Rusya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Rusya Vizesi

Rusya Vize Formu ve Dilekçe

 

Rusya vize formu ve Rusya vize talep dilekçesi Rusya vize başvurularında hazırlanması gereken evraklardır. Vize başvuru sahipleri kişisel bilgilerini, Rusya seyahati bilgileri ve mali durumları bu iki belge aracılığı ile vize bölümü yetkililerine iletir.

Rusya Schengen Vize Başvuru Formu

Rusya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Rusya  Vize Başvuru Formu PDF

Rusya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Rusya Vize  Dilekçe Örneği

Rusya Vize Formu ve Dilekçe

Rusya vize formu Rusya dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibinin bilgilerini toplamak üzere oluşturulmuş bir başvuru formudur. Rusya konsolosluğu ve Rusya vize başvuru merkezleri vasıtasıyla elde edilen vize formu çıktısı alınarak doğru bilgilerle doldurulur.

Rusya vize talep dilekçesi vize isteğinin Rusya dış temsilciliklerine bildirildiği bir talep dilekçesidir. Rusya seyahati planlayan kişi seyahatinin ayrıntılarını, kişisel ve mali bilgilerini vererek vize talebinde bulunur. Rusya konsolosluğuna hitaben yazılan vize talep dilekçesi vize türlerine göre değişmektedir.

Rusya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Rusya vize formu vize başvuru merkezlerinden elde edilerek okunaklı bir şekilde eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulur. Vize başvuru formunda bir hata yapmamak için vize uzmanları desteği alınmalıdır. Form çıktısı alınarak hazırlanır ve vize başvuru sahibinin ıslak imzası ile onaylanır.

Rusya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Rusya vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, adı, soyadı, adresi, telefonu ve diğer iletişim bilgileri vize başvuru formuna yazılır.
  • Rusya seyahatinin ayrıntıları, Rusya’ya gidiş ve dönüş tarihleri, ulaşım bilgileri, başka bir ülkeye gidilecekse o seyahatin bilgileri, gidilecek şehirler ve konaklama bilgileri verilir.
  • Rusya vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu ve mesleki bilgileri, çalışılan şirket bilgileri verilir, kişi emekli, kamu çalışanı veya öğrenci ise kurum bilgileri ve diğer ayrıntılar yazılır.
  • Rusya’daki otelin bilgileri, kalınacak konaklama tesisinin adı, adresi ve rezervasyon tarihleri belirtilir.
  • Rusya’dan davetiye gönderen kişinin bilgileri, Rusya seyahati aile ziyareti ise aile bireyinin bilgileri, ticari seyahat ise iş yapılacak Rusya şirketinin yetkilisinin bilgileri verilir.

Rusya vize formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra vize talep dilekçesi yazılır. Her iki belge Rusya vize evrakları vize başvuru dosyasına eklenerek vize başvuru işlemleri başlatılır.

Rusya Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Rusya vize talep dilekçesi Rusya dış temsilciliklerine hitaben yazılan bir talep dilekçesidir. Seyahat, kişisel bilgiler ve finans bilgileri verilen dilekçede vize başvuru sahibinin iletişim bilgileri de yer almalıdır. Vize talep dilekçeleri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize talep dilekçesinde şu bilgiler bulunmalıdır:

  • Rusya seyahatinin amacı ve bu amaca göre talep edilen vize türü
  • Rusya seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri, Rusya’ya ulaşım, Rusya’da konaklama bilgileri
  • Rusya gezisinin nasıl finanse edileceği, vize başvuru sahibi sponsor aracılığı ile ziyaret gerçekleştirecekse sponsor bilgileri
  • Rusya vize talebinde bulunan kişinin adresi, telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri

Rusya ticari vize dilekçeleri ait olunan şirketin antetli kağıdında yazılır, dilekçede şirket bilgileri yer almalıdır. Rusya’da ortak iş yapılacak firmanın bilgileri verilmelidir. Ticari vize dilekçelerini şirket yetkilisi imza ve kaşe ile onaylar.

Rusya vize formu ve Rusya vize talep dilekçesi hazırlandıktan sonra Rusya vize başvuru dosyası hazırlanır, Rusya vize ücreti ödenerek vize başvuru merkezlerinde vize işlemleri başlatılır.

Rusya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/rusya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×