Rusya Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Rusya Vizesi

Rusya Aile Birleşimi Vizesi

Rusya aile birleşimi vizesi Rusya’da belli bir süre oturma izni veren uzun süreli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesine Rusya vatandaşları ile evlenen kişiler ve Rusya’da oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri başvurabilir. Aile birleşimi vizeleri başvuruları Rusya dış temsilciliklerine bizzat yapılmaktadır, her aile bireyi ayrı ayrı başvuruda bulunmak zorundadır.

İzlanda vize işlemleri

Rusya Aile Birleşimi Vizesi

Rusya aile birleşimi vizesi vize başvuru dosyaları Rusya vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/rusya-vize-basvuru-merkezleri/  ofislerinde hazırlanmalıdır. Vize danışmanları eşliğinde hazırlanan vize evrakları hatasız ve doğru bir şekilde vize başvuru dosyasına eklenir. Vize başvuru merkezlerinde Rusya konsolosluklarından vize randevusu almak mümkündür.

Rusya için vize gerekiyor mu?

Bordo pasaporta ilişkin vize Prosedürleri açıklanmış ve uygun olanların seyahat etmeleri esas alınmıştır.

Rusya vize ücreti ne kadar?

Harç bedeline zam uygulanmış ve son olarak 80 USD olacak şekilde yatırılması istenmiştir.

Rusya için vize nasıl alınır?

Kimlik, finans, meslek ve eğitime dair belgeler talep edilir. Belgelerin ibrazı kadar harç ödemelerini de üzerinde durulur.

Aile birleşimi vizesi vize başvuru dosyalarını yetkili vize danışmanları ve vize ofislerinde hazırlamak gereklidir. Vize için istenen vize belgeleri listesine ücretsiz olarak vize başvuru merkezleri iletişim noktalarından ulaşmak mümkündür.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Rusya aile birleşimi vizesi başvuruları vize talep edilen kişi tarafından bizzat Rusya dış temsilciliklerine yapılır. Vize randevusu alındıktan sonra Rusya vize evrakları dosyası vize bölümü yetkililerine teslim edilir. Vize başvuru dosyası tamamlandıktan ve Rusya vize ücreti >> eraytur.com/rusya-vize-ucreti/ ödendikten sonra vize başvuru işlemleri başlamış olacaktır.

Rusya Aile Birleşimi vizesi için vize başvuru sahipleri şu belgeleri hazırlamalıdır:

 • Rusya vize formu >> eraytur.com/rusya-vize-formu-ve-dilekce/ ve Rusya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır, vize başvuru merkezlerinden elde edilen form eksiksiz doldurulmalıdır, vize talep dilekçesi Rusça ya da Türkçe yazılabilir.
 • Rusya vize talebinde bulunan kişinin geçerli pasaport aslı ve renkli fotokopileri. Varsa eski pasaportların ve vizelerin renkli fotokopileri eklenmelidir.
 • Rusya vize başvurusunda bulunan kişinin nüfus kimlik kartı ve diğer kimlik belgelerinin fotokopileri
 • Rusya aile birleşimi vizesi talep eden kişinin gelir belgeleri, banka hesap dökümü, maaş bordroları ve diğer gelir kalemlerinin onaylı belgeleri
 • Rusya vize başvuru dosyasında bulunması gereken beyaz arka fonlu 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Rusya vizesi isteyen kişinin İnternetten alınabilen barkotlu adli sicil kaydı ve tam vukuat nüfus kaydı
 • Rusya vatandaşı aile bireyinin uluslararası doğum belgesinin onaylı örneği
 • Rusya vatandaşı bireyin gelir belgeleri, banka hesap özeti, maaş bilgileri, diğer gelir belgeleri
 • Rusya’da oturma izni bulunan aile bireyinin oturma ve çalışma izin belgelerinin onaylı örneği
 • Rusya’da kalınacak konutun tapu fotokopisi ya da kira kontratı fotokopisi
 • Rusya’da evlenmiş kişilerin uluslararası evlilik belgesinin onaylı örneği
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlilik cüzdanı onaylı fotokopisi
 • Rusya seyahati için seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Boşanmış kişilerin yeminli tercümanca tercüme edilmiş boşanma ilamının Rusça onaylı örneği
 • 18 yaşından küçük çocukların Rusya’ya seyahat etmesine izin veren ebeveyn izin yazısı, velayet ve veraset belgelerinin yeminli tercüman tarafından onaylı Rusça örnekleri
 • Rusya vize talebinde bulunan kişinin Rusça bildiğini kanıtlayan A1 düzeyinde Rusça eğitim sertifikası

Rusya Aile birleşimi vizesi belli bir süre için verilmektedir, bu süre genelde bir yıldır. Bu süre sonrasında aile birleşimi vizesine tekrar başvuru yapmak gereklidir. Rusya’da devamlı oturma izni almak ve çalışma izni elde etmek için Rusya hükümetinin belirlediği kriterleri sağlamak ve başka bir başvuru sürecini başlatmak gereklidir.

Rusya Aile birleşimi vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere Eraytur vize merkezlerinden ulaşmak mümkündür. Rusya vize işlemleri vize başvuru merkezlerimizde güvenle tamamlanmaktadır.

Rusya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/rusya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×