başlatılır.

Polonya Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Polonya aile birleşimi vizesi için başvuran kişinin geçerli pasaportu ve fotokopisi- Vize başvuru sahibinin geçerli pasaportu ve renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Polonya vizesi başvuru sahibinin kimlik belgeleri fotokopileri- Nüfus kimlik kartı ve diğer kimlik belgelerinin fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Vize başvuru sahibinin adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kaydı örneği- Barkotlu adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneği vize başvuru dosyasına konur.
 • Polonya vize başvuru dosyası için 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka zeminli biyometrik fotoğraflar hazırlanmalıdır.
 • Vize başvuru sahibinin ve Polonya’daki kişinin gelir belgeleri- Vize başvuru sahibinin ve Polonya’daki aile bireyinin banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapuları ve araç ruhsat fotokopileri verilir.
 • Vize başvuru sahibinin meslek belgeleri- Çalışan kişilerin iş yeri bilgileri, SGK dokümanları, işe giriş bildirgesi, hizmet tescil belgesi hazırlanır.
 • Polonya vatandaşı eşin doğum belgesi- Polonya vatandaşı bireyin uluslararası doğum belgesi hazırlanmalıdır.
 • Polonya vatandaşı eşin çalışma belgeleri- Aile bireyinin çalışma belgeleri düzenlenir.
 • Polonya’da oturma izni bulunan kişinin oturma ve çalışma izni belgeleri- Çalışma izni ve oturma izni belgelerinin nüshası düzenlenmelidir.
 • Polonya’daki konutun kira kontrat ya da tapu fotokopileri- Birlikte ikametgah edilecek konutun tapu ya kira kontratı fotokopileri hazırlanır.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi- Evlilik belgesinin örneği uluslararası geçerliliği bulunan bir belge olmalıdır.
 • Türkiye’den alınmış evlilik cüzdan fotokopisi- Evlilik cüzdanı fotokopisi düzenlenir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma ilamı- Boşanma ilamı kararının örneği vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Çocuklar için gerekli belgeler- 18 yaşından küçük çocuklar için veraset veya velayet belgeleri noter onaylı olmalıdır. Ebeveyn izinleri alınmış olmalıdır.

Polonya aile birleşimi vizesi Polonya’da belli bir süre ülkede oturma izni vermektedir. Bu süre bitiminde vize başvuru sahibi tekrar başvuru yapmak durumundadır. Sürekli oturma izni ve çalışma izni alabilmek için farklı bir başvuru yapılması gerekmektedir.

Polonya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/polonya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×