Yemen Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Yemen Vizesi

Yemen Aile Birleşimi Vizesi

Yemen aile birleşimi vizesi Yemen’de belli bir süre ikametgâh imkanı veren uzun süreli vize türlerindendir. Aile birleşimi vizesinden Yemen vatandaşları ile evlenmiş kişiler yanında Yemen’de çalışma-oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri yararlanabilmektedir. Yemen aile birleşimi vize başvuruları için her aile bireyi ayrı ayrı konsolosluklara başvuru yapmak durumundadır.

Yemen Aile Birleşimi Vizesi
Yemen Aile Birleşimi Vizesi

Yemen aile birleşimi vize kriterlerini Yemen vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/yemen-vize-basvuru-merkezleri/ vize danışmanlarından öğrenmek mümkündür. Vize başvuru sahipleri vize randevularını vize başvuru merkezleri aracılığı ile alabilir ve vize uzmanlarının kendilerine eşlik etmesi nedeniyle yapılan mülakata hazırlıklı bir şekilde vize randevularına iştirak edebilir.

Yemen vize evrakları >> eraytur.com/yemen-vize-evraklari/ aile birleşimi için değişebilmektedir, uzun süreli vizelerde daha çok evrak ülkelerin dış temsilcilikleri tarafından istenmektedir. Bunun yanında aile birleşimi vizelerinin kabul oranları diğer vize türlerinden daha yüksektir. Yemen aile birleşimi vizesi için istenen evrakların listesine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Yemen Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evrakların Listesi

Yemen aile birleşimi vizesi için istenen belgeleri aile bireyleri ayrı ayrı hazırlamak durumundadır. Vize uzmanları istenen belgelerin hazırlanmasında yardımcı olmakta, Yemen dış temsilciliklerinden vize randevusu alınmasını sağlamaktadır. Aile birleşimi vizesinin tüm detaylarına vize başvuru merkezlerimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Yemen aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Yemen vize formu >> eraytur.com/yemen-vize-formu-ve-dilekce/ ve vize talep dilekçesi vize uzmanları eşliğinde hatasız bir şekilde düzenlenir.
 • Yemen seyahatinde kullanılacak geçerli ve yeni pasaportun aslı, renkli fotokopileri
 • Yemen vize başvuru sahibinin tüm kimlik belgelerinin çekilmiş fotokopileri; nüfus kimlik kartı ve meslek görev kartlarının hepsinin renkli fotokopileri çekilmelidir.
 • Yemen vize başvuru dosyasında bulunmak üzere çektirilmiş beyaz arka fonda 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Yemen vize başvuru sahibinin vukuatlı nüfus kaydı örneği, bütün aile bireylerinin bilgileri onaylı belgede yer almalıdır.
 • Yemen aile birleşimi vizesi başvuru sahibinin temiz adli sicil kaydı barkotlu olarak e-devlet uygulamasından alınabilir.
 • Yemen vize başvuru sahibinin gelir belgeleri, son 3 aylık maaş bordroları, banka hesap özeti, taşınmaz tapu fotokopileri, araç ruhsatları ve diğer gelir kaynaklarını gösteren belgeler
 • Yemen vatandaşı kişinin tüm dünyada geçerli doğum belgesinin örneği
 • Yemen vatandaşı eşin tüm gelir belgeleri onaylı olarak düzenlenmelidir.
 • Yemen’de çalışan ve oturan kişinin çalışma ve oturma izni belgelerinin onaylı örnekleri
 • Yemen’de birlikte kalınacak evin tapu fotokopisi veya kira kontratı örneği
 • Evli çiftlerin Yemen’de ve dünyada geçerli uluslararası evlilik belgesi
 • Türkiye’de evlenen ve Yemen’e yerleşecek çiftlerin onaylı ve tercümeli evlilik cüzdanı örneği
 • Boşanmış çiftlerin onaylı boşanma belgeleri örneği
 • 18 yaşından küçük çocuklar için noter onaylı ebeveyn izin belgesi, velayet ve veraset belgelerinin noter onaylı ve yeminli tercümanca onaylı çevirileri

Yemen aile birleşimi vizesi genelde bir yıl süre ile verilmektedir, sürenin sonunda vize başvuru sahibi tekrar Yemen dış temsilciliklerine başvuru yapmak durumundadır.

Yemen’de sürekli oturma ve çalışma izni alabilmek için ayrı bir başvuru süreci bulunmaktadır. Yemen aile birleşimi için tüm sorularınızı vize başvuru merkezi uzman danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Yemen vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yemen-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×