Mali Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Mali Vizesi

Mali Vize Formu ve Dilekçe

 
 
 

Mali vize formu ve vize talep dilekçesi, Mali vize başvurularında vize başvuru dosyasında bulunması gereken iki temel evraktır. Vize formu ve dilekçede vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini verir ve seyahat amacına uygun vize türünde vize talebini Mali dış temsilciliklerine iletir.

Madagaskar Vize Formu ve Dilekçe

Mali Vize Formu ve Dilekçe

Mali vize formu, Mali dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenmiştir. Vize formu Mali konsoloslukları veya Mali vizesi başvuru merkezleri vasıtasıyla çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru sahibinin ıslak imzası ile onaylanır.

Mali vize istiyor mu?

Mali Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Sadece diplomatik kullanıma özel olan pasaportlar ile vizesiz giriş sağlanır.

Mali vizesi nasıl alınır?

Mali vize başvurularını konsolosluk aracılığı ile almış olduğunuz randevu gün ve saatinde tamamlamanıza imkan verilmektedir.

Mali vize talep dilekçesi, Mali dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılan ve seyahat amacına göre belirlenen vize türündeki vize talebini ileten bir talep dilekçesidir. Mali vize türlerine göre farklı şekilde yazılan ve onaylanan vize dilekçesi Türkçe yazılabilir.[/su_note]

Mali vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra Mali vize evrakları başvuru dosyasına eklenerek vize bölümü yetkililerinin dikkatine sunulur. Titiz bir inceleme sonucu Mali dış temsilcikleri vize bölümü başvurular hakkında kesin kararını verir.

Mali Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Mali Vize Formu İnternetten çıktısı alınarak, silinmez bir kalemle okunaklı olarak doldurulması gereken bir başvuru formudur. Uzman vize danışmanları desteğinde hazırlandığında hata yapma olasılığı düşecektir. Tüm vize işlemlerinin vize başvuru merkezlerinde yapılması en doğru vize başvuru yöntemidir.

Mali Vize Formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Mali vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri- Mali seyahati yapacak kişinin kimlik bilgileri verilmelidir.
  • Mali vize talebinde bulunan kişinin pasaport bilgileri- Geçerli pasaportun türü, tarihleri ve numarası yazılmalıdır.
  • Mali seyahatinin ayrıntıları- Mali seyahatinin amacı, kesin tarihleri ve gidilecek yerler yazılmalıdır.
  • Mali vize başvurusu yapan kişinin iş durumu, çalışma bilgileri- Vize başvuru sahibinin çalışma yeri ve bilgileri verilmelidir.
  • Mali’de konaklama yapılacak yer bilgisi- Mali’deki otelin adı, adresi ve rezervasyonlar bildirilmelidir.
  • Mali seyahatine çıkacak kişinin aile bilgileri- Mali’ye gidecek kişinin aile birey bilgileri verilmelidir.
  • Mali’den davetiye gönderen kişinin bilgileri- Mali’den davetiye gönderecek kişi ya da şirket yetkilisinin bilgileri yazılmalıdır.

Mali vize formu doldurulduktan sonra uygun bir şekilde Mali vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde Mali vize ücreti tahsilatı yapıldıktan sonra vize başvuru işlemleri başlatılmış olacaktır.

Mali Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Mali vize talep dilekçesi seyahat amacı belirtilerek talep edilen vize türündeki vize işlemlerinin başlatılmasını talep eden bir şahsi dilekçedir. Farklı Mali vize türlerinde dilekçe farklı şekilde hazırlanır.

Mali turistik vize talep dilekçesinde seyahat amacı ve tarihleri belirtilmelidir. Seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı, Mali’de gidilecek yerler yazılmalıdır. Vize başvuru sahibi adresini ve iletişim bilgilerini dilekçede bulundurmalıdır. Mali seyahatinin masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilen dilekçede, varsa sponsor bilgileri de verilir. Vize başvuru sahibi Mali vize talep dilekçesini ıslak imza ile onaylamalıdır.

Mali Ticari vize talep dilekçesi çalışılan ya da sahip olunan şirketin antetli kağıdına yazılır. Şirket bilgileri ve vize başvuru sahibinin görev ve unvanları belirtilmelidir. Dilekçe şirket yetkilisinin imzası ve kaşe ile onaylandıktan sonra Mali vize evrakları dosyasına eklenir. Dilekçede Mali’deki şirketin bilgileri verilmelidir.

Mali vize formu ve dilekçe düzgün bir şekilde vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar denetiminde kolayca hazırlanabilir. Vize başvuru merkezlerinde yapılan Mali vize başvuruları yüksek vize kabul oranlarına sahiptir.

Mali vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/mali-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×