Nijerya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

  Nijerya Turistik Vize

  Nijerya Turistik Vizesi için tarafımıza ulaştırılması gereken evrakların listesi:

  1- İşveren yazısı (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede seyahatinizin amacı, tarihleri ve sponsoru belirtilmeli kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmalı)

  2. Pasaport (Seyahat sonrası en az 9 ay geçerli) 

  3. 2 adet biometrik fotoğraf (beyaz fon üzerine)

  4. Banka hesap özeti (Son 3 aylık en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış)

  5- Güncel tarihli şirket evrakları (faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküsü fotokopileri)

  6- Nüfus cüzdanı fotokopisi

  7-Davetiye 

  8- Nijerya’ya davet eden kişinin kimlik fotokopisi

  Vize Çıkış Süresi: 7-10 İş günü  

   Ekspres vize çıkış süresi: 3 iş günü

  Önemli notlar: 

  • Nijerya Vizesi için yukarıda belirtilen evrakları tarafımıza Kargo ve Kurye aracılığı ile ulaştırmanız yeterlidir. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır. 
  • Nijerya vize başvurularının sonuçlanma süresi ve vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Nijerya Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun vize başvurularının sonuçlanma süresi ve başvuru sonuçları hakkında karar verme yetkisi ve imtiyazı bulunmaz. 

  Nijerya Ticari Vize

  Tarafımıza Ulaştırılması Gereken Nijerya Ticari Vize Evrak Listesi aşağıdadır, 

  • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
  • Pasaportunun ilk sayfasının fotokopisi
  • 2 Adet Fotoğraf (güncel ve beyaz fon üzeri)
  • Davetiye (Davet eden Nijerya firma yetkilisinin kimlik fotokopisi, firmanın son 3 yıllık vergi bilançosu ve ticaret sicil sertifikası ile)
  • Nijerya’daki şirketin kuruluş belgesi
  • Güncel Şirket Evrakları (sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi fotokopileri)
  • Şirket ve Kişisel Banka Hesap Özeti (son 3 aylık en az 3000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
  • İngilizce Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
  • SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet Dökümü 
  • Uçak rezervasyonu
  • Maaş Bordrosu (son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi veya oturum kart fotokopisi 

  Vize Çıkış Süresi: 7 İş günü  

   Ekspres vize çıkış süresi: 3 iş günü

  Önemli Notlar:

  • Nijerya vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta işlemlerinizi sizin adınıza yürütme ve takip yetkisine sahiptir.
  • Nijerya vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Nijerya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altındadır.
  • Yukarıda bulunan belgeleri aşağıda ki adresimize ulaştırmanız yeterlidir. Kargo ve Kurye aracılığı ile hizmet alabilirsiniz. Söz konusu durumda masraflar vize başvuru sahibi tarafından karşılanır. 

  Nijerya Vizesi Önemli Notlar 2021

  Nijerya Vizesi

  Bu konuyla ilişkili olarak verilebilecek olan bilgiler Nijerya vize prosedürü hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olacaktır.

  Nijerya Vizesi İşlemleri

  Nijerya vizesi kalkmamış olmakla birlikte Nijerya’ya yolculuk etmek isteyen kişiler Nijerya vize işlemine tabi tutulmaktadır. Nijerya ülkesi, bordo pasaport, hizmet ve özel pasaport sahibi olan vatandaşlar için vize uygulamasının devam ettirmektedir. Yalnız olarak diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar ise 2014 senesinde vize uygulaması kalkmış olup bununla beraber, pasaportu olan kişiler ise 29 Kasım 2014 tarihinden bu yana 90 günlük bir süre bazını aşmayacak bir şekilde Nijerya’ya vize olmayacak bir şekilde seyahat edebileceklerdir.

  Dolayısı ile, griyi ve yeşil pasaporta sahip olan vatandaşlar da normal pasaporta sahip kişilerde olduğu gibi Nijerya vizesi ne tabi tutulmaktadır. Nijerya ülkesi, biz de uygulamış olduğu pasaport sürelerinden hiçbiri için sınır kapısında vize uygulamasını gerçekleştirmemektedir. Bu uygulama konusunda da herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.

  Türkiye’nin Nijerya’nın tek dış temsilciliği Nijerya Büyükelçiliğidir. Nijerya Büyükelçiliği ise Türkiye sınırları içerisinde bulunan Ankara ilinde mevcuttur.Nijerya vizesi adına kişinin bizzat başvuruda bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. Nijerya vizesi adına şahsen müracaatta bulunmaya yönelmesi durumunda büyük elçiliğe gidilmesi gerekmektedir. Nijerya vize başvurusuna vize danışmanlık şirket aracılığı ile yapılması durumunda, seçilen danışmanlık şirketinin kişiye Nijerya vizesini alması konusunda başarılı bir şekilde ve bunun yanı sıra tecrübesi ile hizmet sağlamaktadır.

  Bu sebepten dolayı vize merkezleri şubeleri olarak temsilciler kişiler için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanması adına gerekli her türlü danışmanlığı yapmak üzere hazır bulunmaktadır. Rica ederiz işlemlere dair merak edilen herhangi bir şey hakkında. İsteyen kişiler, Nijerya vize başvuru müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilmektedir.

  Nijerya Vize Merkezi

  Nijerya vize merkezi olarak Nijerya yolculuk etmek isteyen vatandaşları, profesyonel bir ekip ile Nijerya’ya seyahat gerçekleştirmeyi düşünen vatandaşların vize almaları konusunda hizmet vermektedir. Nijer ülkesinde seyahat etmek isteyen kişiler borda pasaport, hizmet pasaportu ya da hususi bir pasaporta sahip ise vize uygulamasına tabi tutulmaktadır.

  Türkiye vatandaşlarından yalnızca diplomatik pasaport sahipleri ise, 2014 yılında imzalanan protokol gereğince Nijerya vize uygulamasından 180 günlük bir süre zarfı içerisinde 90 gün baz alınacak şekilde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Nijerya vize merkezi, vize almak durumunda olan kişilere yönlendirme yapmanın yanı sıra vize başvuru sürecinin en hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için yardımcı olunmaktadır. Rica bize merkezi olarak, Nijer ülkesinde sınır kapıları nda hiçbir şekilde vize uygulaması yapılmamaktadır. Nijerya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, büyükelçilik içerisinde konsolosluk hizmeti veren birime gitmesi gerekmektedir.

  Nijerya vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Kişinin pasaportunu son on yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Pasaportun içerisinde bizden işlenebilir olması amacıyla en az iki adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportun yıpranmamış ve eksik sayfasını bulunmamış olunmasını da kişinin baş buraya gelmeden önce dikkat etmesi gereken noktalardan biridir. Nijerya ticari vize başvurusu esnasında pasaportun resimli fotokopisi muhakkak talep edilmektedir.
  • Nijerya Daveti: Nijerya’da faaliyet gösterecek firmadan gelen davetiyedir. Davete Nijerya sınırları içerisinde far olan bir firmanın, resmî davet eden kişinin adı ve soyadının bunu nasıl imzasını da yer alması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin dışında Nijerya Büyükelçiliği’nin Nijer’ye davet eden kişinin pasaport ya da oturum kartı fotokopisini istemektedir.

  Nijerya Vize Ücretleri 2021

  Nijerya 2021 vize ücreti konsolosluk harcı 58 Dolar, aracı kurum ücreti ise 10 Dolar’ dır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir