Estonya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Estonya Vizesi

Estonya Vize Formu ve Dilekçe

 

Estonya vize formu, Estonya dış temsilciliklerinin Schengen vize kurallarına uygun olarak düzenlediği ve vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında bilgi toplamak için oluşturulmuş bir vize başvuru formudur. Vize formunda vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel, mesleki, mali durumlarını öğrenmek amacıyla sorulmuş sorular bulunmaktadır.

Estonya Schengen Vize Başvuru Formu

Estonya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Estonya  Vize Başvuru Formu

Estonya  Vize Başvuru Formu PDF

Estonya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Estonya Dilekçe Örneği

Estonya Vize Formu ve Dilekçe

Estonya vize formu, Estonya dış temsilcilikleri İnternet resmi sitelerinden ve vize başvuru merkezleri ofislerinde elde edilebilir. Schengen kısa süreli vize türleri için hazırlanan vize başvuru formunun çıktısı alınır, tükenmez kalemle doldurulur, sağ üst alana biyometrik bir fotoğraf eklenir, sorular eksiksiz ve hatasız doldurulduktan sonra vize başvurusunda bulunan kişi ıslak imza ile vize formunu onaylar.

Vize başvuru formu vize işlemelerinin başlatılabilmesi için ilk dikkate alınan belgedir. Bu yüzden çok dikkatlice doldurulmalı, vize başvurusunda gerekli olan belgelerdeki bilgilerle çelişmemelidir. Vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar eşliğinde doldurulacak formla yapılan vize başvuruları en sağlıklı başvuru yöntemidir.

Estonya Vize Formu Cevaplanması Gereken Sorular

Estonya vize formu içerisinde çeşitli kategorilerde kişisel bilgilerin yazıldığı soru alanları bulunmaktadır. Gerekli alanların tümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır, verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır.

Estonya vize formu sorular kısmında şu kategorilerde cevaplanması gereken sorula bulunmaktadır:

  • Vize başvurusu yapanın kişisel bilgileri-İsim, soy isim, doğum bilgileri, adres gibi kişisel bilgiler verilir.
  • Pasaport türü ve bilgileri- Pasaport türü, alınış ve bitiş tarihleri, pasaport numarası yazılır.
  • Mali ve mesleki bilgiler- Mali durum bilgileri ve meslek bilgileri soruları cevaplanmalıdır.
  • Eski Schengen vize bilgileri- Alınmış son üç yıl içindeki Schengen vizelerinden bahsedilir.
  • Davette bulunan kişinin bilgileri- Estonya’da davette bulunan kişinin bilgileri verilir.
  • Seyahat tarihleri ve amacı- Seyahat tarihleri ve amacı net olarak yazılmalıdır.
  • Parmak izi durumu- Parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • AB ülkesi vatandaşı olan aile bireyleri bilgileri- İsviçre, EEA bölge ülkeleri ve AB üye ülkeleri vatandaşı olan aile bireylerinden bahsedilir.

Estonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Estonya vize dilekçesi vize başvurusunda bulunan kişinin talep ettiği vize türünü belirten bir vize talep dilekçesidir. Dilekçede tarih ve kişisel isim bilgisi mutlaka bulunmalıdır, imza ıslak imza şeklinde atılır. Seyahat tarihleri ve seyahat planı ayrıntılı olarak belirtilir, başka bir ülkeye giriş-çıkış yapılacaksa o tarihler de verilir. Seyahat masraflarını kimin karşılayacağı yazılmalıdır. Sponsor varsa sponsor kişi ve kurum bilgileri verilmelidir.

Estonya ticari vize taleplerinde vize dilekçesi firmanın antetli kağıdında hazırlanır. Firma bilgileri, vize başvurusunda bulunan kişinin görev ve unvanı belirtilir. Dilekçe imza ve kaşe ile onaylanır, imza sirküleri verilmelidir. Estonya’daki firma bilgileri de dilekçede geçmelidir.

Tüm dilekçelerde adres bilgileri, telefon bilgileri, mail adresleri bulunmalıdır. Dilekçe eklerinde dilekçede bahsedilen bilgileri kanıtlayan onaylı belgeler bulunmalıdır.

Estonya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/estonya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×