Macaristan Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Macaristan Vizesi

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

Macaristan aile birleşimi vizesi, vize sahiplerine Macaristan’da belli bir süre oturma izni veren uzun süreli ulusal bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesinden Macaristan vatandaşlarıyla evlenen kişiler ve Macaristan’da oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri yararlanır.

Madagaskar Vize Reddi ve Çözümü

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

Macaristan aile birleşimi vizesine vize başvuru sahipleri şahsen başvuru yapmalıdır. Macaristan dış temsilciliklerine aile bireylerinin her biri ayrı ayrı başvuru yapmak durumundadır. Aile birleşimi için gerekli evraklar da her aile bireyi için hazırlanır. Vize başvuru dosyası Macaristan vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/macaristan-vizesi-basvuru-merkezleri/  uzman danışmanları desteğinde hazırlanırsa hatasız ve eksiksiz bir başvuru süreci yaşanmış olur.

Macaristan aile birleşim vizesi kaç günde çıkar

Aile birleşimi için belirtilen azami süre 21 iş günüdür. Ancak çoğu zaman 30 iş gününü aştığı görülür.

Macaristan D tipi vize kaç günde çıkar?

Uzun süreli vizeye dair 30 iş gününe vurgu yapılır ve süre resmi tatillere bağlı olarak uzayabilir.

Macaristan D vizesi nedir?

90 günden fazla olan kalma süresine bağlı olarak D tipi yani uzun süreli vize seçeneklerine yer vermek gerekir.

Aile birleşimi vizesi Macaristan dış temsilcilikleri tarafından titizlikle incelenmektedir, başvuru dosyasında bulunan belgeler eksiksiz ve hatasız olmalıdır. Macaristan vize reddi kararı >> eraytur.com/macaristan-vize-reddi/  ile karşılaşmamak için vize başvuru dosyaları uzman desteğinde hazırlanmalı, hızlı işlemler için vize randevuları vize başvuru merkezlerinden alınmalıdır.

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Macaristan Aile birleşimi vizesi başvuru sahipleri gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra vize evraklarının bulunduğu vize başvuru dosyalarını vize danışmanları denetimine sunmalıdır. Yapılacak en küçük hatalar vizenin alınamamasına neden olur. Vize başvurularında evrakların eksiksiz ve hatasız hazırlanması son derece önemlidir.

Macaristan Aile Birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Macaristan vize formu >> eraytur.com/macaristan-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Macaristan vize formu ve dilekçesi hatasız olarak hazırlanmalıdır.
 • Macaristan’a gidecek kişinin geçerli pasaportu ve renkli fotokopileri- Geçerli pasaportun ve eski pasaportların fotokopileri çektirilmelidir.
 • Macaristan’a gidecek kişinin kimlik belgeleri fotokopileri- Nüfus kimlik belgesi ve diğer kimlik belgeleri fotokopileri verilmelidir.
 • Macaristan aile birleşimi vizesi alacak kişinin vukuatlı nüfus kaydı örneği- Barkotlu nüfus kayıt örnekleri İnternetten alınabilir.
 • Macaristan aile birleşimi talebinde bulunan kişinin adli sicil kaydı- Barkotlu temiz adli sicil kaydı alınmalıdır.
 • Macaristan seyahatine çıkacak kişinin biyometrik fotoğrafları- Macaristan vize başvuru dosyasına iki adet biyometrik fotoğraf eklenmelidir.
 • Kişilerin gelir belgeleri- Vize başvuru sahibinin ve Macaristan’da bulunan aile bireyinin gelir belgeleri onaylı olarak düzenlenmelidir. Banka hesap özetleri, maaş bordroları, araç ruhsatları, tapu fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Macaristan vatandaşı kişinin doğum belgesi- Macaristan vatandaşı eşin doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Macaristan’da oturan kişinin çalışma ve oturma izin belgeleri- Macaristan’daki aile bireyinin oturma ve çalışma izin belgeleri örneği verilmelidir.
 • Macaristan’da oturan kişinin çalışma belgeleri- Macaristan’daki aile bireyinin çalışma belgeleri örnekleri verilmelidir.
 • Macaristan’daki konutun kira kontratı veya tapu belge fotokopileri- Macaristan’da oturulacak konurun kira kontratı veya tapu belgesi fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Macaristan vatandaşı ile evlenildiyse uluslararası evlilik formu- Uluslararası evlilik belgesi düzenlenmelidir.
 • Türkiye’den alınan evlenme cüzdanı örneği- Evlenme cüzdanı örneği onaylı olarak verilmelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma ilamı belgesi- Boşanma ilamı belgesi örneği verilmelidir.
 • Çocuklar için izin belgeleri- 18 yaşından küçük çocukların velayet ve veraset belgeleri noter onaylı olmalıdır.

Macaristan aile birleşimi için istenen ek belgelerin listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Macaristan aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilir, süre dolduğunda vizeye tekrar başvurmak gereklidir. Sürekli oturma ve çalışma izni almak için Macaristan göçmenlik yasasının belirlediği prosedürleri yerine getirmek gereklidir.

Macaristan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/macaristan-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×