Sudan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Sudan Vizesi

Sudan Vize Formu ve Dilekçe

 

Sudan vize formu ve Sudan vize talep dilekçesi Sudan vize işlemlerinden vize başvuru dosyasında bulunması gereken evraklarıdır. Vize başvuru sahipleri Sudan dış temsilcilikleri vize bölümüne vize başvuru formunda ve vize talep dilekçesinde mali ve kişisel bilgileri, Sudan seyahati hakkında ayrıntıları bildirir.

 

Sudan Schengen Vize Başvuru Formu

Sudan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Sudan  Vize Başvuru Formu PDF

Sudan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Sudan Vize  Dilekçe Örneği

Sudan Vize Formu ve Dilekçe

Sudan vize formu Sudan dış temsilcilikleri tarafından vize başvuru sahibinin bilgilerini toplamak gayesiyle hazırlanmıştır. Sudan konsolosluklarından ve Sudan vize başvuru merkezleri ofislerinden elde edilen vize başvuru formu çıktısı alınarak doldurulur ve vize başvuru sahibi tarafından imzalanır.

Sudan vize talep dilekçesi Sudan konsolosluklarına hitaben yazılan bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini ve seyahat bilgilerini dilekçeye yazarak seyahat amacına göre belirlenen vize türünde talebini iletir.

Sudan vize formu ve vize talep dilekçesi uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlanarak Sudan vize evrakları vize başvuru formuna konulmalıdır.

Sudan Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Sudan vize formu Sudan dış temsilcilikleri veya vize başvuru merkezlerinden elde edilerek doldurulur ve imzalanır. Vize başvuru sahipleri ilgili alanlara kişisel bilgilerini, finans bilgilerini ve çalışma durumlarını, Sudan seyahati bilgilerini girmek durumundadır.

Sudan vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Sudan vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, telefonu ve adresi
 • Sudan vize talebinde bulunan kişinin geçerli pasaport bilgileri
 • Sudan seyahatinin ayrıntıları, gidilecek yer ve diğer ülke bilgileri
 • Sudan vize talebinde bulunan kişinin mesleği, çalışma durumu, gelir durumu
 • Sudan konaklama bilgilerinin detayları, kalınacak otel adı, adresi, rezervasyon bilgileri
 • Sudan’dan davetiye gönderen aile bireyinin ya da şirket yetkilisinin bilgileri

Sudan vize formundaki bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır, uzman vize danışmanı eşliğinde hazırlanan belgeler hazırlandıktan sonra Sudan vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılır.

Sudan Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Sudan vize talep dilekçesi Sudan dış temsilciliklerine hitaben yazılan bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahipleri dilekçede talep ettikleri vize türüne göre bir tanzim şekli belirler. Turistik vize dilekçelerine göre ticari vize talep dilekçeleri daha resmi şekilde hazırlanır.

Sudan vize talep dilekçesinde şu bilgiler yer almalıdır:

 • Sudan seyahatinin amacı ve talep edilen Sudan vize türü
 • Sudan seyahatinin ayrıntıları, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama ve ulaşım bilgileri, başka ülkelere geçiş yapılacaksa o gezinin bilgileri
 • Sudan seyahatinin nasıl finanse edileceğinin açıklaması, sponsor vasıtasıyla Sudan seyahatin yapılacaksa sponsor bilgileri yazılmalıdır.
 • Sudan vize talebinde bulunan kişinin kimlik bilgileri, telefonu ve adresi

Sudan ticari vize talep dilekçesi vize başvuru sahibinin çalıştığı-sahibi, ortağı olduğu şirketin antetli kağıdında hazırlanmaktadır. Firma bilgileri verilirken vize başvuru sahibinin firmadaki unvanı, görevleri belirtilir. Sudan’daki şirketin bilgileri ve görüşülecek kişi bilgileri verilir. Dilekçe vize başvuru sahibinin sahibi, ortağı olduğu ya da sahibi olduğu şirket yetkilisi tarafından kaşe ve imza şeklinde onaylanır, imza sirküleri ticari vize talep dilekçesinin ekinde bulunmalıdır.

Sudan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/sudan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×