Rusya Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı! - Eraytur
Rusya Vizesi

Rusya Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı!

2023’de Rusya vizesi için eksiksiz bir rehberdir. Buradaki her şey 2023′ de Rusya vizesi için gerekli olan bilgilerdir. Tamamen güncel bilgileri içermektedir..

Bu yeni rehberde aşağıdaki tüm bilgiler yer almaktadır.

 

 • Rusya turistik vize , gerekli evraklar , vize ücreti ve çok daha fazlası
 • Rusya ticari vize, gerekli evraklar, vize ücreti ve çok daha fazlası
 • Rusya aile ziyareti, gerekli evraklar, vize ücreti
 • Rusya aile birleşimi vizesi
 • Rusya güncel vize ücretleri 2023
Rusya 17 milyon kilometre karelik alanı ile dünyanın en büyük ülkelerinin başında yer almaktadır. Özellikle eğlence anlayışları ile insanları derinden etkileyen Rusya, her 5 kişiden 1’inin hayalidir. Ortadoks inancının oldukça yaygın olduğu Rusya eğlence alanlarının yanı sıra kültürel miras açısından da bir o kadar zengin bir ülke olarak görülmektedir.

Rusya Vizesi İşlemleri

Rusya vize işlemleri yapılacak olan başvurunun ve seyahat nedeninin, kalış nedeninin, kalış süresinin ve mesleki pozisyonuna göre farklılaşan evrakları bize merkezi tarafına gönderilmesi gerekmektedir. Kişi eğer İstanbul dışarısında ikamet ediyor ise onaylanan vizelerine kargoya da kurye aracılığı ile zahmetsiz bir şekilde bulunduğu yerden vize merkezine teslim edebilmektedir.

Rusya Vize Türleri

Rusya vize türü kişinin Rusya’ya gerçekleştirecek ziyaret nedenine göre değişiklikler göstermektedir. İlk olarak bu amacın düzgün bir şekilde karar verilmesi gerekmektedir. Rusya’da verilen başlıca vize türleri ise; o Rusya turist vizesi, Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Rusya ticari vizesi, Rusya çalışma vizesi, Rus eğitim vizesi ve Rusya transit vizedir.

Rusya turistik vizesi, Rusya aile ziyaret vizesi ya da çalışma ve eğitim nedeni dahilinde seyahat edecek olan kişiler ticari ve diğer amaçlara gelen, geçerli bir umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları, Rusya Federasyonu mevzuatı gereğince verilen vizeler ile Rusya federasyonu Toprakları içerisine girebilme hakkına sahiptir.

Türkiye vatandaşları sahip olduğu Pasaportlar ile Rusya seyahatlerinde vize işlemlerine tabi tutulmaktadırlar.

Rusya Transit Vizesi

Rusya transit vizesi, tek girişli olması halinde uçak ile seyahat edecek olan yolcular için geçerlilik süresi 3 gün olarak verilmektedir.

Karayolu ya da tren ile seyahat eden yolcular için geçerlik süresi on gündür. Rusya trance vizesini sadece Rusya’daki havalimanında yapılacak ise kalış süresi 24 saati geçmediği müddetçe vize transit işlemlerinde muaf  tutulmaktadır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Rusya vizesi için en çok Sorulan sorulardan bir tanesi Rusya vizesini kaç günde çıkması konusudur. Vize başvurusunun gerçekleştirildiği tarihten itibaren ortalama bir süre olarak dört ila yedi iş günü içerisinde konsolosluk tarafından karar verilmektedir.

Bu süre Rusya konsolosluğunun özel gün ve tatillere birlikte yoğun olduğu tarihlerde değişikliklere uğramaktadır.

Rusya Express vizesinin ortalama çıkış süresi ise ortalama olarak iki iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Rusya’ya seyahat edecek olan kişilerin işlemleri de bir ay önce başlamaları gerekli taraflarca tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra Express vize çıkış süresi ise 48 saattir.

Çok girişli vize ile Türkiye vatandaşları Rusya’da toplamda ve aralıksız olacak şekilde 6 ay içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkına sahip olmaktadırlar. Çok girişli vize ile Avrupa birliği vatandaşları ise Rusya içerisinde gerçekleştirecek olunan 180 günde en fazla 90 gün konaklama hakkını elde etmiş olmaktadırlar.

Bu kuralı ihlal edenler Rusya’dan ihraç edilir ve bir daha asla Rusya’ya giriş yapamamaktadırlar. Bu kurala uymak konaklama hakkı kazanan kişiler için oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Rusya içerisinde üç aydan fazla kalmayı planlayan yabancı ülkenin vatandaşlarında uzun süreli ikamet izni alması talep edilmektedir. Bu kişiler ikamet izni başvurusunda buluna bilmeleri amacıyla çalışma müzesi ve öğrenci vizesi başvuru şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

Rusya Vize Ücreti

Rusya vize ücretleri, ülkeye giriş sayısına ve vize işlem süresine bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Rusya normal vizesi için işlem süresi beş iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Express Rusya vize başvuruları ise en fazla 48 saat içerisinde sonuç bulmaktadır.

Acil vize müracaatı yapan kişilerin, normal bir vize harç bedelinin iki katı kadar ödeme yapmaları talep edilmektedir. Bu sebepten dolayı Rusya’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin, vize başvurusu için ziyaretlerden minimum 15 gün önce vize başvuru merkezine müracaat etmeleri önemle tavsiye edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra vize başvuru ücreti en fazla 650 $ olarak belirlenmiştir.

Rusya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/rusya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Rusya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Rusya vize müracaatı yapacak olan kişi, vize başvuruları sırasında yeni çekilmiş, arka fonu beyaz olan ve iki adet fotoğraf vermeleri talep edilmektedir. Bu fotoğraflar istenilen ölçülerde olmalıdır ve kişi fotoğraf çekildiği esnada minik hareketlerinde bulunmamaktadır. Ayrıca istenilen fotoğraf ise biyometrik olmalıdır.

Rusya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Rusya vizesi müracaatı için talep edilen evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştirmesi, seyahat amacını net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Rusya turistik vizesi 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı tanımlamaktadır. 15 günden daha fazla seyahat gerçekleştirecek kişiler ise program hakkındaki ek belgeleri ve firmaların turistik hizmet Dökümlerinde talep edebilme hakkına sahiptir.

 • Pasaport: Pasaportun en son on yıl içerisinde çıkartılmış olması gerekmektedir. Ayrıca vizenin işlenebilir olması açısından iki adet sayfanda boş bulundurulması talep edilmektedir. Kişinin pasaportunu yırtık ve eksik sayfasının içermediğiniden emin olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Kişi iki adet biyometrik fotoğrafını da gerekli evrakların bulunduğu dosya içerisine eklenmesi gerekmektedir. Fotoğraflarda kişi mimik hareketi nde bulunmayarak istenilen Ölçülerde fotoğrafını çektirmesi gerekmektedir.
 • Rusya vize başvuru formu: Vize başvuru sahibi daha ayrıntılı bilgi alması için oluşturulmuş olan bir formudur. Bu sorun içerisinde kişinin verecek olduğu bilgilerin pasaportu ve kimliğindeki bilgiler ile çelişkili olmaması gerekmektedir. Formda yanlış bilgilerin ibraz edilmesi Rusya vizesi başvurusunun reddi ile sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir. Formda seyahat tarihleri, konaklama bilgileri ve Rusya içerisinde seyahat edilecek şehir bilgisi kesinlikle bildirilmelidir. Rusya vizesi Rusya ülkesine ilk giriş yapılacak şehrin formda beyan edilmesi ve uçak ve otel rezervasyonlarının bu doğrultu ile yapılmasında fayda vardır.

Rusya Vize Talep Dilekçesi

Kişinin Rusya gerçekleştirecek olduğu seyahatin nedenine göre vize türleri değişmektedir. Her vize türüne özgü belge listesi bulunmaktadır. Rusya Federasyonu’na gidilecek nedene göre turistik vize, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari vize, transit vize kategorilerine göre vize başvuru işleminin gerçekleştirilmesi talep edilmektedir. Rusya vizesi başvurusunda bulunacak olan şahıslar çalışmıyor ise başvuru dosyasında seyahat masraflarını karşılayacak birinci yakınının şahsen konsolosluğa hitaben yazmış olduğu dilekçeyi ve sponsorun mesleki durumunu gösterir belgelerin de beyan edilmesi gerekmektedir.

Rusya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/rusya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Rusya Vize Randevusu

Konsolosluk, Rusya vizesi işlemleri randevu sistemi ile kabul etmektedir. Konsolosluğa yapılacak olan her Randevusuz başvurunun işleme alınmış süresi oldukça uzatınmaktadır. Konsolosluk, Rusya vize başvurularının elektronik olarak kabul etmektedir. Bunun yanı sıra evrak teslimi yerine göre başvuru tamamlanması gerekmektedir.

Rusya Vize Başvurusunda Kişinin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Kişi Rusya vizesi etiketinin basını olmuş olduğu hudut makamlarında kontrol edilecek olan mevcut pasaportun sayfalarında herhangi bir deforme olmaması adına önceden dikkat etmesi gerekmektedir. Rusya vizesi başvuru dosyası içerisinde vize anketinin, çok girişli başvuruda müracaat edilecek ise davetiyenin sunulması gerekmektedir.

Rusya seyahatinin tamamlanma tarihinden daha sonra vizyon işlerince pasaportunda en az altı ay daha süresi devam ediyor olması gerekmektedir. Bu da kişinin başvuru sürecini olumlu yönde etkilemektedir.

Şirket, şahsi başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve ayrıca ıslak imzalı hali de başvuru dosyası içerisine eklenmelidir. Rusya vizesi adına yapılacak olan başvuruya uygun hazırlanması gereken evrakları detaylı listesi seyahat nedenine göre farklılık göstermektedir. Kişi güncel bilgileri vize merkezleri tarafından iletişime geçerek öğrenebilme hakkına sahiptir. Bütün bunların yanı sıra vize merkezi bilgilendirmelerden ücret talep etmemektedir.               

Rusya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/rusya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Rusya Turistik Vize

Bu vize türü Rusya’ya turistik amaç ile gitmek isteyen kişilerin alması gerektiği vizedir. Her yıl Türkiye’den Rusya’ya gitmek isteyen binlerce kişi bulunmaktadır fakat birtakım bilgilerin eksik bilinmesinden ve öğrenilmemesinden kaynaklı olarak Rusya hayalleri suya düşmektedir.

Rusya turistik vize alımında en önemli nokta bilgilerin açıklığı ve doğruluğudur. Pasaport bilgileriniz ile diğer tüm bilgilerinizin eşleşmesi gerekmektedir. Turistik vize ile Rusya da kalabileceğiniz gün sayısı yalnızca 30 gündür.

Rusya Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sizlerde Rusya’yı yakından görmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şeylerden biri turistik vize alımı olacaktır. Turistik vize alırken doldurmanız gereken evraklar ve pek çok belge vardır. Bu belgelerden veya istenilen bilgilerden birinin yanlış olması ya da eksik doldurulması Rusya turistik vize alımında sizlere engel çıkarabilir. Bu evraklar şu şekildedir;

1.            Pasaport

 • Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Vize üzerinde yapılan işlemlerin pasaport üzerine işlenebilmesi adına birkaç sayfanın boş bulunması gerekmektedir.
 • Rusya’ya yapacağınız seyahat sonrası pasaportunuzun 6 ay daha geçerlilik süresi bulunmalıdır.
 •  Kimlik değişimi gibi durumlarda pasaportlarınızı da yenilemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

2.            Fotoğraf

 • Rusya turistik vize alımında fotoğraf oldukça önemlidir.
 • 35x 45 mm ebadında ve biyometrik olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf çekimi sırasında dini sebeplerden kaynaklı aksesuar dışında hiçbir eşya ve aksesuarın yüzü kapatmaması gerekmektedir.
 • Göz sağlığı nedeniyle gözlük kullanan kişilerin gözlük camının koyu renk olmaması gerekmektedir.

3.            Kimlik Kartı Fotokopisi

 •  Kimliğiniz eski kimlikse üzerindeki fotoğraf kesinlikle kullanılmamalıdır.
 •  Eski kimliğin yanı sıra güncel olmayan başvurularda kullanılan fotoğraflarda kabul edilmemektedir.

4.            İkametgah Belgesi

 • Bu belge Türkiye de yaşayan yabancı uyruklu kişilerden istenmektedir.
 • İkametgah belgesinin Rusya seyahati bitiminde 6 ay daha geçerliliğini korumuş olması gerekir.

5.            Başvuru Formu

 • Bu formun oldukça titiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Doğru bilgiler açık bir dille yazılmalıdır.
 • Bu belge de yapılacak bir yanlışlık ya da eksik bilgi büyük sıkıntılara yol açabilmektedir.
Rusya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/rusya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Rusya Turistik Vize Ücretleri

Kişiler gerekli evrakları bir araya getirdikten hemen sonra Turistik vize ücretlerini yatırmak zorundadırlar.

Moskova Hükümetinin yaptığı %30’luk zamlar göz önünde bulundurulduğunda Rusya vizesi için en düşük fiyat 60 Dolar iken 80 Dolara çıktı. İşte son zamlara göre Rusya turistik vize ücretleri;

 • Tek girişli vize 5-7 işlem süresi: Konsolosluk ücreti 80 USD
 • Tek girişli vize 1 iş günü işlem süresi: Konsolosluk ücreti 160 USD
 • Çok girişli vize 5-7 iş günü işlem süresi: 128 USD
 • Çok girişli vize 1 iş günü işlem süresi: 256 USD
Rusya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/rusya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Rusya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya turistik vize başvurularının sonuçlanması 4 ile 100 gün sürebilmektedir.

Rusya Turistik Vize Formu

Rusya turistik vize formunda istenilen belgeye, Rusya vizesi voucher belgesi de denilmektedir. Bu belge turistik vize başvurularında talep edilen bir belgedir. Federal Devleti Kültür ve Turizm Bakanlığının görevlendirmiş olduğu tur operatörlerinden bu belgeye ulaşılabilir.

Rusya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Rusya’ya kişiler pek çok zaman turistik vize alarak seyahat etmektedirler. Bu vize için doldurmanız gereken belgeler ve bilgiler bulunmaktadır. Rusya turistik vize dilekçesi doldurarak vize işlemlerinize başlamaktasınız.

Rusya turistik vize dilekçesi oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Seyahat etmek istediğiniz tarih aralıkları
 • Seyahat etme nedeninin (amacınız)
 • Ev hanımı ya da öğrenci iseniz size sponsor olacak olan kişinin bilgileri
 • Sponsorun karşılayacağı masraflar için dilekçe örneği
 • Seyahat eden kişi çalışır durumda ise iş yerinden alacağı bir izin dilekçesi
Rusya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/rusya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Rusya Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı! 1 – rusya vize basvurusu

Rusya Ticari Vize

Rusya ticari vize ile ilgili pek çok eski ya da yanlış bilgi bulunmaktadır. Sadece bu neden yüzünden yılda binlerce kişi yanlış bilgilendirilmekte ve Rusya tatilini ertelemektedir.

İşte sizler için kaçırılmaz bir imkan! En güncel Rusya ticari vize kılavuzunu inceleyin.

Rusya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Rusya’ya ticari amaçla gidebilmek isteyen kişiler ticari vize araştırması yapmaktadır. Ticari vize alabilmek için gerekli evraklar oldukça önemlidir. Rusya ticari gezinizde araştırdığınız bilgilere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü internet üzerinde bulunan bilgiler genellikle güncel olmamaktadır. İşte Rusya ticari vize için gerekli evraklar..

 • Ticari neden ile seyahat edecek kişinin pasaport süresi seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliğini korumak durumundadır.
 • Kişinin vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Fotoğrafta dini nedenler haricinde yüz açık bir şekilde gözükmeli ve 35×45. Mm ölçülerinde yeni ve beyaz fon üzerinde çekilmiş biyometrik fotoğraf olmalıdır.
 • Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından orijinal veya elektronik ortamda onaylanmış davetiye olmalıdır.
 • Türk vatandalar için oturum izni gerekmekte ve yabancı uyruklu kişiler için de T.C. oturum izi ile aynı zamanda arkalı önlü olmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

Rusya Ticari Vize Ücretleri

Rusya’ya ticari vize ücretleri şu şekildedir;

 • Tek girişli vize 5-7 iş günü işlem süresi: konsolosluk ücreti 80 USD
 • Tek girişli vize 1 iş günü işlem süresi: Konsolosluk ücreti 160 USD
 • Çok girişli vize 5-7 iş günü işlem süresi: Konsolosluk ücreti 240 USD
 • Çok girişli vize 1 iş günü işlem süresi: Konsolosluk ücreti 480 USD

Rusya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Genel anlamda 4 ya da 7 iş günü içerisinde çıkan Rusya vizesi, Ticari ziyaret başvuruları adı altında davetiye temin süresi olarak 20-30 günü bulabilmektedir.

Rusya Ticari Vize Formu

Rusya Konsolosluğu tarafından Rusya Ticari Vize formu doldurulması zorunludur. Bu form konsolosluk tarafından hazırlanmış ve ticari vize almak isteyen kişilerin de eksiksiz bir şekilde doldurması gereklidir. Rusya ticari vize formlarını kişiler Türkçe olarak doldurabilmektedir.

Rusya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Rusya’ya ticari iş için seyahat edecek kişilerin ticari vize talep dilekçesi oluşturması gerekmektedir. Bu dilekçenin oluşumu sırasında dikkat edilmesi ve atlanmaması gereken birtakım bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler…

 • Seyahat nedeni.
 • İş seyahati gerçekleştirecek olan kişinin şirkette yetkili kişi tarafından imzası ve kaşesi.
 • Seyahat edecek kişinin şirketteki mesleği, pozisyonu.
 • Seyahat süresi (başlangıç tarihi/bitiş tarihi)
 •  Seyahat süresince masrafların kim tarafından karşılanacağı ve nasıl karşılanacağı.

Rusya Aile Ziyareti Vize

Rusya da aile, arkadaş ya da akraba ziyaret yapmak isteyen kişilerin aldığı bir vize türüdür. Bu vize türü en fazla 90 gün ile sınırlıdır. Tek veya iki girişli olarak verilebilmektedir. Burada en önemlisi davetiye süresidir. Davetiye süresi ne kadar olur ise vize süresi de o kadar olacaktır.     

Rusya Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya aile ziyareti vizesi alabilmek için bazı gerekli evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları toplayarak başvurularınızı eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Rusya vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda sizlere ait bilgileri açık bir dille ve en yalın hali ile yazmanız gerekmektedir. Formda girmiş olduğunuz bilgiler ile gerçektekilerin uyuşmaması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.
 • Aile ziyareti için en mühim olan şey davetiyedir. Davetiyenin sizlere ulaşma süresi 45 günü bulabilir.
 •  Kişinin pasaportu olmalı ve bu pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır. Aynı zamanda vize işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına 2 sayfanın da boş bırakılması gerekmektedir.
 • Aile ziyareti vize başvurunuzun kabul görmesi için Rusya uçak biletinizin olması gerekmektedir. Bu hem gidiş hem de dönüş için geçerlidir.  
 • Biyometrik fotoğraf istenilmektedir. 1 adet yeterli olup yüzünüzü kapatan hiçbir aksesuarın olmaması da şart koşulmuştur.
 • Oturum izni

Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Rusya’ya aile ziyareti sebebiyle gidecek kişilerin vize ücretlerini ödemesi gerekmektedir. Vize ücretleri her sene değişkenlik göstermektedir.

 • 3 aylık 1 girişli vize başvuru işlem ücreti 170 Dolar
 • 3 aylık 1 girişli vize başvuru işlem ücreti 270 Dolar
 • 3 aylık 2 girişli vize başvuru işlem ücreti 220 Dolar
 • 3 aylık 2 girişli vize başvuru işlem ücreti 370 Dolar

Bu işlem ücretlerine konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedelleri de dahildir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kişinin aldığı randevu sonrasında aile ziyareti vizesi ortalama 4 ila 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Başvurular eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlandığı takdirde vizeler onaylanmaktadır.

Rusya Aile Ziyareti Vize Formu

Rusya aile ziyaretinin gerçekleşebilmesi adına bu formun doldurularak diğer belgelerin yanına eklenmesi gerekmektedir. Bu form titiz bir şekilde eksiksiz ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmalıdır.

Rusya Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Kişiler vize talep dilekçesini hazırlamalıdır. Bu süreçte ise dikkat etmesi gereken başlıca kurallar vardır. Bunlar:

 • Seyahat amacınız
 • Rusya seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihi açık bir şekilde yazılmalıdır.
 •  Rusya ülkesinin hangi temsilciliği ve departmanına hitap edeceğinizi belirlemelisiniz.
 • Dilekçede isim, soy isim yazılmalıdır.
 • Seyahat tarihlerinizi dilekçede kesinlikle belirtmeniz gerekmektedir.
 • Dilekçe içerisinde konaklama, ulaşım, sağlık sigortası gibi bilgiler ile uyumlu olmalıdır.

Rusya Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Rusya da aile, akraba ya da arkadaş ziyareti yapacak olan kişiler için bu davetiye zorunludur. Aile ziyareti dilekçesi ile Rusya’ya gidebilmek adına davetiye örnekleri incelenmelidir.

Rusya Aile Birleşimi Vize

Hollanda aile birleşimi vizesi başvurularında önemli şartlar bulunmaktadır. Aile birleşimi ile sadece 3 yıl oturum izni çıkmakta ve bu her 3 yılda bir yenilenmek durumundadır. Rusya aile birleşimi için Türkiye de yapılması ve Rusya da yapılması gereken başka işlemler bulunmaktadır.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kişiye ait vize başvuru formu
 • 1 Adet vesikalık fotoğraf
 • Kişinin sahsına ait pasaport
 • Rus vatandasşı olan aile bireylerinin (anne, baba, eş) pasaportu ya da pasaport fotokopisi
 • Rus uyruklu bir vatandaş ile evli iseniz evlilik cüzdanı gerekmektedir.
 • Oturum izni

Türkiye’de ki Eşten İstenilen Evraklar

 • Kişinin pasaportu.
 • Kişinin iki adet biyometrik fotoğrafı.
 • Yeni kimlik fotokopisi.
 • Evlenme kayıt örneği belgesi.

Rusya da Yer Alan Eşten İstenilen Evraklar

 • Pasaport
 • Kişinin iki adet fotoğrafı.
 • Evlilik kayıt örneği.
 • Doğum belgesi
 • Kişinin oturma izni

Rusya Aile Birleşimi Vize Ücreti

-Rusya aile birleşimi vize ücreti 120 dolar.

Rusya Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya Aile Birleşimi vizelerinin kaç günde çıkacağı Rusya Başkonsolosluğu tarafından bilgisi verilmektedir. Evraklarda herhangi bir sorunun ya da pürüzün olmaması üzerine bu süre 4-7 iş günüdür.

Rusya Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu

Rusya’ya gitmek isteyen kişiler aile birleşimi vize çeşidiyle başvurularını gerçekleştirmektedir. Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak 3 dilde form doldurulabilmektedir.

Rusya Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

Rusya sınırları içerisinde aile birleşimi yapmak isteyen kişiler dilekçe doldurmak zorundadır. Bu dilekçelerde bilgilerin atlanmaması adına örnek dilekçe incelemek büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 •  Vize talep dilekçeleri İngilizce, Rusça ve Türkçe olarak 3 dilde yazılabilmektedir.
 • Dilekçenin yazıldığı tarih eklenmeli, unutulmamalıdır.
 • Dilekçede isim, soy isim kesinlikle yazılmalıdır.
 • Dilekçede aile birleşimi yapacağınız kişinin şahıs bilgilerine de yer verilmelidir.

Rusya Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

Rusya aile birleşimi için sorulan en sık sorulardan birisi de budur. Rusya aile birleşimi için dil şartı yoktur.

Rusya aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/rusya-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

Rusya Vize Ücretleri

Rusya’ya gitmek için 4 sebepten dolayı izin alabilirsiniz. Bunlar; turistik, ticari, aile ziyareti ve aile birleşimidir.

 • Rusya Turistik Vize ücreti 160 dolar ile 245 dolar arasında değişim göstermektedir.
 • Rusya Ticari Vize ücreti 160 Dolar ile 230 dolar arasında değişmektedir.
 • Rusya Ziyaret Vize ücreti 105 Dolar.
 • Rusya Aile Birleşimi Vize Ücreti 120 Dolar.

Rusya Vize Danışmanlık Ücretleri

Rusya ülkesine gitmek isteyen kişiler işlemlerini bir danışmanlık hizmeti alarak daha da hızlandırabilmektedir.

Danışmanlık hizmet bedeli ise 30 dolar.

 • Randevu alma hizmeti
 • Kişinin fotokopi ve çıktı alma hizmetleri
 • Karşılama hizmetleri

Vize uzmanları ile yapılan ön başvuru hizmetlerinde ek olarak 100TL ödenmektedir.

Rusya 0-6 Yaş Arası Vize Ücretleri

Rusya vizesi almak isteyen kişiler 0-6 yaş arası için 25 dolar ödemelidir.

Rusya 6-12 Yaş Arası Vize Ücretleri

6-12 yaş arası için Rusya vizesi ödemelerinde 65 dolar ödenmelidir.

12 yaş sonrası ise normal ücretlendirmelerden sorumlu tutulmaktadır.

Rusya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/rusya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Rusya Konsoloslukları

Ankara Büyükelçiliği

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu

Antalya Başkonsolosluğu

Trabzon Başkonsolosluğu

İzmir Fahri Konsolosluğu

Rusya ​İstanbul Başkonsolosluğu Adres

İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul

Rusya ​İstanbul Başkonsolosluğu Adres

İstiklal Caddesi, 219-225A, Beyoğlu, İstanbul

İstanbul Rusya Başkonsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Rusya  vize işlemleri için Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Rusya vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Rusya İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapmaları gerekmektedir.

Rusya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/rusya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Rusya Vizesi Sık Sorulan Sorular

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’ya turistik gezi amaçlı olarak gitmek isteyen şahısların alması gereken bir vize türüdür. Şahıslar turistik vize ile Rusya’da belirli süre sadece seyahatleri süresince de konaklama sağlayabilirler. Bu süreyi bir gün bile geçmemek koşulu ile süre bitmeden ülkeden çıkış yapmak gerekmektedir.

Rusya’ya Vize Kalktı Mı?

Bordo pasaport sahipleri Rusya vizesi almak zorundadırlar.Rusya turistik vizesi almak isteyen şahıslar gerekli evraklarını teslim ettiği taktirde en fazla 30 güne kadar vize alma hakkı tanımaktadır. Şahıslar Rusya Konsolosluğu’na turistik vizesi için talepte bulundukları taktirde en fazla 30 gün için vize alabilirler.

Rusya Vize İstiyor Mu 2020

2020 yılı için Rusya bordo pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×