Polonya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Polonya Vizesi

Polonya Vize Reddi ve Çözümü

Polonya vize reddi kararı Polonya dış temsilcilikleri vize bölümünce alınan bir karardır. Vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu alınan karar sonrasında Polonya vize talebinde bulunan kişinin vize kriterlerine uygun olmadığı ve vize başvuru dosyasının kabul edilmediği kararı alınabilir. Polonya vize evrakları dosyasını vize bölümüne iletmek vize alma garantisi sağlamaz.

Polonya Vize Reddi ve Çözümü

Polonya vize reddi kararının neden alındığını bilmek vize başvuru sahibinin vize başvurusunda neler yapması gerektiği açısından önemlidir. Kısa süreli Polonya vizeleri sadece Polonya vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilmektedir. Vize danışmanları gözetiminde hazırlanan vize başvuruları vize başvuru sahibi vize kriterlerine uygun olduğunda büyük olasılıkla kabul görecektir.

Polonya vize istiyor mu?

Bordo pasaport hamili olanların vize prosedürlerine uymaları istenir. Ancak söz konusu diğer 3 pasaporta dair herhangi bir vize işlemine yer verilmez.

Polonya vize ücreti ne kadar?

Başvurularınız sırasında 90 USD olan harç bedelini tahsis etmelisiniz. 6 – 12 yaş grubunda olanlar için de bu tutar 45 USD şeklindedir.

Polonya Schengen Vizesi mi?

Schengen vizesine sahip olan T.C. vatandaşlarının Polonya’ya seyahat etmelerine izin verilir.

Vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanları ile ön görüşme yaparak Polonya ve Schengen vize kriterlerine uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler. Vize başvuru merkezlerinde Polonya vize belgeleri listesine ulaşan vize başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini kolayca gerçekleştirmektedirler.

Polonya Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Polonya vize reddi kararı konsolosluk vize bölümünce vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu verilir. Vize başvuru dosyasındaki belgeler kontrol edilir ve vize başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali durumu değerlendirilir.

Polonya vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Polonya vize formu ve Polonya vize talep dilekçesindeki hatalar ve eksiklikler
  • Polonya vize başvuru dosyasında bulunması gereken evrakların eksik ve hatalı olması
  • Polonya seyahati yapacak kişinin bu seyahati karşılayacak mali gücü bulunmaması ve bir sponsor desteği almaması
  • Polonya seyahat sağlık sigorta poliçesinin uygun bedelle ve seyahate uygun süreyle yapılmaması
  • Polonya seyahatine çıkacak kişinin sağlık problemleri, bulaşıcı hastalık taşıması
  • Polonya’ya giriş yapacak kişinin ağır suçları bulunması, suç organizasyonlarıyla ilişkisinin olması, Polonya kamu düzenini bozacak nitelikte olması
  • Polonya seyahatine çıkacak kişinin seyahat sonrasında ülkesine döneceğine dair güvence sunamaması, aile ve iş bağları gibi kanıt gösterememesi

Polonya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Polonya vize belgelerini özenli bir şekilde hazırlamalı, iş ve mali bilgilerini doğru bir şekilde vermeli, Polonya seyahatini karşılayacak finansal güce sahip olmalı, adli sicilinin uygun bulunması ve sağlık problemleri olmaması gerekir.

Vize başvuru merkezlerinde yapılan ön görüşmelerde vize başvuru sahibinin vize kriterlerine uygun olup olmadığı gerçekçi bir şekilde değerlendirilir ve vize kriterlerine uygun olan kişilerin vize işlemleri süratle tamamlanır.

Polonya Vize Red Maddeleri

Polonya vize red maddeleri kapsamında kişilerin verdikleri belgelerde eksikliklerin olması en temel sorunlar arasında yer almaktadır.

Polonya vize reddi 10. Madde kapsamında ülkeye giriş için belirtilen neden ile sunulan belgelerin resmi birimler tarafından inandırıcı bulunmaması anlamına gelmektedir.

Polonya vize reddi alan kişilerin bir sonraki başvurularında aynı sorun ile karşılaşmamaları için özellikle profesyonel hizmet veren danışmanlık firmalarından yardım alması daha verimli olacaktır. Firmamızın yetkilileri ile iletişim kurmanız bu alanda yardım almanız için yeterli olacaktır.

Vize red maddeleri kapsamında başvuru formunun ıslak imzalı olmaması da önemli bir yer tutmaktadır. Başvuru formunun eksiksiz doldurulmasının sonrasında ıslak imzalı sunulması gerekir.

Schengen vizesi red yedim; ret yanıtı almanızın sonrasında harç olarak yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. İade engeli sadece Polonya’da geçerli değildir. Diğer ülkelerde de aynı şekilde geçerliliği devam etmektedir.

Polonya vize reddi 10. Madde sebebi ile başvurunuzun reddedilmesi durumunda bu durum sisteme işlenecektir. Objektif olarak hem belgeler ile destekleyerek hem de resmi prosedürleri devam ettirerek vize başvuru adımlarını tamamlamanız sizin için çok daha nitelikli olacaktır.

Polonya vize başvuru adımında kısa süreli vizede çok sıkı denetimler yapılmasa da uzun süreli kalmak için talepte bulunan kişilerin hem ülkeye entegrasyonları hem de maddi durumlarına ilişkin detaylı verilerin alınacağının da belirtilmesi gerekir.

Polonya Vize Reddi Kararı Çözümü

Polonya vize reddi kararı Polonya dış temsilcilikleri vize bölümünce alındıktan sonra gerekçeli karar vize başvuru sahiplerine bir yazı ile iletilir. Bu gerekçeli kararda belgelerde eksiklik ve hatalar bulunuyorsa vize başvuru sahibi bu karara konsolosluklar nezdinde itiraz edebilir, itiraz haklı bulunursa eksik belgeler tamamlanır. Vize reddi kararı kesinleştiğinde Polonya vize talebinde bulunan kişi bu kararı temyize götürebilir.

Polonya vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahipleri ödedikleri Polonya vize ücreti bedellerini geri alamazlar. Vize reddi kararının ardından yeni vize başvurusu yapılabilir, bu durumda Polonya vize harçları ve vize başvuru merkezi hizmet ücretleri yeniden ödenmek durumundadır. Vize başvuru sahipleri mevcut vize başvurularını vize danışmanları desteğinde yapmalı ve hatasız bir şekilde tamamlamalıdır.

Eraytur vize ofisleri Gaziantep-Ankara vize merkezlerinde ülkemizin her yerinden gelen Polonya ve Schengen vizesi başvurularını kabul etmekte, titizlikle tamamlanan vize başvuru süreci sonrası vizeli pasaportları vize başvuru sahiplerine iletmektedir.

Polonya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/polonya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Polonya Vize Red Maddeleri

Polonya çalışma vizesi için gerekli evraklar arasında güncel tarihli vizenin de sunulması gerekmektedir. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı bir sorun bulunuyorsa, vize başvuru adımının hemen öncesinde, pasaportunuzun yenilenmesi için başvuru adımlarını tamamlayabilirisiniz.

Polonya D tipi vize çalışma izni almak isteyen kişilerin özellikle bunun için ayrıca bir başvuruda bulunması gerekmektedir. Çalışma vizesi sadece alınan ülkede geçerlidir. Farklı komşu ülkelerde kullanılmasına imkan verilmemektedir.

Polonya D tipi vize için gerekli evraklar arasında ülkeye girişin sonrasında geçerli olan masrafların nasıl karşılanacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Polonya oturumu ile Almanya’da çalışmak mümkün değildir. Almanya’da çalışma izni almak için ayrıca başvuruda bulunmanız gerekir.

Polonya çalışma vizesi ile hangi ülkelere gidilir; çalışma vizesi alınan ülkede geçerliliğini korumaktadır. Diğer ülkelerde giriş adımını tamamlamak ve uzun süre kalmak için ayrıca bir talepte bulunmanız gerekecektir.

Polonya çalışma vizesi ücreti ilk etapta 80 Euro olarak belirlenmiştir. Ödeme adımını tamamlamanızın sonrasında size makbuz da sunulacaktır. Ödeme adımları dijital olarak da kayıt altına alınıyor olsa da makbuz ile de kontrolün sağlanması gerekir.

Polonya çalışma vizesi alınırken daha öncesinde bir Avrupa ülkesinde uzun müddetli çalışmış olmak, çalışma vizesi alma adımını kolaylaştıracak kıstaslardandır.

Polonya öğrenci çalışma izni alma adımlarında mühendislik bilimlerinden mezun olan kişiler daha avantajlıdır. Ayrıca kurumsal bir firmanın daveti ile ülkeye giriş yapmak da ayrıca süreci nitelikli kılmaktadır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×