Rusya Vize Reddi ve Çözümü

  RUSYA VİZE REDDİ

  NEDENLERİ NEDİR?

  Rusya vize reddi bazı durumlarda gerçekleşebilir. Şahısların evraklarında eksiklik olması durumunda konsolosluk yetkilileri ret cevabı verebilirler. Aynı zamanda bazı vize başvurularında şahısların Rusya yetkili mercilerinden davetiye yazısı alması gerekmektedir. Bu davetiye yazısı bulunmadığı durumlarda da şahıslara ret cevabı verilir. Bunlar kesinlik ile ret cevabı verilen evrakların eksik olduğu durumlardır. Rusya Federasyonu vize işlemlerinde büyük titizlik ile çalışmakta ve bütün evrakları titizlik ile incelemektedir.

  İTİRAZ HAKKI

  İtiraz hakkı bulunmaktadır. Şahıslar vize reddi aldığı durumlarda vize reddi durumunun sebebini kabul etmiyorlar ise bu durumda bunu kanıtlayan evraklar ile vize reddine itirazda bulunabilirler.

  İTİRAZ ŞEKLİ

  İtiraz şekli ise şahısların dilekçe yazarak yapabileceği bir yöntemdir. Rusya Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçede itiraz etme sebebi ve vize reddinin verilmesine olan itirazın sebebi de yer almalıdır.

   

  ÜCRET İADESİ VAR MI?

  Diğer ülkelerin konsolosluklarında olduğu gibi Rusya Konsolosluğu da şahıslara vize ücretlerini iade etmemektedir. Ücret iadesi yapılamadığını ve vize reddi durumlarında yeniden yapılacak vize başvurularında yeniden ücret ödenmesi gerektiğini tüm şahıslar bilmelidir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir