Tayland Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Tayland Vizesi

Tayland Vize Reddi ve Çözümü

Tayland vize reddi Tayland dış temsilcilikleri vize bölümü yetkililerince alınan bir karardır. Vize reddi kararı ile birlikte vize başvuru sahibinin Tayland’a girişine izin verilmez, vize başvurusu kabul edilmez. Vize başvuru sahibi bu karara Tayland konsolosluğuna bir dilekçe ile itirazda bulunabilir.

Tayland Vize Reddi ve Çözümü

Tayland vize reddi kararı Tayland konsolosluğunun belirlediği vize kriterlerine uygunsuzluğu gösterir. Vize başvuru sahipleri Tayland vize evrakları vize başvuru dosyalarını yetkili ve uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlamalı ve kişisel durumlarının vize kriterlerini uygunluğunu denetlemelidir.

 

Tayland vize başvuru merkezleri Tayland vize başvurularının güvenle yapıldığı adreslerdir. Uzman vize danışmanları vize başvuru sahibi ile ön görüşme yaparak Tayland vize kriterlerine uygunluklarını denetler ve vize başvurusu için gerekli evrakları nasıl hazırlayacakları konusunda bilgi verir. Tayland vize başvuruları deneyimli kadroları ile yüksek vize kabul oranlarına ulaşan yetkili vize merkezlerinde yapılmalıdır.

Tayland Vize Reddi Kararının Verilmesinin Nedenleri

Tayland dış temsilcilikleri vize bölümünde dikkatle incelenen vize başvuru dosyalarındaki belgeler tek tek kontrol edilmektedir. Vize başvuru sahipleri hazırladıkları belgelerde doğru bilgiler vermeli, eksik evrak hazırlamamalıdır. Vize danışmanları tüm Tayland vize başvuru sürecinde vize başvuru sahiplerine sınırsız destek sunmaktadır.

Tayland vize reddi kararı verilmesinin en önemli nedenleri şunlardır:

  • Tayland vize formu ve vize talep dilekçesinin Tayland vize kriterlerine göre düzenlenmemesi
  • Tayland vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması, verilen belgelerdeki bilgilerin yanlış olması
  • Tayland seyahat sağlık sigortasının uygun şekilde düzenlenmemesi
  • Tayland’a gidecek kişinin sağlık sorunlarının bulunması, bulaşıcı hastalık taşıması
  • Tayland’a seyahat edecek kişinin Tayland seyahati sonrasında ülkesine dönmeyeceğinin tahmin edilmesi. Vize başvuru sahibini ülkesine bağlayacak kariyer ve aile bağlarının bulunmaması
  • Tayland vize başvurusunda bulunan kişinin Tayland gezinin masraflarını karşılayacak mali güce sahip olmaması, banka hesabında para olmaması, mal varlığının yetersiz olması, bir geliri bulunmaması
  • Tayland seyahati yapacak kişinin adli sicil kaydının bozuk olması, suç örgütleriyle bağı bulunması, kamu düzenini tehdit etmesi, daha önce Tayland’dan sınır dışı edilmiş olması

Taylan vize reddi kararı genelde bu nedenlerle verilir, bunun dışında çok özel durumlar bulunmaktadır. Tayland vizesi başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanlarından daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkündür.

Tayland Vize Reddi Kararının Çözümü

Tayland vize reddi kararı Tayland konsolosluğu vize bölümünce alındıktan sonra gerekçeli bir şekilde vize başvuru sahibine iletilir.

Vize başvuru sahibi Tayland dış temsilciliğine bir dilekçe sunarak karara itiraz edebilir, bir sonuç alamazsa vize reddi kararını temyize götürme hakkı saklıdır.

Tayland vize reddi kararı verilen bir vize başvuru dosyası için vize başvuru sahipleri ödedikleri Tayland vize ücreti bedellerini geri alamazlar. Vize reddi kararı verilen vize başvuru sahipleri yeni başvuru hakkına sahiptir, yeni başvurularda Tayland vize harç ücreti ve Tayland vize başvuru merkezi hizmet bedelleri yeniden ödenmek durumundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×