Macaristan Vize Ücreti - Eraytur
Macaristan Vizesi

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti, Macaristan dış temsilciliklerine ödenen vize harç bedellerinden ve vize başvuru merkezleri hizmet bedellerinden oluşur. Vize ücreti Euro olarak belirlenir, vize harç ücretleri nakit olarak tahsil edilir, hizmet bedelleri ise Türk lirası olarak ödenebilir ve kredi kartı ile ödeme yapmak mümkündür.

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan vize ücreti 2023 yılında belirlenen bedelleri şu şekildedir:

 • Macaristan turistik vizesi harç ücreti
80 Euro
 • Macaristan ticari vizesi harç ücreti
80 Euro
 • Macaristan transit vizesi harç ücreti
80 Euro
 • Macaristan Aile Ziyareti vizesi harç ücreti
80 Euro
 • Macaristan kısa süreli Eğitim vizesi harç ücreti
 80 Euro
 • Macaristan 0-6 yaş arası vize ücreti
Bedelsiz
 • Macaristan 6-12 yaş arası vize ücreti
40 Euro

 

Macaristan vize ücreti ne kadar?

Standart vizeye ilişkin belirlenen ücret 115 Euro şeklindedir. Bu yolla turistik ve ticari gibi kısa süreli vize türlerine başvurulabilir.

Macaristan vize almak gerekiyor mu?

Resmi pasaport sahiplerine 90 gün muafiyet tanınmış olsa da bordo pasaport için herhangi bir muafiyete yer verilmez.

Macaristan vizesi almak zor mu?

Vize prosedürlerini dikkate alarak ya da danışmanlık hizmetleri dahilinde zorlanmadan vizenizi almanız mümkün olacaktır.

Macaristan vize ücreti sadece Macaristan dış temsilciliklerine ödenen vize harç ücretlerinden oluşmaz. Macaristan vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/macaristan-vizesi-basvuru-merkezleri/  hizmet bedelleri bu ücrete dahildir. Vize başvuru hizmetlerindeki ek hizmetler ise vize başvuru sahibinin talebine bağlıdır ve ayrı ayrı olarak hesaplanır.

Macaristan Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Macaristan vize ücreti vize başvuru merkezlerinde nakit olarak ödenir, hizmet bedelleri ise kredi kartı ile ödenebilmektedir. Vize başvuru sahipleri Euro üzerinden hesaplanan vize ücretleri için bütçe yaparken güncel döviz hareketlerini dikkate almalıdır. Vize ücreti ödendikten sonra Macaristan vize formu >> eraytur.com/macaristan-vize-formu-ve-dilekce/  ve dilekçe hazırlanır, vize başvuru dosyasında gerekli evraklar hazırlanarak vize başvurusu tamamlanır.

Macaristan vize ücreti hakkında bilinmesi gereken önemli noktalar şunlardır:

 • Macaristan vize ücretleri sadece talep edilen vize türü için geçerlidir.
 • Macaristan vize ücretleri Macaristan vizeleri için geçerlidir.
 • Macaristan vize reddi >> eraytur.com/macaristan-vize-reddi/ kararı sonrasında ödenen vize ücretleri geri iade edilmez.
 • Macaristan vize ücretleri başkasına devredilemez veya satılamaz.

Macaristan vize ücretleri vize başvuru merkezlerinde ödendikten sonra ödendi dekontu Macaristan vize evrakları >> eraytur.com/macaristan-vize-evraklari/  vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde uzman danışman desteği ile Macaristan vize başvuruları hızlıca ve kolayca tamamlanmaktadır.

Global Visa Services vize ofisleri Macaristan vizesi konusunda uzman kadrosuyla yurdumuzun her yerinden vize başvurularını kabul etmektedir. Gaziantep-Ankara vize merkezlerinde vize başvuru sahipleri Macaristan vizesi hakkında her türlü bilgiye kolayca ulaşabilir.

Macaristan Vize Ücreti 2023 Hakkında

Macaristan vize ücreti 2023 senesinde 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ödeme adımının tamamlanmasının akabinde size sunulan makbuzu da saklamaya özen göstermelisiniz. Ödemeler dijital olarak da kayıt altına alınıyor olsa da makbuzu saklamanız da oldukça önemlidir.

Macaristan vize ücreti 2023 ödeme adımının akabinde vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize harcının tarafınıza iade edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Macaristan vizesi için bankada ne kadar para olmalı; 6 bin lira kadar ücretin hesabınızda bulunması yeterli olacaktır.

Schengen vizesi ücreti haricinde hesabınızda bulundurulması gereken tutara dair de bilgilendirme sunulacaktır. Öğrencilerin okulların düzenleyeceği etkinliklere ilişkin davetiye sunması vize alma adımını daha kolay kılan unsurlardandır.

Macaristan vize ücreti 2023 yılında 80 Euro olarak geçerliliğini sürdürmeye devam etmektedir. Ödeme sürecinin harç adımının tamamlanmasının akabinde bir de danışmanlık ücretinin ödenmesi istenir.

Macaristan vize istiyor mu; vize talep edilmektedir. Vize başvuru adımlarında gerekli evrakları derlerken aynı zamanda pasaportunuzun güncel olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz.

Macaristan Erasmus vize ücreti ödenirken kredi kartı da kullanabilirsiniz. Kredi kartı ya da banka kartı kullanım adımlarında konsolosluğun belirtmiş olduğu IBAN numarasını kullanmanız yeterlidir.

Macaristan Erasmus vizesi alınırken öğrencilerin ülkeye giriş adımının sonrasında eğitim masraflarının nasıl ödeneceğine ilişkin de bilgilendirme sunulmalıdır. Bu noktada eğer kişilerin bursu bulunuyorsa bursun devamlılığına ilişkin bilgilendirme yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×