Vize Hizmetleri

Sudan Vize Başvuru Merkezi

Sudan vize merkezine hoş geldiniz.

SUDAN VİZESİ

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Sudan’a turistik seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yetkili birimlerde Sudan turistik vizesi alması gerekmektedir. Bu vize ile belirlenen günlerde seyahat edilebilir ve Sudan’ın turistik bütün merkezleri gezilebilir. Sudan turistik vizesi almak isteyen şahıslar başka işlemlerini Sudan’da gerçekleştiremezler. Bunun için ticari faaliyetler için ayrı vize alınmalıdır. Sudan Konsolosluğu her seyahat amacı için ayrı vize vermektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sudan vize politikası olarak bordo, gri, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları için seyahat amacı ve süresi fark etmeksizin vize uygulanmaktadır. Sudan vize politikası olarak siyah pasaport sahibi Türk vatandaşları ise seyahat süreleri 90 günü geçmediği müddetçe vizeden muaftır. Bu sebeple diplomatik pasaport harici tüm kişilerin Sudan’a turistik seyahat gerçekleştirmek için Sudan vizesi almaları gerekmektedir. Ayrıca, Sudan vize politikası gereğince, Sudan’ın Darfur ve Doğu Sudan bölgelerine seyahat edecekseniz Sudan vizesine ek olarak ilgili Sudan makamlarından özel izin de almanız gereklidir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Sudan Konsolosluğu şahısların bütün vize işlemlerini alan yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Sudan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sudan turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda liste halinde size sunulmaktadır.

 

1. Başvuru formu

Sudan turistik vize için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru formu gereklidir.

 

2. Fotoğraf

Sudan turist vizesi için 2 adet 3,5x4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf vermelisiniz.

 

3. Davetiye

Sudan turistik vize için davetiye de gereklidir. Davetiyenin olması gereken özelliklerle ilgili daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

4. Dilekçe

Sudan turist vizesi için çalıştığınız şirketten yazı almalısınız. Bununla ilgili detaylar için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

5. Pasaport

Sudan turistik vize için geçerli pasaportunuz olup pasaportunuzun vize bölümünde boş sayfası olmalıdır. Ayrıca, pasaportunuz son 10 sene içinde çıkarılmış olup yıpranmış ya da hasar görmüş olmamalıdır.

 

6. Kimlik fotokopisi

Sudan turist vizesi için pasaportunuzun fotokopisi ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

 

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri ibrazı için şahısların konsolosluğa gerek görüldüğü taktirde gitmesi gerekmektedir. Eğer konsolosluk gerek görmez ise şahısların biyometrik veri ibrazında bulunması gerekmeyecektir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten bir hafta önce başvuru yapılmalıdır. En geç seyahate bir hafta kala başvuru yapılması halinde seyahatte bir sorun çıkmadan gerekli sürede çıkan Sudan turistik vizesi ile şahıslar seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Sudan turistik vizesi şahısların evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesi durumunda 2 iş günü ile 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre şahısların evraklarını eksiksiz olarak teslim etmesine bağlıdır. Eğer evraklarda eksiklik olur ise şahısların Sudan turistik vize başvuruları sonuçlanma süresi biraz daha uzayacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Sudan ticari vizesi şahısların Sudan’da ticari faaliyet gerçekleştirecekleri durumda alacakları vize türüdür. Fuar ve seminer gibi ticari faaliyetlere katılmak üzere alınacak vize ile Sudan’da ticari faaliyetler gerçekleştirebilirsiniz. Sudan ticari vizesi ile şahıslar bütün ticari faaliyetlerini gerçekleştirebilirler. Ticari faaliyetleri gerçekleştirmek için ticari vizesi alınması zorunludur.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sudan ticari vizesi şahıslar ticari faaliyetlerinin süresi boyunca verilmektedir. bu süre daha sonra uzatılmak üzere başvuru yapılabilinir. Aynı zamanda da Sudan ticari vize süresi şahısların finansal durumuna gör ede farklı süre için verilebilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Sudan ticari vizesi almak için Sudan Konsolosluğu’na başvuru yapılması gereklidir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Sudan ticari vizesi için şahısların davetiye alması ve bu davetiyede beraber iş yapacakları şirketten ıslak imzalı olarak bütün bilgilerin yer alması şarttır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Sudan ticari vize için gerekli evraklar listesini aşağıda size sunmaktayız.

 

1. Başvuru formu

Sudan ticari vize için başvuru formu alınıp eksiksiz ve doğru olarak doldurularak verilmelidir.

 

2. Davetiye

Sudan ticari vize için davetiye alınmalıdır. Davetiye antetli kağıda yazılmış halde Sudan firmasından veya Sudan resmi makamlarından alınmış olmalıdır. Davetiyede kaşe ve ıslak imza bulunmalıdır. Davetiyenin nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili daha fazla bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

3. Dilekçe

Sudan ticari vizesi için çalıştığınız şirketten dilekçe yazısı almalısınız. Şirketiniz dilekçeyi antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben ve İngilizce dilinde yazmalıdır. Dilekçeniz kaşeli ve imzalı olmalıdır.

 

4. Pasaport

Sudan ticari vize için geçerli pasaportunuz gereklidir.  Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olup boş vize sayfasına sahip olmalıdır. Ayrıca, pasaportunuz aşınmamış, tahrip olmamış, yırtılmamış olmalıdır.

 

5. Kimlik fotokopisi

Sudan ticari vize için pasaportunuzun fotokopisi ve hüviyet cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

 

6. Fotoğraf

Sudan ticari vize için 2 tane ölçüleri 3,5x4,5 cm olan biyometrik fotoğraf vermelisiniz.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten bir hafta önce başvuru yapılması şarttır. Bu süre seyahatin aksaklığa uğramadan kısa sürede vize alınması ve seyahatin gerçekleşmesi için önemlidir.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere yetkili seyahat acenteleri ve vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekecektir.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen şahısların bütün evraklarını hazırlayarak yetkili birimlere vermesi gerekmektedir. Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için evraklar içerisinde davetiyenin de bulunması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahısların finansal durumlarına göre verilmektedir. Süre yeniden uzatılmak istenirse şahıslar bütün evraklarını yeniden hazırlayarak ve ücretlerini yatırarak başvurularını yapabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için şahıslar bütün evraklarını Sudan Konsolosluğu’na teslim edebilir başvurularını da buraya yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Başvuru formu

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vize için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru formu gereklidir.

 

2. Fotoğraf

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için 2 adet 3,5x4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf vermelisiniz.

 

3. Davetiye

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vize için davetiye de gereklidir. Davetiyenin olması gereken özelliklerle ilgili daha fazla bilgi alabilmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

4. Dilekçe

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için çalıştığınız şirketten yazı almalısınız. Bununla ilgili detaylar için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

 

5. Pasaport

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vize için geçerli pasaportunuz olup pasaportunuzun vize bölümünde boş sayfası olmalıdır. Ayrıca, pasaportunuz son 10 sene içinde çıkarılmış olup yıpranmış ya da hasar görmüş olmamalıdır.

 

6. Kimlik fotokopisi

Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için pasaportunuzun fotokopisi ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi gereklidir.

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesi alınması halinde yanına gidilecek olan kişi Sudan’dan bir davetiye yazmalıdır. Bu davetiyede kimlik ve adres bilgileri ile iş bilgileri de yer almalıdır. Sudan aile ve arkadaş ziyareti vizesinin olumlu sonuçlanması için bu evrak kesinlikle bulunmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Bu süre seyahatte olumsuzluk yaşanmaması için önemlidir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi şarttır.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Transit vizesi geçiş vizesidir ve şahıslar Sudan’dan başka bir ülkeye geçerken Sudan transit vizesi alabilirler.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Sadece bir geçiş vizesi olduğu için günlük olarak verilemez.

NEREYE BAŞVURULUR?

Sudan Konsolosluğu bütün vize başvurularını ve transit vize başvurularını da alan yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1. Başvuru formu

2. Fotoğraf

3. Davetiye

4. Dilekçe

5. Pasaport

6. Kimlik fotokopisi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekir.

Sudan Kapıda Vize

Sudan’a seyahat gerçekleştirebilmeniz Sudan seyahati için vize almanızla mümkündür. Sudan umumi, hizmet veya hususi pasaportu olan kişiler için vize uygulamakla birlikte bu kişilere Sudan kapıda vize uygulamasını gerçekleştirmektedir. Fakat kapıda vize uygulamasına ilişkin yeteri miktarda güncel bilgilere sahip olup hazırlıklı gitmeniz önemlidir. Sudan kapıda vize için ödenmesi gereken ücret normal başvurular için ödenmesi gereken ücretten çok farklı olmayıp vize için gereken ücreti ödeyebilecek kadar paranın yanınızda olması gerekmektedir. Havalimanındayken ücreti ödeyemeyecek durumda olmanız büyük sorun yaşatıp ülkeden geri çevrilmenize sebep olmaktadır. Ayrıca kapıda vize işlemleri için ilgili görevliler sizden beyaz arka fonlu fotoğraf, dönüş bileti, otel rezervasyonu gibi evraklar ve seyahat sırasınca yeteri kadar maddi durumun olduğuna ilişkin kanıt göstermenizi isteyebilir. Sınır kapısındayken istenmedik bir durumla karşılaşmamanız için her ihtimale karşı önceki cümlede söz edilen belgeler yanınızda olmalıdır.

 
 

Sudan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

SUDAN VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • DAVETİYE ;

- SUDAN ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE 

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ

 

 

 

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 SUDAN VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

SUDAN VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 SUDAN VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 SUDAN VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

SUDAN VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 SUDAN VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 SUDAN VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

SUDAN VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Sudan Vize Formu

Sudan:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizelerini Hartum Uluslararası Havaalanı’nda bandrol tatbikiyle (105 ABD Doları) alabilirler.
  • Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri, Sudan’a yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Sudan’da toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.

Sudan vizesi, Sudan konsolosluğu, Sudan vize merkezi, Sudan Vize ücreti, Sudan vizesi gerekli evraklar, Vfs Global Sudan, İdata