Tanzanya Vizesi: 2023 Vize Nasıl Alınır? - Eraytur
Tanzanya Vizesi

Tanzanya Vizesi: 2023 Vize Nasıl Alınır?

Afrika’nın orta-doğu bölgesinde yer alan Tanzanya’ya giriş için gerekli olan her şeyi tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaştık.

Aşağıda bulunan vize hakkındaki birçok detaylı bilgiyi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Hakkında

Tanzanya vize başvuruları sadece büyükelçilik tarafından yapılmaktadır. Ankara’da ikamet eden ya da vizesinin bizzat teslim almak isteyen kişilerin konsolosluğa başvuru yapmaları gerekmektedir.

Tanzanya Vizesi Nereden Temin Edilmektedir?

Tanzanya vizesi turistik ve ticari vize olarak iki türde mevcuttur. Tanzanya vizesi almak isteyen vatandaşlar, yetkili merciler tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri ya da vize firmaları aracılığı sayesinde vize talebinde bulunabilmektedirler.

Vize başvuruları bizzat vize merkezlerine yapılmaktadır. Konsolosluklar şahsı yapılacak olan vize başvurularını kabul etmemektedirler. Ayrıca kişiler başvuruda bulunmadan önce, vize harç bedelinin ödendiğine dair bankadan bir dekont almaları gerekmektedir. Başvuru sırasında ise alınan dekont, gerekli evrakların bulunduğu dosya içerisine eklenmelidir.

Kişilerin yapacak olduğu başvuruda, yetkili makamların talep etmiş olduğu evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik ya da yanlış bilgilerin beyan edilmesinin neticesinde, kişinin yapmış olduğu başvuru ne yazık ki olumsuz sonuç almaktadır. Ancak, konsolosluklar bazı durumlarda eksik evraklar için eksik evrak/ek evrak talebinde bulunabilme hakkına da sahiptir.

Tanzanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/tanzanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya vizesi almak adına ilk önce Tanzanya vizesi adına talep edilen başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. 2 adet sayfadan oluşacak olan başvuru formu İngilizce dilinde ve Türkçe dilinde hazırlanmış olması gerekmektedir.

Ayrıca kişi tarafından doldurulacak olan başvuru formunun da büyük harfler ile okunaklı bir şekilde doldurulması talep edilmektedir. Aksi halde kişinin yapmış olduğu başvuru işlemleri olumsuz bir şekilde değerlendirilebilmektedir.

Form, başvuru yapan kişi ya da vize merkezleri tarafından doldurulabilmektedir. Ancak, başvuruyu yapan kişi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Vize başvuru formu için doldurulması gereken bilgiler şu şekildedir;

 • Talep edilen vize türü; başvuru yapacak olan kişi, seyahat amacına bağlı olarak vize türünü seçmesi gerekmektedir.
 • Detaylı bilgiler; bu kısımda ise başvuru yapacak kişinin kimlik bilgilerinin gerçeğe uyumlu bir şekilde doldurulması talep edilmektedir.
 • Pasaport detayları; bu detay ise pasaport türü, veriliş tarihi ve seyahat etme sebebini, seyahat edilecek olan giriş sayısını talep etmektedir.
 • Seyahat detayları; kişinin seyahat esnasında konaklayacağı yerin bilgisi ve uçak gidiş-dönüş tarihlerinin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.
 • Diğer detaylar ise; kişinin iletişim bilgileri, adresi ve aktif olarak kullandığı e-mail adresinin bilgileri yetkili makamlar tarafından istenmektedir.
Tanzanya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Tanzanya Kapı Vizesi

Tanzanya ülkesinin kapı vizesi uygulaması mevcut bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı Tanzanya ülkesine turistik ya da ticari nedenlerden gitmek isteyen kişilerin, bizzat ya da yetkili vize merkezlerinin aracılığı ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Kişi başvuruda bulunmadan önce güncel evrak listesinin bilgilerini vize merkezlerini arayarak öğrenebilmektedir. Bilinmesinde fayda vardır ki vize merkezleri yapmış oldukları bilgilendirmeler için kişiden tarafına herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Vize başvurusu adına gerekli belgelerin, kişi tarafından eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve kargo yolu ile ya da bizzat merkeze uğrayarak teslim etmesi gerekmektedir. Eksik bir belge ya da bilgi mevcut ise, merkez tarafından kişi aranarak bilgilendirilmektedir. Bu nedenle kişi tekrardan talep edilen belgeleri titizlik ve dikkat ile hazırlaması gerekmektedir.

Vize merkezlerinin yapılacak olan başvuru değerlendirme kararına da müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. Karar yetkisi sadece yetkili makamlara aittir. Ayrıca Tanzanya vize ücreti ise 50 USD olarak belirlenmiştir.

Tanzanya Vize Ücreti

Normal pasaport hamilleri için havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50 ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında verilmektedir.

Tanzanya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Tanzanya Girişler için Vize İstiyor Mu?

Tanzanya vize istiyor mu? Sorusuna, evet istiyor şeklinde cevap vermemiz genel itibariye isabetli olacaktır. Orta Doğu Afrika ülkelerinden birisi olan Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları eğer bordo (umuma mahsus) pasaport sahibiyse vizesiz ülkeye giriş yapamamaktadırlar.

Tanzanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Diplomatik (siyah renkli), hizmet (gri renkli) veya hususi (yeşil renkli) pasaport sahipleri ise ülkede 90 günden fazla kalmamak kaydıyla vize almak ile yükümlü değillerdir.

Yazımızda en mühim hususlardan biri olan Tanzanya vizesi için gerekli evraklar hususunu sizlerle paylaşacağız.

Tanzanya’ya Vize için Nerelere Başvurulur?

Tanzanya vizesi almak isteyen kişiler Tanzanya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Büyükelçiliğin yetkilendirdiği vize danışma merkezleri aracılığıyla da başvurularını gerçekleştirme imkanına sahiplerdir.

Tanzanya’ya Yönelik Vize Türleri Nelerdir?

Tanzanya’yı turizm amaçlı ziyaret edecek, bölgeyi, kültürünü, insanlarını tanıyacaksanız Tanzanya turistik vize almalısınız. Tanzanya’ya bir iş toplantısı, iş anlaşması, mesleki eğitim, fuar, konferans gibi sebepler ile gitmeyi planlıyorsanız almanız gereken vize türü Tanzanya ticari vize olacaktır.

Bu vize türlerinin içerikleri ve gerekli olan evraklar aşağıdaki başlık altlarında detaylandırılmıştır.

Tanzanya Turistik Vize İşlemleri

Turizm maksatlı Tanzanya’yı gezecek, yeni yerler görecek, kültürünü tanıyacak ve insanları ile yakından iletişim kurma imkânı elde edecekseniz Tanzanya turistik vize almanız gerekmektedir.

Bordo pasaport sahipleri için bu vizenin alınması şarttır. Aksi takdirde ülkeye kabul edilmezsiniz. Tanzanya turistik vizesi almak için bazı evrakları büyükelçiliğe ulaştırmalısınız.

Bu evrakların listesi ve ayrıntıları aşağıda yer almaktadır.

 • Pasaport: Seyahatinizde kullanacağınız pasaportun aslı ve fotokopisi dosyanızda bulunmalıdır.
 • Pasaportunuzun üzerinde bulunan fotoğrafın güncel halinizi yansıtıyor olması, yazıların okunmasını engelleyecek şekilde bir deformesinin bulunmaması, en az 2 adet boş sayfasının mevcut olması, Tanzanya’dan dönüşünüzden itibaren en az 6 ay daha geçerli kalacak olması önemlidir.
 • Evlilik gibi sebepler ile soyadı değişikliğiniz mevcutsa ve pasaportunuzdaki bilgiler kimlik bilgileriniz ile eşleşmiyorsa yeni pasaport talep etmeniz gerekebilir.
 • Vize Başvuru Formu: Tanzanya turistik vizesi için dosyanızda olması zorunlu olan evraklardan birisi de Tanzanya vizesi başvuru formu olarak anılmaktadır. Bu formda kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız.
 • Bu bilgilerinize ek olarak almak istediğiniz vize türü (Tanzanya turistik vize), pasaport bilgileriniz, ülkeye ne amaçla giriş yapacağınız, ülkeye gireceğiniz ve ayrılacağınız tarihler yer almalıdır. Başvuru formunuzu tam ve doğru doldurduğunuza emin olduktan sonra imzanızı da atmayı unutmayınız.
 • Fotoğraf: Tanzanya vize fotoğraf ölçüsü güncel halinizi yansıtan, son 6 ay içerisinde çektirdiğiniz, biyometrik ölçülere (35 x 45 mm) sahip olmalıdır.
 • Aynı zamanda açık renkli bir arka fonun kullanıldığı, yüzünüzün net bir biçimde belli olduğu, alnınızın, boynunuzun ve kulaklarınızın kapalı olmadığı (dini gerekçeler ile kadınların kulak ve boynunu kapatmasına müsaade edilebilmektedir) iki adet fotoğrafı dosyanızda bulundurmalısınız.
 • Davet Mektubu: Tanzanya’ya birini ziyarete misafir olarak gidecekseniz, şahsınıza bir davet mevcutsa o kişi size bu mektubunu mail yoluyla ya da posta yoluyla göndermelidir. Sizi davet ettiğini açıkça dile getirmeli, kendi kimlik ve iletişim bilgilerini mutlaka mektupta belirtmelidir.

Eğer bir davet üzerine Tanzanya turist vizesi almayacaksanız bu maddeyi atlayıp bir sonraki maddeye geçiniz.

 • Otel Rezervasyonu: Tanzanya’yı ziyaretinizde konaklamayı planladığınız otelde kendi adınıza rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Adınıza yapılmış bu rezervasyonun ayrıntıları ile otelin ismi, adresi, telefon numarası gibi bilgilerin de yer aldığı bir belgeyi dosyanızda bulundurmalısınız.
 • Davet Edenin Kimlik Bilgileri: Davet üzerine Tanzanya’ya gidiyorsanız sizi davet eden kişinin kimlik fotokopisi veya pasaport fotokopisi de belgeleriniz arasında bulunmalıdır.
 • Uçak Rezervasyonu: Tanzanya turist vizesi başvurunuz için uçak rezervasyon bilgilerini de dosyanıza eklemelisiniz. Bu bilgilerde rezerve ettiğiniz uçağın, koltuk numaranızın, iniş yapacağınız hava limanının yazdığına emin olunuz.
 • Gidiş için olduğu gibi dönüş için de biletinizi rezerve etmeniz gerekmektedir. Biletlerdeki tarihlerin doğru olması önemlidir.
 • İşveren Dilekçesi: Türkiye’de çalışmakta olduğunuz şirketin / kurumun antetli kağıdına patronunuz tarafından bir işveren dilekçesi yazılması gerekmektedir.
 • Bu dilekçede o kurumda hangi pozisyonda görev aldığınız, Tanzanya seyahatiniz için izinli sayılacağınız tarihler, Türkiye’ye dönüşünüzde o kurumda yeniden işe başlayacağınız tarih, dilekçeyi yazanın kimlik bilgileri, şirketteki pozisyonu ve ıslak imzası bulunmalıdır.
 • Dilekçeye kaşe basılması atlanmaması gereken bir durumdur. Bu dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. İngilizce yazılması ya da yeminli tercüman tarafından İngilizceye tercüme edilmesi gerekmektedir.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair uluslararası düzeyde geçerliliği bulunan bir aşı kartınız olmalı. Bu aşıyı Tanzanya’ya gitmeden en az 10 gün önce yaptırmalısınız.
 • Aşı kartınızın aslı dosyanızda olacaktır. Bu kartın fotokopisini de seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız önerilir.
 • Banka Hesap Dökümü: Tanzanya seyahatinizi ve bu süreçte yapacağınız tüm maddi giderleri karşılamaya yetecek paranız olduğuna yetkililerin ikna olması adına en az son 3 aya ait banka hesap dökümünü dosyanıza eklemelisiniz.

Tanzanya için Ticari Vize İşlemleri

Tanzanya’ya bir iş seyahati, iş görüşmesi, toplantı, mesleki eğitim, fuar, konferans, seminer, sempozyum gibi sebep ile gitmeyi planlıyorsanız Tanzanya’ya ticari vizealmalısınız.

Eğer sahip olduğunuz pasaport umuma mahsussa Tanzanya ticari vize almadan ülkeye kabul edilmezsiniz. Bu vize için gerekli olan evraklar ve ayrıntıları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Sahip olduğunuz pasaportun hem kendisi hem de bir nüsha fotokopisi evraklarınız arasında olmalı.
 • Pasaportunuzun kullanım süresi Tanzanya seyahati dönüşünden sonra en az 6 ay daha devam etmeli. Üzerindeki fotoğraf güncel halinize benzemeli, kimlik bilgileriniz ile pasaportunuzun üzerindeki bilgiler de eşleşmelidir.
 • Vize Başvuru Formu: Üzerinde kimlik, iletişim ve ulaşım bilgileriniz ile seyahat ayrıntılarının yazılması gereken bu form mutlaka dosyanızda bulunmalıdır.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), yüzün net bir biçimde belli olduğu, beyaz arka fonu olan, boynunuzun, alnınızın ve kulaklarınızın gözüktüğü iki adet fotoğraf dosyanızda bulunmalıdır.
 • Dilekçe: Şirkete ait antetli kâğıda büyükelçiliğe hitaben İngilizce olarak bir dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçede seyahat amacı, Tanzanya ziyaretini kapsayan tarihler, bu tarihlerde seyahat edenin izinli sayılacağına ilişkin beyan bulunmalıdır.
 • Dilekçeyi yazanın pozisyonu ve kimlik bilgileri de dilekçeye eklenmelidir. Islak imza ve kaşe atlanmaması gereken detaylardandır.
 • Davet Mektubu: Tanzanya’da ortaklık içerisinde olduğunuz kurum tarafından bir davet mektubu almalısınız.
 • Bu mektupta sizin, şirketin ve Tanzanya’daki şirket ile yetkililerinin bilgileri ile seyahati anlatan bölümler yer almalıdır. Davet eden şirket sahibinin de kimlik veya pasaport fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Aşı Kartı: Tanzanya’ya gitmeden en az 10 gün önce sarı humma aşısı olmalısınız. Bu aşıyı olduğunuzu kanıtlayan aşı kartının orijinalini dosyanıza koymalısınız. Aşı kartının fotokopisini de seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız önerilir.
 • Şirkete Ait Belgeler: Şirketin oda sicil kaydı, faaliyet belgesi, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi evraklarınız arasında olmalıdır.
 • İş ile İlgili Belgeler: SSK hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi ve son 3 aya ait maaş bordrosu (imza ve kaşeli) dosyanıza eklenmelidir.
 • Mali Belgeler: Şahsi banka hesabınızın son 3 aylık hareket dökümü ile şirkete ait son 3 ayın hesap dökümü seyahat giderlerinizin karşılanabileceğine ilişkin kanıt olmak adına yetkililere sunulmalıdır.

Tanzanya için Aile Ziyareti Vizesi

Tanzanya’da ikamet etmekte olan bir aile bireyinizi, arabanızı veya arkadaşınızı kısa süreli ziyaret etmek istiyorsanız Tanzanya aile ziyareti vizesi almalısınız. Bu vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize bitiş tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerli kalacak, güncel fotoğrafınızın ve en az 2 adet boş sayfanın bulunduğu pasaportunuzun aslı ve fotokopisi dosyanızda olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Tanzanya aile ziyareti vizesi için başvurduğunuzu belirten, kimlik bilgilerinizin yer aldığı, yetkililer tarafından belirlenmiş bazı soruları cevaplamanızın istendiği bu formu doldurmalı ve imzalamalısınız.
 • Vize Talep Dilekçesi: Yetkili makama tarafınızdan yazılmış ve ıslak imzası bulunan, seyahat amacınızı dile getiren, seyahat planınızı anlattığınız talep dilekçesini dosyanıza eklemelisiniz.
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel halinizi yansıtan, biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), yüzünüzün net bir biçimde belli olduğu güncel fotoğraflarınız olmalıdır.
 • Aşı Kartı: Sarıhumma aşısı olduğunuzu onaylayan aşı kartının aslı dosyaya eklenmelidir. Bu aşıyı seyahatinizden en az 10 gün önce yaptırmalısınız. Aşı kartınızın fotokopisini de seyahat süresince yanınızda bulundurmalısınız.
 • Banka Hesap Özeti: Aktif kullandığınız banka hesabınızın son 3 ayının hesap dökümünü imza ve kaşeli olarak dosyaya eklemelisiniz.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Kimlik kartınızın önlü arkalı fotokopisini dosyanızda bulundurunuz.
 • Davet Mektubu: Ziyaret etmeyi planladığınız kişi tarafından bir davet mektubu almalısınız. Bu mektupta akrabalık bağınız, seyahat amacınız, tarafların kimlik ve iletişim bilgileri de yer almalıdır.
 • İşveren Mektubu: Eğer bir çalışansanız şirketin antetli kağıdına işvereniniz tarafından izinli sayılacağınızı dile getiren bir mektup yazılmalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Ziyaret edeceğiniz kişi ile bir akrabalık bağınız varsa, bunu kanıtlayan noter onaylı bu evrak dosyanızda bulunmalıdır.

Tanzanya için Aile Birleşimi Vizesi

Tanzanya vatandaşı olan ya da Tanzanya’da uzun süre ikamet hakkı elde etmiş olan aile bireyinizin (eş, anne, baba, çocuk gibi) yanına gidip onunla uzun süre vakit geçirmek istiyorsanız, Tanzanya aile birleşimi vizesi almalısınız.

Bu vize size ülkede 90 günden fazla kalma hakkı tanımaktadır. Bu vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 adet boş sayfası bulunan, güncelliğini koruyan ve en az 6 ay daha koruyacak olan, güncel fotoğrafınızın bulunduğu pasaportunuzu ve bunun fotokopisini dosyanıza koymalısınız.
 • Davet Mektubu: Yanına gideceğiniz yakınınız tarafından davet edilmiş olmalısınız. Bu mektupta kişilerin kimlik bilgileri de mutlaka yer almalıdır.
 • Adli Sicil Kaydı: Sabıkanız olup olmadığını kanıtlayan bu kaydı dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30 000 dolar teminatlı bir sağlık sigortası yaptırmalısınız.
 • Fotoğraf: Biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), 2 adet, yüzünüzün gözüktüğü, güncel ve açık arka fonu olan fotoğraf çektirmelisiniz.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Yanına gideceğiniz aile bireyinizin de yer aldığı bu örneği edinip akrabalık bağını kanıtlamalısınız. Bu belgeyi noterde onaylatmalısınız.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün gözüktüğü fotokopi dosyanızda olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi: Seyahat amacınızı, kimlik ve pasaport bilgilerinizi, iletişim ve adres kanallarını, seyahat sürecinizi açıkça belirttiğiniz bu evrakları dosyanıza bulundurmanız zorunludur.
 • Ulaşım Rezervasyon Bilgileri: Seyahat tarihi için adınıza yapılmış rezervasyon bilgileri dosyada bulunmalıdır.
 • Mesleki Belgeler: Çalışan iseniz SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu ve şirketin antetli kağıdına yazılmış izin belgesi edinmelisiniz. Çalışmıyorsanız giderlerinizi karşılayan sponsorunuzun bilgileri ve bu durumu açıklayan dilekçe dosyanızda bulunmalıdır.
 • Emekli iseniz emeklilik belgeleri ile banka hesap dökümünü dosyaya eklemelisiniz. Şirket sahibi iseniz şirketinizin vergi levhası, faaliyet belgesi, oda kaydı, ticari sicil gazetesi de temin etmeniz gereken evraklardandır.

Muvafakatname: Seyahat edecek kişi 18 yaşından küçükse velisi veya yasal temsilcisinden muvafakatname alınmalıdır.

Tanzanya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vize Ücretleri

Tanzanya vize ücreti, vize türüne göre değişmektedir. 30 gün süreli turistik vize (tek girişli) 110 Euro, 90 gün süreli ticari vize (çok girişli) 320 Euro’dur. Bu rakamlar yıllara göre değişiklik göstermektedir. 2020 için belirlenen fiyatlar bu şekildedir.

Tanzanya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Tanzanya için Çalışma Vizesi

Yukarıda bahsedilen vize ücretlerine ek olarak Tanzanya çalışma vizesi ücretlerinde sınıf bakımından sıralamalar söz konusu olacaktır. Bu sıralamalar şöyledir;

 • Sınıf A: Yatırımda bulunan veya iş kurmuş olan yabancı kişiler için 1000 ABD Doları
 • Sınıf B: Enerji, Eğitim veya Sağlık alanında hizmet gösterenler için 500 ABD Doları
 • Sınıf C: Sınıf B’ de bahsedilen alanlardan haricen çalışanlar için 1000 ABD Doları
 • Sınıf D: Dini kurumlarda veya yardım kurumlarında çalışanlar için 500 ABD Doları

Short Term Permit: 6 aylık kalma izni veren kısa süreli çalışma izinlerinden yararlanmak için 500 ABD Dolarıdır. Tanzanya işçi vizesi olarak da anılan bu vize türünde bu fiyatlandırmalar söz konusu olacaktır.

Tanzanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi S.S.S.

Tanzanya güvenli mi?
Turistlere sürekli olarak sokak satıcıları eşlik etse de bu durum güvenlikten kaynaklı herhangi bir sorun yaratmıyor. Tanzanya, Afrika kıtasının gelişmiş ve güvenilir ülkelerinden biridir. Ülkeye seyahat eden kişiler, hırsızlık ve dolandırıcılık oranı yüksek olduğu için dikkatli davranmalıdır.
Tanzanya için vize gerekli mi?
Tanzanya, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Vize almak için başvuru formu doldurmanız ardından vize merkezlerinden randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli belgeleri teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma vesilesi ile hususi kullanıma özel olan pasaport sahiplerinin ülkeye girişinde vize sunma zorunluluğu kaldırılmıştır.
Tanzanya Türkiye vize var mı?
Resmi pasaport sahipleri vize almak zorunda değil. Söz konusu vize uygulaması bordo pasaport hamili olanlar için belirtilir. Tanzanya ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre ülkeler, vatandaşlarının seyahatleri için vize talep etmektedir. Türk vatandaşları, Tanzanya’ya gitme amacına göre vize almaları ardından ülkeye giriş yapabilir.
Tanzanya Türkiye'den vize istiyor mu?
Her iki ülke de birbirinden vize istemektedir. Tanzanya’ya giriş yapılırken hizmete özel pasaportunuz ya da hususi kullanıma özel pasaportunuz bulunuyorsa, en fazla 90 güne kadar kalmak koşulu ile vizesiz giriş yapabilirsiniz. 90 gün sınıra göre hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri muaf kabul edilir. Ancak bordo pasaport sahiplerinin vizeye başvurmaları zorunlu olarak belirtilir. Tanzanya, Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapması için vize almasını zorunlu tutmuştur. Eğitim, çalışma, seyahat, ticari veya aile birleşimi gibi sebeplerle gidecek olan kişiler, ilgili vize türüne müracaat etmelidir.
Tanzanya ya gitmek için ne gerekli?
Tanzanya’ya gitmek için vize almak zorunlu bulunmaktadır bu nedenle 1 ay önceden başvuru yapılmalıdır.
Tanzanya ya gitmek için ne gerekli?
Umuma Mahsus pasaport için vize tabi tutulur ve giriş iznine sahip olanlar seyahatlerine yön verebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×