Moritanya Vizesi

Moritanya Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Moritanya vize evrakları

Moritanya İslam Cumhuriyeti Afrika’nın batısında yer alan bir ülkedir. Başkenti Nuakşot şehri olan ülkenin komşuları Batı Sahra, Cezayir, Mali, Senegal ve Sahra Demokratik Arap Cumhuriyeti’dir. 4 milyonu aşkın bir nüfusa sahip Moritanya Fransa’dan özgürlüğünü 1960 yılında almıştır. Moritanya vize evrakları vize başvuru dosyasını hazırlayanlar vize başvuruları için  vize başvuru merkezlerine müracaat edebilirler.

Moritanya Kısa Süreli Vize Türleri

Kısa süreli Moritanya Vize türleri şu şekildedir:

 • Moritanya Turistik Vizesi-Turistik seyahat amacıyla Moritanya’ya gitmek isteyenlere verilen vize türüdür. Vize süresi başvuru sırasında tespit edilir. Finansal durum belirleyici etkendir, genellikle bir haftada vize sonucu alınır.
 • Moritanya Ticari Vizesi-Moritanya’da ticari faaliyetler için gerekli olan bir vize türüdür. İşyeri sahipleri ve işletme çalışanları başvururlar. Ticari belgeler vize başvurusunda verilmelidir. İki haftada vize sonucu alınır.
 • Moritanya Eğitim Vizesi- Öğrencilere verilen bir vize türüdür. Çalışmayan öğrenciler bir sponsor daveti almak durumundadır.
 • Moritanya Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi- Kısa süreli arkadaş ve aile ziyaretleri için verilir. Moritanya’daki aile bireyinden veya arkadaştan bir davet mektubu istenir.
 • Moritanya Transit Geçiş Vizesi- Moritanya’dan serbest geçiş imkanı tanıyan bir vize türüdür. İki haftalık bir sürede sonuçlanır.

Moritanya Vize Evrakları-Kısa Süreli Vize İçin İstenen Belgeler

Moritanya’ya kısa süreli seyahatte bulunacak kişiler aşağıdaki belgeleri Moritanya vize evrakları dosyasında bulundururlar:

 • Moritanya Vize Başvurusu Formu- 2 nüsha halinde hazırlanması gereken vize başvuru formu hatasız olarak doldurulmalıdır, ıslak imza ile onaylanmalıdır.
 • Moritanya Vize Dilekçe- Moritanya vize talep dilekçesi turistik vize başvurularında vize başvurusu yapan kişinin kişisel bilgilerini, seyahat tarihlerini açıklar, ticari vize başvurularında işletmenin antetli kağıdına yazılmalı, imzalanmalı ve kaşelenmelidir. Fransızca yazılır.
 • Pasaport ve fotokopileri- Geçerliliği 6 ay olan pasaport ve pasaport fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Kimlik bildirimi- Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri hazırlanır, Nüfus cüzdan sureti veya kimlik kartı, öğrenci kartı, çalışanlar için görev kimlik kartı, emekli kimlik belgesi verilmesi gereken kimlik belgeleri arasında yer alır.
 • Fotoğraf- 2 adet biyometrik fotoğraf dosyaya eklenmelidir. Beyaz arka fonlu fotoğraflarda vize başvurusunu yapan kişinin yüzü net gözükmelidir. Dini amaçlarla takılan başörtüleri olabilir.
 • Davet mektupları- Ticari vizelerde, aile-arkadaş ziyareti vizelerinde Moritanya’dan bir davet mektubu istenir. Moritanya’daki şirket ticari vizeleri için kendi başlıklı şirket kağıdında daveti düzenler ve imza, kaşe ile onaylar. Aile-arkadaş ziyaretleri için seyahat masraflarının davet eden kişi tarafından karşılanacağı belirtilir
 • Finansal bildirimler- Şahsi ve İşletme banka hesap dökümleri bankadan onaylı bir şekilde alınmalıdır. Maaş bordroları çalışanlar için gereklidir, son 3 aya ait olmalıdır. Diğer gelir bildirimleri yapılmalıdır, arsa tapu fotokopileri ve araç ruhsat nüshaları verilmelidir.
 • Mesleki bildirimler- İşverenler, çalışanlar, devlet memurları, emekliler SGK belgelerini düzenlemelidir. Şirket çalışanları ve sahipleri işletme faaliyet belgesi, vergi levhası nüshası ve sicil gazete nüshası düzenlemelidir. Meslek oda kayıtları ve ticari oda kayıtları düzenlenmelidir.
 • Seyahat bildirimleri belgeleri- Otel ve ulaşım rezervasyonları yaptırılmalıdır. Seyahat sağlık sigortası düzenlenmelidir.

Moritanya Vizesi Önemli Notlar 2021

Moritanya Vize İşlemleri

Moritanya vize başvurusu online bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Vize formunda kişinin mesleğine uygun olan ve doğru yansıtan bilgi ve belgeler ile başvuru yapılması gerekmektedir. Herhangi bir konuda uzman desteği alınmak istenirse müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmektedir.

Moritanya vizesini en kolay bir şekilde almak için ilk önce seyahat nedenle uygun olan gerekli evrakları hazırlamalı ve mesleği uygun olan evraklarında hazırlanması gerekmektedir. Moritanya vizesi için şu an normal işte hiçbir sürecinde gerekli şartlar sağlayan tüm kişilere vize hakkın tanınır.

Vize merkez işlemlerini uzman kadrosu ile profesyonel bir danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Vize başvurusu süreci boyunca profesyonel bir yaklaşım ile ele alarak kişinin ihtiyacı olan vizeyi almak adına hizmet etmektedir.

Vize merkezinin vize işlem bölümleri, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyasını kişinin sonuca odaklı bir şekilde hazırlaması için gerekli tüm desteği sağlamaktadır. Vize uygulamaları yabancı bir ülke vatandaşlarının, ülkeye giriş ve çıkışlarını kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolostan onay ile vizesi alınabilmektedir. Vize başvuru formunun eksiksiz ve bunun beraberinde doğru bir şekilde işlenmesi, başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması için tüm gerekli işlemler sırası ile uygulanmaktadır.

Moritanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kişilerin Moritanya seyahatleri öncesinde Moritanya vize işlemleri için yenilenmiş bir pasaport ile başlamış olmaları her zaman tavsiye edilmektedir. Eski pasaportlar ile Moritanya vizesi müracaatlarında bulunacak olan kişiler ise pasaportunun vizenin işlenebilir olması açısından iki adet boş sayfasının bulundurulması gerekmektedir.

Ülkede sıtma ve sarılma hastalıkları riskinin bulunmasından dolayı kişiler yolculuk etmeden önce, başvurudan da önce sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir şekilde aşı olması gerekmektedir.   Ayrıca kişinin başvuru dosyası içerisine de son altı ay içerisinde çekilmiş olan, başvuru yapacak kişiler en güncel halini gösteren iki adet biyometrik fotoğrafın istenilen ölçüler doğrultusunda çekilmesi ve başvuru dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Moritanya vize başvuru formu, vize başvuru formunda da seyahat nedeni ve diğer bilgilerin de yer alması gerekmektedir. Diğer bilgiler seyahatin nedenine uygun olarak yazılmalıdır. Vize talep dilekçesi, bize başvuru sahibinin Moritanya seyahat tarih aralıklarının, Moritanya ülkesinde konaklama bilgilerini, Moritanya seyahatini sponsorunu ve Moritanya vize ihlalinde bulunmayacağını belirtmelidir. Ayrıca ıslak imzalı olmazsa ibraz edilmektedir.

Moritanya Vizesi İçin Ne Zaman Başvurmak Gerekmektedir?

Seyahat edilecek tarihten en az iki hafta önce başvurunun yapılması tavsiye edilmektedir. Kişiler bu sürelerini aşmadan turistik vize başvurularını yapabilme hakkında sahiptir. Akabinde seyahatte sorun yaşanabilmektedir, uçak bileti de yana bilmektedir. Moritanya turistik vizesi kişilerin evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi halinde, 7 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır.

Bu sürenin uzaması adına evraklarda eksiklik olmamasına kişinin ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir. Moritanya ticari vizesi kişilerde ticari nedenlerini gerçekleştirecekleri duruma bağlı olarak verilmektedir. Bu vize ile birlikte tüm ticari faaliyetleri resmî bir şekilde gerçekleştirmesi mümkündür. Ticari faaliyetleri sorunsuz bir şekilde yapılması alınan şahısların Moritanya ticari vizesi için gerekli olan tüm evrakları öncesinde hazırlaması gerekmektedir.

Moritanya Vizesi Kaç Günlük Alınabilmektedir?

Moritanya ticari vizesi kişilerin ticari işlemlerinin durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişinin bu süre zarfı içersinde göstermiş olduğu faaliyetlere göre günlük süreler değişmektedir. Başvuru yapılacak yetkili kurum Moritanya Konsolosluğu’dur.

Başvuruda bulunan kişiler ise bütün vize işlemleri adına Türkiye sınırları içerisinde bulunan Moritanya temsilcilikleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak vizenin sonuçlanmasının adına tek karar konsolosluğa aittir. Bize merkezleri kişilerin vize başvuru sonucuna herhangi bir etki de bulunmamaktadır.  

Moritanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/moritanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×