Tayland Vizesi: En İyi Vize Rehberi - Eraytur
Tayland Vizesi

Tayland Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Tayland’a turistik gezi yapmak isteyen şahıslar yetkili birimlere başvurularını yaparak Tayland turistik vizesi alabilirler. Bu vize ile uzun süre Tayland’da turistik seyahat edebilir ve bu süre boyunca konaklama sağlayabilirler. Bu süre bitiminde şahısların ülkeden çıkışlarını yapmış olması gerekmektedir.

Tanzanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Tayland Vizesi: En İyi Vize Rehberi

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Tayland  turistik vizesi şahıslara en fazla 60 günlük verilir. Bu süre boyunca şahıslar Tayland’da konaklama sağlayabilir. ayrıca turistik vizesi tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. bu vizenin türü şahısların finansal durumuna göre 30 günlük olarak da verilebilir.

Tayland vizesi ne kadar sürede çıkar?

Tayland vize başvuru sonuçları 3-5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Tacikistan’a vize var mı?

Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için hizmet veya hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları, 60 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır.

Tayland vizesi nasıl alınır?

Tayland vizesi, Tayland konsolosluğundan randevu alarak veya vize merkezlerinden randevu alınarak yapılır. Vize almak için başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesi yazılması ve gerekli tüm evrakların vize merkezine teslim edilmesi gerekir. Vize ücretinin ödenmesi ardından vize başvurusu yapılır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Tayland Konsolosluğu ve Tayland Büyükelçiliği şahısların vize başvurularını alan yetkili birimdir. Şahsen başvuru yapmak mümkündür.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • En az 6 ay geçerli olan pasaport veya seyahat belgesi
 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun fotokopisi
 • Son 6 ay içinde çekişmiş, 2 adet vesikalık 4 x 6 cm ölçülerinde pasaport.
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 • Otel rezervasyonu
 • Son 6 ayda finansal durumu gösteren banka hesap dökümü
 • Bankada en az 800 USD bulunduğuna istinaden belge.

Aile bireylerinin toplamının son 6 ay içindeki banka hesap özetleri ve bankada en az 1,600 USD olduğuna dair belge.

Tayland vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/tayland-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri şahısların veri tabanında bulunmuyor ise ve Tayland Konsolosluğu biyometrik veri ibrazını zorunlu kılıyor ise şahısların konsolosluğa giderek verilerini iletmeleri gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce şahısların başvurularını yapmaları gerekmektedir. Evraklarda eksikli olmaması ve doğru bilgi bulunması zorunludur.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Tayland turistik vizesi şahısların yukarıda belirtildiği gibi evraklarını doğru ve eksiksiz olarak hazırladığı taktirde 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Evraklarda bir eksiklik olması durumunda bu süre biraz daha uzayacak ve resmi tatil günlerinin de araya girmesi ile bu süre daha da uzayacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Tayland’a ticari seyahat gerçekleştirecek olan şahısların evraklarını aşağıda belirtildiği gibi hazırlayıp alınan randevu tarihinde konsolosluk yetkilerine sunması gerekmektedir. Evraklarda yer alan bütün bilgiler diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırılacaktır. Ayrıca evraklar arasında yer alan davetiyenin de yine doğru bilgiler ile hazırlanmış olması gerekmektedir. Bu evrak Tayland ticari vizesinin alınabilmesi için çok önemlidir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Tayland ticari vizesi şahıslara 90 günlük ve 1 yıllık süre ile verilebilinir. bu vizeler tek girişli olarak verilmektedir. Ayrıca 30 güne kadar olan seyahatlerde vize uygulaması yapılmamaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Türkiye Cumhuriyeti’nde yer alan Tayland Başkonsolosluğu’na başvuru yapılması gerekmektedir. Tayland vizesi için başka bir konsolosluğa başvuru yapılamaz ve Tayland ticari vizesini onaylamak sadece Tayland Konsolosluğu’na aittir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şirket bilgileri yer almalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu konsolosluk tarafından araştırılacak ve doğru olmayan bilgilerin varlığının tespit edilmesi halinde vize başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Son 6 ayda çekilmiş vesikalık 2 adet 4 x 6 cm ebatlarında fotoğraf.
 • Başvuru sahibinin özgeçmişi ve mezuniyet belgesi
 • Başvuru sahibin çalıştığı firmadan alması gereken belgeler.
 • Başvuru sahibinin iş pozisyonu, çalışacağı süreyi, maaşını, Tayland seyahatinin gerekçelerini ve Tayland’da kalacağı süreyi belirten mektup.
 • İş kayıt ve işletme lisansı
 • Hissedarların listesi
 • Tayland’daki firmadan alınacak belgeler:
 • Tayland’daki firmadan davetiye mektubu
 • İş kayıt ve işletme lisansı
 • Hissedarları listesi
 • Şirketin Tayland haritası üzerindeki konumu (Google Map)

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir ay önce başvuru yapılması gerekmektedir. Bir ay önce başvuru yapıldığı taktirde şahısların vizelerini alabilmeleri için yeterli zaman olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere yetkili seyahat acenteleri ve vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bu yetkili birimler  evrakların hazırlanmasında da rehberlik hizmeti sunmaktadır.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Tayland’da ikamet eden aile ve arkadaşı ziyaret etmek için alınacak Tayland vizesinde şahıslar aşağıda yer alan evrakları hazırlamalıdır. Ayrıca bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günden uzun süreli Tayland seyahatlerinde Tayland sınır kapısında vize uygulamasına tabidirler. Tayland Hükümeti tarafından T.C. Umuma mahsus pasaport sahiplerine 30 günden uzun, diplomatik, hususi ve hizmet pasaportlarına 90 günden uzun olan seyahatlerinde vize uygulanmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Şahıslara en fazla 90 günlük Tayland aile ve arkadaş ziyareti vizesi verilmektedir. Bu süre daha kısa olabilir. Finansal kaynaklar ve gelir düzeyine göre alınacak aile ve arkadaş ziyareti vizesinin de süresi değişecektir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Tayland Konsolosluğu, Tayland aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için başvuru yapılacak yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

En az 6 ay geçerli olan pasaport veya seyahat belgesi

Başvuru formu

Kimlik fotokopisi

Pasaportun fotokopisi

Son 6 ay içinde çekişmiş, 2 adet vesikalık 4 x 6 cm ölçülerinde pasaport.

Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu

Otel rezervasyonu

Son 6 ayda finansal durumu gösteren banka hesap dökümü

Bankada en az 5700 USD bulunduğunu kanıtlayan banka hesap cüzdanı (son 6 ay hesap hareketlerini içeren)

Aile bireylerinin sahip olduğu son 6 ayı içeren banka hesap dökümü ve banka hesabında en az 1,600 USD bulunduğuna dair belge.

Başvuru sahibinin çalışmış olduğu firmadan aldığı, iş durumunu, unvanını, pozisyonunu belirten şirket antetli kağıdına yazılmış iş mektubu.

Türkiye’de geçerli olan oturma izninin (ikametin) kopyası

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede ziyaret edilecek olan şahısın bütün kimlik ve iş, adres bilgileri yazılmalıdır. Davetiye bulunmayan Tayland aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları değerlendirmesi sonucu ret cevabı verilmektedir. bu hususa dikkat ederek şahısların evraklar içerisinde Tayland’dan gelecek davetiyeyi bulundurmaları esastır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihe iki hafta kala yapabilirsiniz. Bu süre vizenin sonuçlanması için yeterli olacaktır. Ancak seyahatten bir ay önce de başvuru yapılabilinir. Bu süre seyahatin tarihine göre ayarlanabilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların Tayland Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve seyahat acenteleri ile irtibata geçmesi tavsiye edilmektedir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkeye geçişlerde Tayland ülkesinden geçiş sağlamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günden uzun süreli Tayland seyahatlerinde Tayland sınır kapısında vize uygulamasına tabidirler. Transit geçişlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sorunsuz geçişlerini yapabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Geçiş vizesi olduğu için günlük olarak şahıslara verilmemektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Tayland Büyükelçiliği ya da Tayland Başkonsolosluğu şahısların vize başvurularını alan yetkili birimlerdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • En az 6 ay geçerli olan pasaport veya seyahat belgesi
 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun fotokopisi
 • Son 6 ay içinde çekişmiş, 2 adet vesikalık 4 x 6 cm ölçülerinde pasaport.
 • Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 • Otel rezervasyonu
 • Son 6 ayda finansal durumu gösteren banka hesap dökümü
 • Bankada en az 800 USD bulunduğuna istinaden belge.

Aile bireylerinin toplamı son 6 ayda içindeki banka hesap dökümü ve bankada en az 1,600 USD bulunduğuna dair belge.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması doğru bir zaman olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahıslar vize merkezleri ile irtibata geçebilirler.

Tayland’a 30 günden fazla seyahat gündemi olan Türk vatandaşlarının bu ülkeye ziyaretleri öncesinde Tayland vizesi almaları gerekmektedir. Tayland vizesi almak için Tayland’ın Türkiye’deki resmi temsilciliklerine vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Tayland vizesi başvuruları Tayland Devleti’nin Türkiye’de bulunan İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ve Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Başvurular bu iki yerden yapılabilmektedir.

Tayland vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/tayland-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vizesi, 30 günü aşmayacak olan seyahatler için yoktur. Yapılan anlaşmalar gereği bu noktada karşılıklı olacak biçimde vizeler kaldırılmıştır. Ancak 3 ay ve üstü olması halinde vizeye tabi olduğunuzu unutmamanız lazım. Bunun için de belli bir ücretin ödenmesi ve evrakların verilmesi gerekmektedir.

Tayland Vize İstiyor Mu 2020

Tayland vize istemez. Fakat bu durum sadece 30 gün ve bunun altındaki süreli ziyaretler için geçerlidir. Tekli girişi 3 ay ya da çoklu giriş üzerinden 6 ay boyunca burada kalmak isteyenlerin vizeye tabi olduğunu unutmamak lazım.

Tayland'a Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2020

30 günü aşacak olan Tayland ziyaretlerinde vize mecburiyeti söz konusudur. Bu noktada 6 ay geçerliliğe sahip bir pasaport, 3 tane fotokopisi, yine 3 adet olacak şekilde başvuru formu, daha önce alınan vizeler varsa bunun kopyası, konaklama rezervasyonunun gösteren belge, 3 tane fotoğraf, minimum 800 dolar para olmak zorundadır. Bunların tamamlanması, konsolosluğa direkt ya da aracı firma üzerinden sunulmasının ardından vize işlemleri de sona ermiş olur.

Tayland Vize İstiyor Mu 2021

Tayland vize istemese de bunu sadece 30 günün altındaki seyahatler ile sınırlı tutmaktadır. 30 günü geçmesi halinde vizeye tabi olacağınızdan ilgili evrakları hazırlamanız, sunmanız önemlidir.

Tayland'a Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

800 dolar minimum limittir. Vizesiz seyahatlerde ise böyle bir kural hiçbir şekilde söz konusu değildir. Eğer çoklu giriş yapılacaksa bunun ücretinin de artmış olduğunu ifade etmek lazım. Çünkü böyle hallerde hesapta en az 5700 dolar bulunmalıdır.

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland vize çeşitleri kapsamında aile ve arkadaş, ticari, turistik olarak tanımlanmış kategoriler söz konusudur. Bir ay ve altındaki seyahatlerde vize yoktur.

Tayland Vizesi

Tayland vize istiyor mu 2020 yılında sıkça sorulmuş sorulardan olup bu sene de aynı cevap söz konusudur. Tayland vizesinden en az 30 gün en fazla 90 gün kadar muaf olmak mümkün olup bu muaflık durumu pasaporta göre değişim göstermektedir.

Tayland vize çeşitleri birden fazladır. Sizler de durumunuza göre uygun vizeyi alabilirsiniz. Bu vize 30 günden fazla bir süre için geçerli ise alınmalıdır. Örneğin turist olarak Tayland’a gidecekseniz ve 30 günden fazla kalacak iseniz bu durumda vize almanız mümkündür.

Tayland ile ilgili akıllarda pek çok soru vardır. Bunlardan en önemlisi de vize istenir mi ve süresi ne kadardır sorularıdır. Tayland vize istiyor mu 2021 yılında da halen sorulmakta olup vizeden 30 günlük bir muafiyet mümkündür.

Ancak 30 gün sonrasında Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2021 yılındaki halleri ile istenmektedir. Bu nedenle evraklar çok geçmeden hazırlanmalıdır.

Tayland vizesi alınması gereken pek çok sebep söz konusudur. Özellikle çalışma vizesi gibi vizeler alınacak ise bu durumda uzun süreli vize gerekmektedir.

Vizenin nasıl alındığı da bir başka merak konusudur. Tayland vizesi nasıl alınır diye sorulduğunda ise öncelikle evrak listesi karşımıza çıkmaktadır. Evraklar eksiksiz olmalıdır ve bu eksiksizlik içeriği için de geçerlidir. Ancak bu sayede vize alabilmeniz mümkün olacaktır.

Tayland’a gitmek için ne kadar para lazım da bir başka soru olmaktadır. Ancak bu kişiden kişiye göre değişmektedir. Tayland’da harcayacağınız miktar ve kalacağınız süre ile orantılı bir miktar olmalıdır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×