Yemen Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Yemen Vizesi

Yemen Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Yemen vize formu ve Yemen vize talep dilekçesi Yemen vize işlemlerinde vize başvuru sahiplerinin bilgilerini toplamak amacıyla istenen belgelerdir. Vize başvuru sahipleri kişisel, mali, mesleki ve Yemen seyahati bilgilerini bu belgelerle vize bölümü yetkililerine iletir.

 

Yemen Schengen Vize Başvuru Formu

Yemen Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Yemen  Vize Başvuru Formu PDF

Yemen Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Yemen Vize  Dilekçe Örneği

Yemen Vize Formu ve Dilekçe

Yemen vize formu Yemen dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenmiştir. Yemen vizesi almak isteyen kişiler Yemen vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize başvuru formunu elde ederek uzman vize danışmanlarının tavsiyeleri ile formu eksiksiz, hatasız doldurmalıdır.

Yemen vize talep dilekçesi Yemen konsolosluklarına hitaben yazılan, vize başvuru sahibinin mesleki, mali, kimlik bilgilerini özetleyen ve seyahat amacına göre istenen vize türündeki talebin iletildiği bir talep dilekçesidir. Farklı Yemen vize türlerine göre hazırlanış şekli değişen vize talep dilekçesinin onayı da farklı olmaktadır.

Yemen Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Yemen vize formu İnternette, Yemen konsolosluklarından veya vize başvuru merkezlerinden elde edilir. Çıktısı alınarak doldurulan Yemen vize başvuru formu hatasız bir şekilde düzenlenerek Yemen vize evrakları başvuru dosyasına eklenmelidir. Yetkili ve uzman vize danışmanları vize başvuru sahiplerinin vize başvuru formunu doldurmasında yardımcı olacaktır.

Yemen vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Yemen vize başvuru sahibinin kimlik ve pasaport bilgileri, kimlikte yer alan bilgiler ve pasaport numarası, tarihi gibi bilgiler forma işlenmelidir.
  • Yemen seyahatinin ayrıntıları, Yemen’e gidiş ve dönüş tarihleri, seyahat ulaşım bilgileri verilmelidir.
  • Yemen vize talebinde bulunan kişinin meslek bilgileri, iş yeri bilgileri ve gelir bilgileri forma işlenmelidir.
  • Yemen’de konaklanacak otelin bilgileri verilmelidir, otelin adı, adresi, iletişim bilgileri forma yazılmalıdır.
  • Yemen’den davetiye gönderen aile bireyi ya da şirket yetkilisinin bilgileri vize başvuru formunda bulunmalıdır.

Yemen vize formu eksiksiz ve hatasız şekilde doldurulduktan sonra Yemen vize talep dilekçesi yazılıp Yemen vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri vize danışmanları gözetiminde başlatılabilir.

Yemen Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Yemen vize talep dilekçesi seyahat amacına göre istenen Yemen vize türü talebinin dış temsilcilikler vize bölümüne iletildiği şahsi bir dilekçedir. Yemen vize türlerine göre farklı şekillerde düzenlenen vize talep dilekçeleri mutlaka uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Yemen vize talep dilekçesinde bulunması gereken bilgiler şunlardır:

  • Yemen seyahatinin amacı ve istenilen vize türü
  • Yemen seyahatinin detayları, ülkeye giriş ve çıkış tarihleri, gezilecek yerler, ulaşım ve konaklama bilgileri dilekçede özetlenir.
  • Yemen seyahatinin masraflarını finanse etme biçimi dilekçede hazırlanır. Vize başvuru sahibi bir sponsor ile seyahat edecekse sponsor bilgileri dilekçeye yazılmalıdır.
  • Yemen vize talebinde bulunan kişinin kimlik ve iletişim bilgileri ve dilekçenin tarihi mutlaka vize talep dilekçesinde bulunmalıdır.

Yemen ticari vize talep dilekçeleri normal dilekçeden farklı şekilde firma antetli kağıdına yazılır. Vize başvuru sahibinin iş görevleri ve unvanları belirtilir, Yemen ticari vize talep dilekçesini şirket yetkilisi imzalar ve kaşeler. Yemen’deki iş yapılacak şirket bilgileri de dilekçede bulunmalıdır.

Yemen vize formu ve vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına diğer belgelerle eklenmelidir. Vize başvuru dosyasındaki belgeler birbirlerini destekleyen bilgiler içermelidir.

Yemen vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/yemen-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 

Türkiye Yemenden vize istiyor mu?

Türkiye Yemen’den vize talep etmektedir. Diplomatik kullanıma ya da hususi kullanıma özel olan pasaportlarda ise 90 güne kadar vizesiz giriş izni verilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×