Macaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Macaristan’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız vize almak zorundasınız. Umumi Pasaport sahiplerinin vize zorunluluğu vardır. Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport ile 90 günü aşmayan konaklamalarda vize muafiyeti bulunmaktadır. Vize başvuru işlemleri için Macaristan Büyükelçiliği veya Macaristan Konsolosluğuna talep edilen belgeler ile birlikte başvurmanız gerekmektedir.

 

Macaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Macaristan Schengen Vizesi

Macaristan Schengen Vizesi başvurularında, başvuru sahibinin biyometrik veri ve parmak izi gereklidir. Schengen Vizesi başvurularında vermiş olduğunuz tüm bilgiler gibi parmak iziniz de 5 yıla kadar konsoloslukça kayıtlı kalabilir bu sebepten ötürü eğer ki son 5 yıl içinde Schengen Vizesi için parmak izi verdiyseniz, parmak izi için tekrar bir işlem yapmasına gerek yoktur.
Macaristan vize ne kadar sürede çıkar?
Macaristan vize başvurusu sonuçları ortalama 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.
Macaristan vizesi nasıl alınır?
Macaristan vizesi, Macaristan konsolosluğu veya yetkili vize merkezlerine başvuru yapılarak alınabilir. Başvuru yapacak kişiler, vize başvuru formunu doldurmalı ve vize talep dilekçesi yazmalıdır. Bu belgelerle birlikte gereken diğer evrakları teslim etmeniz ardından başvuru yapabilirsiniz.
Macaristan vize veriyor mu?
Macaristan, ülkesine seyahat, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla gelecek olan kişilere vize vermektedir. Vize almak için Macaristan konsolosluğundan randevu almanız gerekir.

Macaristan Ticari Vize İşlemleri

İş için gerekli olan tüm seyahatler için ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İş için anlaştığınız firmalara ilişkin bilgiler, istenilen vize belgeleri, pasaport ve biyometrik fotoğrafınız ile başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Başvuru formu
 • Pasaport: Vize bitim tarihinden sonra 3 ay geçerliliğini koruyacak, iki sayfası boş bırakılmış ve son 10 yıl içinde alınmış olan bir pasaport geçerli olarak değerlendirilir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet
 •  Seyahat Sağlık Sigortası:
 •  Konaklama ve ulaşım: Otel ve Uçak rezervasyonlarını belirtir belgelerin de başvuru dosyasına eklenmesi bekleniyor.
 • Seyahat giderlerinin karşılanması: Son 3 aylık hesap dökümü.
 • Hizmet dökümü: SGK hizmet dökümü,  Son 3 aylık maaş bordroları kaşeli ve imzalı asılları, limit gösteren son kredi kartı ekstresi de ibraz edilecek belgeler arasında yer alıyor.

Kişiden bulunduğu duruma göre ekstra olarak talep edilebilecek belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;

 • Güncel Şirket Evrakları
 • SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 •  Banka Hesap Özeti

Kişi şirket çalışanı ise;

 • Güncel Şirket Evrakları
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü
 • Maaş Bordrosu
 • Banka Hesap Özeti

Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma Belgesi
 • Görev Kimlik Kartı
 •  Maaş Bordrosu
 • Banka Hesap Özeti

Kişi Emekli ise;

 • Emeklilik Kartı Fotokopisi
 •  Emekli Maaş Dökümü
 • Banka Hesap Özeti

Kişi Öğrenci ise;

 • Öğrenci Belgesi (Orijinal, güncel)
 • Orijinal Muvafakat name (Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba imzalı, noter onaylı)
Macaristan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/macaristan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Macaristan Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Para Olmalı?

Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı; 6 bin lira kadar tutar vize alma adımının onaylanması için yeterli olacaktır.

Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı; vize alım aşamasında kişilerin ülkeye giriş yaptıktan sonra masraflarını nasıl karşılayacağına ilişkin bilgilendirme sunulması adına bankada bulunan tutar oldukça önemlidir.

Schengen vizesi ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Ödeme adımlarının sorunsuz şekilde tamamlanması için konsolosluğun belirtmiş olduğu IBAN numarasının kullanılması gerekir.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2019 senesinden bu yana değişim göstermiştir. Son değişimler ile beraber 6 bin liralık bir ücret vizenin onaylanması adına yeterlidir.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2020 yılında vize ücreti ödeme adımının yanı sıra ayrıca belirtilmesi gereken ana kıstaslardandır. Bu hem sivillerden hem de öğrencilerden talep edilmektedir.

Macaristan vize ücreti ise 80 Eurodur. Ayrıca bir vize danışmanlık adımından istifade ettiyseniz, danışmanlık merkezine yapacağınız ödemenin de ayrıca hesaplanacağının belirtilmesi gerekir.

Schengen vizesi nasıl alınır 2020; Schengen vizesi kısa dönemli bir vizedir. 180 günlük bir periyotta kişilerin bu vizeyi en fazla 90 gün kullanmasına imkan tanınmaktadır.

Schengen vizesi veriliyor mu; gerekli randevu alma adımlarının tamamlanmasının sonrasında vize talep aşamasını yerine getirmelisiniz. Vize talep adımlarında firmamızdan destek alarak süreci daha hızlı ve pratik hale getirebilirsiniz.

Macaristan İçin Vize Gerekli Mi?

Macaristan için vize gerekli mi; Macaristan giriş adımlarında vize gerekliliği devam etmektedir. Sadece hizmete mahsus olarak verilen pasaportlarda vizesiz şekilde giriş adımının tamamlanmasında bir sorun oluşmayacaktır.

Macaristan’a vize almak kolay mı; öğrenci olarak vize başvuru adımlarının gerçekleştirilmesi durumunda vize almak diğer etmenlere göre çok daha kolay bir biçimde tamamlanmaktadır.

Schengen vizesi kapsamında Macaristan vizesi de geçerliliğini sürdürmektedir. Schengen ortak vize programına dahil olan ülkelere Schengen vizesi ile sorunsuz şekilde giriş yapabilirsiniz.

Macaristan turist vizesi almak isteyen bireylerin ülkede hangi adreste bulunacaklarına dair bilgi vermeleri için otel rezervasyon dataları da talep edilecektir.

Macaristan vizesi talep adımlarında size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası aracılığı ile başvurunuzun geçerliliğini ve hangi durumda olduğunu detaylı şekilde inceleme hakkınız olacaktır.

Macaristan’a gitmek için gerekenler arasında güncel bir pasaport başı çekmektedir. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı bir sorun bulunuyorsa, vize başvurusunun öncesinde pasaportunuzun güncellenmesi ile alakalı başvurularınızı iletmeniz istenecektir.

Macaristan ticari vize ile de giriş hakkınız vardır. Ticari vize ile giriş yapmak isteyen kişilerin maddi varlıklarına ilişkin detaylı bilgi sunmaları gerekir. Sadece ticari vize talep eden kişilerin değil aynı zamanda öğrencilerin de maddi durumlarına ilişkin bilgi vermeleri zorunluluğu devam etmektedir.

Schengen vize ücreti kapsamında kişilerin özellikle 80 Euro ödemeyi yapmasının sonrasında ret yanıtı alması durumunda harç tutarı kişilere iade edilmeyecektir.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan Türkiye için vize uygulayan bir ülkedir bu yüzden her seyahatte vize zorunluluğu vardır. Macaristan Konsolosluğu veya Macaristan Büyükelçiliği tarafından vize işlemleri yürütülmektedir. Schengen vizesi kapsamında gerçekleşecek kısa süreli seyahatler için son 5 yıl içinde parmak izi tanıtılmış olmalıdır.

Macaristan vize başvurusu için sizden talep edilecek tüm evrakları doğru düzgün teslim etmeniz gerekmektedir. Yıpranmamış veya yırtılmamış geçerlilik süresi devam eden pasaportunuz olmalıdır. Daha sonra ücreti yatırmanız gerekir. Vize başvuru işleminizin geçersiz sayılmaması için evraklarınızın tam ve doğru bilgi içerdiğinden emin olmalısınız.

Macaristan Vizesi Sonuçlanması Kaç Gün Sürmektedir?

Macaristan vize başvurularının sonuçlanması, tüm evrak ve formların Macaristan Büyükelçiliği’ne ulaşmasının ardından ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak siz seyahatinizden en az 20 gün kadar önce vize işlemlerine başlamalısınız. Zaman zaman iş yoğunluğu veya başka mazeretler sebebiyle vize işlemleriniz gecikebilir. Yaşanan aksamalar dolayısıyla mağduriyet yaşamak istemiyorsanız vize başvurunuzu mümkün olduğunca erken bir tarihte yapmalısınız.

Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan için gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat öncesinde; seyahat süreniz, seyahat amacınız, kişisel bilgilerinizin bulunduğu Macaristan vizesi için özel olarak hazırlanmış başvuru formunu doğruca doldurmalısınız. Formu doldururken eksik bir yer bırakmamalısınız.

Macaristan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/macaristan-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan vize işlemleri için Türkiye’ de çeşitli acentaların ofislerine başvurabilirsiniz.

Macaristan Vize Reddi

Vize başvuru işleminizi gerçekleştirdikten sonrası artık Macaristan Büyükelçiliği ile ilgilidir. Vize için izin veya ret verme hakkına sahiptirler. Eğer vize başvurunuz reddedilirse bu bir sonraki Macaristan veya başka ülke vize başvurularınızı olumsuz etkileyebilir. Problem yaşamamak için mutlaka istenilen tüm evrakları doğru bir şekilde teslim ediniz.

Macaristan vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/macaristan-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.
Macaristan Vizeli Mi?

Macaristan vizeli mi; vize alarak ülkede uzun süre kalma hakkını elde edebilirsiniz. Giriş adımında uzun süreli kalacak olan kişilerin D grubu vize talep etmeleri gerekmektedir.

Macaristan vizesi talep adımlarında size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası aracılığı ile başvurunuzun ne durumda olduğunu kontrol etme hakkını elde edebilirsiniz.

Macaristan vizesi ne kadar; 80 Euro olarak belirlenmiş olan bu ücreti dilerseniz kredi kartı ile de ödeyebilirsiniz.

Schengen vizesi ücreti ödeme adımının sonrasında vizenizin ret yanıtı alması durumunda ödediğiniz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekir.

Macaristan’a vize almak kolay mı; kurallar yerine getirildiği müddetçe vize onay alma adımının oldukça kısa sürede kolaylıkla tamamlanabileceğinin de belirtilmesi gerekir.

Macaristan vizesi kapsamında aile birleşimi de talep edebilirsiniz. Aile birleşimi talep edebilmek için evliliğe dair gerekli olan tüm bilgileri derlemeniz gerekir.

Macaristan turist vizesi almak adına ülkeye giriş çıkış adımının tamamlanması için uçak bilet nüshalarının iletilmesi gerekir. Otel rezervasyonuna dair de ayrıca bilgilendirme sunmalısınız.

Macaristan vize ücreti 2020 ödeme adımında konsolosluğun belirtmiş olduğu IBAN numarasını kullanmanız gerekmektedir.

Macaristan vize istiyor mu; vize talep adımlarının tamamlanmasının hemen akabinde ret yanıtı alırsanız bir sonraki başvurunuzu profesyonel firma aracılığı ile gerçekleştirmeniz sizin için çok daha verimli olacaktır.

Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı; ortalama 6 bin lira tutarın banka hesabında bulunması gerekir.

Macaristan Vize Çeşitleri

Macaristan gidiş amacınıza bağlı olarak başvuracağınız vize türlerini belirli sınıflara ayırmıştır. Baktığınızda temel olarak ikiye ayrılmıştır. Bunlar uzun süreli ve kısa süreli vize olarak karşınıza çıkar.

Uzun süreli olan vize 90 günden daha fazla ülke sınırları içerisinde kalmanıza imkan tanır. Bu vizeyi almaktaki amacınız 90 günü aşacak şekilde eğitimi konferans, turistik gezi, oturum, çalışma durumu olmalıdır. Kısa süreli olan vize ise Schengen vizesidir. Macaristan Schengen vizesi de kendi içinde A ve C olarak iki farklı kategoriye ayrılır.

A tipi olarak adlandırılan Schengen vizesi başka bir ülkeye geçişte Macaristan üzerinden transit geçiş yapmayı sağlar. Macaristan bu vizeyi Türk vatandaşlarına uygulamadığı için bu konu üzerinde durmayacağız.

C tipi olarak bilinen vize ise 90 güne kadar Macaristan ülke sınırları içerisinde bulunmaya olanak sağlayan vizedir.

Macaristan Vize Türleri

Macaristan vizesi, ülkeye yapılacak gidişlerin hangi amaçlı olduğuna dikkat eder. Bu sebepten ötürü aşağıda belirtildiği gibi kategorilere ayrılmaktadır. Seyahat gerçekleştirecek kişilerin seyahat amacına uygun bir şekilde talep edilen tüm belgeleri ibraz etmeleri gerekir.

 • Macaristan Turistik
 • Macaristan Ticari
 • Macaristan Aile ve Arkadaş Ziyaret Maksatlı vize
 • Macaristan Kültürel Maksatlı Vize
 • Macaristan Erasmus için Vize
 • Macaristan Transit Vize
 • Macaristan Resmi Maksatlı Vize
 • Macaristan Sağlık Maksatlı Vize
 • Macaristan Sportif Maksatlı Vize
 • Macaristan AB Vatandaşı İle Evli Kişiler İçin Vize
 • Macaristan Şoför Maksatlı Vize

Macaristan Vizesi Başvuru İşlemleri

Macaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize için gerekli işlemleri için Macaristan Konsolosluğu veya anlaşmalı acentalar aracılığı ile başvuru yapması lazımdır. Başvuru sürecinde istenilen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurusu büyük olasılıkla reddedilecektir.

Macaristan Vizesi Ücreti

Macaristan konsolosluğu için 60€ harç bedeli, parmak izi işlem merkezi için 25€/45€ servis bedeli vardır. Macaristan vize başvuruları için başka ek ödemeler de olabilmektedir.

Macaristan Vizesi Başvurusuna İlişkin

Macaristan ile bazı ülkeler arasında vize bölgesi anlaşması yapılmıştır.

 • Estonya
 • Slovenya
 • Norveç
 • Portekiz

Bu anlaşmaya göre yukarda adı verilen ülkelerin herhangi birisine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Macaristan Konsolosluğu yardımı ile yapabilmektedir.

Macaristan vize işlemlerinde kullanılacak pasaportta vizenin işlenebilmesine imkân tanıması için mutlaka 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. 18 yaşından küçükler için ebeveyn veya yasal vasi ile pasaport başvurusu yapması gerekir.

Macaristan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/macaristan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Macaristan Vizesi Hangi Ülkelerde Kabul Edilir?

Macaristan vizesi Schengen vizesi olduğu için bu kapsamdaki tüm ülkelerde geçerli olacak bir vize türüdür.

Macaristan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/macaristan-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Macaristan'a Gitmek İçin Gerekenler

Macaristan’a gitmek için gerekenler ve şartlar sizin talep ettiğiniz vize türüne göre değişim arz etmektedir. Örneğin öğrencilerin tüm öğrenci bilgilerini ve detaylarını eksiksiz biçimde sunması gerekir.

Macaristan’a nasıl yerleşilir; yerleşme izni almak için ülkede kesintisiz olarak 5 sene boyunca oturum hakkını elde etmiş olmanız gerekmektedir.

Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı; bu konuda senelere göre talep edilen tutar değişim gösterebilmektedir. Ortalama 6 bin lira değerinde tutarın olması istenir.

Macaristan’a vize almak kolay mı; istenen evrakların derlenmesi durumunda vize alma süreci ile alakalı bir kısıtlama ya da sorun meydana gelmeyecektir.

Macaristan vizesi ne kadar; 80 Euro ödemeniz vize alma süreci için yeterli olacaktır.

Macaristan vize ücreti 2020 kredi kartı ile de ödenebilmektedir. Bu konuya dair bir kısıtlama söz konusu değildir. Kişilerin vize ret yanıtı almaları durumunda ödemiş oldukları tutarın hesaba tanımlanmasına imken verilmeyecektir.

Macaristan vizesi için gerekli evraklar arasında güncel bir pasaportun da bulunması gerekiyor. Pasaportunuz güncel değilse, vize talep adımlarının öncesinde pasaportunuzu yenilemeniz talep edilecektir.

Macaristan turist kabul ediyor mu; pcr testi negatif olan kişiler ülkeye sorunsuz şekilde giriş yapabilecektir.

Macaristan vize başvuru formu doldurma adımının sonrasında başvuru formunuzu ıslak imzalı bir biçimde belirtilen alana sunmanız gerekir. Verilerde bir eksiklik ya da yanlışlığın olması ret yanıtı almanıza neden olacaktır.

Macaristan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Macaristan vizesi nasıl alınır?

Macaristan vizesi almak için sistemli bir şekilde ilerlenmelidir. Öncelikle ücretsiz randevu almalısınız. daha sonra meslek grubunuza göre ilgili evrak listesini hazırlamalı ve randevu günü başvuru merkezine teslim etmelisiniz.

Macaristan vizesi kolay mı?

Macaristan vizesi gerekli şartların taşınması ve istenilen evrakların eksiksiz ve tam olarak sunulması ile birlikte çok kolay alınmaktadır.

Macaristan vizesi için banka da ne kadar para olmalıdır?

Macaristan vizesi almak için turistik ve aile ziyareti vizelerinde 7 günlük bir seyahat için ortalama 1000 euro para bulunmalıdır. Aynı şekilde ticari seyahatler için de bu miktar olmalıdır. Bu miktar otel ve uçak masraflarınızdan hariç oalrak bulunması gerekmektedir.

Macaristan Vize İstiyor Mu?
Macaristan, Umuma Mahsus (Bordo) pasaportlu Türklere vize almayı zorunlu kılıyor. Ancak pasaportunuz Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla vizesiz giriş yapabilirsiniz.
Macaristan Transit Vize İstiyor Mu?
Transit vize taşıma işlemi gerçekleştiren tır şoförlerine verilen vize türüdür. Batı Avrupa ülkelerine transport işlemi ile mal taşımak isteyen şoförlerin Schengen vizesi alması zorunludur.
Macaristan Vizesi Nasıl Alınır 2021?
Macaristan vizesine sahip olmak için öncelikle vize başvurusu yapılması gerekiyor. Bu başvuru işlemi öncesinde maddi durumunuza, gidiş nedeninize ve mesleğinize dair belgeleri bir araya getirmelisiniz. Düzenlediğiniz belgeleri teslim etmek için As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi başta olmak üzere anlaşmalı yerlere ulaşmalısınız. Evrak tesliminin ardından kısa bir süre içerisinde vizeniz size ulaşacaktır.
Macaristan Vize Ücreti Nedir?
Macaristan vize ücreti temelde 60 Euro’dur. Ancak ortalama 25 Euro da kişilerden hizmet bedeli olarak alınır. Toplamda 85 Euro tutarında vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu sayılar ve tutarlar farklı tarihlerde değişiklik gösterebilir.
Macaristan D Tipi Vize Nedir?
Macaristan D tipi vize oturma iznidir. 90 günü aşan çalışma ya da eğitim işlemleriniz için d tipi vizeye sahip olmanız gerekir. Oturma izni almak isteyen kişiler başvurularını AS Visa Merkezi ile gerçekleştirebilirler.
Macaristan Vizesi Almak Kolay Mı?
Macaristan vizesi almak da her vize gibi belirli şartlara sahiptir. İlk defa Macaristan vizesi alıyorsanız yeniden vize alanlara göre işlemleriniz daha zor geçebilir. Eğer orta düzeyde, bir mesleğe sahip ve düzenli olarak elde ettiğiniz bir gelir varsa işleminiz çok zor olmayacaktır. Ayrıca daha önce Schengen vizesi aldıysanız işiniz son derece kolay olacaktır. Genel olarak bakıldığında kolay alınabilen Schengen vizeleri arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×