Vize Hizmetleri

Avustralya Vize Başvuru Merkezi

Avustralya vize merkezine hoş geldiniz.

Avustralya Vizesi nasıl alınır

AVUSTRALYA VİZESİ

Avustralya Turistik Vize
Avustralya Ticari Vize
Avustralya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Avustralya Transit Vize
Avustralya Erasmus Vizesi
Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

 

NEDİR?

Avustralya ülkesine turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen şahıslar gerekli evraklarını hazırladığı taktirde Başvurularını gerçekleştirerek Avustralya turistik seyahatini gerçekleştirebilirler. Bu seyahatte şahıslar başvurularını yaparken dolduracakları formda seyahat amaçlarını açıkça beli etmelidir. Bu sayede vizeyi alabilmek adına şahısların işlemleri kolaylaşacaktır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Turistik vize almak isteyen şahısların başvurularını yaptıkları taktirde alacakları vize süresi konsolosluğun şahıslara izin verdiği süre boyunca olacaktır. Banka hesaplarınız güçlüyse ve pasaportunuzda diğer ülkelere ait sık giriş çıkışlar mevcutsa daha uzun vize alabilirsiniz. Aynı zamanda uzun kalacağınızı ve daha sonra tekrar gideceğinizi kanıtlayan konaklama ve uçuş detayları da daha uzun süreli ve çok girişli vize almanızı kolaylaştırabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Avustralya Konsolosluğu şahısların turistik vize başvurularını alan yetkili mercidir. Bu yetkili mercice gerekli evraklar ile başvuru yapan herkesin başvurusu değerlendirmeye alınarak taraflarına turistik vizesi tanımlanacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Avustralya Vize Başvuru Formu (Form 1419)

Pasaport

Biometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

Mesleki Duruma İlişkin Belgeler

Vergi Levhası - şirketin son yıla ait vergi bilgilerini beyan eden bu evrak sunulmalıdır.

Ticaret Odası Kaydı- (3 aydan eski tarihli belgeler kabul edilmemektedir)

Avustralya Turist Vizesi (SINIF 600) müracaatı sırasında ödenmesi gereken Vize Etiketi Ücreti; 

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı şahıslardan gerekli durumlarda istenecektir. Şahıslar konsolosluk tarafından biyometrik veri ibrazı istediği taktirde biyometrik verilerini vermek üzere şahıslar Avustralya Konsolosluğu’na gidebilirler.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 ay önce başvuru yapmak gerekir. Çünkü Avustralya Konsolosluğu turistik vizenin sonuçlanma süresi uzun sürmektedir. Seyahat edilecek tarihe kadar sonuç almak isteyen şahısların bu süreden 2 ay önce başvurularını yapmaları gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Avustralya Konsolosluğu turistik vizesinin çıkma süresi şahısların belgelerini teslim ettikten sonra 6 hafta sonra sonuçlanmaktadır. Şahıslar bu sürenin ardından turistik vizesine sahip oldukları taktirde seyahat tarihlerinde seyahatlerini yapmak üzere Avustralya ülkesine girişlerini belirtilen tarihler arasında yapabilirler.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Avustralya ticari vizesi almak isteyen şahıslar gerekli evraklarını hazırladığı ve Avustralya Konsolosluğu’na sunduğu taktirde gerekli görüldüğü durumda verilmektedir. Gerekli evraklar aşağıda belirtildiği gibi olup şahıslar bu evraklarda yer alan bilgilerin doğruluğundan emin olmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Avustralya ticari vizesi şahıslara Avustralya Konsolosluğu yetkilisi kaç gün onaylarsa o kadar verilemektedir. Bu süre net belirli olmamak ile beraber şahısların bu süre için başvuru yaparken yürütecekleri ticari faaliyet ya da katılacakları fuar göz önüne alınmaktadır. Şahıslar katılacakları ticari faaliyetin dışında Avustralya’da kalamazlar. Bu süre bitmeden ülkeden çıkışlarını yapmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Avustralya Konsolosluğu’na başvuru yapmak gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu bütün vize işlemlerinde ve diğer pasaport işlemlerinde bütün vatandaşlara hizmet vermektedir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Ticari vize alınması için konsolosluğa teslim edilecek olan evraklar içerisinde şahısların Avustralya’da katılacakları fuarı organize eden şirketten ya da beraber ticari faaliyet yürütecek olan firmadan davetiye yazısı yer almalıdır. Bu davetiyede evraklar arasında yer almalı ve konsolosluk yetkililerine sunulmalıdır. Bu evrak vizenin onaylanması için önemlidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Avustralya Vize Başvuru Formu (Form 1415)

Avustralya Ticari Vize Ücreti

Pasaport

Biometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

İş/Mesleki Duruma İlişkin Belgeler

Vergi Levhası - şirketin son yıla ait vergi bilgilerini beyan eden bu evrak sunulmalıdır.

Ticaret Odası Kaydı- 3 aydan eski tarihli belgeler kabul edilmemektedir.

Avustralya Ticari Vize Davetiyesi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 ya da 3 ay önce başvuru yağmak gerekmektedir. Bu süre vizenin olumlu sonuçlanmadığı taktirde yeniden başvuru yapmak için zaman tanınması adına verilemektedir. Şahıslar seyahatte oluşabilecek aksaklıları önlemek adına bu süreye dikkat etmelidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahıslar vize merkezleri ile irtibata geçebilir ve vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasında rehberlik hizmeti sunmaktadır. 

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Avustralya aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara Avustralya’da ikamet eden aile ve arkadaş ziyareti seyahatinde verilmektedir. Şahıslar bu vizeyi aldıktan sonra konsolosluk yetkililerinin belirttiği tarihler kapsamında seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Süre bitmeden önce şahısların ülkeden çıkışlarını yapmaları gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Avustralya aile ve arkadaş ziyareti vizesini şahıslar tek girişli olarak almaktadır. Tek girişli vizelerde çıkış yapıldığı taktirde tekrar yeniden giriş yapılamaz. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 90 günlük olarak tanımlanmakta olup bu süre daha kısa süre için de verilebilinir. Bu hangi ülkenin vatandaşı olduğunuza ve ülkenizde yaptığınız işinize göre değişmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Avurtlaya Konsolosluğu gerekli evrakları alarak inceleme yapan ve vize onayını gerçekleştiren yetkili kurumdur. Şahıslar Avustralya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için Avustralya Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport

Biometrik Fotoğraf

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Avustralya Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Davetiyesi

Finansal Durumu Gösterir Belgeler

İş/Mesleki Duruma İlişkin Belgeler

Vergi Levhası - şirketin son yıla ait vergi bilgilerini beyan eden bu evrak sunulmalıdır.

Ticaret Odası Kaydı- 3 aydan eski tarihli belgeler kabul edilmemektedir.

Güncel tarihli Öğrenci Belgesi aslı.

Öğrenci reşit değil ise; 3. şahısla Avustralya’ya seyahat ediyorsa; anne ve babadan noter tasdikli İzin Belgesi (Muvafakatname)

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Avustralya’da gelecek olan aile ferdinden ya da  arkadaş tarafından yazılacak davetiyede tüm kimlik ve iş adres bilgileri detayları ile yer almalıdır. Bu davetiye bulunmadığı taktirde şahısların vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki ay önce başvuru yapmak gerekmektedir. Bu süre seyahatin aksamaması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahıslar vize merkezlerinden rehberlik ve danışmanlık hizmeti alabilirler. Bu yetkili vize merkezleri ile şahıslar vize işlemlerini kolaylıkla yapabilirler.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Transit vizesi şahıslara başka bir ülkeye gideceklerken Avustralya ülkesinden aktarma yapacakları durumda verilmektedir. Bu vize ile ülkede dolaşım hakkı tanınmaz.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Seyahat değil sadece bir geçiş vizesi olduğundan günlük olarak şahıslara verilemez. Bu yüzden şahısların seyahat etmek istediği taktirde diğer vize türlerinden herhangi birini alması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Avustralya Konsolosluğu şahısların evraklarını alarak vize onaylanmasını veren yetkili kurumdur. Bütün vizeler için gerekil onaylama ve inceleme Avustralya Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Fotoğraf: Güncel tarihli renkli fotoğraf. Başvuruya dâhil edilen herkes için dosyaya fotoğraf eklenmeli.

 

Pasaport: Başvuru sahibinin pasaport kimlik sayfalarının fotokopileri sunulmalı. Eğer kişi daha önce başka ülkelere seyahat ettiyse bununla ilgili vize ve giriş çıkış damgalarını başvuru dosyasına koymalı.

 

Asıl Gidilecek Ülkeye Ait Vize Sayfası Fotokopisi: Başvuru sahibi detaylı seyahat programı ve uçak biletlerini, Avustralya’dan sonra gideceği ülkeye ait vizesini sunmalı.

 

Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler:

 

Başvuru Sahibi Denizci ise:

 

Gemi adamı cüzdanı

 

İşveren yazısı: Başvuru sahibi işyerinden ve Avustralya’daki gemi acentesinden katılacağı geminin ismi, limana varış tarihi, gemideki görevini belirten bir yazı almalı.

 

Şirket Belgeleri: Şirket Faaliyet Belgeleri, İmza sirküleri, vergi levhası, sicil gazete fotokopisi.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki ya da üç ay önce başvuru yapmak seyahatte aksaklık yaşanmaması adına önemlidir. Bu süreden önce de başvurular konsolosluk tarafından alınmaktadır.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken Avustralya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri vize almak isteyen şahıslara rehberlik hizmeti vermekte olup randevu alırken de yardımcı olmaktadır.

 

 

Avustralya turistik vizesi tek girişli olarak verilebilmektedir. Vizeniz tek girişli olarak verilirse, süresi geçmemiş bile olsa Avustralya’ya giriş yapıp çıktığınız zaman yeniden bir Avustralya vizesi başvurusu yapmanız gerekecektir. Eğer vizeniz çoklu giriş olarak verildiyse Avustralya’ya istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz.

Avustralya turistik vizesi alabilmeniz için;

  • Sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamanız
  • Avustralya’da bulunacağınız zaman boyunca maddi olarak geçiminizi sağlayabilecek finansal kaynaklara sahip olmanız
  • Turistik faaliyetler amacıyla Avustralya’yı ziyaret edecek olmanız gerekmektedir.

Avustralya’dayken vizenizi uzatmak için başvuruda bulunamazsınız. Vizenizin süresinin bittiği tarihten önce Avustralya’yı terk etmeniz gerekmektedir.

 
 

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

AVUSTRALYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- AVUSTRALYA’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE MAİL ORTAMINDA

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ MAİLİ

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 AVUSTRALYA VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

AVUSTRALYA VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AVUSTRALYA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 AVUSTRALYA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AVUSTRALYA VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

AVUSTRALYA VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 AVUSTRALYA VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 AVUSTRALYA VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

AVUSTRALYA VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

Avustralya Vize Formu

Avustralya:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
  • Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamilleri vizeye tabidir.

Avustralya ülkesine turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen şahıslar gerekli evraklarını hazırladığı taktirde Başvurularını gerçekleştirerek Avustralya turistik seyahatini gerçekleştirebilirler

Önemli Bilgi

PARMAK İZİ UYGULAMASI SEBEBİYLE TÜM BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILMAKATADIR.

TÜM PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE UYGULANMAKTADIR

İşlem Süres 15 İŞ GÜNÜ Büyük Elçlk Uğur Mumcu Caddes MNG Bnası No:88 Kat:7, 06700 G.O.P.,

Telefon: 459 95 00 Faks: 446 48 27 E-Posta: nfoankara@dfat.gov.au

Başvuru Bölgeler BÖLGE AYRIMI YOKTUR.

AVUSTURALYA Ankara Büyükelçiliğinden Alınan Vizelerde ONLİNE SİSTEME geçildiğinden dolayı artık tüm yolculara e posta yolu ile vize gönderilecektir. E – VİZE SİSTEMİ OLDUĞUNDAN DOLAYI VİZE SÜRESİ MİNUMUM 48SAAT 2 İŞ GÜNÜ  MAXİMUM  EKSİKSİZ BAŞVURULARDA 20 İŞ GÜNÜDÜR

****** AVUSTRALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ 40 YAŞ ÜZERİ SEYAHAT EDECEK KİŞİLERDEN TELEFONLA ARAYIP ÖZEL AMERİKAN HASTANESİNDEN RAPOR İSTEYEBİLMEKTEDİR.

**** EK EVRAKLAR TALEP EDEBİLMEKTEDİR.*****