Güney Kore Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Güney Kore Vizesi

Güney Kore Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Güney Kore’ye gitmek isteyen Umumi Pasaport sahipleri vize almak zorundadır, 90 günden az seyahatlerde Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri ile Diplomatik pasaport sahipleri vize ücreti ödemez. Güney Kore vize türleri çok çeşitlidir, turistik vize için başvuru yapacak kişiler Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi (C-3) olarak bilinen vize türü için başvuruda bulunurlar. Güney Kore vize evrakları her vize türü için farklılıklar göstermektedir. Çoklu vize girişlerinde de ülkelere göre kısıtlamalar bulunmaktadır.

Gine Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Güney Kore Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Güney Kore vize kategorileri şu şekildedir:

 • Memurlar için vize (A-2)
 • Geçici Basın Vizeleri (C-1)
 • Ticari Seyahat Vizesi (C-2)
 • Kısa Süreli Ziyaretçi Vizesi (C-3)
 • Kısa Süreli Çalışma Vizesi (C-4)
 • Öğrenci Vizeleri (D-2)
 • Eğitim Vizesi (D-4)
 • Dini Görevli Vizesi (D-6)
 • Kurum İçi Vize (D-7)
 • Yatırımlar Vizesi (D-8)
 • Sözleşmeli Ticari Vizeler (D-9)
 • Yabancı Dil Öğretmen Uzun Vadeli Vize (E-2)
 • Uzun Vadeli Çalışma Vizesi (E-1~E-7)
 • Aile Ziyareti ve Aile Birleşimi Vizeleri (F-1~F-3)
 • Kore Kültürünü Barındıran Kişiler için Vize (F-4)
 • Çalışma Tatil Vizeleri (H-1)

Güney Kore turist kabul ediyor mu?

Güney Kore ile yapılan vize muafiyeti anlaşması dahilinde kısa süreli turistik seyahatlerde Türk vatandaşlardan vize talep edilmemektedir.

Güney Kore Türkiye'den vize istiyor mu?

Hayır, eğer kısa süreli yani turistik gezi kapsamında vize alacaksanız o zaman hangi pasaporta sahip olursanız olun sizlerden vize talep edilmemektedir.

Kore'ye vize ne kadar?

Kore’de uzun süre kalacaksanız ve burada ikamet edecekseniz o zaman ödemeniz gereken vize harç bedeli seyahat amacınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Bu vize türleri için uygun başvuru sahipleri Güney Kore vize evraklarını tamamlayarak vize başvuru merkezlerinin yardımı ile talep ettikleri vize türüne kavuşabilirler.

Kore Vizesi Nasıl Alınır?

Kore vizesi nasıl alınır; vize talep adımlarında kişilerin güncel tarihli pasaportlarını sunmaları gerekir. Pasaport tarihi ile alakalı bir güncellik sorunu varsa öncelikli olarak pasaport başvuru adımlarını tamamlamanız gerekir.

Güney Kore çalışma vizesi nasıl alınır; vize talep adımlarında randevulu bir biçimde sürecin yürütülmesi gerekmektedir. Vize talep adımlarına dair randevu sistemine geçilmesi pandemi ile yakından ilişkilidir.

Güney Kore vizesi alırken 2 adet biyometrik fotoğrafı da beraberinde sunmanız gerekir. Fotoğraf arka planının tek renk olması lazımdır.

Güney Kore’nin vize istediği ülkeler arasında Türkiye’de yer almaktadır.

Kore’ye gitmek için ne kadar para lazım; bilet tutarı, vize için gerekli olan harç tutarı, aracı kurumlar için ödenmesi gereken tutar dışında bir de hesabınızda bulunması gereken nakit unsur vardır.

Güney Kore’ye nasıl gidilir; öğrenci olarak ülkeye giriş yapmak diğer metotlara göre oldukça kısa sürede yerine getirilmektedir. Birçok işlem direkt olarak okulların bu iş ile meşgul kurumsal yapıları tarafından yerine getirilecektir.

Güney Kore D4 vizesi uzun süreli kalmak isteyen kişiler için hazırlanan vize türüdür. Bu vize türünde oturum ve çalışma izni de talep edebilirsiniz.

Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler arasında güncel tarihli bir pasaport da yer almaktadır. Ülke gerekli görürse, geçmiş senelerde kullanılan pasaportunuzu da isteme hakkına sahiptir.

Kore’ye gitmek için yapılması gerekenler arasında kişilerin kalacak yeri eksiksiz biçimde bildirmesi gerekir. Ayrıca uçak gidiş dönüş biletini de sunması lazımdır.

Güney Kore Turist Vizesi

Güney Kore, ülkemizi kısa süreli ziyaretler için vizeden muaf tutmuştur. Bu yüzden kısa süreli ziyaretlerde Güney Kore turist vizesi alınmasına gerek yoktur. Ancak uzun süreli kalma gerektiren durumlarda vize alınması şarttır.

Güney Kore’ye turist olarak gitmek isteyenlerin ülke sınırları içerisinde sadece 90 güne kadar vizesiz kalabileceklerini bilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda Güney Kore vize fiyatları tutarını merak edenler için turistik vizede 90 günden az kalacak olan kişilerin 40 Dolar, 90 günden fazla kalacak olan kişilerin ise 60 dolar ödemesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen miktarlar da aslında Güney Kore’ye gitmek için kaç para gerekir sorusunun yanıtı olarak ifade edilebilir.

Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler arasında geçerliliği bulunan bir pasaport, kimlik, uçak rezervasyon bilgileri ve orada kalınacak yer için yaptırılan rezervasyon bilgilerinin bulunması yeterli olacaktır.

Güney Kore D4 vizesi ise; burada bir dil kurumu ya da üniversite içerisinde eğitim hgörecek olan öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bunun için Güney Kore’de bulunan eğitim kurumundan davet mektubu almanız gerekmektedir.

Güney Kore Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır ve asıl ismi Kore Başkonsolosluğu olarak geçmektedir. Uzun süreli vizeler için yapılan vizelerin değerlendirilmesi ve sonuçlarına karar verilmesi gibi işlemler bu merkezde gerçekleştirilmektedir.

Uzun süreli vize denildiğinde akla Güney Kore çalışma vizesi gelmektedir. Bu vize, ülkede 90’dan günden fazla kalacaklar için verilen ve aynı zamanda içerisinde ikmaet izni de barındıran bir vize türü olarak tanıtılabilir.

Güney Kore Turistik Vize

Güney Kore’de turizm, aktarma, konferans katılımı, akraba ziyareti, genel eğitim, kültür ve sanat, dini görev nedeniyle kısa süreli ziyaretçi konumuyla kalmak isteyen kişiler Kısa Süreli Ziyaretçi vizesi (C-3) vizesi için başvuruda bulunurlar. Bu vize türü için istenen belgeler şunlardır:

 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Güncel, pasaporta uygun fotoğraf
 • Pasaport aslı ve renkli fotokopisi, en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı
 • Daimi ikametgah belgesinin aslı ve fotokopisi (çalışma izni veya öğrenim izni belgesi)
 • Bir havayolu şirketi ya da seyahat acentesi tarafından hazırlanmış uçuş programı (bilet vize onaylandıktan sonra alınmalıdır)
 • Vize harcı ödendi dekontu
 • Başvuru tarihi ve başvuruda bulunan kişinin imzasını, ziyaretin ayrıntılı bir planını içeren tur ve seyahat amacını belirten vize talep dilekçesi
 • E-devlet şifresiyle alınan İngilizce sabıka kaydı (Kendi ülkesinden sabıka kaydı)
 • Davet mektubu veya referans mektubu
 • Kore’deki harcamaların karşılanacağına dair mali belgeler ( örneğin banka hesap durumu, 1000 USD tutarında bakiye olmalıdır, imzalı ve kaşeli hesap özeti sunulmalıdır )
 • Bu vize türü ile Kore’de eğitim görecek kişiler kabul mektubu, eğitim görülen en son okuldan alınan öğrenci belgesi, mali durum belgeleri vermek durumundadır.

Kore Öğrenci Vizesi

Kore öğrenci vizesi alırken öğrenci değişim programlarından istifade etmek sizin için çok daha verimli bir hal alacaktır. Bu şekilde en azından belirli prosedürler direkt olarak okullar arasında bağımsız olarak tamamlanır.

Güney Kore çalışma vizesi almak isteyen öğrencilerin ayrıca başvuruda bulunması gerekir. Ülkede staj yapmak isteyen kişilerin de kısmi zamanlı öğrenci vizesi alması yeterli olacaktır.

Güney Kore vizesi almak için öncelikli olarak başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunda herhangi bir eksik bilgi olduğu zaman vize ret yanıtı alabileceğinizi de bilmelidir.

Güney Kore’nin vize istediği ülkeler arasında Türkiye’de yer almaktadır. Kısa süre ya da uzun süre kalacağınıza göre talep edeceğiniz vize türü de değişim arz edecektir.

Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler arasında güncel bir pasaport da yer almaktadır. Pasaportun güncel olmaması durumunda vize talep adımlarının öncesinde pasaportunuzu güncellemeniz sizin için çok daha verimli olacaktır.

Güney Kore vatandaşlığı nasıl alınır; vatandaşlık için başvuruda bulunmak adına ülkede 5 sene boyunca kesintisiz oturum hakkı elde etmiş olmanız gerekir.

Kore’ye gitmek için ne kadar para lazım; vize ücreti, hesapta bulunması gereken tutar, uçak bileti ve kalacak yer için ayrıca bütçe ayrılması gerekmektedir.

Güney Kore’de kaçak çalışmak kişilerin kendi temel haklarının korunması için gerekli olan prosedürlerin başındadır.

Güney Kore pasaport fiyatları güncellenecek seneye göre değişim gösterir. Vize için yatırılan ücret için de sabit tarife üzerinden ödemenin yapılması sonrasında ret yanıtı alınırsa ücretin size iade edilmesine izin verilmez.

Güney Kore Vize Evrakları-Ticari Vize

Güney Kore’de yabancı şirket veya yabancı sermayeli şirket kurmayı planlayanlar, satın alma ile ilgili Pazar-saha araştırması yapacak çalışanlar, çalışan ve danışman sıfatıyla Kore kurumlarınca davet edilenler Ticari vize (C-2) almak durumundadır.

Ticari vize için istenen Güney Kore vize evrakları şunlardır:

 • Hatasız ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Güncel pasaporta uygun renkli fotoğraf
 • Pasaportun aslı ve fotokopisi, 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır
 • İkametgah belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Uçuş programı ve otel rezervasyonları, bir seyahat acentesi ve havayolu şirketi tarafından düzenlenmiş uçuş bilgilileri, konaklama rezervasyonları
 • Vize harcı ödendi dekontu
 • Ticari vize talep dilekçesi, firmanın antetli kağıdına yazılmış, başvuru sahibi hakkında bilgiler içeren, Kore’deki iş faaliyetlerinin ayrıntılarını gösteren, öngörülen kalış süresini bildiren imzalı ve kaşeli vize talep dilekçesi
 • Koreli şirket tarafından gönderilen davet mektubu, Kore’deki şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.
 • Güncel tarihli şirket belgeleri- Koreli ve başvuru sahibinin şirketinin ticaret sicili, ithalat ve ihracat ruhsatları, sözleşme, iş seyahatinin amacını belirten şirket yazısı, işyeri sicil numarası, vergi beyannamesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri
 • Mali belgeler- Şirket banka hesapları son 3 aylık banka onaylı, çalışanların maaş bordroları

Güney Kore Çalışma İzni

Güney Kore’de çalışmak isteyen kişiler öncelikle çalışma vizesi almak durumundadır. Çalışma vizesi için yapılması gereken ilk işlem ise vize başvurusu yapmak olacaktır. Çalışma vizesi ile birlikte aslında Güney Kore çalışma izni ve buna bağlı olarak uzun süreli bir kalış durumu söz konusu olacağı için ikamet izni de verilecektir.

Güney Kore iş ilanları incelendiğinde; sanayi, bahçe düzenleme, endüstri gibi pek alanda iş imkanı olduğu gözlemlenmiştir. Burada çalışmak isteyen kişiler, Güney Kore’deki iş veren kurumlardan iş davet mektubu almak ve bunu başvuru esnasında ilgili kurumlara teslim etmek durumundadırlar. Aksi takdirde yapılan vize başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Güney Kore çalışma vizesi nasıl alınır sorusu için en önemli evrak işverenden gelen davet mektubu olduğunu söyleyebiliriz.

Güney Kore en çok mülteci alan ülkelerden biri olduğu için Güney Kore’ye iltica etmek isteyenlerin G1 göçmen iltica vizesi başvurusunda bulunması gerektiğini önemle belirtelim.

Güney Kore’ye nasıl yerleşilir sorusu için yukarıdaki yollar bir yöntem olarak kabul edilebilir. Bunun yanı sıra evlilik yolu ile de bu ülkeye yerleşmek mümkün olacaktır.

Evlilik yolu ile bu ülkeye yerleşmek aslında Güney Kore vatandaşlığı nasıl alınır sorusunun da cevabını oluşturmaktadır.

Güney Kore’ye gitmek için ne kadar para gerek sorusunun yanıtı için ise bu ülkenin kısa süreli kalışlarda vize ve vize ücreti talep etmediğini sizlere söyleyebiliriz.

Güney Kore’de yaşamak için gerekenler arasında ise en önemli husus öncelikle oturma izni almak olacaktır.

Güney Kore Çalışma Vizesi

Güney Kore’de uzun vadeli olarak istihdam vizesi almak isteyenler E-1, E3, E7 vize kategorilerinde bulunan vizelere başvuru yapmalıdır. Güney Kore Vize Evrakları dosyasında şu belgeler olmalıdır:

 • Vize başvuru formu- Online olarak doldurulur
 • Pasaporta uygun renkli fotoğraf-35x45mm boyutlarında beyaz arka fonlu
 • 6 ay geçerli pasaport ve fotokopileri, renkli olarak A4 boyutunda çekilmelidir
 • İkametgah belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Oturum kartı- Oturum kartı Güney Kore’de ikametgah iznini içerir.
 • Davetiye- Güney Kore’de bulunan kişi ve firmalardan alınan resmi davetiye
 • Garanti mektubu-Kore’deki referans kişiler tarafından hazırlanan garanti mektubu
 • Adli sicil kaydı- E-devlet şifresiyle alınabilir
 • Otel ve uçak rezervasyonları- Uçuş bilgileri ve konaklama bilgilerinin ayrıntıları
 • Vize harcı ödendi dekontu
 • Vize teyit numarası- Sunulan belgeler Bakanlık tarafından incelenir, onaylanır ve vize teyit numaraları verilir.

Kore Çalışma Vizesi

Kore çalışma vizesi almak isteyen kişilerin öncelikli olarak hangi alanda yetkin olduklarına ilişkin bilgilendirme sunmaları gerekmektedir.

Güney Kore’ye iltica etmek isteyen bireylerin yasal yollardan işlemlerini tamamlamaları durumunda tespit edildikleri anda illegal konumuna düşeceklerinin de beyan edilmesi gerekir.

Güney Kore D4 vizesi uzun süreli kalmak isteyen kişiler için hazırlanan bir vize türüdür. Bu vize türünde isteyen kişilerin ayrıca çalışma ve süresiz oturum için de talep etmesine imkan tanınmaktadır.

Güney Kore’ye nasıl yerleşilir; bir firmadan davet yazısı almanız durumunda ülkeden vize ve torum hakkı elde etmek sizin için çok daha kolay bir hal alacaktır. Firmanın kurumsal olması da vizenin olumlu yanıtlanmasında büyük önem arz etmektedir.

Türkiye’de okuyup Kore’de çalışmak üniversitede denklik almanız durumunda sizin için çok daha kolay olacaktır. Özellikle mühendislik bilimlerinden mezun olan kişilerin uygun açılma alanı bulması diğer alanlara göre daha kolay olacaktır.

Güney Kore vize fiyatları vizenin geçerlilik süresine göre değişim arz edecektir. Kısa süreli vize talep eden kişilerin 40 Dolar ödemesi yeterli olacaktır.

Güney Kore’de kaçak çalışmak için yasal izinlerin eksiksiz alınması gerekir. Yasal izinler alınmadan hakların korunması ve bir kadro alınması mümkün olmayacaktır.

Güney Kore vatandaşlığı nasıl alınır; aile birleşimi üzerinden vatandaşlık talep edebilmek için en az 5 sene boyunca ülkede oturum hakkı almış olmanız gerekir.

Güney Kore Vize

1973 yılında Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması imzalanmıştır. Anlaşma kapsamında her iki ülkenin vatandaşları turistik amaçlı olarak yapacakları seyahatlerde 3 aya kadar vizeden muaf tutulmaktadır. Uzun süreli seyahatlerde uygun vize türleri içerisinde vize tipi seçilir ve müracaatlar Ankara’da bulunan Kore Büyükelçiliği ya da İstanbul’daki Kore başkonsolosluğuna yapılır.

Güney Kore Çalışma Vizesi Nasıl Alınır

Güney Kore Çalışma Bakanlığı’na başvuru yapılması zorunludur, bakanlık tarafından izin alabilmek için çeşitli belgeler istenir. İzinlerin onaylanmasının ardından 6 ay ya da 1 yıl süreli çalışma vizesi verir. Büyük bir yatırımın olması halinde çalışma izni 2 yıla kadar çıkarılabilir. Ancak belirtilen işyeri dışında çalışılması söz konusu değildir.

Güney Kore Vize İstiyor Mu

Türkiye Cumhuriyeti ve Güney Kore arasında yapılan 1973 yılında imzalanan vize muafiyet anlaşmasına göre umuma mahsus, hususi ya da hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaftır. Ülkeye gidebilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Güney Kore Vize Fiyatları Ne Kadar

Güney Kore vizesi yetişkin yılda çocuk fark etmeden her birey için 110 dolar olarak belirlenmektedir. Yaklaşık 7 ile 10 gün içerisinde çıkan vize başvurusunda belirlenen ücrete zorunlu seyahat sağlık poliçesi dahil değildir. Zorunlu seyahat poliçesi yaklaşık olarak 30.000 Euro şeklindedir.

Güney Kore'nin Vize İstediği Ülkeler

Güney Kore 180 gün kalmak şartı ile Kanada vatandaşlarını, 90 gün kalmak şartı ile Avrupa Birliği üye ülkeleri ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Portekiz vatandaşlarını vizeden muaf tutmaktadır. Ülkede vize feragat sözleşmesi listesinde yer almayan ülkeler ile belirlenen vizesiz giriş listesi uygulanır.

Güney Kore'ye Nasıl Gidilir

Güney Kore’ye gitmek için herhangi bir pasaporta sahip olmak yeterlidir çünkü iki ülke arasındaki anlaşmaya göre Güney Kore’ye gidebilmek için vize şartı bulunmaz. İsteyen her Türk vatandaşı uçak biletini alıp masraflarını cebine koyarak turistik amaçlı ülkeyi ziyaret edebilir.

Güney Kore D4 Vizesi Ne Demektir

Güney Kore D4 vizesi genel eğitim vizesi olarak geçmektedir. Güney Kore D4 vizesi herhangi bir üniversiteye bağlı dil okulunda ya da özel araştırma enstitüsünde Kore dili eğitimi, Kore kültür eğitimi ve Kore endüstriyel eğitimler almak isteyen öğrenciler için düzenlenmektedir.

Güney Kore Çalışma Vizesi

6 ay ya da 1 yıl süre için verilen çalışma vizesi için başvurular Güney Kore Çalışma Bakanlığı’na yapılmak zorundadır. Yatırımın büyüklüğüne göre onaylanan izinler 2 yıla kadar uzatılabilir. Güney Kore Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanan izinleri alan kişiler sadece izinde belirtilen işyerinde çalışabilirler.

Güney Kore'ye Nasıl Yerleşilir

Güney Kore’ye yerleşmek ya da 90 günden fazla kalmak isteyenler oturma izni başvurusunda bulunur. İkametgâh adresini gösteren ek belge 1 renkli vesikalık fotoğraf ile oturma izni başvurusu gerçekleştirilir. Alınan izinin dolmasının ardından kalmaya devam etmek isteyenler süre uzatması talep edebilir.

Güney Kore'de Kaçak Çalışmak

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Güney Kore’de alınan çalışma vizesi ile yasal olarak çalışma imkanı bulunmaktadır. Kaçak işçi olarak Kore’ye giden Türk vatandaşları sınır dışı edilmektedir. Sınır dışı işlemlerinde vatandaşlar çeşitli sıkıntılar yaşar, kaçak işçi statüsünde ülkede kalmayı başaranlar ise olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalır.

Güney Kore'ye İltica Etmek

Türkiye’de yaşanan işsizlik ve ekonomik nedenlerden dolayı Güney Kore’ye iltica etmek isteyen Türk vatandaşlarının sayısında 2 kat artış yaşanmaktadır. Güney Kore’de Avrupa’ya da diğer ülkelerde olduğu gibi statüsündeki kişiler için geçim ücreti, maddi destek ya da kira desteği gibi yardımlar bulunmaz.

Güney Kore İş İlanları

Güney Kore’de Türkler tarafından kurulan birçok iş ve İran ile alakalı Facebook hesabı ya da sayfası bulunmaktadır. Herhangi bir şirket ile anlaşma yapmadan ülkeye gelen Türk vatandaşları açısından iş bulmak ciddi şekilde endişe veren bir durumdur.

Güney Kore'ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerek

Güney Kore 1973 yılında yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği vizesiz olarak Türk vatandaşlarını kabul etmektedir. Vize ücretleri ödemeden gerçekleştirilen ziyaretlerde harcamak için gerekli olan miktarın bulunması yeterlidir bu da yaklaşık 10 bin ila 15 bin arasında değişmektedir.

Güney Kore Vize Fiyatları Ne Kadar

Güney Kore’de kalma süresi 90 günden az olması halinde 40 USD, 90 günden fazla olması halinde 60 USD vize ücreti ödenmektedir. Sadece Amerikan doları olarak alınan vize ücreti başvuru esnasında ödenmektedir ve kredi kartı geçersizdir.

Güney Kore Vize İstiyor Mu

Güney Kore ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti 1973 yılında vize muafiyeti anlaşması imzaladığından dolayı Türk vatandaşlarından vize talep edilmez. 90 günü aşmamak şartıyla ülkede vizesiz ikamet etmek serbesttir. Ancak daha uzun süre kalınması halinde amaca göre vize türünde başvuru yapılmalıdır.

Güney Kore D4 Vizesi Nedir

Genel Eğitim vizesi olarak geçen D4 vizesi Güney Kore’de herhangi bir dil okulunda ya da araştırma kurumunda eğitim almak isteyenler için verilir. Vize ücreti 30 USD’dir, burs ile gitmeyecek olan öğrencilerin 3000 Amerikan doları hesap göstermesi gerekmektedir.

Güney Kore Vize Başvurusu

Güney Kore’de turistik geziler için vize alınmasına gerek yoktur ancak uzun süreli ziyaretler ya da çalışma izni gibi durumlar için vize alınması gerekmektedir. Bunun için de yapılması gereken ilk adım Güney Kore vize başvurusu işlemleridir.

Güney Kore vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtı olan vize başvuru işlemlerinde uzun süreli eğitim, uzun süreli çalışma, aile birleşimi gibi 90 günü aşan kalma durumlarından, ziyaret sebebiniz ne ise ona uygun vize türünü seçmeniz gerekmektedir.

Daha sonra bu vize türünde talep edilen evraklar ile birlikte Güney Kore Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezlerine başvuru taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kore’ye gitmek için ne kadar para lazım sorusunun cevabı için turistik vizelerde 90 günden az olan seyahatler için 40 USD, 90 günden fazla seyahatler için ise 60 USD harç bedeli talep edilmektedir.

Kısa süreli olan turistik gezilerde Güney Kore’ye gitmek için gerekli belgeler arasında pasaport, uçak bileti ve rezervasyonu, kimlik, otel rezervasyonu gibi evrakların bulunması yeterli olacaktır.

Uzun süreli kalma gerektiren Güney Kore çalışma vizesi ile birlikte ikamet izni de almaktasınız. Bu vize türü 90 günü aşan süre bazında ve iş dolayısıyla başvurulması gereken bir vizedir.

Güney Kore D4 vizesi ise, burada eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Dil eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans gibi eğitimler için bu kategorideki Güney Kore vize türüne başvurulur.

Güney Kore Vize Fiyatları

Güney Kore vize fiyatları, başvurulmak istenen vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli kalma durumu söz konusu olduğunda vize istemeyen bu ülke de yine de 40 dolar tutarında bir ödeme yapılması gerekmektedir. Uzun süreli turistik vize için ise bu meblağ 60 dolardır.

Bu da aynı zamanda Güney Kore’ye gitmek için ne kadar para lazım sorusunun cevabı olacaktır.

Kore vize fiyatları her sene güncellenmekte olup en güncel ve en doğru fiyat aralıklarını bizleri arayarak öğrenebilir aynı zamanda sizlere sunacağımız danışmanlık hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Güney Kore konusunda pek çok hususun merak edildiği konulardan bir tanesi Güney Kore Türkiye’den vize istiyor mu sorusudur. Yaklaşık olarak 3 aydan az (90 gün) kalma süresi için her iki ülke arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Yani ülkemiz sınırları içerisinden Güney Kore’ye gerçekleştirilen kısa süreli turistik geziler için vize alınmasına gerek yoktur.

Güney Kore’ye nasıl yerleşilir sorusu için ise pek çok farklı yanıt vardır. Yatırım yaparak, Güney Kore vatandaşı biri ile evlenerek, uzun süreli eğitim almak için ya da uzun süreli çalışma durumu dolayısıyla Güney Kore’den ikamet izni almak mümkün. Ayrıca Güney Kore vatandaşı biri ile evlendiğinizde siz de vatandaşlık hakkı kazanabilmektesiniz.

Ancak Güney Kore’de çalışmak için uzun süreli kalma gerektiren Güney Kore çalışma vizesi türüne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu vize ile ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalabilirsiniz.

Kısa süreli turistik vizelerde ise Güney Kore’ye gitmek için belgeler arasında; geçerliliği olan bir pasaport, kimlik, uçak gidiş ve dönüş rezervasyon bilgileri, kalacağınız yere yaptırdığınız rezervasyon bilgileri mutlaka olmalıdır.

Güney Kore vize ücreti konusunda güncel fiyatları öğrenmek için bizlerle iletişime geçin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×