Mali Vize Başvurusu: Form, Evrak ve Ücreti - Eraytur

Mali Vizesi

Mali vize istiyor mu sorusunun cevabı pasaporta bağlıdır. Yani bordo pasaportlular vize almalı iken diğer pasaportlara sahip olan kişilerin ise vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Mali vize başvurusu için konsolosluk söz sahibi olmamaktadır ve bu nedenle büyükelçilik bu süreci yönetmektedir. Bu durumda sadece büyükelçiliğe giderek başvuru yapmanız mümkündür.

Mali Büyükelçiliği sitesindeki başvuru formu doldurulup dosyaya eklenmelidir. Aynı zamanda bu form ıslak imza ile imzalanmalıdır. Başvuru formu dosyanın en önemli evrakı olacaktır. Bunun dışındaki Mali vizesi evrakları ise vizeye göre değişim göstermektedir.

Mali bölgesine giderken istenen evraklardan en farklı olanı ise aşı kartıdır. Ancak bu Mali vizesi için zorunludur ve bu konuda ayrıntılı bilgiyi Eray Tur vize uzmanlarından almak gerekmektedir.

Mali bölgesine yapılacak olan her türlü seyahat için alınacak vizeler birtakım ücretlere tabidir. Bu aslında harç ücretidir. Mali vizesi ücreti ise reddedilmesi durumunda geri verilmeyecek bir miktardır bu nedenle en iyi başvuru sunulmalıdır. Mali vizesi alınırken ödenecek ücret vize tipine göre farklı olacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×