Moritanya Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı? - Eraytur
Moritanya Vizesi

Moritanya Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı?

Moritanya’ya turistik seyahat edecek olan kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak yetkili birimlerden Moritanya turistik vizesi onayı alması gerekmektedir.

Bu vize ile seyahat gerçekleştirilir ve turistik gezilerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için gerekil olan evraklar aşağıda belirtildiği gibidir.

Moritanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Moritanya Vize İşlemleri

Moritanya vize başvurusu online bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Vize formunda kişinin mesleğine uygun olan ve doğru yansıtan bilgi ve belgeler ile başvuru yapılması gerekmektedir. Herhangi bir konuda uzman desteği alınmak istenirse müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmektedir.

Moritanya vizesini en kolay bir şekilde almak için ilk önce seyahat nedenle uygun olan gerekli evrakları hazırlamalı ve mesleği uygun olan evraklarında hazırlanması gerekmektedir. Moritanya vizesi için şu an normal işte hiçbir sürecinde gerekli şartlar sağlayan tüm kişilere vize hakkın tanınır.

Vize merkez işlemlerini uzman kadrosu ile profesyonel bir danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Vize başvurusu süreci boyunca profesyonel bir yaklaşım ile ele alarak kişinin ihtiyacı olan vizeyi almak adına hizmet etmektedir.

Vize merkezinin vize işlem bölümleri, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyasını kişinin sonuca odaklı bir şekilde hazırlaması için gerekli tüm desteği sağlamaktadır.

Vize uygulamaları yabancı bir ülke vatandaşlarının, ülkeye giriş ve çıkışlarını kontrol edilmesini sağlarken, evrakların organize edilmesi ve konsolostan onay ile vizesi alınabilmektedir. Vize başvuru formunun eksiksiz ve bunun beraberinde doğru bir şekilde işlenmesi, başvuru evraklarının başarılı bir şekilde toparlanması için tüm gerekli işlemler sırası ile uygulanmaktadır.

Moritanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kişilerin Moritanya seyahatleri öncesinde Moritanya vize işlemleri için yenilenmiş bir pasaport ile başlamış olmaları her zaman tavsiye edilmektedir. Eski pasaportlar ile Moritanya vizesi müracaatlarında bulunacak olan kişiler ise pasaportunun vizenin işlenebilir olması açısından iki adet boş sayfasının bulundurulması gerekmektedir.

Ülkede sıtma ve sarılma hastalıkları riskinin bulunmasından dolayı kişiler yolculuk etmeden önce, başvurudan da önce sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir şekilde aşı olması gerekmektedir.  

Ayrıca kişinin başvuru dosyası içerisine de son altı ay içerisinde çekilmiş olan, başvuru yapacak kişiler en güncel halini gösteren iki adet biyometrik fotoğrafın istenilen ölçüler doğrultusunda çekilmesi ve başvuru dosyasının içerisine eklenmesi gerekmektedir.

Moritanya vize başvuru formu, vize başvuru formunda da seyahat nedeni ve diğer bilgilerin de yer alması gerekmektedir. Diğer bilgiler seyahatin nedenine uygun olarak yazılmalıdır.

Vize talep dilekçesi, bize başvuru sahibinin Moritanya seyahat tarih aralıklarının, Moritanya ülkesinde konaklama bilgilerini, Moritanya seyahatini sponsorunu ve Moritanya vize ihlalinde bulunmayacağını belirtmelidir. Ayrıca ıslak imzalı olmazsa ibraz edilmektedir.

Moritanya Vizesi İçin Ne Zaman Başvurmak Gerekmektedir?

Seyahat edilecek tarihten en az iki hafta önce başvurunun yapılması tavsiye edilmektedir. Kişiler bu sürelerini aşmadan turistik vize başvurularını yapabilme hakkında sahiptir. Akabinde seyahatte sorun yaşanabilmektedir, uçak bileti de yana bilmektedir. Moritanya turistik vizesi kişilerin evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi halinde, 7 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır.

Bu sürenin uzaması adına evraklarda eksiklik olmamasına kişinin ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir. Moritanya ticari vizesi kişilerde ticari nedenlerini gerçekleştirecekleri duruma bağlı olarak verilmektedir. Bu vize ile birlikte tüm ticari faaliyetleri resmî bir şekilde gerçekleştirmesi mümkündür.

Ticari faaliyetleri sorunsuz bir şekilde yapılması alınan şahısların Moritanya ticari vizesi için gerekli olan tüm evrakları öncesinde hazırlaması gerekmektedir.

Moritanya Vizesi Kaç Günlük Alınabilmektedir?

Moritanya ticari vizesi kişilerin ticari işlemlerinin durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kişinin bu süre zarfı içersinde göstermiş olduğu faaliyetlere göre günlük süreler değişmektedir. Başvuru yapılacak yetkili kurum Moritanya Konsolosluğu’dur.

Başvuruda bulunan kişiler ise bütün vize işlemleri adına Türkiye sınırları içerisinde bulunan Moritanya temsilcilikleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak vizenin sonuçlanmasının adına tek karar konsolosluğa aittir. Bize merkezleri kişilerin vize başvuru sonucuna herhangi bir etki de bulunmamaktadır.  

Moritanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/moritanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Moritanya Vize İstiyor Mu?

Moritanya vize istiyor mu; Moritanya vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Vize talep adımlarında kişilerin özellikle başvuru formunu eksiksiz bir biçimde dolduruyor olmasına dikkat edilmektedir.

Moritanya vize talep aşamasında hangi tür vize istediğinize göre doldurmanız gereken vize başvuru formunda da farklılık olacaktır.

Moritanya vize başvuru adımlarının tamamlanması için dilerseniz bireysel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. İsterseniz başvuru süreçlerini takip etmemek adına firmamız ile iş birliği kurmanız da mümkündür.

Moritanya kapıda vize almaktansa daha öncesinde vize başvuru adımlarını tamamlamak ve onay almak sizin için daha verimli bir hal alacaktır.

Moritanya seyahat etmeden önce vize ve pasaport güncellik adımlarını kontrol etmelisiniz. Turist vizesi almak isteyen kişilerin nerde ikamet ettiklerinin anlaşılması için otel rezervasyon bilgileri de talep edilecektir.

Moritanya vatandaşlık hakkı elde edebilmek için kesintisiz biçimde 5 sene boyunca ülkede ikamet izni almış olmanız gerekir. Bunun sonrasında hem süresiz oturum hem de vatandaşlık için başvurularınızı tamamlamanıza imkan tanınır.

Moritanya gece hayatı ile tanınan ülkeler arasındadır. Turist vizesi alarak giriş yapan kişilerin tam da bu nedenle çoğunlukta olduğunun bildirilmesi gerekir.

Moritanya Konsolosluğu size randevulu biçimde hizmet sunacaktır. İşlem öncesinde randevu talep etmelisiniz. Dilerseniz bu aşamaların tümü firmamızca karşılanabilir.

Moritanya vize ücret ödemesinin akabinde vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda, ödemiş olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz.

Moritanya Turistik Vize  

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya turistik vizesi şahıslara başvuru sırasında verdikleri evraklara yazdıkları seyahat edecekleri tarih aralığında değerlendirilerek verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılması tavsiye edilir. Ancak finansal duruma göre bu sürenin ne kadar uzun olacağına karar verilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Moritanya Konsolosluğu şahısların gerekli evraklarını alarak inceleyen ve turistik vizesi onayını veren yetkili birimdir.

MORİTANYA VİZESİ

Moritanya Turistik Vize
Moritanya Ticari Vize
Moritanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Moritanya Transit Vize
Moritanya Erasmus Vizesi
Moritanya Aile Birleşimi Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Geçerli Pasaport: 10 yıl içinde alınmış olması önemlidir. Moritanya seyahatiniz sona erdiğinde en az 6 aylık geçerliliği bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte en az 2 sayfasının boş bırakılması da vizeyi alabilmeniz için zorunludur.

2. İki tane biometrik fotoğraf: Fotoğrafların biyometrik ölçülerde 3.5×4.5 cm ebatlarında, beyaz arka zeminli ve vize başvuru sahibinin yüzünün karşıdan net görülebilir olması gereklidir.

3.Moritanya vize  formu: Vize başvuru formunda seyahat amacı, tarihleri, gidilecek yerler, kişisel bilgiler, mali bilgiler, ulaşım ve konaklama bilgileri yer almalıdır. 

4. Moritanya vize talep dilekçesi: Vize başvurunda bulunan kişinin Moritanya seyahat tarihleri, Moritanya konaklama ve ulaşım bilgilerini, Moritanya seyahatinin sponsor kişisini ve Moritanya vize kriterlerine uyulacağı belirtilmeli, kaşeli ve ıslak imza ile sunulmalıdır.

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Uçak biletinin rezervasyonu vize başvuru yapan kişinin Moritanya seyahatinin gidiş dönüş uçuş bilgilerini ve tarihlerini içermelidir.

Moritanya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/moritanya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Moritanya Konsolosluk yetkilileri eğer turistik vizesi başvurusunda bulunan kişiden biyometrik veri ibrazı bulunmasını istiyor ise bu durumda vizenin olumlu sonuçlanması için şahısların biyometrik verilerini vermeleri gereklidir. Sistemde bazı oluşan durumlar genelinde biyometrik veri ibrazı istenebilir bazen de diğer sistemlerde yer alan veriler kullanılır ve biyometrik veri ibrazı şahıslardan istenemez.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması için yeterli zaman olacaktır. Şahıslar bu sürelerini aşmadan zamanında turistik vize başvurularını yapmalıdır. Aksi halde seyahatte sorunlar yaşanabilir ve uçak bileti yanabilir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Moritanya turistik vizesi şahısların evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda 7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu sürenin uzaması için evraklarda eksiklik olmamasına özen gösterilmelidir.

Moritanya Ticari Vize

NEDİR?

Moritanya ticari vizesi şahıslara ticari faaliyetlerini gerçekleştirecekleri durumlarda verilmektedir. Bu vize ile bütün ticari faaliyetleri resmi olarak gerçekleştirmek mümkündür. Ticari faaliyetlerin sorunsuz şekilde yapılması için şahısların Moritanya ticari vizesi için gerekli olan evrakları hazırlaması önerilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya ticari vizesi şahıslara ticari faaliyetlerinin durumuna göre ve finansal gelir kaynaklarının durumuna göre verilmektedir. Bu süre daha sonra yeniden ücret yatırılarak uzatılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Moritanya Konsolosluğu’dur. Şahıslar bütün vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Moritanya temsilciliklerine başvurularını yapabilirler.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Moritanya ticari vize davetiyesinde şahısların iş seyahatlerini içeren tüm resmi bilgiler yer almalıdır. Verilen resmi bilgiler vize için başvuran kişinin ticari faaliyetlerini yürütmeleri adına izleyecekleri adımları içermelidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Ticari Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport

2. İki adet biometrik fotoğraf

3. Moritanya vize başvuru formu

4. Vize talep dilekçesi

5. Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Davetiye

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılmak üzere evrakların hazırlanması ve verilmesi tavsiye edilir. Bu süre ticari vizenin çıkması için yeterli bir süredir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi tavsiye edilmektedir.

Moritanya Ziyaretçi Vizesi

NEDİR?

Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için şahısların evraklarını istenildiği gibi hazırlaması ve gerekli yerlere bu evrakları eksiksiz olarak sunması gerekmektedir. Bu evraklar arasında Moritanya ticari vizesinde olduğu gibi davetiyenin bulunması gerekmektedir. Bütün detaylara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi yanında kalacağınız şahısın finansal ve iş durumuna göre aynı zamanda da seyahati gerçekleştirecek olan sizin finansal durumunuza göre belirli bir süre için verilir. Bu süreyi Moritanya Konsolosluğu’ndan öğrenebilirsiniz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Moritanya Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport: 10 yıllık olması önemlidir. Seyahatiniz sona erdiğinde ise en az 6 aylık kullanım süresinin bulunması gerekmektedir. Bununla beraber en az 2 yaprağın boş bırakılması da vizeyi alabilmeniz için mecburidir.

2. İki adet biometrik fotoğraf: Biyometrik ölçülerde ve şahısın yüzünün net görülebilir olması önemlidir.

3.Moritanya vize başvuru formu: Vize başvuru formunda da seyahat amacı ve diğer bilgiler yer almalıdır. Diğer bilgiler seyahatin amacına uygun yazılmalıdır.

4. vize talep dilekçesi: Vize başvuru sahibinin Moritanya seyahat tarih aralıklarını, Moritanya konaklama bilgilerini, Moritanya seyahatinin sponsorunu ve Moritanya vize ihlalinde bulunulmayacağı belirtilmeli, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Uçak bileti rezervasyonu (vize başvuru sahibinin Moritanya seyahatinin gidiş dönüş tarihi bilgilerini içermelidir.

7. Davetiye

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak kişilerin ziyareti kime gerçekleştirecek ise o kişiden bir davetiye gelmelidir. Bu davetiyede kimlik ve adres, iş bilgileri yer almalıdır. Davetiyenin bulunmadığı durumlarda Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi ret ile sonuçlanacaktır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre olası vize başvurusuna ret cevabı alınması durumunda yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekir. Vize merkezleri ve seyahat acenteleri şahısların vize işlemlerinde randevu işlemlerini almak için rehberlik hizmeti sunmaktadır.

Moritanya Transit Vize

NEDİR?

Moritanya transit vizesi almak isteyen şahısların gerekli evrakları aşağıda belirtildiği gibi hazırlaması gerekecektir. Bu evraklarda yer alan evraklarda yer alan bilgiler tamamıyla doğru ifadelerden ve anlaşılır ifadelerden oluşmalıdır. Doğru olmayan bilgilerin yer alması durumunda şahısların Moritanya transit vizesi başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya transit vizesi şahısların başvuru yapması durumunda sadece geçiş serbestliği tanımaktadır. Geçiş serbestliği tanındığı için günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Moritanya Konsolosluğu başvuru yapılacak yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport

2. İki adet biometrik fotoğraf

3. Moritanya vize başvuru formu

4. vize talep dilekçesi

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için de şahısların vize merkezleri ve seyahat acenteleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Sadece Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık olarak düzenlenebilen vizeler, ülkeye girişte ücret karşılığı havaalanından alınabilmektedir. 

Ülkede sıtma ve sarıhumma hastalıkları riski bulunmaktadır. 9 aylıktan büyük tüm yolcuların Türkiye’den ayrılmadan 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur. Ayrıca, Difteri/tetanos aşısı ile Hepatit B aşısı gibi tüm yurtdışı seyahatlerinden önce yaptırılması önerilen rutin aşıların yaptırılması da tavsiye edilir. 

Ülkeden çıkışta 2.000.000 Moritanya Ugiyası karşılığı dövizden daha fazla dövizin yolcu beraberinde bulundurulması yasaktır (yaklaşık 6.500 ABD Doları veya 5.400 Euro).

Moritanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/moritanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×