Tayland Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Tayland Vizesi

Tayland Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Tayland seyahatinde bulunacak bordo pasaport (Umumi Pasaport) sahipleri 30 günden az seyahatlerinde vize ücreti ödemezler. Diplomatik pasaportu, hizmet ve hususi pasaportu olanlar Tayland’a 90 güne kadar vizesiz giriş-çıkış yapabilirler. Bu sürelerden daha uzun Tayland’da bulunmak isteyenler vize başvurusunda bulunmak ve Tayland Ankara Büyükelçiliğinin vize onayını almak zorundadır. Tayland Vize Evrakları hazırlanarak vize başvuru merkezlerine başvurulur, Tayland vizesi için online e-vize başvurusu mevcut değildir.

Tanzanya Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Tayland Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Tayland’a turistik gezi için gidecekler turistik vize başvurusunda bulunurlar, daha uzun süreli kalmak isteyenler ve vize türünü değiştirmek isteyenler Tayland Göçmenlik Ofisi’ne başvurabilirler.

Tayland vizesi nasıl alınır?

Tayland vizesi almak için vize başvuru formunu doldurmanız ve konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde başvuru yaptığınız vize türü için gereken tüm evrakları vize merkezine teslim etmelisiniz.

Tayland Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Tayland, Türk vatandaşlarının 30 günü aşmayacak seyahatleri için vize talep etmez. 30 günden uzun süre ülkede konaklamak isteyen kişiler gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır.

Tayland vize ücreti ne kadar?

Tayland tek girişli vize ücreti 40 USD, çok girişli vize ücreti 200 USD olarak belirlenmiştir.

Tayland Vize Evrakları-Tayland Turistik Vize Genel Evraklar

Tayland’ı turistik amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişiler Tayland Vize Evraklarını tamamlamak durumundadır. Turistik Vize teklifinin çıktısı alınmalı, şu belgelerle birlikte vize başvuru merkezine iletilmelidir:

  • 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
  • 1 adet eksiksiz ve doğru olarak doldurulup tamamlanmış vize başvuru formu
  • Son 6 ay içinde çekilmiş, pasaport ölçülerinde 2 fotoğraf (4×6 cm)
  • Tayland’da konaklama rezervasyonu
  • Tayland’a gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Banka hesap dökümü, son 3 aya ait olmalı, bakiyede en az 5.000 TL bulunmalıdır. Banka imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve imzalı verilmelidir. Çoklu giriş vizesi için son 6 aylık hesap özeti verilmeli, bakiye en az 20.000 TL olmalıdır.
  • İngilizce vize talep dilekçesi, çoklu giriş için şirketin antetli kağıdında hazırlanmalı, başvuru sahibinin şirket ünvanı, pozisyonu ve seyahat tarihleri belirtilmelidir.
  • Renkli fotokopileri çekilmiş kimlik belgesi
Tayland vize başvurularının sonuçlanma süresi 3-5 iş günüdür. Konsolosluk çalışma kapsamı resmi tatilleri ve yabancı pasaportları kapsamaz. Tayland vize evrakları eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanmalıdır. Vize başvuru ücreti peşin ödenir ve iptal durumunda geri ödenmez.
Tayland vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/tayland-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tayland’a Gitmek İçin Gerekenler

Son zamanlarda Tayland’a gitmek isteyen pek çok insan olsa da bunun için gerekenler söz konusudur. Tayland’a gitmek için gerekenler her şeyden önce bir vizedir. Vizesiz Tayland’a gidebilmeniz mümkün değildir.

Akıllarda pek çok soru vardır. Bunlardan biri de Tayland’a gitmek için vize gerekli mi sorusudur ki Tayland’a 1 günlük gidiyor olsanız bile vize almanız gerekmektedir. Bu nedenle vize çalışmalarına önceden başlamanız tavsiye edilmektedir ancak evraklarınızdan eminseniz kapıda vize imkanı da söz konusudur.

Bunun dışında Tayland’a gitmek için pasaport gerekli mi sorusu sorulmaktadır ki oldukça gereklidir. Pasaportunuz yanınızda olmalıdır aksi durumda uçağa dahi binemezsiniz.

Tayland uçak bileti aldıysanız bunu dosyanıza ekleyebilirsiniz ve vize başvurunuzu daha emin bir hale getirebilirsiniz. Özellikle satın almasanız bile rezerve etmeniz de etkili olacaktır.

Tayland vize istiyor mu 2020 yılında vize ile ilgili en çok sorulan sorulardan biridir. Tayland ile ilişkilerin iyi olması nedeniyle vizesiz olacağı düşünülse de vize şarttır. Bu nedenle vize alımı için gerekli çalışma yürütülmelidir.

Aynı şey 2021 yılında da sorulmaktadır. Tayland vize istiyor mu 2021 yılında da sıkça sorulmuştur ancak hala bir değişim söz konusu olmamaktadır.

Tayland’a gitmek için bunun dışında gereken başka şeyler de vardır ki bu da vize almanızı sağlayacaktır. Bunlar vize evraklarıdır. Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2020 yılında belirlidir. Bu evraklar sayesinde vize alabilirsiniz. Ancak bu evraklar içerik olarak uygun olmalıdır.

Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2021 yılında da aynı şekilde geçerlidir. Bu nedenle içeriklerini eksiksiz biçimde tamamlamalısınız.

Tayland Vize İstiyor Mu

Tayland birçok ülke vatandaşından ülkeye giriş için vize talep etmektedir, pasaportun ülkeden ayrıldıktan itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır. 30 günden daha az kalınması halinde vize ihtiyacı yoktur. Gümrük kapılarında ülkeye girişte kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır.

Tayland Vize İstiyor Mu 2021

30 günden daha az sürede yapılan seyahatlerde umumi pasaport sahiplerinden herhangi bir şekilde vize talep edilmez. Aynı zamanda diplomatik, hizmet ya da hususi pasaportu bulunanlar ise 90 güne kadar ülkeye vizesiz olarak giriş ve çıkış yapabilir.

Tayland'a Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2021

Tayland’a turistik seyahat etmek isteyenler standart vize evraklarını tamamlamak zorundadır. Bunun dışında eğer çoklu giriş vizesi başvurusu yapılacaksa bunun için son 6 aylık banka hesap dökümü ve en az 20 bin lira banka hesabı bulundurulmak zorundadır.

Tayland Vize İstiyor Mu 2020

Tayland Türk vatandaşlarından vize talep etmez, Türk vatandaşları vize ihtiyacı olmadan 30 güne kadar ülkede konaklama şansına sahiptir. Ancak çok daha uzun süre ülkede kalınması halinde Tayland vizesi almak ya da var olan vizeyi uzatmak mümkündür.

Tayland'a Gitmek Kaç Para

Türkiye’den direkt Bangkok ya da Phuket uçuşları yaklaşık 5 ila 10 bin lira arası değişmektedir, aktarmalı seçeneklerde ise Tayland’a gidiş yaklaşık olarak 2 bin ila 3 bin lira arasında farklılık gösterir. Kampanyalarla gidiş dönüş ortalama 1500 liraya kadar fiyatlandırma mümkündür.

Tayland'a Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2020

Tayland turistik vize için gerekli olan evraklar standart bir vize başvurusu için talep edilen evraklar ile aynıdır. Geçerliliği olan ve iki sayfası boş pasaport, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, konaklama rezervasyonu ve gidiş – dönüş uçak bileti rezervasyonudur.

Tayland Vize Çeşitleri Nelerdir

Tayland’a yapılacak olan ziyaretlerde 30 gün için vize şartı yoktur ancak ülkede başvurulabilecek ticari vize, turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi farklı vize çeşitleri bulunmaktadır. Ziyaretin amacına göre uygun vize türüne başvuru yapılması gerekir.

Tayland'a Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım

Tayland birçok açıdan Türkiye’ye göre çok daha ucuz bir ülkedir, vizesiz gezme imkanı bulunan ülkede gezi süresince ödenecek miktar Türkiye ile kıyaslandığında oldukça düşüktür. Hem konaklama hem yeme içme hem de ulaşım giderleri oldukça azdır.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır

Tayland vizesi alabilmek için Türkiye’de bulunan Tayland resmi temsilciliklerine başvuruda bulunmak gerekir. Başvurular sadece 2 yere yapılır, bu iki yer aynı zamanda Türkiye’deki iki resmi kurum olan İstanbul Fahri Konsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliğine yapılır.

Tayland Vizesi

Tayland vizesi yoktur. Çünkü bu ülke vizesiz olarak Türk vatandaşlarının, hiçbir kısıtlama ya da sınır olmadan gidebileceği ülkelerin içinde bulunmaktadır.

Tayland Vize İstiyor Mu 2021

Tayland vize istemez. Daha önceden yapılmış olan anlaşmanın bir sonucu olarak karşımıza çıkan ilgili durum sayesinde, sadece pasaport ve rezervasyon bilgileri üzerinden hemen hareket edebilir, bu ülkeye rahatlıkla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Süresi ise 30 gün olarak tanımlanmıştır.

Tayland'a Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2021

Tayland’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur. Buna rağmen özellikle birtakım belgelerin yanınızda olması şarttır. Başvuru formunun doldurulması esastır. Aynı zamanda Tayland sınırları içerisinde kalacağınız otelin tüm bilgilerini de vermeniz önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken temel husus ise hem gidiş hem de dönüş uçak biletinin çıktısının yanınızda bulunmasıdır. Zaman zaman havalimanı görevlileri bu konuda size soru sorabilmektedirler.

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland vize çeşitleri arasında öne çıkan turistik vize 30 gün süreyle ücretsiz bir biçimde alınabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bunu almasına hiçbir zaman gerek kalmaz. Ticari vize ve aynı zamanda arkadaş veya aile ziyareti vizesi de mevcuttur.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vize istemeyen bir ülke olmasından dolayı bu tip bir belgenin alınmasına ve aynı zamanda bunun için konsolosluk üzerinden sürecin başlatılmasına gerek yoktur. Direkt uçuşlar her daim açıktır.

Tayland'a Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Tayland vizesi olmadan seyahat etmek mümkündür. Ancak çoklu olarak tanımlanan bir izni alabilmek için size ait olan banka hesabında belli miktarda bir paranın olması temel kuralların içerisinde yer alıyor. Bu da 800 dolar olarak Tayland konsolosluğu tarafından açık şekilde ifade edilmiştir. Sadece 3 ay ve üstü şekilde yapılacak, vizeli seyahatler için geçerlidir.

Tayland Vize İstiyor Mu 2020

Tayland vize var mı sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Asya ülkelerinden en ok dikkat çeken ve turist alan ülkelerden biri olan Tayland’a Türk vatandaşları vize alarak veya almayarak gidip gidemeyeceklerini merak etmektedirler.

Bu nedenle Tayland vize istiyor mu 2021 yılında da sorulan sorulardan biri olmaktadır. Tayland’a vizesiz girilebilmesi mümkündür ancak gün ile sınırlıdır. 30 gün boyunca bordo pasaportlular Tayland’da kalabilmektedir. Diğerleri ise 90 gün kadar kalabilmektedir.

30 gün turistik bir seyahat için yeterli bir süre olmaktadır. Bu nedenle pek çok insan Tayland’a gitmek kaç para diye sormaktadır. Tayland’a gitmek için harcanacak miktar başta otel ve uçak ücreti olmaktadır. Bu ikisi de kişinin kendi tercihi olmaktadır yani uygun fiyatlı seçilebileceği gibi daha lüks bir tatil de mümkündür.

Tayland’a vize var mı ve var ise kaç günlük soruları sorulmaktadır. Bu nedenle gün farkı iyi bir biçimde bilinmelidir. 90 gün süre bordo pasaportlular dışındakiler için geçerlidir ve bordo pasaportlular sadece 30 gün kadar Tayland’da kalabilmektedir.

Tayland vize çeşitleri oldukça fazladır ve ihtiyaca göre değişim göstermektedir. Çalışma vizesi ve eğitim vizesi Tayland için en çok tercih edilen vizelerdir. Bunların her ikisi de uzun süreli vizelerdir.

Tayland vize istiyor mu 2020 yılında da bu yılki gibi vize istememektedir. Ancak bu sadece 30 gün için geçerli olup sonrasında vize şarttır ve vizenin içeriği de sağlanmalıdır.

30 gün sonrasında ise Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2021 yılında da merak edilmektedir. Bu aşamadan sonra evraklar gerekir ki bu evraklar da vize tipine göre değişir.

Tayland Vizesiz Mi?

Tayland vize istiyor mu 2020 yılında sıklıkla sorulurken bu sorunun cevabı pasaport tipine göre değişim göstermektedir. Bunun sebebi ise izin süresidir. Yani bordo pasaporta sahip kişiler 30 gün boyunca Tayland’da kalabilir iken diğer pasaportlar 90 günlük süre ile kalabilmektedir.

Tayland vizesi nasıl alınır sorusu da bu nedenle sorulmaktadır. Çünkü böylesi uzak bir ülkeye vizesiz gidebiliyor olmak pek çok insanın tercihini değiştirmiştir ve pek çok insan tatil planlarını Tayland’a yapmaktadır.

Hatta Tayland’a gitmek kaç para sorusu da sıklıkla sorulur ki eğer pasaportunuz varsa tek ödeyeceğiniz ücret otel ve uçak olacaktır. Bu da sizin seyahat edeceğiniz süreye ve kalacağınız yere göre değişim gösterecektir.

Tayland’a gitmek için ne kadar para lazım gibi sorular sorulsa da bunun için net bir miktar vermek mümkün değildir. Çünkü kalacağınız otel tercihi ve Tayland’da yapacaklarınız sizlerin tercihi olacağı için çok uygun bir tatil yapmak mümkün olduğu gibi çok pahalı bir tatil yapmak da mümkündür.

Aynı zamanda Tayland’a gitmek için gereken daha pek çok şey vardır ki bunlar prosedürdür. Ancak 30 gün sonrası için geçerlidir. Tayland’a gitmek için gerekli evraklar 2021 yılı için de geçen sene ile aynıdır ve bir fark bulunmaması süreci kişiler için hızlandırmaktadır ancak pek çok insan için 30 gün yeterli olmaktadır.

Tayland seyahat yasağı kalkmış olsa da birçok kısıtlama söz konusu olup kişiler 14 gün boyunca bir tesiste karantina altında tutulmaktadır.

Tayland vizesiz mi sorusu sıklıkla sorulmak ile birlikte pasaporta güre sürenin değiştiği unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×