Nijerya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Nijerya Vizesi

Nijerya Vize Reddi ve Çözümü

Nijerya vize reddi kararı Nijerya dış temsilcilikleri vize bölümünce verilen bir karardır. Bu karar sonucunda Nijerya vize başvurusunda bulunan kişinin vize başvuru dosyası kabul edilmez. Vize reddi kararına vize başvuru sahibinin itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Nijerya Vize Reddi ve Çözümü

Nijerya vize reddi kararının en temel sebebi Nijerya vize evrakları dosyasının vize kriterlerine uygun olmamasıdır. Vize başvuru sahipleri vize başvurularının yetkili uzman vize danışmanları desteği ile hazırlamalı ve vize kriterlerine uygun olmalıdırlar.

Nijerya vize veriyor mu?

Hususi ile Hizmet pasaport sahibi olanlardan vize talep edilmez. Ancak bordo pasaporta dair prosedürler açıklanmış ve uygun olanlara vize verilmektedir.

Nijerya turist vizesi nasıl alınır?

Kısa süreli turistik seyahatler için rezervasyon belgelerinizi hazırlamanız gerekir. Kimlik ve finansal durum belgeleri üzerinden turist vizesi başvurularına geçilebilir.

Nijerya vize ücreti ne kadar?

Standart vize ücreti 15 Euro olarak belirtilir. Hızlı bir şekilde sonuçlanan Ekspres vizede ise 30 Euro tutarına yer verilir.

Vize reddi kararının çıkmasının ardından vize başvuru sahipleri ödedikleri Nijerya vize ücreti bedellerini geri alamayacaklarından mevcut başvurularını dikkatlice tamamlamak zorundadır. Vize danışmanları kişilerin vize kriterlerini karşılayıp karşılamadıklarını değerlendirir ve vize başvuru dosyasındaki belgelerin doğruluğunu denetler.

Vize reddi kararının neden alındığını bilmek vize başvuru sahiplerinin hatasız ve doğru bir vize başvurusunda bulunması açısından çok değerlidir.

Nijerya Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Nijerya vize reddi kararı vize başvuru dosyalarının vize bölümü yetkililerince titiz bir değerlendirmesi sonucu verilen bir karardır. Vize başvuru sahipleri bu olumsuz durumu önlemek amacıyla Nijerya vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurularını düzenlemelidir.

Nijerya vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Nijerya vize formu ve dilekçesinde yapılan yanlışlıklar- Nijerya vize formu doğru bir şekilde doldurulmalı, vize dilekçesi düzgün yazılmalıdır.
  • Nijerya vize başvuru dosyasındaki eksiklikler ve hatalar- Vize başvuru dosyasında eksik evrak olmamalıdır, verilen bilgiler doğru olmalıdır.
  • Nijerya seyahat sağlık sigortasının doğru düzenlenmemesi- Nijerya seyahat sağlık sigortası uygun bir biçimde ve bedelle düzenlenmelidir.
  • Nijerya seyahati yapacak kişinin ülkesine geri döneceğine dair kanıt gösterememesi- Vize başvuru sahibi Nijerya seyahati sonrasında ülkesine döneceğini taahhüt etmelidir.
  • Nijerya seyahati masraflarının karşılanacağını belgeleyememek- Vize başvuru sahibi seyahati karşılayacak mali güçte olmalıdır, Nijerya seyahati sponsor desteği ile yapılabilir.
  • Nijerya seyahati yapacak kişinin sağlık sorunları- Nijerya’ya gidecek kişinin bulaşıcı hastalığı olmamalıdır, ağır hastalıkları olmamalıdır.
  • Nijerya’ya giriş yapacak kişinin güvenlik sorunları- Nijerya’ya giriş yapacak kişinin ağır suçları olmamalıdır, kamu düzenini tehdit edici nitelikte suç organizasyonlarıyla bağı olmamalıdır. Uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı suçlarına bulaşmamış olmalıdır. İnsanlığa karşı suç işleyenler Nijerya’ya alınmaz. Vize başvuru sahibi daha önce Nijerya’dan sınır dışı edilmemiş olmalıdır.

Nijerya Vize Reddi Kararı Çözümü

Nijerya vize reddi kararı vize yetkililerince verilir ve karar resmi bir yazı ile başvuru sahibine iletilir. Vize başvuru sahibi bu karara itiraz edebilir, itirazdan bir sonuç alınamazsa vize reddi kararı temyize götürülür.

Nijerya vize reddi kararı sonrasında ödenen vize harç bedelleri ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri geri ödenmez. Vize başvuru sahipleri bu hususu dikkate alarak vize uzmanlarından başvuru hakkında her türlü bilgiyi öğrenmeli ve vize evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalıdır.

Yetkili ve uzmanların çalıştığı vize başvuru merkezlerinde vize başvuruları tamamlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×