İzlanda Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

İzlanda Vizesi

İzlanda vize istiyor mu? İzlanda, Türk vatandaşlarından yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için vize uygulaması yapmamakla beraber 180 gün içerisinde 90 günden fazla olmayacak ziyaretler için dolaşım hakkı vermektedir. Fakat bordo pasaportlu vatandaşlar için ise İzlanda ziyaretlerinde vize zorunluluğu vardır.

İzlanda ziyareti 90 günden az ise C tipi vize, 90 günden fazla ise D tipi İzlanda vizesi alınmalıdır. Türkiye sınırları içerisinde İzlanda konsolosluğu, büyükelçiliği ya da yetkili bir kurum bulunmadığı için İzlanda vizesi Danimarka Başkonsolosluğundan alınabilir.

İzlanda vize başvurusu turistik, aile ziyareti ya da ticari amaçlı alınırsa kısa süreli Schengen vizesi alınmalıdır. Bu sebeple Schengen vizelerinin tümünde olduğu gibi İzlanda için de vize başvurusu yaparken parmak izi ve biyometrik verilerin tanıtılması şarttır.

İzlanda vizesi evrakları Schengen kuraları dahilinde hazırlanmalıdır. Süreç ile ilgili problem yaşamamak ve red alma ihtimalinin önüne geçmek için Eray Tur’dan danışmanlık alınmalıdır.

İzlanda vizesi ücreti Schengen kurallarına göre belirlenmiştir ve Euro üzerinden tahsil edilir. Vize ücreti ise vizenin süresine göre değişmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×