Tanzanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Tanzanya Vizesi

Tanzanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Afrika’nın orta-doğu bölgesinde yer alan Tanzanya’ya giriş için gerekli olan her şeyi tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaştık.

Suudi Arabistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Tanzanya Girişler için Vize İstiyor Mu?

Tanzanya vize istiyor mu? Sorusuna, evet istiyor şeklinde cevap vermemiz genel itibariye isabetli olacaktır. Orta Doğu Afrika ülkelerinden birisi olan Tanzanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları eğer bordo (umuma mahsus) pasaport sahibiyse vizesiz ülkeye giriş yapamamaktadırlar.

Tanzanya Türkiye'den vize istiyor mu?

Tanzanya, Türk vatandaşlarının ülkeye giriş yapması için vize almasını zorunlu tutmuştur. Eğitim, çalışma, seyahat, ticari veya aile birleşimi gibi sebeplerle gidecek olan kişiler, ilgili vize türüne müracaat etmelidir.

Zanzibar için vize gerekli mi?

Tanzanya şehirlerinden biri olan Zanzibar’a gitmek için Tanzanya vizesi alınması zorunludur. Şehre gitme amacına göre vize başvurusu yapmanız gerekir.

Tanzanya güvenli mi?

Tanzanya, Afrika kıtasının gelişmiş ve güvenilir ülkelerinden biridir. Ülkeye seyahat eden kişiler, hırsızlık ve dolandırıcılık oranı yüksek olduğu için dikkatli davranmalıdır.

Tanzanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Diplomatik (siyah renkli), hizmet (gri renkli) veya hususi (yeşil renkli) pasaport sahipleri ise ülkede 90 günden fazla kalmamak kaydıyla vize almak ile yükümlü değillerdir.

Yazımızda en mühim hususlardan biri olan Tanzanya vizesi için gerekli evraklar hususunu sizlerle paylaşacağız.

Tanzanya’ya Vize için Nerelere Başvurulur?

Tanzanya vizesi almak isteyen kişiler Tanzanya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler. Büyükelçiliğin yetkilendirdiği vize danışma merkezleri aracılığıyla da başvurularını gerçekleştirme imkanına sahiplerdir.

Tanzanya’ya Yönelik Vize Türleri Nelerdir?

Tanzanya’yı turizm amaçlı ziyaret edecek, bölgeyi, kültürünü, insanlarını tanıyacaksanız Tanzanya turistik vize almalısınız. Tanzanya’ya bir iş toplantısı, iş anlaşması, mesleki eğitim, fuar, konferans gibi sebepler ile gitmeyi planlıyorsanız almanız gereken vize türü Tanzanya ticari vize olacaktır.

Bu vize türlerinin içerikleri ve gerekli olan evraklar aşağıdaki başlık altlarında detaylandırılmıştır.

Tanzanya Turistik Vizesi ve Gerekli Evraklar

Turizm maksatlı Tanzanya’yı gezecek, yeni yerler görecek, kültürünü tanıyacak ve insanları ile yakından iletişim kurma imkânı elde edecekseniz Tanzanya turistik vize almanız gerekmektedir.

Bordo pasaport sahipleri için bu vizenin alınması şarttır. Aksi takdirde ülkeye kabul edilmezsiniz. Tanzanya turistik vizesi almak için bazı evrakları büyükelçiliğe ulaştırmalısınız.

Bu evrakların listesi ve ayrıntıları aşağıda yer almaktadır.

 • Pasaport: Seyahatinizde kullanacağınız pasaportun aslı ve fotokopisi dosyanızda bulunmalıdır.
 • Pasaportunuzun üzerinde bulunan fotoğrafın güncel halinizi yansıtıyor olması, yazıların okunmasını engelleyecek şekilde bir deformesinin bulunmaması, en az 2 adet boş sayfasının mevcut olması, Tanzanya’dan dönüşünüzden itibaren en az 6 ay daha geçerli kalacak olması önemlidir.
 • Evlilik gibi sebepler ile soyadı değişikliğiniz mevcutsa ve pasaportunuzdaki bilgiler kimlik bilgileriniz ile eşleşmiyorsa yeni pasaport talep etmeniz gerekebilir.
 • Vize Başvuru Formu: Tanzanya turistik vizesi için dosyanızda olması zorunlu olan evraklardan birisi de Tanzanya vizesi başvuru formu olarak anılmaktadır. Bu formda kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız.
 • Bu bilgilerinize ek olarak almak istediğiniz vize türü (Tanzanya turistik vize), pasaport bilgileriniz, ülkeye ne amaçla giriş yapacağınız, ülkeye gireceğiniz ve ayrılacağınız tarihler yer almalıdır. Başvuru formunuzu tam ve doğru doldurduğunuza emin olduktan sonra imzanızı da atmayı unutmayınız.
 • Fotoğraf: Tanzanya vize fotoğraf ölçüsü güncel halinizi yansıtan, son 6 ay içerisinde çektirdiğiniz, biyometrik ölçülere (35 x 45 mm) sahip olmalıdır.
 • Aynı zamanda açık renkli bir arka fonun kullanıldığı, yüzünüzün net bir biçimde belli olduğu, alnınızın, boynunuzun ve kulaklarınızın kapalı olmadığı (dini gerekçeler ile kadınların kulak ve boynunu kapatmasına müsaade edilebilmektedir) iki adet fotoğrafı dosyanızda bulundurmalısınız.
 • Davet Mektubu: Tanzanya’ya birini ziyarete misafir olarak gidecekseniz, şahsınıza bir davet mevcutsa o kişi size bu mektubunu mail yoluyla ya da posta yoluyla göndermelidir. Sizi davet ettiğini açıkça dile getirmeli, kendi kimlik ve iletişim bilgilerini mutlaka mektupta belirtmelidir.

Eğer bir davet üzerine Tanzanya turist vizesi almayacaksanız bu maddeyi atlayıp bir sonraki maddeye geçiniz.

 • Otel Rezervasyonu: Tanzanya’yı ziyaretinizde konaklamayı planladığınız otelde kendi adınıza rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Adınıza yapılmış bu rezervasyonun ayrıntıları ile otelin ismi, adresi, telefon numarası gibi bilgilerin de yer aldığı bir belgeyi dosyanızda bulundurmalısınız.
 • Davet Edenin Kimlik Bilgileri: Davet üzerine Tanzanya’ya gidiyorsanız sizi davet eden kişinin kimlik fotokopisi veya pasaport fotokopisi de belgeleriniz arasında bulunmalıdır.
 • Uçak Rezervasyonu: Tanzanya turist vizesi başvurunuz için uçak rezervasyon bilgilerini de dosyanıza eklemelisiniz. Bu bilgilerde rezerve ettiğiniz uçağın, koltuk numaranızın, iniş yapacağınız hava limanının yazdığına emin olunuz.
 • Gidiş için olduğu gibi dönüş için de biletinizi rezerve etmeniz gerekmektedir. Biletlerdeki tarihlerin doğru olması önemlidir.
 • İşveren Dilekçesi: Türkiye’de çalışmakta olduğunuz şirketin / kurumun antetli kağıdına patronunuz tarafından bir işveren dilekçesi yazılması gerekmektedir.
 • Bu dilekçede o kurumda hangi pozisyonda görev aldığınız, Tanzanya seyahatiniz için izinli sayılacağınız tarihler, Türkiye’ye dönüşünüzde o kurumda yeniden işe başlayacağınız tarih, dilekçeyi yazanın kimlik bilgileri, şirketteki pozisyonu ve ıslak imzası bulunmalıdır.
 • Dilekçeye kaşe basılması atlanmaması gereken bir durumdur. Bu dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. İngilizce yazılması ya da yeminli tercüman tarafından İngilizceye tercüme edilmesi gerekmektedir.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair uluslararası düzeyde geçerliliği bulunan bir aşı kartınız olmalı. Bu aşıyı Tanzanya’ya gitmeden en az 10 gün önce yaptırmalısınız.
 • Aşı kartınızın aslı dosyanızda olacaktır. Bu kartın fotokopisini de seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız önerilir.
 • Banka Hesap Dökümü: Tanzanya seyahatinizi ve bu süreçte yapacağınız tüm maddi giderleri karşılamaya yetecek paranız olduğuna yetkililerin ikna olması adına en az son 3 aya ait banka hesap dökümünü dosyanıza eklemelisiniz.

Tanzanya için Ticari Vize ve Gerekli Evraklar

Tanzanya’ya bir iş seyahati, iş görüşmesi, toplantı, mesleki eğitim, fuar, konferans, seminer, sempozyum gibi sebep ile gitmeyi planlıyorsanız Tanzanya’ya ticari vizealmalısınız.

Eğer sahip olduğunuz pasaport umuma mahsussa Tanzanya ticari vize almadan ülkeye kabul edilmezsiniz. Bu vize için gerekli olan evraklar ve ayrıntıları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Sahip olduğunuz pasaportun hem kendisi hem de bir nüsha fotokopisi evraklarınız arasında olmalı.
 • Pasaportunuzun kullanım süresi Tanzanya seyahati dönüşünden sonra en az 6 ay daha devam etmeli. Üzerindeki fotoğraf güncel halinize benzemeli, kimlik bilgileriniz ile pasaportunuzun üzerindeki bilgiler de eşleşmelidir.
 • Vize Başvuru Formu: Üzerinde kimlik, iletişim ve ulaşım bilgileriniz ile seyahat ayrıntılarının yazılması gereken bu form mutlaka dosyanızda bulunmalıdır.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), yüzün net bir biçimde belli olduğu, beyaz arka fonu olan, boynunuzun, alnınızın ve kulaklarınızın gözüktüğü iki adet fotoğraf dosyanızda bulunmalıdır.
 • Dilekçe: Şirkete ait antetli kâğıda büyükelçiliğe hitaben İngilizce olarak bir dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçede seyahat amacı, Tanzanya ziyaretini kapsayan tarihler, bu tarihlerde seyahat edenin izinli sayılacağına ilişkin beyan bulunmalıdır.
 • Dilekçeyi yazanın pozisyonu ve kimlik bilgileri de dilekçeye eklenmelidir. Islak imza ve kaşe atlanmaması gereken detaylardandır.
 • Davet Mektubu: Tanzanya’da ortaklık içerisinde olduğunuz kurum tarafından bir davet mektubu almalısınız.
 • Bu mektupta sizin, şirketin ve Tanzanya’daki şirket ile yetkililerinin bilgileri ile seyahati anlatan bölümler yer almalıdır. Davet eden şirket sahibinin de kimlik veya pasaport fotokopisi evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Aşı Kartı: Tanzanya’ya gitmeden en az 10 gün önce sarı humma aşısı olmalısınız. Bu aşıyı olduğunuzu kanıtlayan aşı kartının orijinalini dosyanıza koymalısınız. Aşı kartının fotokopisini de seyahatiniz boyunca yanınızda taşımanız önerilir.
 • Şirkete Ait Belgeler: Şirketin oda sicil kaydı, faaliyet belgesi, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi evraklarınız arasında olmalıdır.
 • İş ile İlgili Belgeler: SSK hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi ve son 3 aya ait maaş bordrosu (imza ve kaşeli) dosyanıza eklenmelidir.
 • Mali Belgeler: Şahsi banka hesabınızın son 3 aylık hareket dökümü ile şirkete ait son 3 ayın hesap dökümü seyahat giderlerinizin karşılanabileceğine ilişkin kanıt olmak adına yetkililere sunulmalıdır.

Tanzanya için Aile Ziyareti Vizesi

Tanzanya’da ikamet etmekte olan bir aile bireyinizi, arabanızı veya arkadaşınızı kısa süreli ziyaret etmek istiyorsanız Tanzanya aile ziyareti vizesi almalısınız. Bu vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize bitiş tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerli kalacak, güncel fotoğrafınızın ve en az 2 adet boş sayfanın bulunduğu pasaportunuzun aslı ve fotokopisi dosyanızda olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Tanzanya aile ziyareti vizesi için başvurduğunuzu belirten, kimlik bilgilerinizin yer aldığı, yetkililer tarafından belirlenmiş bazı soruları cevaplamanızın istendiği bu formu doldurmalı ve imzalamalısınız.
 • Vize Talep Dilekçesi: Yetkili makama tarafınızdan yazılmış ve ıslak imzası bulunan, seyahat amacınızı dile getiren, seyahat planınızı anlattığınız talep dilekçesini dosyanıza eklemelisiniz.
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel halinizi yansıtan, biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), yüzünüzün net bir biçimde belli olduğu güncel fotoğraflarınız olmalıdır.
 • Aşı Kartı: Sarıhumma aşısı olduğunuzu onaylayan aşı kartının aslı dosyaya eklenmelidir. Bu aşıyı seyahatinizden en az 10 gün önce yaptırmalısınız. Aşı kartınızın fotokopisini de seyahat süresince yanınızda bulundurmalısınız.
 • Banka Hesap Özeti: Aktif kullandığınız banka hesabınızın son 3 ayının hesap dökümünü imza ve kaşeli olarak dosyaya eklemelisiniz.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Kimlik kartınızın önlü arkalı fotokopisini dosyanızda bulundurunuz.
 • Davet Mektubu: Ziyaret etmeyi planladığınız kişi tarafından bir davet mektubu almalısınız. Bu mektupta akrabalık bağınız, seyahat amacınız, tarafların kimlik ve iletişim bilgileri de yer almalıdır.
 • İşveren Mektubu: Eğer bir çalışansanız şirketin antetli kağıdına işvereniniz tarafından izinli sayılacağınızı dile getiren bir mektup yazılmalıdır.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Ziyaret edeceğiniz kişi ile bir akrabalık bağınız varsa, bunu kanıtlayan noter onaylı bu evrak dosyanızda bulunmalıdır.

Tanzanya için Aile Birleşimi Vizesi

Tanzanya vatandaşı olan ya da Tanzanya’da uzun süre ikamet hakkı elde etmiş olan aile bireyinizin (eş, anne, baba, çocuk gibi) yanına gidip onunla uzun süre vakit geçirmek istiyorsanız, Tanzanya aile birleşimi vizesi almalısınız.

Bu vize size ülkede 90 günden fazla kalma hakkı tanımaktadır. Bu vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 adet boş sayfası bulunan, güncelliğini koruyan ve en az 6 ay daha koruyacak olan, güncel fotoğrafınızın bulunduğu pasaportunuzu ve bunun fotokopisini dosyanıza koymalısınız.
 • Davet Mektubu: Yanına gideceğiniz yakınınız tarafından davet edilmiş olmalısınız. Bu mektupta kişilerin kimlik bilgileri de mutlaka yer almalıdır.
 • Adli Sicil Kaydı: Sabıkanız olup olmadığını kanıtlayan bu kaydı dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30 000 dolar teminatlı bir sağlık sigortası yaptırmalısınız.
 • Fotoğraf: Biyometrik ölçülerde (35 x 45 mm), 2 adet, yüzünüzün gözüktüğü, güncel ve açık arka fonu olan fotoğraf çektirmelisiniz.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Yanına gideceğiniz aile bireyinizin de yer aldığı bu örneği edinip akrabalık bağını kanıtlamalısınız. Bu belgeyi noterde onaylatmalısınız.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzünün gözüktüğü fotokopi dosyanızda olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi: Seyahat amacınızı, kimlik ve pasaport bilgilerinizi, iletişim ve adres kanallarını, seyahat sürecinizi açıkça belirttiğiniz bu evrakları dosyanıza bulundurmanız zorunludur.
 • Ulaşım Rezervasyon Bilgileri: Seyahat tarihi için adınıza yapılmış rezervasyon bilgileri dosyada bulunmalıdır.
 • Mesleki Belgeler: Çalışan iseniz SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu ve şirketin antetli kağıdına yazılmış izin belgesi edinmelisiniz. Çalışmıyorsanız giderlerinizi karşılayan sponsorunuzun bilgileri ve bu durumu açıklayan dilekçe dosyanızda bulunmalıdır.
 • Emekli iseniz emeklilik belgeleri ile banka hesap dökümünü dosyaya eklemelisiniz. Şirket sahibi iseniz şirketinizin vergi levhası, faaliyet belgesi, oda kaydı, ticari sicil gazetesi de temin etmeniz gereken evraklardandır.

Muvafakatname: Seyahat edecek kişi 18 yaşından küçükse velisi veya yasal temsilcisinden muvafakatname alınmalıdır.

Tanzanya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vize Ücretleri

Tanzanya vize ücreti, vize türüne göre değişmektedir. 30 gün süreli turistik vize (tek girişli) 110 Euro, 90 gün süreli ticari vize (çok girişli) 320 Euro’dur. Bu rakamlar yıllara göre değişiklik göstermektedir. 2020 için belirlenen fiyatlar bu şekildedir.

Tanzanya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Tanzanya için Çalışma Vizesi

Yukarıda bahsedilen vize ücretlerine ek olarak Tanzanya çalışma vizesi ücretlerinde sınıf bakımından sıralamalar söz konusu olacaktır. Bu sıralamalar şöyledir;

 • Sınıf A: Yatırımda bulunan veya iş kurmuş olan yabancı kişiler için 1000 ABD Doları
 • Sınıf B: Enerji, Eğitim veya Sağlık alanında hizmet gösterenler için 500 ABD Doları
 • Sınıf C: Sınıf B’ de bahsedilen alanlardan haricen çalışanlar için 1000 ABD Doları
 • Sınıf D: Dini kurumlarda veya yardım kurumlarında çalışanlar için 500 ABD Doları

Short Term Permit: 6 aylık kalma izni veren kısa süreli çalışma izinlerinden yararlanmak için 500 ABD Dolarıdır. Tanzanya işçi vizesi olarak da anılan bu vize türünde bu fiyatlandırmalar söz konusu olacaktır.

Tanzanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/tanzanya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Vize İstiyor Mu?

Tanzanya vize isteyen bir ülkedir. Pasaportu bordo olan TC vatandaşlarının bu ülkeye seyahat edebilmeleri için vize elde etmeleri gerekmektedir. Aracı kurum ya da konsolosluk tercih edilebilir.

Tanzanya E-VİZE

E vize uygulaması söz konusudur. Bunun için olarak çevrim içi olarak özel tanımlanmış olan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bunun ardından vize ücreti kredi kartıyla ödenmelidir. Aynı zamanda alınacak belgenin eposta üzerinden elde edilmesi şarttır. Destinasyon da girilmelidir. Başvuran kişinin fotoğrafı, bilgileri, havayolu şirketi teyidi istenmektedir.

Tanzanya Vize Fiyatı

Tanzanya vize fiyatı 50 dolar olarak belirlenmiştir. İş amaçlı olarak bu ülkeye gidecek olanların ise 200 dolar ödemesi şarttır.

Tanzanya Uçak Bileti

Tanzanya uçak bileti alımı sırasında, yanınızda bir Covid 19 negatif test sonucu olmak zorundadır. Bunun 72 saat önce yapılmış olması şarttır.

Tanzanya Vize Belgeleri Nelerdir?

Tanzanya vize belgeleri arasında; banka hesap özeti, nüfus cüzdanı fotokopisi, dilekçe, fotoğraf, pasaport, vize başvuru formu olmalıdır. Aynı zamanda sarı humma aşı kartını da unutmamak lazım.

Tanzanya Vize Nereden Alınır?

Vize alımında konsolosluk yetkilidir. Bunun yanı sıra aracı kurum olarak sürecin en başından en sonuna kadar işlemleri yapmaktayız. Dileyen kişiler ise e vize adındaki bir uygulamayı kullanabilirler.

Tanzanya Vize Var mı?

Tanzanya, TC vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke olarak dikkat çeker. Bundan dolayı hem konsolosluk aracılığıyla hem de aracı kurum üzerinden sürecin en kısa zaman dilimi içerisinde başlatılması mümkündür.

Tanzanya Vize Politikası

Tanzanya vize uygulayan bir ülkedir. Bazı ülke vatandaşlarının vize almasına hiçbir şekilde gerek yoktur. Bunların arasında Türkiye yer almaz.

Tanzanya Vize Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya vize işlemleri çok uzun sürmemekle beraber, maksimum 7 gün içerisinde hazır hale gelmektedir.

Tanzanya Vize İstiyor Mu?

Tanzanya özellikle pek çok insanın turistik olarak gittiği bir yer olmaktadır. Bu nedenle buraya en çok alınan vize ise turistik vize olmaktadır. Tanzanya bu açıdan popülerliğini gittikçe arttırmaktadır. Özellikle de doğal güzellikleri ve hayvan çeşitliliği ile dikkat çekmektedir.

Tanzanya vizesi alabilmek için ise birtakım evrakları bünyenizde barındırmanız şarttır. Tanzanya vize istemektedir. Bu vize sadece bordo pasaportlular için geçerli olup diğer pasaportlara sahip olanlar 90 gün kadar bundan muaftır ancak sonrasında onlar da vize sahibi olmalıdır.

Tanzanya uçak bileti alıp direkt gidebilirler ve pasaport ile geçiş mümkündür ancak bordo pasaportlular sebebine uygun olan bordo pasaportu almalıdır.

Tanzanya vize fiyatı ise senelere göre güncellenmektedir. Turistik vizelere bakıldığında ise 30 günlük turistik vize tek girişli olup 110 Euro istemektedir. Ancak 3 atlık ticari vize de alabilirisiniz. Burada ise multi giriş görünür ki bu da 320 Euro etmektedir.

Tanzanya son yıllarda dikkat çeken bir ülke olmasıyla beraber Tanzanya vize istiyor mu sorusu sorulsa da istemektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi bordo pasaportlular harici 90 gün muaf iken bu bordo pasaportlular için geçerli değildir.

Tanzanya dışında ona bağlı ancak özerk olan Zanzibar da merak edilmektedir. Zanzibar vize istiyor mu sorusu sorulmaktadır ancak bu sorunun cevabı de evet olmaktadır. Zanzibar vizesi alabilmek için ise 50 dolar gerekmektedir.

Tanzanya’yı sevdiyseniz Tanzanya vatandaşlığı nasıl alınır sorusunu da sormanız normaldir ancak bunun için öncelikle bir süre oturum izni gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×