İzlanda Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İzlanda Vizesi

İzlanda Vize Formu ve Dilekçe

 

İzlanda vize formu ve dilekçesi, İzlanda vize başvurularında hazırlanması gereken en önemli evraklar arasındadır. Vize formu ve dilekçe vize başvuru sahibinin bilgilerini Danimarka dış temsilciliklerine ulaştırmak amacıyla düzenlenmiştir. İzlanda vizeleri için Danimarka konsolosluğuna başvuru yapmak gerekmektedir.

İzlanda Schengen Vize Başvuru Formu

İzlanda Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  İzlanda  Vize Başvuru Formu

İzlanda  Vize Başvuru Formu PDF

İzlanda Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İzlanda Dilekçe Örneği

 

İzlanda Vize Formu ve Dilekçe

İzlanda vize formu Schengen vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. İzlanda AB üyesi olmamasına karşın Schengen vize bölgesi ülkesidir. Vize formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı, çıktısı alınmalı ve ıslak imza ile imzalanmalıdır. Danimarka dış temsilciliğine iletilen formdaki bilgiler hatalı olmamalıdır. İzlanda’nın Türkiye’deki vize işlemlerinin yapıldığı dış temsilcilik Danimarka Konsolosluğu’dur.

İzlanda vize dilekçesi Danimarka Konsolosluğu’na hitaben yazılır. Seyahat amacına göre belirlenen vize türü belirtilir. Vize türlerine göre dilekçenin hazırlanma şekli farklıdır. Dilekçedeki tüm bilgiler doğru olmalıdır, ıslak imza ile imzalanan dilekçe İzlanda vize evrakları vize başvuru dosyasına konulur.

İzlanda Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İzlanda vize formu Danimarka dış temsilciliklerinden ve İzlanda vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilebilir. Formdaki ilgili alanlar tamamıyla doldurulmalı ve doğru bilgiler verilmelidir.

İzlanda vize formunda doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • İzlanda seyahatine çıkacak kişinin kişisel bilgileri- Vize başvuru sahibinin kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri yazılmalıdır.
  • İzlanda seyahati ile ilgili bilgiler- İzlanda seyahatinin amacı, kesin tarihleri belirtilmelidir, diğer seyahat ayrıntıları da verilmelidir.
  • Önceki seyahat hakkında bilgiler- Önceki seyahatler hakkında bilgiler verilir.
  • Aile bireyleri hakkında bilgiler- Aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireyi hakkında bilgiler- Bu ülke vatandaşı bireylerin bilgileri yazılmalıdır.
  • Vize başvuru sahibinin mesleki ve mali bilgileri- Meslek durumu ve işyeri bilgileri yazılır.
  • Parmak izi verilip verilmediği hakkında bilgi- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Davetiye gönderen kişinin bilgileri- Aile ziyareti, Aile birleşimi, Ticari vize gibi vize türlerinde davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri verilmelidir.

İzlanda Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İzlanda vize dilekçesi Danimarka Başkonsolosluğu’na hitaben yazılan ve talep edilen vize türünü belirten bir şahsi dilekçedir. Turistik ve ticari vizeler için farklı şekilde düzenlenir.

Turistik vize talep dilekçelerinde seyahat amacı ve kesin seyahat tarihleri belirtilir, seyahat hakkında bilgiler verilir, otel ve ulaşım bilgileri yazılır. Seyahat masraflarını karşılama biçimi açıklanır, sponsor varsa sponsor bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri yazılır.

Ticari vize talep dilekçelerinde şirketin antetli kağıdını kullanmak gerekir. Şirket bilgileri ve vize başvuru sahibinin şirketteki görev ve unvanları yazılmalıdır. İzlanda’daki şirket bilgileri de verilmelidir. Seyahatin detayları ve iş organizasyonları belirtilir. Şirket adresi ve iletişim bilgileri verilmelidir. Ticari vize talep dilekçeleri şirket yetkilisi tarafından imzalanır ve kaşelenir, imza sirküleri de verilmelidir.

İzlanda vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra vize türüne göre gerekli evraklar hazırlanarak vize başvuru merkezleri aracılığı ile kısa süreli vize türlerinde işlemler tamamlanır.

İzlanda vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/izlanda-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×