Moritanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi - Eraytur
Moritanya Vizesi

Moritanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Moritanya’ya turistik seyahat edecek olan kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak yetkili birimlerden Moritanya turistik vizesi onayı alması gerekmektedir. Bu vize ile seyahat gerçekleştirilir ve turistik gezilerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için gerekil olan evraklar aşağıda belirtildiği gibidir.

Moğalistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Moritanya Vizesi: En İyi Vize Rehberi

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya turistik vizesi şahıslara başvuru sırasında verdikleri evraklara yazdıkları seyahat edecekleri tarih aralığında değerlendirilerek verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılması tavsiye edilir. Ancak finansal duruma göre bu sürenin ne kadar uzun olacağına karar verilir.

Moritanya vize istiyor mu?

Moritanya, Türk vatandaşlarının 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vize talep etmez. Ülkede 90 günden uzun süre ikamet edecek olan Türk vatandaşları, ülkeye gitme amacına göre vize almalıdır.

Moritanya vizesi nasıl alınır?

Moritanya vizesi almak için Moritanya konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine müracaat edebilirsiniz. Vize almak isteyen kişiler, vize başvuru formu doldurması ardından vize talep dilekçesi yazmalıdır. Vize randevu tarihinde gerekli tüm belgeleri vize merkezine teslim ederek vize alabilirsiniz.

Moritanya’ya nasıl gidilir?

Türk vatandaşları 90 günü geçmeyecek seyahatleri için pasaport alarak ülkeye gidebilir. 90 günü aşacak olan seyahatlerde ülkeye gitme amacınıza göre bir vize alarak gidebilirsiniz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Moritanya Konsolosluğu şahısların gerekli evraklarını alarak inceleyen ve turistik vizesi onayını veren yetkili birimdir.

MORİTANYA VİZESİ

Moritanya Turistik Vize
Moritanya Ticari Vize
Moritanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Moritanya Transit Vize
Moritanya Erasmus Vizesi
Moritanya Aile Birleşimi Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Geçerli Pasaport: 10 yıl içinde alınmış olması önemlidir. Moritanya seyahatiniz sona erdiğinde en az 6 aylık geçerliliği bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte en az 2 sayfasının boş bırakılması da vizeyi alabilmeniz için zorunludur.

2. İki tane biometrik fotoğraf: Fotoğrafların biyometrik ölçülerde 3.5×4.5 cm ebatlarında, beyaz arka zeminli ve vize başvuru sahibinin yüzünün karşıdan net görülebilir olması gereklidir.

3.Moritanya vize  formu: Vize başvuru formunda seyahat amacı, tarihleri, gidilecek yerler, kişisel bilgiler, mali bilgiler, ulaşım ve konaklama bilgileri yer almalıdır. 

4. Moritanya vize talep dilekçesi: Vize başvurunda bulunan kişinin Moritanya seyahat tarihleri, Moritanya konaklama ve ulaşım bilgilerini, Moritanya seyahatinin sponsor kişisini ve Moritanya vize kriterlerine uyulacağı belirtilmeli, kaşeli ve ıslak imza ile sunulmalıdır.

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Uçak biletinin rezervasyonu vize başvuru yapan kişinin Moritanya seyahatinin gidiş dönüş uçuş bilgilerini ve tarihlerini içermelidir.

Moritanya vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/moritanya-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Moritanya Konsolosluk yetkilileri eğer turistik vizesi başvurusunda bulunan kişiden biyometrik veri ibrazı bulunmasını istiyor ise bu durumda vizenin olumlu sonuçlanması için şahısların biyometrik verilerini vermeleri gereklidir. Sistemde bazı oluşan durumlar genelinde biyometrik veri ibrazı istenebilir bazen de diğer sistemlerde yer alan veriler kullanılır ve biyometrik veri ibrazı şahıslardan istenemez.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması için yeterli zaman olacaktır. Şahıslar bu sürelerini aşmadan zamanında turistik vize başvurularını yapmalıdır. Aksi halde seyahatte sorunlar yaşanabilir ve uçak bileti yanabilir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Moritanya turistik vizesi şahısların evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda 7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Bu sürenin uzaması için evraklarda eksiklik olmamasına özen gösterilmelidir.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Moritanya ticari vizesi şahıslara ticari faaliyetlerini gerçekleştirecekleri durumlarda verilmektedir. Bu vize ile bütün ticari faaliyetleri resmi olarak gerçekleştirmek mümkündür. Ticari faaliyetlerin sorunsuz şekilde yapılması için şahısların Moritanya ticari vizesi için gerekli olan evrakları hazırlaması önerilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya ticari vizesi şahıslara ticari faaliyetlerinin durumuna göre ve finansal gelir kaynaklarının durumuna göre verilmektedir. Bu süre daha sonra yeniden ücret yatırılarak uzatılabilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Moritanya Konsolosluğu’dur. Şahıslar bütün vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Moritanya temsilciliklerine başvurularını yapabilirler.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Moritanya ticari vize davetiyesinde şahısların iş seyahatlerini içeren tüm resmi bilgiler yer almalıdır. Verilen resmi bilgiler vize için başvuran kişinin ticari faaliyetlerini yürütmeleri adına izleyecekleri adımları içermelidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Ticari Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport

2. İki adet biometrik fotoğraf

3. Moritanya vize başvuru formu

4. Vize talep dilekçesi

5. Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Davetiye

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılmak üzere evrakların hazırlanması ve verilmesi tavsiye edilir. Bu süre ticari vizenin çıkması için yeterli bir süredir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi tavsiye edilmektedir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için şahısların evraklarını istenildiği gibi hazırlaması ve gerekli yerlere bu evrakları eksiksiz olarak sunması gerekmektedir. Bu evraklar arasında Moritanya ticari vizesinde olduğu gibi davetiyenin bulunması gerekmektedir. Bütün detaylara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi yanında kalacağınız şahısın finansal ve iş durumuna göre aynı zamanda da seyahati gerçekleştirecek olan sizin finansal durumunuza göre belirli bir süre için verilir. Bu süreyi Moritanya Konsolosluğu’ndan öğrenebilirsiniz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Moritanya Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport: 10 yıllık olması önemlidir. Seyahatiniz sona erdiğinde ise en az 6 aylık kullanım süresinin bulunması gerekmektedir. Bununla beraber en az 2 yaprağın boş bırakılması da vizeyi alabilmeniz için mecburidir.

2. İki adet biometrik fotoğraf: Biyometrik ölçülerde ve şahısın yüzünün net görülebilir olması önemlidir.

3.Moritanya vize başvuru formu: Vize başvuru formunda da seyahat amacı ve diğer bilgiler yer almalıdır. Diğer bilgiler seyahatin amacına uygun yazılmalıdır.

4. vize talep dilekçesi: Vize başvuru sahibinin Moritanya seyahat tarih aralıklarını, Moritanya konaklama bilgilerini, Moritanya seyahatinin sponsorunu ve Moritanya vize ihlalinde bulunulmayacağı belirtilmeli, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz edilmelidir.

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

6. Uçak bileti rezervasyonu (vize başvuru sahibinin Moritanya seyahatinin gidiş dönüş tarihi bilgilerini içermelidir.

7. Davetiye

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak kişilerin ziyareti kime gerçekleştirecek ise o kişiden bir davetiye gelmelidir. Bu davetiyede kimlik ve adres, iş bilgileri yer almalıdır. Davetiyenin bulunmadığı durumlarda Moritanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi ret ile sonuçlanacaktır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre olası vize başvurusuna ret cevabı alınması durumunda yeniden başvuru yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekir. Vize merkezleri ve seyahat acenteleri şahısların vize işlemlerinde randevu işlemlerini almak için rehberlik hizmeti sunmaktadır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Moritanya transit vizesi almak isteyen şahısların gerekli evrakları aşağıda belirtildiği gibi hazırlaması gerekecektir. Bu evraklarda yer alan evraklarda yer alan bilgiler tamamıyla doğru ifadelerden ve anlaşılır ifadelerden oluşmalıdır. Doğru olmayan bilgilerin yer alması durumunda şahısların Moritanya transit vizesi başvurusu ret ile sonuçlanacaktır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Moritanya transit vizesi şahısların başvuru yapması durumunda sadece geçiş serbestliği tanımaktadır. Geçiş serbestliği tanındığı için günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Moritanya Konsolosluğu başvuru yapılacak yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Moritanya Konsolosluğu – Moritanya Turistik Vizesi İçin İstenen Evraklar

1. Pasaport

2. İki adet biometrik fotoğraf

3. Moritanya vize başvuru formu

4. vize talep dilekçesi

5. pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için de şahısların vize merkezleri ve seyahat acenteleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Sadece Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımıza vize uygulanmaktadır. 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıllık olarak düzenlenebilen vizeler, ülkeye girişte ücret karşılığı havaalanından alınabilmektedir. 

Ülkede sıtma ve sarıhumma hastalıkları riski bulunmaktadır. 9 aylıktan büyük tüm yolcuların Türkiye’den ayrılmadan 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur. Ayrıca, Difteri/tetanos aşısı ile Hepatit B aşısı gibi tüm yurtdışı seyahatlerinden önce yaptırılması önerilen rutin aşıların yaptırılması da tavsiye edilir. 

Ülkeden çıkışta 2.000.000 Moritanya Ugiyası karşılığı dövizden daha fazla dövizin yolcu beraberinde bulundurulması yasaktır (yaklaşık 6.500 ABD Doları veya 5.400 Euro).

Moritanya vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/moritanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×