Güney Kore Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Güney Kore Vizesi

Güney Kore Vize Formu ve Dilekçe

 
Güney Kore vize formu, Güney Kore seyahatinde bulunacak kişilerin bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmış, Korece ve İngilizce olarak düzenlenmiş bir vize başvuru formudur. Vize başvuru formuna Güney Kore dış temsilcilikleri İnternet sitelerinden veya Güney Kore vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/guney-kore-vizesi-basvuru-merkezleri/ aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Güney Kore Vize Formu ve Dilekçe

Güney Kore vize formu çıktısı alınarak, tükenmez kalemle doldurulur ve ıslak imza ile imzalanır. 17 yaşından küçük kişilerin onayı ebeveynlerinin imzası ile verilmektedir. Formu dolduran kişiler verdikleri bilgilerin doğru olduğunu beyan ederler ve Güney Kore yasalarına uyacaklarını bildirirler.

Güney Kore vize formu herhangi bir hata yapılmaması için vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar eşliğinde doldurulmalıdır. Form İngilizce ve Korece hazırlandığından bu husus çok önemlidir. Sağlıklı bir vize başvurusu için vize başvuru ofislerinde uzman desteği alınmalıdır.

Global Visa Services vize başvuru merkezleri 30 yıla yaklaşan deneyimi ile Güney Kore vizelerinin en hızlı biçimde tamamlanmasını sağlayan güvenilir bir adrestir. Güney Kore vize evrakları >> eraytur.com/guney-kore-vize-evraklari/  bilgisine iletişim noktalarından ulaşmak mümkündür.

Güney Kore Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Güney Kore vize formundaki tüm alanlar dikkatli bir şekilde ve doğru olarak doldurulmalıdır. Verilen bilgiler Güney Kore dış temsilcilikleri vize bölümünde titizlikle inceleneceğinden yanlış beyan vermemek gerekir.

Güney Kore vize formunda şu alanlardaki bilgiler hatasız bir şekilde verilmelidir:

 • Kişisel Detaylar- Vize başvurusunda bulunan kişinin adı, soy adı, kimlik belgelerinde yer alan bilgiler yazılır.
 • Pasaport Bilgileri- Pasaport türü, veriliş tarihi, geçerlilik tarihi belirtilir. Numarası yanlış yazılmamalıdır.
 • İletişim Bilgileri- Adres, telefon, e-posta gibi bilgiler verilir.
 • Medeni Hal ve Aile Bilgileri- Medeni durum işaretlenerek aile bireylerinin bilgileri yazılır.
 • Eğitim Bilgileri- Son mezun olunan okul bilgileri verilir.
 • İş Durumu- Çalışma durumu ve firma, kurum bilgileri verilir.
 • Seyahat Detayları- Seyahatin amacı ve tarihleri yazılır.
 • Sponsor Detayları- Sponsorun adı ve vize başvuru sahibiyle ilişkisi belirtilir.
 • Formu Doldurmaya Yardımcı Olan Kişi Bilgileri- Formu dolduran kişinin adı ve soyadı yazılır.
 • Deklarasyon ve onay bölümü- Son bölüm onay bölümüdür, ıslak imza ile beyan imzalanır.

Güney Kore Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Güney Kore vize dilekçesi, Güney Kore seyahati için talep edilen vize türünü belirten bir şahsi dilekçedir. Seyahat amacı ve kesin seyahat tarihleri dilekçe içinde belirtilir. Seyahat masraflarını karşılama yolları açıklanır ve bir sponsor mevcutsa sponsor bilgileri detaylandırılır. Seyahatin ayrıntıları ve konaklama-uçuş bilgileri dilekçede olmalıdır.

Dilekçede adres bilgileri, telefon ve e-posta bilgileri verilmelidir. Islak imza ile imzalanan dilekçede tarih mutlaka bulunmalıdır. İlgili belgeler dilekçenin ekinde vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Güney Kore ticari vize dilekçesi, şirketin antetli kağıdında yazılmak durumundadır. Şirket yetkilisinin imzasını ve kaşesini taşır, imza sirküleri ek olarak eklenir. Dilekçede şirket bilgileri, adı, adresi, yer almalıdır, Güney Kore’de iş ilişkisinde bulunulacak firmanın da bilgileri olmalıdır. Çalışan ya da şirket sahibi firmadaki görev ve unvanlarını belirtmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×