Tanzanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Tanzanya Vizesi

Tanzanya Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Tanzanya vize formu ve vize talep dilekçesi Tanzanya vize başvurusunda bulunan kişilerin hazırlaması gereken iki temel evraktır. Vize formu ve Tanzanya vize talep dilekçesi ile vize başvuru sahibi şahsi bilgilerini, mesleki bilgilerini, finansal bilgilerini ve Tanzanya seyahati bilgilerini vize yetkililerine bildirir.

 

Tanzanya Schengen Vize Başvuru Formu

Tanzanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Tanzanya  Vize Başvuru Formu PDF

Tanzanya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Tanzanya Vize  Dilekçe Örneği

Tanzanya Vize Formu ve Dilekçe

Tanzanya vize formu Tanzanya dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahiplerinin bilgilerini toplamak amacıyla hazırlanmıştır. Tanzanya konsolosluğu ve Tanzanya vize başvuru merkezleri vasıtasıyla elde edilen form çıktısı alınarak doldurulur. Vize başvuru sahipleri başvuru formunu imza ile onaylamalıdır.

Tanzanya vize talep dilekçesi Tanzanya konsolosluğuna hitaben yazılan bir şahsi talep dilekçesidir. Vize başvuru sahipleri kişisel bilgilerinin yanında Tanzanya seyahati bilgilerini dilekçeye yazar ve vize talebinde bulunur. Farklı Tanzanya vize türleri için vize talep dilekçeleri farklı şekilde hazırlanmaktadır.

Tanzanya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Tanzanya vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulan bir vize başvuru formudur. Vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanları eşliğinde vize formunu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmalıdır. Tanzanya vize evrakları vize başvuru dosyasına eklenen vize başvuru formundaki bilgiler diğer belgelerdeki bilgilerle çelişmemelidir.

Tanzanya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Tanzanya vize talebinde bulunan kişinin şahsi bilgileri, kimlik bilgileri, adresi, telefonu
  • Tanzanya seyahatinin ayrıntıları, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, Tanzanya’da gidilecek yerler
  • Tanzanya vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu, mesleki bilgileri, gelir bilgileri
  • Tanzanya’da kalınacak otel bilgileri, otelin adı, adresi, rezervasyon bilgileri
  • Tanzanya’dan davetiye gönderen aile bireyi ya da iş ortağı şirket yetkilisinin bilgileri

Tanzanya vize formu doldurulduktan sonra Tanzanya vize talep dilekçesi yazılarak Tanzanya vize ücreti ödenir ve vize başvuru işlemleri uzman vize danışmanları gözetiminde başlatılır.

Tanzanya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Tanzanya vize talep dilekçesi Tanzanya dış temsilciliklerine hitaben yazılan bir şahsi talep dilekçesidir. Vize talep dilekçesinde Tanzanya seyahatinin amacı ve kesin tarihleri belirtilir. Tanzanya turistik ve ticari vize talep dilekçeleri farklı şekillerde hazırlanır.

Her Tanzanya vize talep dilekçesinde bulunması gereken bilgiler şunlardır:

  • Tanzanya seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü
  • Tanzanya seyahatinin ayrıntıları, ülkeye gidiş tarihi, dönüş tarihi, gidilecek yerler, başka ülkelere geçiş yapılacaksa o tarihler, ulaşım ve konaklama bilgileri
  • Tanzanya seyahatinin masraflarını karşılama yöntemi, vize başvuru sahibi bir sponsor aracılığı ile seyahati finanse edecekse sponsor bilgileri
  • Tanzanya vize talebinde bulunan kişinin kişisel bilgileri, adresi ve iletişim bilgileri

Tanzanya ticari vize talep dilekçesi şirket antetli kağıdında yazılmalıdır, şirket bilgileri verilir, vize başvuru sahibinin şirketteki konumu belirtilir. Tanzanya’da iş ortaklığı yapılan şirketin bilgileri ve davetiye gönderen kişi bilgileri yazılır. Tanzanya ticari vize talep dilekçesini şirketin temsilcisi imzalar ve kaşeler, imza sirküleri dilekçeye eklenir.

Tanzanya vize formu ve Tanzanya vize talep dilekçesi düzgün şekilde hazırlandıktan sonra vize başvuru dosyasına konarak vize başvuru işlemleri başlatılır.

Tanzanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/tanzanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×