Yemen Vizesi Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Yemen Vizesi

Yemen Vizesi Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Yemen vizesi hakkında karar verme yetkisi sadece büyükelçilik tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da firmaları karar verme aşamasında etkisizdirler.

Vize merkezleri ya da firmaları kişilerin Yemen için yapacak oldukları seyahat amacına destek ve hizmet sağlamaktadır. Bunun haricinde karar verme yetkisine sahip değillerdir.

Yemen Vizesi Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Kişinin Yemen için yapacak olduğu vize başvuruları hakkında, kişiyi uzman kadrosu ile bilgilendirme ve bu süreç doğrultusunda değerlendirme aşamalarının takibini yaparak gerekli bilgileri kişiye aktarmaktadırlar. Kişinin ihtiyacı olan her türlü yardımı ve desteği, makamlar tarafından yetki sahibi olan vize merkezleri ya da firmaları gerçekleştirmektedir.

Kişi, vize merkezinin deneyimli müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek randevu talep etmektedir. Daha sonra evrak listesi hakkında bilgilendirerek, gerekli tüm evrakları hazırlayarak randevu tarihinde ve saatinde bizzat başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Eksik ya da talep edilen bilgilerin eksik beyan edilmesi halinde, vize merkezi kişiyi arayarak bilgilendirir ve kişinin tekrardan bir başvuru dosyası hazırlaması gerekmektedir.

Konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılacak olan başvuruları vize merkezi takip ederek kişiyi bilgilendirmektedir. Kişi, makamlar tarafından talep edilen başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Eksik ya da hatalı bilgilerin yetkili makamlara beyan edilmesinin akabinde, kişi ve vize başvuru merkezlerinin aracı olması nedeni ile hakkında cezai yaptırımlar da uygulanabilmektedir. İstisnai durumların haricinde kişi başvurusunu direkt olarak vize başvuru merkezine yapmaktadır.

Eksik evrakların ibraz edilmesi halinde makamlar tarafından bu belgeler tespit edilir ise ya kişinin yapmış olduğu başvuru olumsuz sonuçlanır. Ya da yetkili mercii kişi ile iletişime geçerek ek evrak talebinde bulunabilme hakkına da sahiptir.

Bu nedenle kişi başvuruda bulunmadan önce talep edilen gerekli evrakların hazırlanma aşamasında oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde davranması gerekmektedir. Aksi halde başvurusu değerlendirme aşamasında olumsuz sonuç alabilmektedir. Ve yahut kişinin başvurusu direkt olarak işleme alınmamaktadır. Kişi bu durumunda tekrardan başvuru yapması gerekmektedir.

Yemen Vizesi Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] 1 – yemen vizesi gerekli evraklar

Yemen Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yemen vize başvurusu için gerekli evraklar şu şekilde talep edilmişti;

  • Pasaport: Kişinin başvuruda kullanacağı pasaportunun en az 10 yıl geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vizenin işlenmesi açısından kişinin pasaportunun içerisinde bulunan sayfalardan en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ne yazık ki başvuru işlemleri kabul edilmemektedir. Ayrıca pasaportun seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğini koruması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuruda bulunan şahsın güncel halini yansıtan ve talep edilen ölçüleri barındıran 2 adet biyometrik fotoğrafın da gerekli evrakların bulunduğu başvuru dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf en az 6 içerisinde çekilmiş olmalıdır.
  • Başvuru Formu: Kişinin seyahat amacını belirten ve vize türünü belirten yazıların büyük harf ile yazılarak kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvuru içerisinde bulunacak olan bilgiler ise kişinin kimlik bilgileri ile uyumlu olması gerekmektedir. Aksi halde kişinin yapmış olduğu başvuru işlemi kabul edilmemektedir.
  • Rezervasyon Bilgileri: Kişinin seyahat halinde konaklama yapacağı otel rezervasyon bilgileri çıktı halinde bulunmalıdır. Bunun ile beraber uçak biletinin gidiş ve dönüş tarihlerini de belirten biletin çıktısı ile başvuru dosyası içerisine eklenmesi de makamlar tarafından talep edilmektedir. Başvuru için rezervasyon yapılması yeterlidir.
Yemen vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/yemen-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×