Güney Kore Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Güney Kore Vizesi

Güney Kore vize istiyor mu? Güney Kore ile Türkiye arasında 1973 yılında yapılan anlaşmaya göre her iki ülke vatandaşları için karşılıklı olarak bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için vize muafiyeti bulunur. Buna göre 180 gün içerisinde 90 günden kısa sürecek seyahatler için vize şartı bulunmamaktadır.

Güney Kore Türkiye'den vize istiyor mu?

Kore ile Türkiye arasında muafiyet anlaşması mevcut durumda. Anlaşmaya göre T.C. vatandaşları 3 aya kadar ülkede seyahat edebilir.

Güney Kore vize ücreti ne kadar?

Ülkede kalınacak gün sayısı 90 günden az olacak şekilde 40 USD olarak harç ödemesi yapılmalıdır. 90 günden fazla olan için 60 USD tutarına yer verilir.

Koreye gitmek için ne gerekli?

Pasaportunuz 10 yılı aşkın olmamak şartıyla talep edilir ve vize almadan giriş yapmanız sağlanır.

Güney Kore vizesi, sadece 90 günden uzun süre kalınması gereken seyahatler için alınması gerekir. C tipi yani kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti gibi amaçlarla yapılacak ziyaretlerde vize şartı yoktur. Bu sebeple sadece aile birleşimi, eğitim vizesi, iş amaçlı vize gibi amaçlarla D tipi vize alınabilir.

Güney Kore vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacına göre bir vize türü seçilmelidir. Toplamda 15 farklı vize türü vardır ve bu türler içerisinden uygun olanı seçilerek işlemler buna göre yapılmalıdır.

Güney Kore vizesi evrakları vize tipine göre düzenlenir. Her vize türünün evrakları farklı olduğu için alanında uzman Eray Tur desteği ile süreç yönetilmelidir.

Güney Kore vizesi ücreti vize türüne göre değişmektedir ve ücretler konsolosluk tarafından belirlenir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×