İzlanda Vize İşlemleri - Eraytur
İzlanda Vizesi

İzlanda Vize İşlemleri

İzlanda vize işlemleri Schengen vize kriterlerine göre Danimarka dış temsilciliklerine başvuru yaparak gerçekleştirilmektedir. İzlanda kısa süreli Turistik ve Ticari vize işlemlerinde vize başvuru sahipleri Danimarka dış temsilciliklerine bizzat başvuru yapamazlar. İzlanda kısa süreli vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Macaristan Aile Birleşimi Vizesi

İzlanda vize işlemleri İzlanda vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezlerinden randevu alarak İzlanda vize evrakları vize başvuru dosyalarını uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlamalı, İzlanda vize ücretini ödedikten sonra evraklarını vize başvuru merkezlerine teslim etmelidir. Vize uzmanları kısa süreli vizelerde vize başvuru sahibi adına Danimarka dış temsilcilikleri vize bölümüne vize başvuru dosyasını iletecek ve vizeli pasaportlar vize başvuru sahibine teslim edilecektir.

Izlanda Türkiye'den vize istiyor mu?
Schengen vizesine sahip olan bordo pasaport sahiplerinin ülkeye giriş yapmalarına izin veriliyor.
Izlandaya nasıl vize alınır?
Umuma Mahsus Pasaport hamili olanlar için vize belgeleri sıralanır ve harç ödemelerine karşılık başvurularınız değerlendirmeye alınır.
Izlandaya Schengen vizesi ile girilir mı?
Schengen ile 90 gün kalma sınırına uygun olacak şekilde ülkeye seyahat edebilirsiniz.
İzlanda vize başvuru merkezleri İzlanda vize işlemlerinde yetkili vize ofisleridir. Ülkemizin her yerinden İzlanda vize başvurularını kabul eden vize merkezleri hızlı ve kolay bir şekilde İzlanda vizesi alınmasını sağlamaktadır.

İzlanda Turistik Vize İşlemleri

İzlanda’ya turistik bir gezi yapmak isteyen bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. İzlanda vizeleri 6 ay içerisinde 3 aylık bir süre ile İzlanda’ya seyahate imkân tanımaktadır. İzlanda vizesine sahip kişiler diğer Schengen vize bölgesi ülkelerine giriş çıkış yapabilmektedir, bunun için diğer ülke seyahatlerinin İzlanda vize işlemleri sırasında bildirilmesi ve çok girişli Schengen C tipi vize alınması gerekir. İzlanda turistik vizesi genelde 6 aylık bir süre için verilmektedir, bu sürenin bitiminde vizeyi uzatmak için başvuru yapmak mümkündür. Bazı durumlarda vize 3 aylık bir süre ile alınabilir, vize başvuru sahibinin mali ve iş durumuna göre bu süre değişmektedir.

İzlanda vize işlemleri Danimarka Konsolosluğu, Ankara Fahri Konsolosluğu, İstanbul Fahri Konsolosluğu, İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapılmaktadır. Vize başvuru merkezleri aracılığı ile İzlanda dış temsilciliklerine başvuru yapmak mümkündür.

İzlanda Vize İşlemleri Turistik Vize Evrakları

İzlanda vize işlemleri turistik vize için gerekli evrakların listesi şu şekildedir:

 • İzlanda seyahatinde kullanılacak geçerli pasaport– Pasaport aslı yeni olmalıdır, son 10 yıl içinde alınmış bulunmalıdır, iki sayfa vize için boş bulunmalıdır.
 • İzlanda vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi-İzlanda vize başvuru formu ve dilekçesi vize başvuru merkezlerinde hazırlanabilir.
 • İzlanda vize başvuru dosyası için 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka zeminli biyometrik fotoğraflar 35mmx45mm boyutlarında olmalıdır.
 • İzlanda seyahati yapacak kişilerin kimlik belgelerinin ve eski-yeni pasaportlarının fotokopileri-Nüfus kimlik kartı ve diğer belgelerin, tüm pasaportların fotokopileri çekilmelidir.
 • İzlanda vize başvurusunda bulunan kişilerin tam vukuat nüfus kayıt örneği-Nüfus kaydı barkotlu olarak alınmalıdır.
 • İzlanda vize talebi yapan kişinin mali belgeleri- Şahsi banka hesap özetleri, maaş bordroları son 3 aylık hareketleri içermelidir, diğer gelir belgeleri, tapu ve araç ruhsatları fotokopileri verilmelidir.
 • İzlanda vize başvurusunda bulunan kişilerin mesleki belgeleri-SGK belgeleri, görev kimlik kartları, ticari ve esnaf, meslek oda belgeleri verilmelidir.
 • İzlanda seyahat sağlık sigortası30.000 Euro bedelli İzlanda seyahat sağlık sigortası uygun süre ile vize başvuru merkezlerinde hazırlanabilir.
 • Biyometrik veri-parmak izi- İlk kez Schengen vizesi alacak kişiler parmak izi vermelidir.

İzlanda vize işlemleri seyahat tarihinden bir ay önce başlatılmalı, vize başvuru dosyası eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır. İzlanda vize başvurularının sonuçlanma süresi genelde 7 ile 10 gün arasındadır. KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Schengen vizesi kapsamında bulunduğu için şahıslara İzlanda turistik vizesi 6 aylık olarak verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılabilinir. Ancak vize süresi bazı durumlarda 3 aylık da verilmekte olup bu süre şahısların iş ve finansal durumuna bağlı olarak değişmektedir.

İzlanda için vize gerekli mi?
İzlanda, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında yer alır. İzlanda’ya gitmek için turistik, ticari, aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi vize türlerine müracaat edebilirsiniz. Aynı zamanda Schengen ülkesi olduğu için Schengen vizesi alarak ülkeye gidebilirsiniz.
İzlanda ne vizesi istiyor?
İzlanda’ya kısa süreli seyahat edecek olan Türk vatandaşları turistik vize veya Schengen vizesine başvuru yapabilir.
İzlanda vizesi kolay mı?
İzlanda vizesi almak için gerekli birtakım şartlar ve hazırlanması istenen evraklar vardır. Vize evraklarını eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz, vize alma şartlarına uymanız durumunda İzlanda vizesi almak zor değildir.

NEREYE BAŞVURULUR?

İzlanda Konsolosluğu, Ankara Fahri Konsolosluğu, İstanbul Fahri Konsolosluğu, İzmir Fahri Konsolosluğu olarak ayrılmaktadır. Bulunduğunuz ilin görev yetki alanına giren bir fahri konsolosluğa vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

İzlanda Turistik Schengen vize başvurularında kullanılacak olan pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin İzlanda seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

İzlanda Schengen Vize Başvuru Formu

İzlanda Turistik Schengen vize başvuru sahibi tarafından doldurulacak olan İzlanda schengen vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş

Vize talep dilekçesi

İzlanda Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, İzlanda’ya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Biometrik Fotoğraf

İzlanda turistik Schengen vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar; 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, İzlanda vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

İzlanda Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

Finansal Durumu Gösteren Belgeler

Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler;

Şirketin Vergi levhası; İzlanda vize başvurusunda bulunulacak yıldan bir önceki yıl dönemine ait vergi beyanı bilgilerini gösteren vergi levhası belgesi verilmelidir.

Faaliyet belgesi İzlanda vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir Schengen vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

Çalışılan/sahibi olunan şirketin imza sirküleri; İzlanda vize işlemlerinde bulunacak vize başvuru sahibinin  bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi bulunan kişilerin imzalarını gösteren noter onaylı belgedir.

Şirketin ticaret sicil gazetesi; İzlanda Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.

Kişinin Çalıştığını Gösterir Belgeler

Seyahat Amacını ve Gidilecek Ülkeyi Destekleyen Bilgi Belgeleri

Seyahat Sağlık Sigortası

İzlanda vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/izlanda-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri birazı schengen ülkelerine giderken zorunludur. İzlanda turistik vizesi alırken de başvuru sürecinde şahısların konsolosluğa giderek biyometrik veri ibrazında bulunması zorunludur.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edeceğiniz tarihten iki hafta önce ya da bir ay önce başvuru yapılması seyahatte sorun yaşamadan vizenizi alarak İzlanda turistik seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

İzlanda turistik vizesi şahısların evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda 7 iş günü ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak araya resmi tatil günlerinin girmesi ile bu süre uzayabilir.

İzlanda Ticari Vize İşlemleri

İzlanda’da iş ortaklığı yapacak iş insanları ya da şirket faaliyetleri yürütecek firma çalışanları İzlanda ticari vizesi almak durumundadır. İzlanda kısa süreli Ticari vize işlemleri vize başvuru merkezlerinde yapılır. Vize başvuru merkezlerinde hazırlanan vize başvuru dosyaları Danimarka dış temsilciliklerine iletilir. Kısa süreli Schengen vizesi sahibi iş dünyası insanları 6 ay içerisinde 3 aylık seyahat imkanına sahiptir. İzlanda ticari vize almak isteyen kişiler sahibi/mensubu oldukları şirketin resmi evrakları ve İzlanda’da iş yapacakları firmadan gönderilen ticari davetiyeyi vize başvuru dosyasına eklemek durumundadır. Ticari davetiye İzlanda’daki firmanın yetkilisi tarafından düzenlenmeli ve İzlanda’da yapılacak iş organizasyonu ile ilgili bilgiler vermeli ve davet edilen kişi açıkça belirtilmelidir.

İzlanda Vize İşlemleri Ticari Vize Evrakları

İzlanda vize işlemleri ticari vize evrakları şunlardır:

 • İzlanda ticari vize talebinde bulunan kişinin geçerli pasaportunun aslı- Pasaport son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır, İzlanda ticari vizesi için 2 sayfası boş bulunmalıdır.
 • İzlanda vize başvuru formu ve İzlanda ticari vize talep dilekçesi- Vize başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalı, ticari vize talep dilekçesi firmanın antetli kağıdında yazılmalı, şirketin yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir, yetkilinin imza sirküleri dilekçe ekinde yer almalıdır.
 • Vize başvuru dosyasında bulunması gereken 2 adet biyometrik fotoğraf- Biyometrik fotoğraflar uygun ölçülerde ve beyaz arka fonda çekilmiş olmalıdır.
 • İzlanda ticari seyahati yapacak kişinin tüm kimlik belgelerinin ve pasaportlarının renkli fotokopileri- Şirket kimlik belgesi, nüfus kimlik kartı fotokopileri renkli bir şekilde çektirilerek vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • İzlanda ticari seyahati planlayan şahsın tam vukuatlı nüfus kaydı örneği- Nüfus kaydı örneği barkotlu ve onaylı olmalıdır.
 • İzlanda ticari seyahati için vize talebinde bulunan kişinin mali belgeleri- Son 3 aylık şirket banka hesap özeti, maaş bordroları, diğer onaylı gelir belgeleri
 • İzlanda ticari vizesi isteyen kişinin şirket belgeleri- Şirket faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, şirket imza sirküleri, ticari oda sicil gazetesi fotokopisi, şirket görevlerini belirten şirket yazısı, SGK hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi
 • İzlanda’da iş yapılacak firma yetkilisi tarafından düzenlenen ticari davetiye- Ticari davetiye vize başvurusu yapan kişinin adına düzenlenmeli, İzlanda şirket yetkilisinin imza ve kaşesini taşımalıdır, imza sirküleri ekinde bulunmalıdır.
 • İzlanda ticari vize için düzenlenen seyahat sağlık sigortası- İzlanda seyahat sağlık sigortası bedeli en az 30.000 Euro bedelli olmalı, İzlanda seyahatinin süresini kapsamalıdır.
 • İzlanda ticari vize başvurusunda bulunan kişinin parmak izi- Daha önce Schengen vizesi almamış ve parmak izi vermemiş kişilerden parmak izi alınır.

İzlanda’ya ticari seyahat yapmak isteyen kişiler seyahatlerinden en az iki hafta önce İzlanda ticari vize talebinde bulunmalıdır. Kısa süreli iş seyahatleri için vize başvuru merkezlerinden başvuru yapmak gerekmektedir. TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

İzlanda’da ticari faaliyetler çerçevesinde fuar ya da iş toplantısına katılacak olan şahıslar ticari vize almak durumundadır. İzlanda Konsolosluğu T.C. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize alma zorunluluğu koyarken, T.C. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla vizeden muaftırlar.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

İzlanda ticari vizesi 180 günlük zaman dilimi için 90 günlük konaklama hakkı sunmaktadır. Bu zaman dilimini dolduran kişiler yeniden başvuru yapabilir veya süreyi uzatmak üzere yeniden başvuru yapabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

İzlanda’nın Türkiye’de temsilciliği bulunmaktadır bu nedenle de İzlanda ticari vizesini Danimarka Konsolosluğu’ndan ya da Danimarka Büyükelçiliği’nden başvuru yaparak vizelerini alabilirler.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şirketin tüm bilgileri yer almalıdır. İzlanda ticari vize başvurusunda bulunurken ticari davetiyenin alındığı firmayla ilişki önemlidir.  İzlanda ticari vize başvurusunda bulunan kişinin şirketi ile aynı iş alanında faaliyet gösteren bir şirketten davetiye alması gereklidir. Bu evrağın eksik olması durumunda şahısların İzlanda ticari vizesi alma durumu zorlaşabilir. Vize sahibi olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu evrağın belgeler arasında bulunmasına özen göstermelidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

İzlanda Schengen Vize Başvuru Formu

İzlanda Ticari Vizesi Davetiye Belgesi

Biometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

İzlanda Ticari Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler

Vergi levhası. İzlanda ticari vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren

Faaliyet belgesi. İzlanda ticari vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir Schengen vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

Şirketin imza sirküleri. İzlanda vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

Kişinin Çalıştığını Gösterir Belgeler

Seyahat amacını ve gidilecek ülkeyi destekleyen bilgi belgeleri

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre seyahatten bir ay önceki zaman dilimini de kapsayabilir. Şahıslar evraklarını hazırladıkları taktirde başvurularını yapabilirler.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere vize merkezleri ve yetkili seyahat acenteleri ile irtibata geçmek gerekmektedir.

İzlanda Aile-Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

İzlanda’ya aile bireylerini ya da arkadaşlarını ziyaret için gitmek isteyen kişiler İzlanda Aile-Arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapmalıdır. Kısa süreli olarak verilen Aile-Arkadaş ziyareti vizesi başvuruları ancak İzlanda vize başvuru merkezleri üzerinden yapılabilmektedir. İzlanda Aile-Arkadaş ziyareti vizesi için İzlanda’da bulunan aile bireyi ya da arkadaş olan şahıs vize başvuru sahibi adına düzenlenmiş bir davet mektubu hazırlamalıdır. İzlanda Aile-Arkadaş ziyareti vizesi için istenen belgeler şunlardır:

 • İzlanda Aile-Arkadaş vizesi talep eden kişinin pasaport aslı- Pasaport yeni olmalı, vize için boş sayfaları bulunmalı, yıpranmış olmamalıdır.
 • İzlanda vize formu ve İzlanda Aile-Arkadaş vize talep dilekçesi- Vize formu ve vize talep dilekçesi uygun şekilde düzenlenmelidir.
 • İzlanda Aile-Arkadaş vize başvuru dosyasına eklenmesi için 2 adet vize başvuru sahibinin biyometrik fotoğrafı
 • İzlanda’da aile bireyini ya da arkadaşını ziyaret edecek kişinin tüm kimlik belgelerinin ve pasaportlarının fotokopileri- Nüfus cüzdanı-kimlik kartı ve yeni-eski tüm pasaportların renkli fotokopileri çektirilmelidir.
 • İzlanda’da ziyaret gerçekleştirecek kişinin vukuatlı nüfus kaydı örneği- Onaylı ve barkotlu vukuatlı nüfus kaydı örneğinde aile bireylerinin bilgileri olmalıdır.
 • İzlanda Aile-Arkadaş ziyareti vizesi talebinde bulunan kişinin onaylı gelir belgeleri- Şahsi banka hesap özetleri, maaş bordroları son 3 aya ait olmalıdır. Diğer gelir ve mal varlığı belgeleri onaylı bulunmalıdır.
 • İzlanda’ya ziyaret yapacak kişi adına düzenlenmiş seyahat sağlık sigorta poliçesi- İzlanda seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro bedelle ve seyahat süresini kapsayacak şekilde düzenlenir.
 • İlk defa Schengen vizesi alacak kimseler için parmak izi ve biyometrik veriler- Parmak izi vermek Schengen vize kriterlerine göre zorunludur.
 • İzlanda’da bulunan aile bireyi ya da arkadaş tarafından vize başvuru sahibi adına düzenlenmiş resmi onaylı davetiye- Davetiye aile bireyi ya da arkadaş tarafından düzenlenir, vize başvuru sahibinin adı davetiyede bulunmalıdır.

İzlanda Aile-Arkadaş vize başvuru işlemleri İzlanda vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır, vize başvuru sahipleri gerekli evraklarla İzlanda vize evrakları vize başvuru dosyasını hazırlamalı ve seyahat tarihinden bir ay önce vize işlemlerini başlatmalıdır. İzlanda vizelerinin sonuçlanma süresi genelde 2 haftayı bulmaktadır. AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen şahıslar İzlanda’nın Türkiye’de vize vermekle yetkili kurumuna başvuru yapabilirler. Bu başvuruda hazırlanacak evrakların bilgilerini kontrol etmek ve bilgilerin doğruluğundan emin olmak esastır. Şahıslar bu evraklarda yalan beyanda bulunduğu taktirde vize başvuruları ret ile sonuçlanacağı gibi aynı zamanda da diğer vize başvurularında da olumsuz etki yaratabilecektir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

İzlanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 180 günlük olarak verilmektedir. bu sürede şahıslar en fazla 90 günlük konaklama sağlayabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

İzlanda’nın Türkiye’de yetkili temsilciliği bulunmadığından Türkiye’de İzlanda vizesi alacak şahıslar başvurularını Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka Konsolosluğu’na yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

İzlanda Schengen vize başvuru formu

Biometrik Fotoğraf

Davetiye Belgesi

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

İzlanda Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe

Kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait bilgileri doğrulayan belgeler

Vergi Levhası. İzlanda vize müracaatında bulunulacak yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren

Faaliyet Belgesi. İzlanda Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir Schengen vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı ibraz edilmelidir.

Şirketin İmza sirküleri. İzlanda vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

Kişinin çalıştığını gösterir belgeler

Seyahat amacını ve gidilecek ülkeyi destekleyen bilgi belgeleri

Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede ziyaretine gidilecek aile ya da arkadaşın yazdığı davetiyede kimlik ve iş bilgileri ile adres bilgileri de yer almalıdır. Adres bilgileri şahısın ziyaretine gideceği kişinin evinde konaklayacağı durumda önemlidir. Konsolosluk yetkileri bu bilgileri eksik olması durumunda isteyecektir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması seyahatin sorunsuz şekilde tamamlanması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

İzlanda üzerinden yapılacak transit geçişlerde şahıslara İzlanda transit vizesi almaları tavsiye edilmektedir. Bu vize ile şahıslar geçişlerini kolaylıkla yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece geçiş vizesi olduğundan günlük olarak verilemez ve ülkede seyahat etme dolaşım hakkı tanınmaz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Danimarka Büyükelçiliği ve Danimarka Konsolosluğu İzlanda transit vizesi almak için başvuru yapılacak yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar konsolosluk tarafından belirlendiği taktirde sizlere bu evrak listesi verilecektir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri randevu almak için irtibata geçilecek yetkili birimledir.

İzlanda vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/izlanda-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×