Macaristan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Macaristan Vizesi

Macaristan Vize Formu ve Dilekçe

 

Macaristan vize formu ve vize dilekçesi, Macaristan vize başvurularında vize başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardır. Vize başvuru sahipleri bu belgeleri hazırlayarak kişisel bilgilerini vize yetkililerine iletirler.

Macaristan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Macaristan Schengen Vize Başvuru Formu

Asvisa  Macaristan  Vize Başvuru Formu

Macaristan  Vize Başvuru Formu PDF

Macaristan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Macaristan Dilekçe Örneği

Macaristan Vize Formu ve Dilekçe

Macaristan vize formu, Macaristan dış temsilcilikleri İnternet sitesinden ve Macaristan vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilebilir. Schengen vize kriterlerine göre hazırlanmış form sayesinde vize başvurusunda bulunan şahsın kişisel bilgileri ve seyahat bilgileri toplanarak değerlendirilir.

Macaristan vize dilekçesi vize başvuru sahibinin talep ettiği vize türünü belirttiği ve seyahati hakkında bilgi verdiği bir şahsi talep dilekçesidir. Macaristan vize türlerine göre farklı şekilde hazırlanan dilekçedeki bilgiler ile Macaristan vize evrakları dosyasında bulunan belgelerdeki bilgiler kesinlikle çelişmemelidir.

Macaristan vize formunu dolduran ve vize dilekçesini yazan vize başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini başlatabilirler. En sağlıklı vize başvuru yöntemi vize merkezleri uzman danışmanları vasıtasıyla yapılan vize başvurularıdır.

Macaristan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Macaristan vize formu İnternet’ten çıktısı alınarak doldurulur, okunaklı bir yazı ile tükenmez kalem kullanılmalıdır. Formun ilgili alanına bir biometrik fotoğraf yapıştırılır ve form ıslak imza ile onaylanır. Vize danışmanlarından destek alınarak doldurulabilecek form AB resmi dillerinde doldurulabilir.

Macaristan vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Macaristan vizesi talep eden kişinin kişisel bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgilerindeki bilgiler yazılır.
 • Macaristan seyahati yapacak kişinin pasaport bilgileri-Pasaport türü, geçerlilik tarihi ve numarası verilir.
 • Macaristan seyahatinin ayrıntıları- Seyahat amacı, tarihleri belirtilir.
 • Macaristan vizesi isteyen kişinin iş durumu- Vize başvuru sahibinin iş durumu ve çalışma yeri belirtilir.
 • Schengen vizesi geçmişi- Daha önce alınan Schengen vize bilgileri yazılır.
 • Vize başvurusunda bulunan kişinin aile bilgileri- Aile bireylerinin bilgileri verilir.
 • Macaristan seyahatinin masraflarını karşılama yöntemi- Seyahat karşılama yöntemi belirtilir, sponsor bilgileri verilir.
 • Vize başvuru sahibinin parmak izi verip vermediği- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
 • Macaristan seyahati öncesindeki seyahatlerin bilgileri- Daha önceki seyahat bilgileri verilir.
 • İsviçre, AB ve AET topluluğu üye ülkesi vatandaşı aile bireyleri- Bu ülke vatandaşı aile bireylerinin bilgileri yazılır.

Macaristan vize formu doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılır ve Macaristan vize ücreti ödenerek vize başvuru dosyası oluşturulur.

Macaristan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Macaristan vize dilekçesi seyahat amacına uygun vize türündeki talebin Macaristan dış temsilcilikleri vize bölümüne iletildiği bir dilekçedir. Dilekçe İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir, dilekçedeki bilgiler hatasız ve eksiksiz olmalıdır. Seyahatin ayrıntıları açıklanmalı, tüm detaylar belirtilmelidir. Farklı Macaristan vize türlerinde farklı vize talep dilekçeleri hazırlanır.

Macaristan turistik vize dilekçesinde seyahat amacı ve seyahatin kesin tarihleri belirtilir. Seyahat ayrıntıları ve konaklama, ulaşım bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri yazılmalıdır. Dilekçe ıslak imza ile onaylanır.

Macaristan ticari vize dilekçesi firma antetli kağıdına yazılır, vize başvuru sahibi şirket unvan ve görevlerini belirtmelidir. Şirketin adresi ve iletişim noktaları belirtilir. Macaristan’daki firma bilgileri de verilmelidir. Her iki tür dilekçede de sponsor bilgileri verilmelidir. Ticari vize dilekçelerini firma yetkilisi imza ve kaşe ile onaylar.

Macaristan vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyası gerekli evraklarla oluşturulur. Macaristan vizesi almanın en kolay yolu vize başvuru merkezlerinde yapılan işlemlerle gerçekleştirilir.

Macaristan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/macaristan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×