Vize Hizmetleri

Slovenya Vize Başvuru Merkezi

Slovenya vize merkezine hoş geldiniz.

SLOVENYA VİZESİ

 

Slovenya Turistik Vize
Slovenya Ticari Vize
Slovenya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Slovenya Transit Vize
Slovenya Erasmus Vizesi

Slovenya Aile Birleşimi Vizesi

 

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Slovenya turistik vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli evraklarını hazırladığı ve yetkili merilere başvuruların yaptığı taktirde Slovenya turistik vizesine sahip olabilirler. Bu vize ile şahıslar diğer schengen ülkelerine de seyahatlerini rahatça yapabilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Slovenya turistik vizesi bir schengen vizesi niteliğinde olduğundan en fazla olarak 180 günlük zaman dilimi için verilmektedir. bu zaman diliminde şahıslara 90 günlük konaklama hakkı bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Macaristan Başkonsolosluğu’dur. Şahısların turistik vize başvurularını Macaristan Başkonsolosluğu onaylayacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport ve Eski pasaportlar: Slovenya vize başvurularında kullanılacak pasaportun vizenin bitiş tarihinden sonra 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir

Slovenya Vize talep dilekçesi: Slovenya vize talep dilekçesi Slovenya Konsolosluğuna hitaben vize talebinin iletildiği dokümandır. Slovenya turistik vize talep dilekçesi başvuruya özel diğer koşulları da içerebilir.

Biyometrik fotoğraf: Slovenya turistik vize işlemlerinde 2 adet biyometrik özellikli fotoğraf sunulmalıdır. Fotoğrafların birbirinin aynı, daha önceki Schengen vizelerinde kullanılmamış, 35x45 mm boyutunda olması ve fonun beyaz olması gerekmektedir. Slovenya turistik vize başvurularında istenen fotoğraf ölçüleri Schengen vize prosedürleri tarafından belirlenmiştir.

Slovenya Vize Başvuru Formu: Slovenya vize başvuru formu Schengen vize başvuru formu niteliği taşır.

Banka hesap özeti veya özetleri: Slovenya turistik vize işlemlerinde hesap bakiyesinin seyahat süresiyle uyumlu olduğu son 3 aya ait banka hesap özeti sunulmalıdır. Banka hesap özeti tarihi ve Slovenya turistik vize başvurusunun yapıldığı tarih aralığına dikkat edilmelidir. Banka hesap özetinin tarihi vize randevu tarihinden 15 günden eski olmamalıdır. Banka hesap özetinin banka yetkilisinin ıslak imzası ve banka imza sirküleri ile birlikte sunulması gerekir.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği : Evlenme veya boşanma nedeniyle soyadı değişikliği olduysa kimliğinizde bu değişikliğin pasaportunuzda da yapılması gerekir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği aile ve güncel adres bilgilerini içermekte olup nüfus müdürlüklerinden temin edilmektedir.

Uçak ve Otel rezervasyonlarınız: Eğer satın aldığınız uçak bileti ve masrafı ödenmiş otel rezervasyonunuz varsa, bu belgelerin fotokopilerinin başvuru dosyanızda olması gerekmektedir.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Eğer son beş yıl içerisinde herhangi bir biyometrik veri ibrazında bulunmadıysanız bu durumda Slovenya turistik vizesi alırken biyometrik veri ibrazında bulunmanız gerekmektedir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması seyahat tarihine kadar vizenin alınması için yeterli süredir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Slovenya turistik vizesi evrakların eksiksiz teslim edilmesinin ardından maksimum 10 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Slovenya’da ticari faaliyet amacıyla bulunacak kişilerin Slovenya ticari vizesi alması zorunludur. Konferans, etkinlik, organizasyon, iş görüşmesi, toplantı, fuar katılımı amaçlı seyahatler Slovenya ticari vize kapsamında değerlendirilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Slovenya ticari vizesi şahıslara en fazla 6 aylık ve 1 yıllık dönem için verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılabilinir ya da yeniden başvuru yapılarak şahıslar ticari vizesi sahibi olabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Macaristan Başkonsolosluğu bütün Slovenya vize işlemlerini inceleyen ve onaylayan yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şirketin tüm bilgileri yer almalı ve üzerinde şirketin yetkilisine ait ıslak imza bulunmalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport: Seyahat sonrası 3 ay geçerli olan pasaportunuzla birlikte eski pasaportlarınızı da ibraz etmeniz Slovenya Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir.

Slovenya Vize talep dilekçesi: Başvuru sahibi şirket sahibi veya şirket çalışanı da olsa vize talep dilekçesinin yazılması gerekmektedir.

Biyometrik Fotoğraf: 35x45 mm ölçülerindeki Slovenya vize işlemlerinde kullanılacak olan fotoğrafın beyaz fon üzerinde ve yeni olması gerekir.

Kimlik ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus cüzdanınız fotokopi olarak talep edilmekte olup tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin orijinal güncel ve noter onaylı olması gerekmektedir.

Slovenya Ticari Vize Davetiye: Slovenya’daki firmadan gönderilmesi gereken ticari vize davetiyesi, seyahatin amacını, tarihlerini, konaklama bilgilerini içermelidir. Eğer seyahat ve konaklama masrafları davet eden firma tarafından karşılanıyorsa bu bilginin belirtilmesi gerekir.

Slovenya ticari vize başvuru formu: Slovenya ticari vize başvuru formu Schengen vize formu niteliğinde olup Slovenya Konsolosluğunun, ülkeye seyahat eden kişiler ve seyahat amaçları hakkında detaylı bilgi edinmesini sağlar.

Güncel Şirket Evrakları: Çalışanlar ve şirket sahipleri Slovenya ticari vize başvurularında güncel şirket evrakları olan orijinal faaliyet belgesi, vergi levhası, şirketin imza sirküleri ve şirketin ticari sicil gazetesi belgelerini başvuru dosyasına eklemelidirler.

Barkotlu 4 A hizmet dökümü ve SGK işe giriş bildirgesi: Şirket çalışanlarının sunması gereken 4 A hizmet dökümü barkotlu olarak e-devletten alınabilmektedir. Bu belge sadece şirket çalışanları tarafından sunulmaktadır.

Şirketin banka hesap dökümü: Son 3 aya ait olan banka hesap dökümü banka yetkilisinin imzasını, kaşesini ve bankanın imza sirküleriyle birlikte verilmektedir.

Maaş bordrosu: Çalışanlar Slovenya ticari vize başvurularında son 3 aylık maaş bordrolarını orijinal haliyle ibraz etmelidirler.

4 B Hizmet dökümü veya BAĞ-KUR hizmet dökümü: Bu belgeler Şirket Sahiplerinin Slovenya vize başvurularında sunması gereken belgeler olup şirket çalışanlarından talep edilmemektedir. 4 B Hizmet Dökümünün barkotlu olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması önerilmektedir. Bu süre şahısların vize reddi alması durumunda yeniden başvuru yapılması için yeterli zamanı tanımaktadır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere yetkili vize merkezleri ya da seyahat acenteleri ile irtibata geçilmesi mümkündür.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Slovenya’da bulunan aile ve arkadaş yakının ziyaret etmek için alınacak bu vize schengen vizesi kapsamında bulunmaktadır. Vize başvurusunda belirtildiği taktirde Slovenya seyahati sonrası diğer schengen ülkelerine de gidilebilinir. Schengen ülkelerinin arasında geçiş kolaylığı sağlayan vize belirli bir süre için şahıslara verilmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

En fazla 180 günlük zaman dilimi için verilmektedir. bu süre daha sonra uzatılabilinir. Şahısların finansal durumuna göre 3 aylık ya da 1 aylık dönem için de aile ve arkadaş ziyareti vizesi verilebilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak Türkiye’de yetkili olan kurum Macaristan Başkonsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Pasaport ve Eski pasaportlar

Slovenya Vize talep dilekçesi

Yeni Biyometrik Fotoğraf

Slovenya Vize Başvuru Formu

Şahsi Banka hesap dökümleri

Slovenya Vizesi Davetiyesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Uçak ve Otel rezervasyonları

 

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şahısların ziyaretine gidecekleri kişilerin bütün bilgileri yer almalıdır. Bu davetiye Macaristan Konsolosluğu’ndan Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız için Grekli olan en önemli evraktır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Başvuru yapılacak en iyi zaman seyahat tarihinden bir ay önce ya da en geç iki hafta öncesidir. Bu süre bütün işlemlerin yapılması için yeterli olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi ya da yetkili seyahat acenteleri ile iletişim kurulması önerilmektedir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Bir başka ülkeye giderken Slovenya’da geçiş sağlayacak şahıslar Slovenya transit vizesini almalıdır. Bu vize ile geçiş sağlayabilir havalimanından aktarma yapılabilinir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi sadece geçiş vizesidir ve günlük olarak verilemez. Bu yüzden ülkede dolaşım hakkı elde etmek isteyen kişiler schengen vizesi almak üzere gerekli evraklarını teslim ederek başvurularını yapabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Macaristan Başkonsolosluğu bütün Slovenya vize başvurularını alacak yetkili mercidir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Slovenya Schengen Vize başvuru formu

Pasaport:

2 adet biyometrik fotoğraf (35x45 mm ebadında, fonu beyaz 2 adet yeni fotoğraf)

Vize talep dilekçesi

Uçak rezervasyonu

Slovenya’dan transit geçerek gideceğiniz ülkeye ait ikamet izni veya ülkeye giriş vizesi veya giriş izni veren dokümanlar

Kimlik kartı fotokopisi

Seyahat sağlık sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması uygundur. Slovenya transit vizesinin çıkması için yeterli zamanınız olacak ve evraklarda bir sorun çıkmadığı taktirde kısa sürede vizenizi alabileceksinizdir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir. Vize merkezleri evrakların hazırlanmasında da rehberlik hizmeti vermektedir.

 

 
 

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Öneml Açıklama: SEYAHATİNİZİN DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE MİN.6 AY GEÇERLİ PASAPORT YEŞİL,GRİ,DİPLOMATİK PASAPORT SAHİBİ VİZESİZ SEYAHAT EDEBİLİRLER

İşlem Süres 7 İŞ GÜNÜ

Slovenya Vize Formu

Slovenya:

  • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
  • Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Slovenya vizesi, Slovenya konsolosluğu, Slovenya vize merkezi, Slovenya Vize ücreti, Slovenya vizesi gerekli evraklar, Vfs Global Slovenya, İdata

Slovenya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.