Polonya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Polonya Vizesi

Polonya Vize Reddi ve Çözümü

Polonya vize reddi

Polonya vize reddi kararı Polonya dış temsilcilikleri vize bölümünce alınan bir karardır. Vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu alınan karar sonrasında Polonya vize talebinde bulunan kişinin vize kriterlerine uygun olmadığı ve vize başvuru dosyasının kabul edilmediği kararı alınabilir. Polonya vize evrakları dosyasını vize bölümüne iletmek vize alma garantisi sağlamaz.

Polonya vize reddi kararının neden alındığını bilmek vize başvuru sahibinin vize başvurusunda neler yapması gerektiği açısından önemlidir. Kısa süreli Polonya vizeleri sadece Polonya vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilmektedir. Vize danışmanları gözetiminde hazırlanan vize başvuruları vize başvuru sahibi vize kriterlerine uygun olduğunda büyük olasılıkla kabul görecektir.

Vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanları ile ön görüşme yaparak Polonya ve Schengen vize kriterlerine uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler. Vize başvuru merkezlerinde Polonya vize belgeleri listesine ulaşan vize başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini kolayca gerçekleştirmektedirler.

Polonya Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Polonya vize reddi kararı konsolosluk vize bölümünce vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu verilir. Vize başvuru dosyasındaki belgeler kontrol edilir ve vize başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali durumu değerlendirilir.

Polonya vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Polonya vize formu ve Polonya vize talep dilekçesindeki hatalar ve eksiklikler
  • Polonya vize başvuru dosyasında bulunması gereken evrakların eksik ve hatalı olması
  • Polonya seyahati yapacak kişinin bu seyahati karşılayacak mali gücü bulunmaması ve bir sponsor desteği almaması
  • Polonya seyahat sağlık sigorta poliçesinin uygun bedelle ve seyahate uygun süreyle yapılmaması
  • Polonya seyahatine çıkacak kişinin sağlık problemleri, bulaşıcı hastalık taşıması
  • Polonya’ya giriş yapacak kişinin ağır suçları bulunması, suç organizasyonlarıyla ilişkisinin olması, Polonya kamu düzenini bozacak nitelikte olması
  • Polonya seyahatine çıkacak kişinin seyahat sonrasında ülkesine döneceğine dair güvence sunamaması, aile ve iş bağları gibi kanıt gösterememesi

Polonya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Polonya vize belgelerini özenli bir şekilde hazırlamalı, iş ve mali bilgilerini doğru bir şekilde vermeli, Polonya seyahatini karşılayacak finansal güce sahip olmalı, adli sicilinin uygun bulunması ve sağlık problemleri olmaması gerekir.

Vize başvuru merkezlerinde yapılan ön görüşmelerde vize başvuru sahibinin vize kriterlerine uygun olup olmadığı gerçekçi bir şekilde değerlendirilir ve vize kriterlerine uygun olan kişilerin vize işlemleri süratle tamamlanır.

Polonya Vize Reddi Kararı Çözümü

Polonya vize reddi kararı Polonya dış temsilcilikleri vize bölümünce alındıktan sonra gerekçeli karar vize başvuru sahiplerine bir yazı ile iletilir. Bu gerekçeli kararda belgelerde eksiklik ve hatalar bulunuyorsa vize başvuru sahibi bu karara konsolosluklar nezdinde itiraz edebilir, itiraz haklı bulunursa eksik belgeler tamamlanır. Vize reddi kararı kesinleştiğinde Polonya vize talebinde bulunan kişi bu kararı temyize götürebilir.

Polonya vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahipleri ödedikleri Polonya vize ücreti bedellerini geri alamazlar. Vize reddi kararının ardından yeni vize başvurusu yapılabilir, bu durumda Polonya vize harçları ve vize başvuru merkezi hizmet ücretleri yeniden ödenmek durumundadır. Vize başvuru sahipleri mevcut vize başvurularını vize danışmanları desteğinde yapmalı ve hatasız bir şekilde tamamlamalıdır.

Eraytur vize ofisleri Gaziantep-Ankara vize merkezlerinde ülkemizin her yerinden gelen Polonya ve Schengen vizesi başvurularını kabul etmekte, titizlikle tamamlanan vize başvuru süreci sonrası vizeli pasaportları vize başvuru sahiplerine iletmektedir.

Polonya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/polonya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×