Macaristan Vizesi ve Covid 19 - Eraytur
Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi ve Covid 19

Yurt dışı seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde karşılaşacağınız vize engelinin yanı sıra, dünyanın meşgul olduğu Covid-19 virüsünün de etkisiyle vatandaşlarımızı nelerin beklediğine değinmek istiyoruz. Hayatın normale dönmesiyle birlikte vize işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilerin, daha önce hiç Macaristan’a seyahat etmemiş olması halinde veya yeni vizelerini alırken nelere dikkat edeceklerine değineceğiz. Hangi evrakların gerekli olduğunu, hangi vize türüyle Macaristan’a gidebileceğinizi ve vizelerinizi nasıl alacağınızı bu sayede öğrenmiş olacaksınız.

Macaristan Vizesi ve Covid 19
Macaristan Vizesi ve Covid 19

Schengen vizeleri kapsamında değerlendirilen ve toplamda 26 adet ülkenin arasında bulunan Macaristan’a seyahat etmek istediğinizde vize türlerine göre başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Pasaportlarınızın uygun olması, diğer evrakların tamamlanması ve ücretlerin ödenmesi gibi süreçlerin ardından Macaristan seyahatleriniz için tüm engellerin ortadan kaldırılacağını belirtebiliriz. Ancak ofislerimiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz başvurularda son kararın konsolosluğa ait olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Macaristan vize istiyor mu?
Macaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.
Macaristan vizesi almak kolay mı?
Macaristan vizesi almak şartlar sağlandığı sürece oldukça kolaydır.
Macaristan vize ücreti ne kadar?
Macaristan vize ücreti 115 Euro olarak belirlenmiş bulunmaktadır.
Ofislerimizi arayarak bulunduğunuz illerden başvurularınızı yapabilmeniz için gerekli olan randevu işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak son aylarda tüm dünyanın olumsuz etkilendiği Covid-19 nedeniyle vize işlemlerinin durdurulduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle sizler de henüz tarihleri netleşmeyen yeniden randevu oluşturma ve vize işlemlerini başlatma hususunda gerekli gelişmeleri adreslerimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuruları ne zaman açılacak?

Macaristan vizesini alabilmeniz için gerekli olan evrakların Covid-19 tedbirleri kapsamında getirilecek olan kısıtlamalardan nasıl etkileneceğinin yanıtını bu sayede alabileceksiniz. Başvuruların online olarak oluşturulacak randevu kayıtlarının sırasına göre değerlendirilecek olmasından ötürü, sitelerimiz üzerinden gelişmeleri takip edebilir ve randevularınızı en erken süreçlerde sağlıklı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Kısıtlamaların sona ermesiyle birlikte vize işlemleriniz için sıralarınızı resmi olarak oluşturabilmek adına online butonlardan faydalanabilirsiniz. Böylece beklemek zorunda kalmadan önceliği hak etmiş olacaksınız.

Macaristan’a seyahatlerinizi Schengen vizeleri kapsamında ve süreleri içerisinde gerçekleştirmek istediğinizde, yapacağınız vize ücreti ödemelerini Covid-19 sonrasında güncel olarak gerçekleştirmeniz istenecektir. O tarihe dek olan başvurularınızın ve devam eden vize işlemlerinizin tekrar edeceğini belirtmekteyiz.

Bu nedenle randevularınızı seyahatlerinizi yeniden planlayacağınız tarihlere göre alabilmek ve hazırlamanız gereken evrakların güncel listelerini elde edebilmek için kaliteli ve profesyonel ekiplerimizle iletişimde kalabilirsiniz. Macaristan’a turistik, ticari, öğrenci, ziyaret gibi sebeplerle gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizin her birisi için farklı belgelerin istenebileceğini unutmamalı ve hazırlamanız gereken ortak belgeler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×