Nijerya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021] - Eraytur
Nijerya Vizesi

Nijerya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Nijerya Federal Cumhuriyeti Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Çoğu Afrika ülkesi gibi Nijerya da Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Umumi pasaport, Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerinde vize almak durumundadır. Yalnızca Diplomatik pasaportu olanlar üç aya kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf tutulurlar. Kısa süreli Nijerya seyahati için vize almak isteyenler Nijerya Vize Evrakları dosyasında talep edilen belgeleri tamamlayarak Nijerya Ankara Büyükelçiliği’nden telefonla randevu alarak vize işlemlerini başlatabilirler.

Nijer Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Nijerya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Nijerya sınır noktalarında kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır, yerel makamlar tarafından onaylanan kapı vizeleri Gümrük kapılarına bildirilmektedir. Kapı vizeleri bir aylık, tek girişli olarak verilir. Kapı vizesi maliyetli olduğundan Nijerya seyahatinde bulunacakların vize başvuru merkezleri üzerinden Turistik ve Ticari vize başvurularında bulunmaları daha konforlu ve sağlıklı bir vize başvuru süreci yaşamaları açısından önemlidir.

Nijerya vize veriyor mu?

Evet, umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahipleri bu ülkeye giriş yapabilmek için vize almak zorundadır. Ancak diplomatik pasaport sahipleri, 90 günlük seyahatlerinde vize uygulamasından muaf tutulmuşlardır.

Nijerya vize ücreti ne kadar?

Nijerya vize ücretlerinde 1 aylık kısa süreli vizeler 850 TL olarak belirlenmiş ancak ekspres vizelerde ise bu tutar 1100 TL olarak belirtilmiştir.

Nijer vizesi nasıl alınır?

Nijerya vizesi almak isteyen kişiler, başvurmak istedikleri vize türüne ait evraklarla müracaatlarını Nijerya Konsolosluğuna yapmalıdırlar. Ancak anlaşmalı vize merkezlerinde de bu ülke için vize başvuruları kabul edilmektedir.

Nijerya vizeleri için elektronik ortamda e-vize işlemlerinin yapılması mümkündür. E-vize almak isteyenler online olarak işlemlerini yapabilir ve Nijerya vize evrakları dosyasında daha az evrakla başvurma imkanına kavuşur.

Nijerya Vize Evrakları -E Vize İçin İstenen Belgeler

Nijerya E-vize uygulaması için istenen belgeler şunlardır:

 • 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun taranmış dosyası
 • Bir adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğrafın taranmış dosyası
 • İngilizce Nijerya vize talep dilekçesi
 • Nijerya’da gelen davetiye
 • Davetiye gönderen Nijerya şirketinin kuruluş şartnamesi
 • Davetiye gönderen Nijerya şirketinin vergi beyannamesi, 3 yıllık olmalıdır.
 • Davetiye gönderen yetkili kişinin pasaport fotokopisi

Nijerya Turistik Vize Evrakları

Nijerya’ya kısa süreli turistik seyahat yapacak kişiler şu belgeleri hazırlamalıdır:

 • Pasaport aslı ve fotokopisi- Seyahat tarihinden sonra 6 ay geçerli pasaport ve renkli fotokopisi
 • Fotoğraf biyometrik- İki adet vize başvurusunda bulunan kişinin yüzünü net gösteren, beyaz arka fonlu fotoğraf.
 • Kimlik fotokopileri- Kimlik kartlarının renkli fotokopileri 4A boyutunda verilmelidir.
 • Nijerya Başvuru Formu- İngilizce ve Türkçe form vize başvuru merkezlerinden alınabilir. 30 sorudan oluşan doldurulması kolay bir formdur.
 • Nijerya Vize Dilekçesi- İngilizce yazılana vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve seyahat tarihleri bulunur.
 • Davetiye- Nijerya’daki kişilerden ve kuruluşlardan davet mektubu onaylı olmalıdır. Davet eden kişinin kimlik ve pasaport fotokopileri eklenmelidir.
 • Şirket belgeleri ve finansal belgeler- İşverenler ve çalışanlar kuruluşlarının güncel şirket evraklarını tamamlamalıdır. Sicil gazete, vergi bildirimi, faaliyet belgesi, imza sirküleri vize başvuru dosyasında bulunmalıdır. Şahsi ve şirket banka hesapları bankadan onaylı olmalıdır.
 • Seyahat belgeleri- Otel ve uçak bileti rezervasyonları belgelendirilmelidir.

Nijerya Ticari Vize

Nijerya’ya ticari seyahatte bulunacak işyeri sahipleri ve çalışanlar şu belgeleri hazırlamalıdır.

 • Pasaport- 6 ay geçerli pasaport ve fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • İki adet fotoğraf- Biyometrik özellikteki fotoğraflar vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Kimlik belgesi- Kimlik kartının fotokopileri önlü arkalı çekilmelidir.
 • Ticari vize talep dilekçesi- İngilizce yazılan dilekçe şirketin antetli kağıdına yazılır.
 • Ticari davetiye- Nijerya’daki şirketin antetli kağıdına yazılan davetiye onaylı olmalıdır.
 • Şirket ve SGK evrakları, gelir bildirimleri- Şirket güncel evrakları, SGK işe giriş ve hizmet dökümleri, şirket banka hesap özetleri, maaş bordroları 3 aylık olarak imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.
 • Seyahat belgeleri- Otel ve uçak rezervasyonları olmalıdır.

Nijerya Vizesi Önemli Notlar 2021

Nijerya Vizesi

Bu konuyla ilişkili olarak verilebilecek olan bilgiler Nijerya vize prosedürü hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olacaktır.

Nijerya Vizesi İşlemleri

Nijerya vizesi kalkmamış olmakla birlikte Nijerya’ya yolculuk etmek isteyen kişiler Nijerya vize işlemine tabi tutulmaktadır. Nijerya ülkesi, bordo pasaport, hizmet ve özel pasaport sahibi olan vatandaşlar için vize uygulamasının devam ettirmektedir. Yalnız olarak diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar ise 2014 senesinde vize uygulaması kalkmış olup bununla beraber, pasaportu olan kişiler ise 29 Kasım 2014 tarihinden bu yana 90 günlük bir süre bazını aşmayacak bir şekilde Nijerya’ya vize olmayacak bir şekilde seyahat edebileceklerdir.

Dolayısı ile, griyi ve yeşil pasaporta sahip olan vatandaşlar da normal pasaporta sahip kişilerde olduğu gibi Nijerya vizesi ne tabi tutulmaktadır. Nijerya ülkesi, biz de uygulamış olduğu pasaport sürelerinden hiçbiri için sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmemektedir. Bu uygulama konusunda da herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

Türkiye’nin Nijerya’nın tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliğidir. Nijerya Büyükelçiliği ise Türkiye sınırları içerisinde bulunan Ankara ilinde mevcuttur.Nijerya vizesi adına kişinin bizzat başvuruda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Nijerya vizesi adına şahsen müracaatta bulunmaya yönelmesi durumunda büyük elçiliğe gidilmesi gerekmektedir. Nijerya vize başvurusuna vize danışmanlık şirket aracılığı ile yapılması durumunda, seçilen danışmanlık şirketinin kişiye Nijerya vizesini alması konusunda başarılı bir şekilde ve bunun yanı sıra tecrübesi ile hizmet sağlamaktadır.

Bu sebepten dolayı vize merkezleri şubeleri olarak temsilciler kişiler için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanması adına gerekli her türlü danışmanlığı yapmak üzere hazır bulunmaktadır. Rica ederiz işlemlere dair merak edilen herhangi bir şey hakkında. İsteyen kişiler, Nijerya vize başvuru müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilmektedir.

Nijerya Vize Merkezi

Nijerya vize merkezi olarak Nijerya yolculuk etmek isteyen vatandaşları, profesyonel bir ekip ile Nijerya’ya seyahat gerçekleştirmeyi düşünen vatandaşların vize almaları konusunda hizmet vermektedir. Nijer ülkesinde seyahat etmek isteyen kişiler borda pasaport, hizmet pasaportu ya da hususi bir pasaporta sahip ise vize uygulamasına tabi tutulmaktadır.

Türkiye vatandaşlarından yalnızca diplomatik pasaport sahipleri ise, 2014 yılında imzalanan protokol gereğince Nijerya vize uygulamasından 180 günlük bir süre zarfı içerisinde 90 gün baz alınacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Nijerya vize merkezi, vize almak durumunda olan kişilere yönlendirme yapmanın yanı sıra vize başvuru sürecinin en hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için yardımcı olunmaktadır. Rica bize merkezi olarak, Nijer ülkesinde sınır kapıları nda hiçbir şekilde vize uygulaması yapılmamaktadır. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, büyükelçilik içerisinde konsolosluk hizmeti veren birime gitmesi gerekmektedir.

Nijerya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/nijeryaya-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Nijerya vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Kişinin pasaportunu son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Pasaportun içerisinde bizden işlenebilir olması amacıyla en az iki adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportun yıpranmamış ve eksik sayfasını bulunmamış olunmasını da kişinin baş buraya gelmeden önce dikkat etmesi gereken noktalardan biridir. Nijerya ticari vize başvurusu esnasında pasaportun resimli fotokopisi muhakkak talep edilmektedir.
 • Nijerya Daveti: Nijerya’da faaliyet gösterecek firmadan gelen davetiyedir. Davete Nijerya sınırları içerisinde far olan bir firmanın, resmî davet eden kişinin adı ve soyadının bunu nasıl imzasını da yer alması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin dışında Nijerya Büyükelçiliği’nin Nijer’ye davet eden kişinin pasaport ya da oturum kartı fotokopisini istemektedir.

Nijerya Vize Ücretleri 2021

Nijerya 2021 vize ücreti konsolosluk harcı 58 Dolar, aracı kurum ücreti ise 10 Dolar’ dır.

Nijerya vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/nijeryaya-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×