Rusya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Rusya Vizesi

Rusya Vize Reddi ve Çözümü

Rusya vize reddi kararı Rusya dış temsilcilikleri vize bölümünde verilen olumsuz bir karardır. Vize reddi kararının verilmesiyle vize başvuru sahibinin Rusya sınırları içine girişine müsaade edilmez ve vize başvuru dosyası reddedilmiş olur.

Rusya Vize Ücreti

Rusya Vize Reddi ve Çözümü

Rusya vize reddi kararının neden verildiğini bilmek vize başvuru sahipleri açısından başvuruda neler yapılacağını öğrenmek açısından önemlidir. Vize başvuru sahipleri Rusya vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize işlemlerini başlatmalı ve uzman vize danışmanı desteğini almalıdır.

Vize reddi neden olur?

Seyahat amacına uygun olmayan belgelerden kaynaklı redde karar verilir. Eksik belgeler veya yanlış bilgi beyanı da vize reddine neden olacaktır.

Rusya ile vize kalktı mı?

Hizmet ve hususi pasaporta sahip olan T.C. vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz olacak şekilde giriş yapmaları esas alınmıştır.

Rusya vize işlemleri ne zaman başlayacak?

Vize işlemlerine dair Rusya Konsolosluğu üzerinden duyurulara yer verilir ve sadece hafta içi müracaat edilmesi istenir.

Vize reddi kararının en önemli nedeni Rusya vize evrakları vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması ve belgelerin hatalı düzenlenmesidir. Uzman vize danışmanları vize başvurularında yapılan hataların önüne geçecek deneyime sahip kişilerdir ve vize başvuru sahibinin her zaman yanında bulunurlar.

Rusya Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Rusya vize reddi kararı Rusya konsolosluğu vize bölümünce vize başvuru dosyalarının incelenmesi sonucu verilir. Vize başvuru sahibinin Rusya vizesi kriterlerine uygunluğu denetlenir ve mali bilgilerinin, kişisel durumlarının Rusya vizesi almaya yeterliliği sorgulanır. Vize başvuru sonucu yapılan incelemelerin ardından vize reddi kararı verilebilir, Rusya vize evraklarını tamamlamak vize alınacağı garantisini vermez.

Rusya vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Rusya vize formu ve Rusya vize talep dilekçesinde yapılan hatalar, vize başvuru formu ve dilekçe doğru bilgilerle hazırlanmalıdır.
  • Rusya vize başvuru dosyasında eksik evrak ya da hatalı bilgilerle düzenlenmiş belgeler bulunması, onaylı belgelerin tümü gerçekçi olmalıdır.
  • Rusya seyahati yapacak kişinin seyahat sonrasında ülkesine döneceğine dair güvence verememesi, ülkesi ile aile ve iş bağlarının kuvvetli olmaması
  • Rusya seyahatinin masraflarının vize başvuru sahibi tarafından karşılanamaması, vize başvuru sahibinin yeterli para ve mal varlığının bulunmaması, sponsor güvencesi verilememesi
  • Rusya seyahat sağlık sigortasının uygun fiyatla ve süreyle düzenlenmemesi
  • Rusya seyahatine çıkacak kişinin ağır sağlık sorunları bulunması, bulaşıcı hastalık taşıması
  • Rusya vize talebinde bulunan kişinin güvenlik problemi oluşturması, adli sicil kaydının temiz olmaması, suç örgütleriyle bağı bulunması, Rusya kamu düzenini bozacak geçmişi olması, güvenlik için risk oluşturması

Rusya vize reddi nedenleri vize başvuru dosyasının reddedilmesine ve vize başvuru sahibine Rusya’ya giriş izni verilmemesine neden olabilir. Bu yüzden vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezlerinde vize danışmanları ile görüşerek Rusya vize kriterlerine uygunluğunu sorgulayabilir.

Rusya Vize Reddi Kararı Çözümü

Rusya vize reddi kararı Rusya dış temsilcilikleri vize bölümünce alındıktan sonra gerekçeli karar vize başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi Rusya konsolosluğuna itiraz dilekçesi yazabilir, itirazı kabul edilmezse vize reddi kararını temyize götürmek mümkündür.

Rusya vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahipleri ödedikleri Rusya vize ücreti bedellerini geri alamazlar. Yeni Rusya vize başvurularında vize harç ve vize merkezi hizmet bedelleri tekrar ödenir. Bu nedenle vize başvuru sahipleri mevcut başvurularını dikkatlice düzenlemeli ve vize başvuru merkezleri uzman vize danışmanlarından destek almalıdır.

Rusya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/rusya-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×