Benin Vizesi Nasıl Alınır? - Başvuru Rehberi - Eraytur
Benin Vizesi

Benin Vizesi Nasıl Alınır? – Başvuru Rehberi

 

Benin ya da resmi adıyla Benin Cumhuriyeti, Kuzey Atlas Okyanusu’nun kıyısında, Batı Afrika’da yer alan Benin Cumhuriyeti, batısında Togo, kuzeybatısında Burkina Faso, kuzeydoğusundan Nijer, doğudan da Nijerya ile sınır komşusudur. Ülkenin başkenti Porto-Novo’dur. Ülkede genel olarak üç farklı iklim tipi görülür.

Ülkenin güney kesimlerinde tropikal ekvator iklimi hakimken, ülkenin kuzeybatı ve orta kesimlerinde Sudan iklimi, Atakora Sıradağları’nın bulunduğu kesimlerde de Atakora iklimi görülmektedir. Bölgenin coğrafi özellikleri neticesinde bölgeye yoğun şekilde yağmur yağışları gerçekleşmektedir.

Ülkede Alibori, Atakora, Atlantique, Borgou, Collines, Donga, Kouffo, Littoral, Mono, Queme, Plateau, Zou olmak üzere 12 eyalet bulunmaktadır. Bölgedeki önemli şehirler ise ülkenin en büyük şehri olan Cotonou, başkent Porto Novo ve Abomey, Grand Popo, Ketou, Parakou, Malanville, Natitingou, Tanguieta’dır.

Ülkeye girişte sarıhumma aşısı olduğunuzu göstermeniz mecburidir. Bu bağlamda yolculuk öncesi aşı yaptırmış ve aşı belgelerinizi yanınıza almış olmanız son derece önemlidir. Benin’e yapacağınız seyahatlerde aşı merkezleri konusunda ayrıntılı bilgiyi yetkilimizden alabilirsiniz. 

Benin Turistik Vize
Benin Ticari Vize
Benin Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Benin Transit Vize
Benin Erasmus Vizesi
Benin Aile Birleşimi Vizesi
Benin vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Benin Vizesi İçin Gerekli Evraklar (Turistik – Ticari)

Benin’e gidecek Umumi Pasaport sahipleri ve hususi, hizmet pasaportu sahipleri vizeye tabidir, Diplomatik pasaportu bulunanlar 90 günden az seyahatlerde vizeden muaftır. Vize vermek için tek yetkili Ankara Benin Büyükelçiliğidir. Vize başvurusunda bulunacaklar Büyükelçilik binasına gitmek durumunda değildir. Benin vize başvurularında İnternet ortamı kullanılarak ve e-vize alınabilir. Benin Vize Evrakları e-sistem üzerinden taranarak yüklenebilir.

Benin vize türleri şunlardır:

 • Benin turistik vizesi
 • Benin ticari vizesi
 • Benin transit geçiş vizesi

Benin’e tek girişli vizeler en çok 30 gün için verilir, çok girişli vizeler ise 30 gün ve 90 gün olarak alınabilmektedir.

Benin Vize Evrakları ve Benin Vizesi Nasıl Alınır?

Benin vizesi elektronik ortamda kolayca alınabilir, e-vize başvurularında kişisel bilgiler ve e-posta adresi büyükelçiliğe iletilir, mail olarak vize evraklarının yükleneceği sistem linki vize başvurusu yapan kişiye gönderilir.

Bu linkteki sorulara cevap verilir, Benin Vize evrakları sisteme yüklenir ve başvuru tamamlanır. Başvuru olumlu sonuçlanırsa, e-vize başvuran kişinin mail adresine gönderilir.

Benin vize başvurularında gerekeli olan Benin Vize Evrakları şunlardır:

 • Pasaport Vize bitim tarihinden sonra 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaport taranmış dosya olarak sisteme yüklenir.
 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı taranmalıdır.
 • Vize ücreti dekontu– Yatırılan vize ücretinin dekontu sistemde onaylanır.
 • Biyometrik fotoğraf- Biyometrik özellikteki fotoğraf taranmalı ve taranmış dosya türü sisteme yüklenmelidir.
 • Online Vize Başvuru Formu– Pasaport bilgileri, seyahat bilgileri, konaklama bilgileri formda bildirilir.

E-vize başvurusu yapıldıktan sonra Benin sınır kapılarında gümrük görevlilerine bazı belgeleri ibraz etmek gerekir. Benin Vize Evrakları dışında verilmesi gereken belgeler:

 • Seyahat bilgilerini gösteren belgeler- Ülkeye giriş belgesi ve sistem üzerinden kontrol edilen e-vize çıktısı
 • Konaklama belgeleri Benin’de konaklama yapılacak otel rezervasyon bilgilerini gösteren belgeler
 • Yeterli nakit para- Benin’e giriş yapanlar yetkililerin yeterli gördüğü nakit parayı yanlarında taşımalıdır.
 • Uluslararası aşı sertifikası- Benin seyahatinde bulunacak kişiler Hepatit A-B, Menenjit, Tifo, Karma aşı yaptırmak zorundadır.

Benin vize başvuruları yapıldıktan sonra vize başvurusunun sonuçlanma süresi 3-5 iş günüdür.

Benin Vize Formu ve Dilekçe

 
Benin vize formu ve dilekçe vize başvurularında öncelikle bulunması gereken vize başvuru belgeleridir. Vize başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali bilgilerinin verildiği bu belgeler Benin Büyükelçilikleri ve Benin Konsolosluklarına sunulur. Büyük bir dikkatle doldurulup hazırlanması gereken belgelerle muhakkak vize başvurusu sahibinin bilgileri doğru ve tam olarak verilmelidir.

Benin Schengen Vize Başvuru Formu

Benin Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Benin Vize Başvuru Formu PDF

Benin Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Benin Vize  Dilekçe Örneği

Benin vize formu Benin dış temsilcilikleri tarafından hazırlanır ve vize başvuru merkezlerinden elde edilebilir. Benin kısa süreli ve uzun süreli vize işlemlerinde vize başvuru formunun doldurulması gereklidir.

Vize formunda soruların bulunduğu alanlar dikkatlice doldurulmalı, tüm kişisel bilgiler net bir şekilde ifade edilmelidir. Vize formunun çıktısı alınarak tamamlandıktan sonra vize başvurusu yapan kişi ıslak imzası ile belgeyi onaylamalıdır.

Benin vize dilekçesi İngilizce ve Türkçe hazırlanabilir. Vize türü talebi dilekçede yer alır, dilekçedeki bilgiler Benin vize formu ve gerekli evrak listesindeki belgelerle tutarlı olmalıdır. Kişisel beyanlar doğru kabul edilir ve yanlış beyan suç teşkil eder.

Benin Vize Formu Doldurulacak Alanlar

Benin vize formu Benin dış temsilciliklerinin vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel, mali ve iş durumları hakkında bilgi toplamak için düzenlediği bir resmi başvuru formudur. İngilizce ve Türkçe alanlar dikkatle okunmalı, sorulan sorulara doğru yanıtlar verilmelidir. Doldurulması gerekli alanlar kesinlikle boş bırakılmamalıdır.

Benin vize formu soruları şu şekilde gruplandırılabilir:

 • Kişisel bilgilerin verildiği sorular- Kişisel bilgiler kimlik belgeleriyle aynı olmalıdır. Pasaport türü, numarası, alınış ve bitiş tarihi yazılmalıdır. İkametgah ve iletişim bilgileri verilir.
 • Aile bilgilerinin verildiği sorular- Aile bireylerinin ebeveyn, eş ve çocukların kimlik bilgileri verilir.
 • Mali durum ve iş hakkındaki sorular- Mali durumla ilgili sorular cevaplanır, iş yeri bilgileri yazılır.
 • Seyahat hakkında bilgi verilen sorular- Seyahat tarihleri ve gidilecek şehirler yazılır.
 • Güvenlik prosedürü gereği sorulan sorular- Sabıka kayıtları hakkında bilgiler verilir, suça karışılıp karışılmadığı belirtilir, uyuşturucu gibi bağımlılıklar cevaplanır. Sağlık sigortası ve hastalıklar hakkında bilgiler verilir.

Benin Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Benin vize dilekçesi öncelikle seyahat amacına göre belirlenen vize türünde vize talebini Konsolosluğa iletmek için yazılır.

Kısa süreli Turistik vize, Ticari vize, Aile-arkadaş ziyareti vizeleri gibi vize türleri dilekçede net bir şekilde ifade edilerek vize talebi yapılır.

Benin vize dilekçesinde şu noktalarda açıkça bilgiler verilmelidir:

 • Seyahat amacı ve vize türü
 • Seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Seyahat masraflarının karşılanma yöntemleri
 • Sponsor varsa sponsor kişisel ve mali bilgileri
 • Seyahatin ayrıntıları, gidilecek şehirler, başka bir ülkeye giriş çıkış yapılacaksa o seyahatin tarihleri
 • Seyahatte konaklanacak otel bilgileri, ulaşım bilgileri
 • Ticari vize talebinde çalışanlar ve işverenler dilekçelerini şirketlerinin antetli kağıdında, imzalı ve kaşeli olarak yazar.

Benin Vize Reddi ve Çözümü

Benin vize reddi, Benin dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu verilen bir karardır. Benin vize departmanları kendilerine ulaşan vize başvuru dosyalarını titizlikle inceler ve bir karara varır. Başvurunun yeterli düzeyde bulunmaması sonucu vize reddi kararı verilebilir.

Benin vize reddi kararının pek çok nedeni bulunmaktadır, ancak temel vize ret kararları birçok ülke için aynı kriterlerin yerine getirilmemesi sonucu oluşur. Bu yüzden vize başvuru dosyalarının özenle hazırlanması, bir uzman vize danışmanı gözetiminde tamamlanması ve konsolosluk ile etkin bir koordinasyon çok önemlidir. Vize başvurularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlamak yüksek kabul oranlarının sağlanması sağlamaktadır.

Benin Vize Reddi Kararı Nedenleri

Benin vize reddi kararı Konsolosluk vize yetkililerinin yetki alanındadır. Vize başvuruları incelendikten sonra verilir, vize başvurusundaki dosyalardaki bilgiler ve mali durum vize başvurularının olumlu sonuçlanmasında en önemli rolü oynamaktadır.

Benin vize reddi kararının verilmesinin en önemli nedenleri şunlardır:

 • Vize başvuru formunun ve dilekçesinin uygun olmaması- Benin vize başvuru formu ve dilekçesi kriterlere uygun bir şekilde tamamlanmalıdır.
 • Vize başvuru dosyasındaki belgelerde eksiklik ve hatalar- Vize başvurusunda vize türüne göre istenen belgeler tam olmalı ve hatalı bilgiler içermemelidir.
 • Ülkeye geri dönme garantisi verilememesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin beyanları, şahsın ülkesine geri döneceği kanaati uyandırmalıdır.
 • Finansal bilgilerdeki yetersizlik- Tüm mal varlıkları, gelir durumu ve banka hesabındaki bakiye seyahat masraflarını karşılayacak düzeyde olmalıdır. Sponsor varsa sponsorun garanti mektubu gereklidir.
 • Seyahat evraklarının uygun bulunmaması- Konaklama ve ulaşım rezervasyonları onaylı olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası koşullara uygun hazırlanmalıdır.
 • Güvenlik nedenleri dolayısıyla vize reddi- Vize başvurusunda bulunan kişinin suç kaydı temiz olmalıdır, suçla ve uyuşturucu gibi bağımlılıklarla ilgisi olmamalıdır. Sağlık sorunları bulunmamalı, bulaşıcı bir hastalığı olmamalıdır.

Benin Vize Reddi Çözümü

Benin vize reddi kararı Benin dış temsilcilikleri vize departmanları tarafından verilmekte ve bir resmi zazı ile vize başvurusunda bulunan kişiye bildirilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi bu ret kararına Konsolosluğa başvurarak itiraz edebilir. İtiraz değerlendirildikten sonra vize reddi kararı kesinleşirse, vize başvuru sahibi kararı temyize götürebilir.

Vize başvurularında vize reddi kararı almamak için çok dikkatli bir hazırlık dönemi geçirilmelidir. Vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları vasıtasıyla yapılan başvurular yüksek kabul oranlarına ulaşmaktadır.

Vize başvurularında ödenen harç bedelleri ve hizmet bedelleri geri ödenmez. Her yeni başvuruda bu ücretlerin tekrar ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle yapılacak vize başvurularının dikkatle tamamlanması ve uzman yardımı alınması çok önemlidir.

Benin vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Benin Vize Ücreti

 • Benin vize ücreti Benin dış temsilcilikleri tarafından belirlenen konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezlerinin hizmet bedellerinden oluşmaktadır.
 • Benin kısa süreli seyahatlerinde bulunacak kişiler vize ücretini elektronik ortamda ya da vize başvuru merkezlerinde ödeyebilmektedirler. Vize ücreti konsolosluk harcı Euro olarak belirlenir ve elektronik ortamda Euro üzerinden ödenmelidir.

Tek girişlik 30 günlük vizeler

50 Euro

Çok girişli 30 günlük vizeler

75 Euro

Çok girişli 90 günlük vizeler

100 Euro

Benin vize ücreti seyahat süresine göre ve ülkeye giriş çıkışların sayısına göre belirlenir. Tek girişli ve çok girişli vizelerin bedelleri değişmektedir. Elektronik ortamda alınan Benin e-vizesi 30 günlük ve 90 günlük geçerli vize olarak verilebilmektedir.

Benin vizesi alacak kişiler sadece konsolosluk harcı ödemezler, vize başvuru merkezlerindeki hizmetler ayrıca belirlenir. Vize başvuru merkezine taranmış belgelerinizi ileterek doğru bir şekilde vize başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. E-vize uygulamasında daha az belge istenmektedir. Kısa süreli Turistik vize başvuruları elektronik ortamdan kabul edilmektedir.

Benin Vize Ücreti 2022

Benin vize ücreti Benin dış temsilciliklerinin bedel belirleme yetkisi ile belirlenir. Bu vize ücreti bedelleri zaman içeresinde değişebilmektedir. En sağlıklı rakamlara vize başvuru merkezleri ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

2022 yılı için belirlenen Benin vize ücreti şu şekildedir:

 • Tek girişlik 30 günlük vizeler 50 Euro
 • Çok girişli 30 günlük vizeler 75 Euro
 • Çok girişli 90 günlük vizeler 100 Euro

Bu bedeller sadece konsolosluk harçlarıdır, elektronik başvurularda konsolosluk koordinasyon ücreti alınmaz, başvurunun doğru bir şekilde tamamlanması için hizmet bedeli alınır. Ticari vizeler ve uzun süreli vizeler için vize başvuru merkezlerinde ek hizmetler bulunmaktadır. Bu ek hizmetlerin kolaylaştırdığı vize başvuruları bu bedeller ödenerek gerçekleştirilir.

Benin vize ücreti Benin dış temsilcilikleri tarafından vize reddi kararı verilirse geri ödenmez. Yeni bir başvuru için yeniden ödeme yapılması gerekmektedir. Elektronik vize onayları mail ile vize başvuru sahibine iletilir ve sisteme işlenir. Sınır kapılarında sistem kontrolü gerçekleştirilir. Vize başvuru sahipleri vize onay belgesinin bir çıktısını alarak seyahat esnasında yanlarında bulundurmalıdır.

Talep edilebilecek Benin vize türleri şunlardır:

 • Benin Turistik Vizeler
 • Benin Ticari Vizeler
 • Benin Transit Geçiş vizesi
 • Benin uzun süreli vizeler

Benin vize işlemleri için başvuru merkezlerimizden her türlü bilgiye ulaşabilir, güncel vize ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Benin Vizesi Başvuru Merkezleri

Benin vizesi başvuru merkezleri Global Visa Services kurumsal vize merkezleri kapsamında faaliyet gösteren ve Benin vizesi başvurusu konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla ön plana çıkan vize başvuru merkezleridir.

Benin vizesi başvuru merkezleri kısa süreli ve uzun süreli Benin vizeleri işlemlerinin hızlıca ve kaliteli bir şekilde yapılması sağlar, vize kabul onayının sağlanmasına yardımcı olur ve üstün hizmet anlayışıyla müşterilerine konforlu bir ortam sağlar.

Benin vizesi başvuru merkezleri iletişim kanallarından vize başvuru uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde Benin vize işlemleri hakkında en doğru ve detaylı bilgilere ulaşabilir, gerekli evraklarınızı ileterek özellikle e-vize başvurularında hızlıca sonuç alırsınız.

Benin vizesi başvuru merkezleri Global Visa Services kalitesini sunan güvenilir vize başvuru merkezi ofisleridir.

Benin Vizesi Başvuru Merkezleri İletişim

Benin vizesi için yapılan başvuruların hızlıca işleme konduğu Benin vizesi başvuru merkezleri ile iletişime geçmek çok kolaydır. Global Visa Services bünyesinde hizmet veren başvuru merkezleri iletişim kanalları şu şekildedir:

 • İnternet sitemizde Canlı destek, Sizi Arayalım, Whatsapp, Çağrı merkezimiz aracılığı ile kolayca vize başvuru uzman danışmanlarımıza ve müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.
 • E-posta adresimize mail atarak Benin vizesi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Benin vizesi başvuru merkezleri ofisine gelerek uzman danışmanlarımızla yüz yüze konuşabilir, vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Benin vizesi ve diğer tüm ülke vizeleri hakkında bilgi alabileceğiniz Global Visa Services vize başvuru merkezleri Gaziantep, İstanbul ve Ankara merkezleri başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden yapılacak vize başvurularını kabul etmektedir.

Vize başvuru merkezlerimizde aracı kurum hizmetleri ve vize işlemleri için ek hizmetler üstün kalite anlayışıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

Global Visa Services Vize Hizmetleri

Global Visa Services vize başvuru hizmetleri 1992 yılından beri devam eden kaliteli hizmet anlayışıyla sektöründe etkin bir rol oynamaktadır. Yüksek oranlı vize kabul başarısıyla ön plana çıkan Global Visa Services ciddi bir kurumsallık ve deneyimli bir uzman danışman kadrosuyla vize başvuru işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Benin vizesi başvuru merkezlerinin bünyesinde bulunduğu Global Visa Services vize başvuru işlemlerinde şu hizmetleri vize başvuru sahiplerine vermektedir:

 • Konsolosluk koordinasyon hizmetleri-
 • Uzman danışman desteği
 • Vize başvuru formu doldurma hizmeti
 • Vize dilekçesi hazırlama hizmeti
 • Biyometrik fotoğraf çekme hizmeti
 • Fotokopi ve belge çıktı hizmetleri
 • Sağlık sigorta poliçe düzenleme hizmetleri
 • Vize ücreti ödeme hizmetleri
 • SMS bilgilendirme hizmetleri
 • Kargo-kurye hizmetleri

Global Vize Hizmetleri – Vize İşlemleri

Global Visa Services

Telefon/Faks

Tel:    +90 (850) 969 83 75

Faks: +90 (850) 969 46 27

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00
Cumartesi: 10.00 – 14.00

Eposta

[email protected]

Benin vizesi nasıl alınır?
Benin e-vize sistemine sahiptir bu nedenle internet üzerinden vize bşavurusu yapabilirsiniz.
Benin vize istiyor mu?
Benin vize istemektedir bu nedenle vize başvurusu yapılmalıdır.
Belçika vize veriyor mu?
Belçika pandemi önlemleri kapsamında bir süre vize kısıtlaması yaşasa da şu an vize vermektedir.

Benin Vizesi S.S.S.

Benin dinî nedir?
Benin sömürge devleti olarak Fransa’nın egemenliğinden kurtulduğu zaman ülkenin resmi dini İslam haline gelmiştir ve burada bu dine mensup pek çok tarikat bulunmaktadır.

Maliki mezhebine bağlı olduğu bilinir ve dini olarak Müslümanlar ağırlıklı olarak ikamet eder.

Benin e-Vizesinin geçerlilik süresi nedir?
Benin e-vize geçerlilik süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. 30 gün tek girişli veya çok girişli, 90 gün çok girişli gibi farklı e-vize süreleri vardır. Vize alan kişiler, kalma süresine göre vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Benin, E-vize başvurularında geçerlilik süresi farklılık gösteren vizelere başvuru yapabilirsiniz. 30 gün veya 60 gün gibi geçerlilik süresi olan vizeleri almanız ardından ülkede bu süreleri geçmeyecek kadar konaklama hakkınız vardır.

Benin güvenli mi?
Evet, bu ülke pek çok orta doğu olarak tabir edilecek ülkeye nazaran güvenli bir ülke olarak görülmektedir. Bu yüzden Benin için güvenli denilebilmektedir.

Demokrasi esaslarına bağlı olarak yönetilen Benin güvenilir olan Afrika ülkelerinden bir tanesidir

Benin vize istiyor mu?
Benin vize istemektedir bu nedenle vize başvurusu yapılmalıdır.
Benin vizesi nasıl alınır?
Benin e-vize sistemine sahiptir bu nedenle internet üzerinden vize bşavurusu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×