Estonya Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Estonya Vizesi

Estonya vize istiyor mu? Estonya ziyaretleri için yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olan Türk vatandaşları için 180 gün içerisinde 90 günden fazla olmamak şartı ile vize zorunluluğu yoktur. Ancak bordo pasaport sahipleri için Estonya vizesi alınması zorunludur.

Estonya vizesi işlemleri Schengen vize işlemleri olarak yürütülür. Estonya bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen kurallarına göre vize alınmalıdır. Estonya’ya hangi amaçla seyahat planlanıyor ise bu doğrultuda Schengen vizesine başvuru yapılması gerekir.

Estonya vize başvurusu yaparken kısa süreli yani 90 günden kısa bir seyahat planlanıyorsa C tipi Schengen vizesi alınmalıdır. 90 günden uzun bir seyahat planlanıyorsa uzun süreli vize türü olan D tipi vize alınması gerekir. Vize türleri ile ilgili detaylı bilgi için Eray Tur’dan destek alınabilir.

Estonya vizesi evrakları arasında pasaport en önemli evraklardan birisidir. Seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli olmalı ve en az 2 sayfası boş olmalıdır. Ayrıca 3 ay öncesine dayanan banka hesap dökümü mutlaka bulunmalıdır.

Estonya vize ücreti kısa süreli vize işlemleri Euro üzerinden ödenir. Ödemeler kredi kartı ile online olarak yapılabilir.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×