Tayland Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Tayland Vizesi

Tayland Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Tayland vize formu ve Tayland vize talep dilekçesi Tayland vize işlemleri sırasında vize talep eden kişiler tarafından hazırlanması gereken belgelerdir.  Tayland vize başvuru sahipleri kişisel, mali, seyahat bilgilerini vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile Tayland dış temsilcilikleri vize bölümüne verir.

 

Tayland Schengen Vize Başvuru Formu

Tayland Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tayland  Vize Başvuru Formu PDF

Tayland Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Tayland Vize  Dilekçe Örneği

Tayland Vize Formu ve Dilekçe

Tayland vize formu Tayland konsolosluğu tarafından vize talebinde bulunan şahısların kimlik bilgilerini, seyahat bilgilerini, mali bilgilerini toplamak gayesiyle düzenlenmiş  başvuru formudur. Tayland vize başvuru merkezleri sayesinde elde edilebilen vize başvuru formu doğru bilgilerle eksiksiz doldurulmalıdır.

Tayland vize talep dilekçesi Tayland dış temsilciliklerine hitaben yazılan Tayland seyahati ile ilgili bilgilerin yanında kişisel bilgileri, mali bilgileri veren bir şahsi vize talep dilekçesidir. Değişik Tayland vize türlerinde farklı biçimde hazırlanan vize talep dilekçesi Tayland vize evrakları vize başvuru dosyasına vize başvuru formu ile birlikte eklenir.

Tayland Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Tayland vize formu Tayland konsolosluğu tarafından bilgi toplama amacıyla düzenlenmiştir. İnternet üzerinden Tayland dış temsilcilikleri ve vize başvuru merkezi sayesinde elde edilen başvuru formu dikkatli bir şekilde hatasız doldurulmalıdır.

Tayland vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Tayland vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri doğru bir şekilde yazılmalıdır.
 • Tayland seyahatinin ayrıntıları, Tayland’a gidiş-dönüş tarihleri, ulaşım bilgileri verilmelidir.
 • Tayland vize talebinde bulunan şahsın çalışma durumu, meslek bilgileri ve gelir bilgileri detaylandırılır.
 • Tayland vizesi isteyen kişinin aile bireyi bilgileri
 • Tayland’da kalınacak otelin adı, adresi, rezervasyon bilgileri
 • Tayland’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da iş ortağı firma yetkilisinin bilgileri

Tayland vize formu dikkatli bir şekilde ve vize uzman danışmanların gözetiminde doldurulduktan sonra Tayland vize talep dilekçesi uygun bir şekilde yazılmalıdır.

Tayland Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Tayland vize talep dilekçesi Tayland dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan bir şahsi talep dilekçesidir. Talep dilekçesinde kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, seyahat bilgileri verilir ve seyahat amacına göre vize türü belirtilerek Tayland vizesi talep edilir. Tayland vize talep dilekçesi Türkçe yazılabilir, İngilizce talep dilekçeleri de kabul edilmektedir.

Tayland vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Tayland seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü belirtilmelidir.
 • Tayland ziyaretinin kesin tarihleri belirtilmelidir, ülkeye ulaşım bilgileri, konaklama bilgileri ve rezervasyon ayrıntıları yazılmalıdır.
 • Tayland gezisinin finansal yönü açıklanmalıdır, vize başvuru sahibi masrafları kendi karşılayacaksa bunu belirtmeli, bir sponsor aracılığı ile seyahat edecekse sponsor kişinin ya da kurum yetkilisinin bilgileri verilmelidir.
 • Tayland vize talebinde bulunan kişinin kişisel bilgileri, adı, soyadı, adresi, telefonu dilekçede yer almalıdır.

Tayland vize dilekçelerinde tarih ve ıslak imza onayı bulunmalıdır. Tayland ticari vize dilekçeleri resmi bir şekilde düzenlenir, şirket antetli kağıdında olmalıdır. Şirket yetkilisi dilekçeyi imza ve kaşe ile onaylar. Dilekçede Tayland’daki şirketin bilgileri verilmelidir.

Tayland vize formu ve vize talep dilekçesi uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına eklenir. Vize uzman danışmanları eşliğinde hazırlanması daha uygun olacaktır.

Tayland vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/tayland-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×