Tayland Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Tayland Vizesi

Tayland Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Tayland seyahatinde bulunacak bordo pasaport (Umumi Pasaport) sahipleri 30 günden az seyahatlerinde vize ücreti ödemezler.

Diplomatik pasaportu, hizmet ve hususi pasaportu olanlar Tayland’a 90 güne kadar vizesiz giriş-çıkış yapabilirler. Bu sürelerden daha uzun Tayland’da bulunmak isteyenler vize başvurusunda bulunmak ve Tayland Ankara Büyükelçiliğinin vize onayını almak zorundadır.

Tayland Vize Evrakları hazırlanarak vize başvuru merkezlerine başvurulur, Tayland vizesi için online e-vize başvurusu mevcut değildir.

Tayland Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Tayland’a turistik gezi için gidecekler turistik vize başvurusunda bulunurlar, daha uzun süreli kalmak isteyenler ve vize türünü değiştirmek isteyenler Tayland Göçmenlik Ofisi’ne başvurabilirler.

Tayland Vize Evrakları-Tayland Turistik Vize Genel Evraklar

Tayland’ı turistik amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişiler Tayland Vize Evraklarını tamamlamak durumundadır. Turistik Vize teklifinin çıktısı alınmalı, şu belgelerle birlikte vize başvuru merkezine iletilmelidir:

  • 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
  • 1 adet eksiksiz ve doğru olarak doldurulup tamamlanmış vize başvuru formu
  • Son 6 ay içinde çekilmiş, pasaport ölçülerinde 2 fotoğraf (4×6 cm)
  • Tayland’da konaklama rezervasyonu
  • Tayland’a gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Banka hesap dökümü, son 3 aya ait olmalı, bakiyede en az 5.000 TL bulunmalıdır. Banka imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve imzalı verilmelidir. Çoklu giriş vizesi için son 6 aylık hesap özeti verilmeli, bakiye en az 20.000 TL olmalıdır.
  • İngilizce vize talep dilekçesi, çoklu giriş için şirketin antetli kağıdında hazırlanmalı, başvuru sahibinin şirket ünvanı, pozisyonu ve seyahat tarihleri belirtilmelidir.
  • Renkli fotokopileri çekilmiş kimlik belgesi
Tayland vize başvurularının sonuçlanma süresi 3-5 iş günüdür. Konsolosluk çalışma kapsamı resmi tatilleri ve yabancı pasaportları kapsamaz. Tayland vize evrakları eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanmalıdır. Vize başvuru ücreti peşin ödenir ve iptal durumunda geri ödenmez.
Tayland vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/tayland-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×