Sudan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Sudan Vizesi

Sudan Vize Reddi ve Çözümü

Sudan vize reddi kararı Sudan dış temsilcilikleri tarafından alınan olumsuz bir karardır. Bu karar ardından vize başvuru sahibinin Sudan’a girişine izin verilmez. Vize başvuru sahipleri bu karara itiraz edebilirler.

Sudan Vize Reddi ve Çözümü

Sudan vize reddi kararı Sudan vize evrakları vize başvuru dosyasının titizlikle incelenmesi sonucu verilir. Vize başvuru sahibi vize evraklarını vize başvuru merkezleri uzman vize danışmanları desteğinde hazırlamalı ve vize belgelerinde eksiklik ya da hatalı bilgi bulundurmamalıdır.

Sudan için vize gerekiyor mu?

Siyah pasaport sahipleri 90 gün muaf kabul edilir. Diğerlerinin ize vize uygulamalarına yer vermesi istenir.

Sudan vizesi ne kadar?

Giriş vizesine dair yatırılması gereken tutar 100 ABD doları olarak netlik kazanmıştır.

Sudan Nasıl Gidilir?

Direk uçuş ile Hartum’a ulaşmanız ve buradan Sudan’a geçmeniz mümkün olacaktır.

Sudan Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Sudan vize reddi kararı Sudan konsolosluğu vize bölümündeki yetkililerin Sudan vize başvuru formundaki incelemesinin ardından verilir. Vize başvuru sahiplerinin kişisel, mali, mesleki ve seyahat bilgileri kontrol edilerek vize kriterlerine göre değerlendirilir.

Sudan vize reddi kararı verilmesinin nedenleri şunlardır:

  • Sudan vize formu ve Sudan vize talep dilekçesinde yapılan hatalar
  • Sudan vize başvuru dosyasında eksik evrak bulunması, mevcut evraklardaki hatalar ve çelişkili bilgiler
  • Sudan seyahat sağlık sigortasının uygun fiyatla ve seyahat tarihlerini kapsayacak şekilde düzenlenmemesi
  • Sudan’a gidecek kişinin seyahat sonrasında ülkesine döneceğine ilişkin güvence verememesi
  • Sudan vize talebinde bulunan kişinin Sudan seyahatinin masraflarını karşılayacak finansal güce sahip olmaması, sponsor güvencesi verilememesi
  • Sudan’a gidecek kişinin ağır sağlık sorunlarının bulunması, aşı kartının onaylı olmaması, aşılarının tamam olmaması, bulaşıcı hastalığı bulunması
  • Sudan’a seyahat yapacak kimsenin Sudan kamu düzenini tehdit edecek konumda olması, ağır suçları bulunması, suç organizasyonlarıyla ilişkisinin tespit edilmesi, daha önce sınır dışı edilmiş olması

Sudan vizesi talep eden kişi kişisel durumunu vize başvuru merkezleri uzman vize danışmanları ile değerlendirerek vize kriterlerine uyup uymadığını kontrol ederek vize başvuru sürecini başlatır.

Sudan Vize Reddi Kararı Çözümü

Sudan vize reddi kararı verildikten sonra Sudan dış temsilcilikleri vize bölümünce vize başvuru sahiplerine gerekçeli bir yazı ile bildirilir. Bu karara vize başvuru sahipleri itirazını dilekçe ile yapar, karar kesinleştikten sonra vize başvuru sahibi kararı temyize götürebilir.

Sudan vize reddi kararı sonrasında vize başvuru sahibinin ödediği Sudan vize ücreti bedelleri geri iade edilmez. Vize başvuru sahipleri tekrar vize başvurularında bütün Sudan vize ücret bedellerini tekrar ödemek durumundadır. Bu nedenle vize başvuru sahipleri uzman vize danışmanı desteği alarak başvurularını titizlikle düzenlemelidir.

Eraytur ve Global Visa Services vize başvuru merkezleri Sudan ve Afrika ülkelerinin vize işlemlerini uzman vize danışmanları gözetiminde kaliteli bir şekilde düzenlemektedir. Yüksek vize kabul oranları ile sektöründe öncü rol oynayan vize merkezleri Gaziantep ve Ankara ofislerinde dünyanın belli başlı ülkelerinin vize işlemlerini güvenle tamamlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×